مخزن آب آشامیدنی

مخزن آب

مخزن آب پلی اتیلن شرکت کیش سپتیک به دلیل دوجداره بودن آن هم از استحکام بیشتری برخوردار است و هم در مقابل نور مستقیم آفتاب مقاوم تر است و جلبک نمیزند. در ادامه با مشخصات فنی این مخازن و راهنمای خرید مخزن آب بیشتر آشنا میشویم.

آب آشامیدنی ، آب مورد تایید وزارت بهداشت برای استفاده روزانه نوشیدن و غذا درست کردن میباشد.آب شرب باید از نظر متغیر های فیزیکی، شیمیایی و میکروبولوژی سنجیده و کیفیت داشته باشد.

پارامترهای فیزیکی و شیمیایی شامل فلزات سنگین، ردیابی ترکیبات ارگانیک، مواد جاد معلق (TSS) و کدورت می شوند.بهمین دلیل آب شیر از استاندارد های لازم برخوردارد است و امروزه بیشتر مناطق لوله کشی آب شده اند.

برای ذخیره آب آشامیدنی بعنوان منبع آب ساختمان ، باید از مخازنی استفاده کرد که ویژگی های آب را که مطابق با استاندارد های وزارت بهداشت است را از بین نبرد. مخزن آب مناسب برای آپارتمان ، مخزن اب عمودی می باشد دراین حالت نصب منبع آب در پشت بام منازل راحت تر صورت می گیرد.

محاسبه حجم مخزن ذخیره آب ساختمان

به مواردی از جمله تعداد طبقات و واحد ها ، فشار آب منطقه ، تعداد نفرات ساکن در هر واحد و جنس مخزن مورد استفاده بستگی دارد. با محاسبه حجم لازم آب ، قیمت مخزن آب برای آپارتمان متناسب با جنس مخزن به دست می آید که در نهایت مقرون به صرفه تر مخزن پلی اتیلن دوجداره است.

از قابلیت های مخزن آب آشامیدنی شرکت کیش سپتیک ، میتوان به قابل تعمیر بودن و خدمات پس از فروش قوی اشاره کرد که مزیت بزرگی به حساب می آید و میتوان با خیال راحت از این مخازن دوجداره پلی اتیلن سالها استفاده کرد.

مخزن پلی اتیلن دوجداره

این مخزن در حال حاضر ، بهترین مخزن آب پلی اتیلن است چون این ماده از لحاظ شیمیایی غیر فعال بوده و با مواد دیگر واکنش نمی دهد.این مخزن مسائل بهداشتی و زیست محیطی مانند عدم تغییر بو ، مزه و خصوصیات آب با گذشت زمان را تغییر نمی دهد،جزو مخزن ذخیره آب بهداشتی هستند.

مخزن آب شرب متغیرهایی که برای کیفیت آب آشامیدنی سنجیده می شوند، مانند فیزیکی، شیمیایی و میکروبولوژی را تغییر نمی دهند.دوجداره بودن و درصد دوده سطح آنها مانع ورود نور خورشید به مایع داخل آن ها میشود و از جلبک زدن جلوگیری میکند به آن ها مخزن پلی اتیلن ضد جلبک می گویند.

جلوگیری از جلبک زدن مخزن

تنها راه ۱۰۰% برای جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب پلاستیکی ، خرید منبع آب شرکت کیش سپتیک میباشد. تنها با یک بار استفاده از مخزن پلی اتیلن آب آشامیدنی تولید شده توسط کیش سپتیک ، متوجه تفاوت های عمده اینگونه مخزن اب با مخازن تک لایه عمودی و طراحی مخزن ذخیره آب که تکنولوژی آن به صورت منحصر به فرد در دست این شرکت است ، خواهید شد.

مخازن آب ضدجلبک شرایط مناسبی برای نگهداری حجم بالایی آب آشامیدنی دارند.مخزن پلی اتیلن انعطاف پذیری بالایی دارد و در شرایط جوی مختلف و فشار های خارجی که به آن وارد می شود مقاوم است.طول عمر این مخازن بسیار بالا است به صورت دفنی و غیر دفنی تولید می شوند.به علت خاصیت ضد خوردگی در زمین های مرطوب از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

معمولا قیمت مخزن پلی اتیلن دفنی نسبت به قیمت مخزن پلی اتیلن غیر دفنی کمتر است و آن هم به دلیل ساپورت خاک اطراف مخزن میباشد که نیاز به مخزن با پروفیل بزرگتر و تیکنس بیشتر ندارد و به راحتی قابلیت دفن زیر زمین را برای سالهای بسیار زیاد دارد.

خواهشمندیم جهت خرید مخزن دفنی یا غیر دفنی و یا بازدید از خط تولید شرکت کیش سپتیک با شماره تماس های ۰۹۱۲۹۴۹۳۰۰۶۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۴۰۹۱۲۷۸۷۶۰۸۶ تماس بگیرید.

کاربرد مخازن مخصوص در شبکه توزیع و تصفیه آب :

این مخازن برای ذخیره ، متعادل سازی جریان ، تنظیم فشار مطلوب و ضدعفونی کردن آب به کار میروند. مخزنی به جهت تامین جریان یکنواخت آب برای عملیات تامین آب که به آن مخزن ذخیره آب میگویند. مخزنی به منظور ذخیره آب در مواقعی که آب قطع میشود یا مصارف نگهداری آب مثلا آتش نشانی و کارواش و هرگونه صنصت دیگر که مخزن ذخیره نام دارد.

مخزنی به منظور ذخیره آب برای تامین جریان یکنواخت پمپاژ در برابر تغییرات نیازهای شبانه روزی آب که به آن مخزن متعادل کننده یا مخزن متعادل ساز میگویند. مخازن مورد استفاده در پکیج تصفیه فاضلاب که هر مرحله از تصفیه در آنها به صورت مجزا صورت میگیرد. مثلا مرحله کلر زنی که آخرین مرحله تصفیه میباشد.

کاربرد مخازن ذخیره آب

اغلب برای ذخیره انبوه آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند. از موارد استفاده آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ذخیره آب شرب در مناطقی که لوله کشی ندارند
 • ذخیره آب مورد نیاز کارواش و قالی شویی
 • منبع آب خانگی
 • تانکر آب آشامیدنی در پارکینگ ها و مجتمع های تجاری اداری
 • ذخیره آب مورد نیاز زمین های کشاورزی ، باغات ، مزارع
 • ذخیره آب مورد نیاز دامداری ، مرغداری ها
 • ذخیره آب صنایعی که برای خنک کردن دستگاه های خود به آب نیاز دارند مانند ریختگری و تراشکاری

انواع مخازن ذخیره آب

منبع آب مناسب برای آپارتمان یا مکان های دیگر میتوانند از جنس  استیل ، پلاستیکی و یا پلی اتیلن باشند که هر کدام این ها انواع مختلفی دارند. متناسب با جنس این مخازن مزایا و معایبی هم دارند به طور مثال مخازن استیل پر هزینه تر هستند و در طول زمان دچار زنگ زدگی میشوند.

تعمیر و نگهداری و تمیز کاری مخازن استیل هم سخت تر و هم پر هزینه تر است. مخازن پلاستیکی که به آن ها مخازن روتاری هم گفته میشوند به صورت تک لایه ، دولایه ، سه لایه و حتی چهار لایه هم تولید میشوند. که حتی این مخازن با بیشترین تعداد لایه هم در برابر مخزن آب دفنی کیش سپتیک قابل رقابت نیست.

این مخازن معمولا به رنگ سفید هستند و منظور از لایه های آن ها دوجداره بودن آن ها نیست فقط چند لایه که روی هم قرار گرفته است. لایه های دیواره این مخازن مانع عبور نور خورشید نمیشود و پس از مدتی ته این مخازن لجن جمع میشود و بویی بسیار نامطبوعی هم خواهند گرفت. معمولا مخزن سه لایه ضد جلبک هستند ولی در طول دراز مدت ثابت کرده است که همین مخازن هم دچار جلبک و لجن میشوند.

این مخازن در صورتی که زیاد در برابر هوای جوی و نور خورشید قرار گیرند دچار شکستگی میشوند و تعمیر این مخازن خیلی مرسوم نیست و اما نوع سومی از مخازن که نسبت به دو نوع قبل بهترین طراحی مخزن ذخیره آب را دارد مخزن پلی اتیلن دوجداره است.

استاندارد

استاندارد مخازن آب تولیدی کیش سپتیک به گونه ای است که دارای مقاومت بالای مکانیکی و شیمیایی میباشند. دیواره آن ها دو جداره دارد و فضای بین دو دیواره خالی می باشد که همین امر باع شده تا عایق گرما و سرما هم باشند. دوجداره بودن نه تنها استحکام آن را بالا میبرد از جلبک و لجن زدگی جلوگیری میکند. در برابر شرایط جوی تا چندین سال بدون تغییر و بدون پارگی و شکستی کار خواهند کرد.

قیمت مخازن دوجداره پلی اتیلن

قیمت مخزن آب پلی اتیلن اهواز : این شهر به علت کمبود آب ، بیشتر ساختمان های مسکونی نیاز به مخزن ذخیره آب دارند. قیمت این مخازن نسبت به واحد های ساختمان و حجم مخزن متفاوت است .

قیمت مخزن آب پلی اتیلن تهران و قیمت مخزن آب پلی اتیلن کرج : در این دو شهر به علت کمبود آب های زیر زمینی و آلودگی های آب و هوا نیاز به مخازن بسیار زیاد است . با توجه به نیاز هم وطنان عزیزمان این مجموعه مخازن آب با قیمت مناسب همراه با ضمانت و خدمات پس ازفروش به تمام نقاط ایران تولید میکند

مخزن آب خانگی

جهت مصارف خانگی و در آپارتمان ها نیز از مخازن غیر دفنی پلی اتیلن میتوان استفاده کرد که یا در پیلوت نصب میشود و یا در بالای پشت بام نصب خواهند شد.اینگونه مخازن در ابعاد کوچک قابل طراحی و ساخت و تولید میباشند و برای ذخیره آب با حجم زیاد به دلیل محدودیت ارتفاع در پیلوت میتوان از چندین مخزن به صورت پارالل استفاده کرد.قیمت تانکر آب خانگی کمتر از مخازن صنعتی خواهد بود و سالیان دراز میتوان از این مخازن که به هیچ عنوان جلبک نمیزند (به دلیل خواص پلیمرها) ، استفاده کرد.

راهنمای خرید مخزن آب

در این متن مزایا و معایب انواع مخازن را توضیح دادیم. با مراجعه به مشخصات فنی مخازن پلی اتیلن دوجداره اطلاعات بیشتری از این مخازن به دست آورید. در صورت تماس با کارشناسان فنی ما از قیمت لحظه ای منبع آب و فرمول محاسبه حجم مخزن ذخیره آب اطلاعات کسب کنید و جهت آشنایی با پروسه کار میتوانید به صورت حضوری به محل شرکت تولیدی کیش سپتیک واقع در کیلومتر ۱۵ جاده قزوین بوئین زهرا ، شهرک صنعتی لیا قدیم ، نبش خیابان فردوسی مراجعه فرمایید. ۰۹۱۲۷۸۷۶۰۸۶۰۹۱۲۱۸۲۸۵۷۶۰۲۸۳۳۶۵۰۰۱۲۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۴

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۵]

2 دیدگاه برای “مخزن آب”

 1. با سلام و آرزوی قبولی طاعات
  بفرمایید جهت خرید مخزن آب از شرکت شما برای آموزش و پروش چه آفری دارید ؟
  و اینکه عضو وندور لیست چه نهادهایی هستید ؟
  مخزن آب آشامیدنی هم تولید میکنید ؟
  تشکر

  1. سلام و عرض ادب
   شرکت کیش سپتیک با ارگان های بسیاری کار میکنه و عضو وندور لیست خیلی از نهادها و پتروشیمی ها هست ، خوشبختانه مخزن آب آشامیدنی پلی اتیلن هم از محصولات ما هست ، برای آموزش و پرورش تخفیف ویژه در نظر خواهیم گرفت ، ۰۹۱۲۷۸۷۶۰۸۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code