سپتیک تانک

انواع سپتیک تانک

انواع سپتیک تانک از حیث نوع متریال بکار رفته در آن در شرکت های مختلف تولید و مونتاژ میشود. قبل از خرید بهتر است با تمامی مشخصات آنها آشنا شده تا محصولی که انتخاب می کنیم کمترین خرابی ، بیشترین راندمان و عمر طولانی تری  داشته باشد.

۱.مخزن سپتیک آجری

نوع آجری با مصالح ساختمانی (آجر و سیمان ) ساخته می‌شود.میتوان از بلوکهای سیمانی یا سنگ هم به جای آجر استفاده کرد. بزرگترین عیب این سپتیک تانک که مشکلاتی را به همراه دارد نشت فاضلاب از دیواره و کف سپتیک تانک آجری می‌باشد که نشان دهنده عدم مقاومت دیواره سپتیک تانک است. علت این امر این است که پس از گذشت مدتی از ساخت مخازن ، ترک ها و درزهای زیادی در کف و دیواره آن ایجاد شده است

باعث نشت فاضلاب به بیرون از مخزن  و آلودگی خاک اطراف سپتیک می شود. با گذشت زمان و جذب این فاضلاب به آب های زیر زمینی باعث آلودگی محیط زیست نیز میشود. مشکلات این نوع گند انبارها مشکلاتی در ساختار بدنه آن ها میباشد.زیرا این آجر ها فشار جانبی کمی را میتوانند تحمل کنند. حداکثر عمق که میتوانند دفن شوند به ۴ متر محدود میشود.

۲.سپتیک تانک بتنی

در بین انواع سپتیک تانک  نوع بتنی از جنس بتن با عیار ۴۰۰-۳۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب ساخته می شود.عیار کمتر بتن باعث افزایش نفوذ پذیری و خوردگی می شود. در اجرای سپتیک تانک بتنی عیار بالاتر از این محدوده در هنگام سردشدن بتن ترک هایی در آن ایجاد می‌شود.مهمترین عیب درنقشه اجرای سپتیک تانک بتنی نفوذپذیری و نشت فاضلاب از بدنه و درزها است. در سپتیک تانک بتنی پیش ساخته نفوذفاضلاب به درون دیواره خوردگی و تخریب بتن را شدیدتر کرده است.در طراحی سپتیک تانک بتنی باید آلودگی خاک و محیط زیست مدنظر قرار گیردو در دراز مدت باعث از بین رفتن  می‌شود.

pH فاضلاب سپتیک تانک تا حدودی اسیدی و pH بتن به کار رفته کاملاً قلیایی است،تضاد این دودر مقدار نفوذپذیری بتن نقش بسزایی دارد.قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته به عوامل متعددی بستگی دارند و نیاز به عملیات ساختمانی دارد. ابعاد سپتیک تانک بتنی به عوامل مختلفی از جمله دبی فاضلاب و حجم فاضلاب در شبانه روز و محل نصب آن و خاک آن محل بستگی دارد. مراحل ساخت سپتیک تانک بتنی همه نیاز نیروی کار فنی دارد ولی پوشش ضد اسید مخازن بتنی این مخازن را مورد توجه قرار میدهد.

سپتیک تانک
انواع سپتیک تانک

۳.مخزن سپتیک پلی اتیلن

در بین انواع سپتیک تانک نوع پلی اتیلن از مهمترین ماده در سیستمهای فاضلاب به این روش است.مقاومت بالا در برابر خوردگی، آب بندی کامل، سرعت بالای ساخت و نصب مهمترین ویژگی آنها می باشد. مواد اولیه  گرید ۸۰ یا ۱۰۰ بوده که دانسیته گرید ۱۰۰ آن ۹۴۵/۰ گرم بر سانتیمتر مکعب است.از مخزن پلی اتیلن دوجداره به صورت دفنی یا غیردفنی تشکیل شده است. دارای پروفیل یکپارچه از نوع اسپیرال جهت تقویت سازه هاست.دارای عدسی با تیکنس ۴ تا ۵ mm, ضخامت عدسی ها ۶ تا ۴ cm دارای ورودی و خروجی  ها رینگ و فلنچ  می‌باشد.

مهمترین مزایای سپتیک تانک پلی اتیلنی عبارتست از :
  • سهولت در حمل و نصب
  • سرعت ساخت، نصب و راه اندازی بالا
  • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
  • عدم نیاز به عملیات ساختمانی در محل برای ساخت
  • امکان دفن در زیرزمین با هدف انتقال ثقلی فاضلاب
  • امکان جابجایی حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی اولیه
  • آب بندی کامل جهت جلوگیری از نشت فاضلاب به محیط اطراف
  • سهولت بهره برداری و تخلیه لجن ازگندانبار به سبب دارا بودن دریچه‌های تخلیه و بازدید

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

شرکت کیش سپتیک با همکاری شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین بزرگترین تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن در ایران اقدام به تولیداتی با قیمت استثنایی کرده است. تولید سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلنی با دیواره ساختمند و دوجداره تخصص ماست.این محصولات با کیفیت و دارای ضمانت و خدمات پس از فروش و قیمت بدون واسطه میباشد. جهت سفارش سپتیک تانک پلی اتیلن و اطلاع از قیمت آن ها خواهشمندیم ابتدا از محل کارخانه ، آزمایشگاه ، پروسه تولید و تمامی موارد بازدید فرمایید.

همچنین میتوانید پس از ثبت سفارش با هماهنگی واحد بازرگانی از پروسه تولید سپتیک خود بازدید فرمایید سپس تحویل بگیرید.سپتیک تانک های این شرکت متناسب با نقشه سپتیک تانک فاضلاب شما طراحی و تولید میشود. پس از عقد قرارداد نیز شماره تلفن و آدرس مشتریان دیگر کیش سپتیک به عنوان نمونه کارهای موفق با کمال میل در اختیار شما مشتریان محترم قرار خواهد گرفت .

سپتیک تانک سرویس بهداشتی

یکی از انواع سپتیک فاضلاب ، سپتیک مخصوص سرویس یهداشتی عمومی میباشد.این مکان ها به علت استفاده روزانه زیاد در صورتی که تصفیه جداگانه ای نداشته باشند ممکن است مشکلاتی برای شبکه آب فاضلاب ایجاد کنند.علاوه بر این تعداد این مکان ها در سطح شهرها مخصوصا شهرهایی جاذبه گردشگری زیادی دارند ، بسیار زیاد است. سپتیک تانک های مخصوص سرویس های بهداشتی متناسب با این مکان ها طراحی و تولید میشود.بهترین و خوش قیمت ترین و به صرفه ترین نوع سپتیک تانک های پلی اتیلن دوجداره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *