لوله پلی اتیلن فشار قوی

لوله پلی اتیلن فشار قوی

لوله پلی اتیلن فشار قوی اغلب در آبیاری تحت فشار مورد استفاده قرار میگیرد. به این صورت که آب تحت فشار قرار می گیرد و دقیقاً از طریق سیستم لوله ای ، تحت فشار قرار می گیرد. در این سیستم، برخلاف سیستم های آبیاری سطحی ، در استفاده از آب آبیاری به محصولات زراعی مؤثرتر هستند. آنها توزیع بهتر مزرعه ، بهبود کنترل زمانبندی ، کاهش هدر رفت زمین در شبکه توزیع میدان تخمگذار ، کاهش تقاضای نیروی کار و استفاده بهتر از منابع محدود آب را فراهم می کنند. در این سیستم ها تغییرات زیادی وجود دارد اما دو مورد اصلی عبارتند از: سیستم های آبیاری قطره ای و سیستم های آبپاش.

در بین آنها بسته به نوع مزرعه ، محصول و نوع اتصالات انتقال آب مورد نیاز تغییرات زیادی وجود دارد ، اما اجزای سیستم پایه یکسان هستند. آنها از ایستگاه کنترل که در آن فشار اعمال می شود تشکیل شده است. شبکه اصلی و فرعی که لوله هایی با ابعاد مختلف هستند. خط لوله های منیفولد یا فیدر؛ خطوط لوله و لوله های آبیاری مجهز به گازهای گلخانه ای و سایر وسایل ارائه دهنده آب به گیاهان یا اسپری رونق برای علوفه و غلات و سیستم های محوری است.

فواید استفاده از این سیستم لوله پلی اتیلن فشار قوی

سیستم های آبیاری تحت فشار امکان جلوگیری از اتلاف آب در رابطه با آبیاری سطحی را دارند. باعث افزایش بازده کاربرد آبیاری باز از ۴۵٪ – ۶۰٪ آبیاری تحت فشار با راندمان در محدوده ۷۵٪ ۹۵٪ می شود.در حالی که سیستم های کانال باز به نیروی کار زیاد برای سیستم های تحت فشار تعمیر و نگهداری نیاز به کارآزمایی ماهر دارند. این سیستم های آبیاری از یک دهم تا یک چهارم سیستم های کانال مرد نیاز دارند. در کشور های درحال توسعه کیفیت آب و انرژی برای پایداری سیستم های آبیاری تحت فشار بسیار مهم است. آب با مواد معدنی با محلول بالا منجر به مسدود شدن مکرر ساطع کننده ها می شود. تعمیر و نگهداری معمول برای انسداد اتصالات زایمان و نگهداری پمپ ها و واحدهای باروری مورد نیاز است.

نقش لوله پلی اتیلن فشار قوی در آبیاری تحت فشار

لوله های پلی اتیلن بیشترین مصرف را نسبت به سایر لوله ها دراین شبکه های آبیاری دارند و از اسراف و اتلاف آب جلوگیری میکنند. این شبکه ها به روشهای آبیاری گفته می شود که در آنها آب با فشار بیش از یک اتمسفر در سطح زمین به وسیله لوله توزیع می شود. لوله‌ و اتصالات پلی اتیلن به علت خصوصیاتی که دارند بیشترین مصرف را نسبت به سایر لوله‌ها در این شبکه ها دارند.

لوله های نیمه اصلی و اصلی در شبکه های آبیاری تحت فشاراز نوع لوله پلی اتیلن می باشد. لوله پلی اتیلن و اتصالات آن مصرف فراوانی نسبت به لوله های دیگر در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند. به طور کلی انواع لوله ها در شبکه آبیاری تحت فشار از طریق لوله های پلی اتیلن دانسیته بالا (HDPE) است. آبیاری تحت فشار به روشهای آبیاری گفته می شود که در آنها آب با فشار بیش از یک اتمسفر در سطح زمین به وسیله لوله توزیع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *