منهول برق

منهول پلی اتیلن برق

منهول پلی اتیلن برق مخصوص خطوط انتقال کابل های برق با دیواره ساختمند می باشد.در خطوط انتقال برق یا پست های توزیع در دو نوع زمینی و هوایی میباشد.انتقال برق از طریق این خطوط صورت میگیرد در مواردی انتقال خطوط برق توسط داکت کشی زیر زمینی انجام میشود.لوله هایی متناسب با استاندارد های برق کشی برای عبور کابل ها در زیر زمین تعبیه میشود.چون فواصل این خطوط طولانی است از منهول ها برای پشتیبان و محافظت کننده از سیم های برق استفاده می‌ شود که محفظه کار یا اتاقک کابلی نیز نام دارد.

این منهول ها شامل داکت کشی زیر زمینی است که کابل ها در درون آن قرار دارند.برقکار می تواند وارد این محفظه شده و کابل کشی ها را بررسی و در صورت نیاز اصلاح یا تغییرات را انجام دهد.مهندسین در فواصل معینی از طول کابل کشی ها مکان هایی را برای نصب منهول ها در نظر میگیرند.از این منهول ها در ایستگاه های پمپاژ به عنوان مکانی برای نصب تابلو فرمان که محل فرمان دهی و تابلو برق ایستگاه است قرار دارد.

منهول یعنی چه ؟

منهول یا آدم رو به دستگاهی اطلاق میشود که جهت بازرسی و بررسی لوله کشی ، سیم کشی برق و مخابرات مورد استفاده قرار میگیرد که نوع پلی اتیلنی آن از همه سبک تر است و نصب بسیار ساده تری و قیمت مقرون به صرفه تری دارد.

تصویر منهول پلی اتیلن برق
manhole
منهول پیش ساخته

مزایای منهول پلی اتیلن برق :

  • مقاومت در برابر فشار ناشی از اجسام سنگین ، خاک اطراف می باشند
  • مقاوم در برابر مواد خورنده اسیدی و بازی و سایر سیالات هستند.
  • آب بندی کامل که مانع زنگ زدگی ،خیس شدن کابل ها و آتش سوزی می گرداند.
  • هزینه‌های اجرایی پروژه‌های بزرگ را بطور چشمگیری کاهش می‌دهد.
  • با سهولت در خطوط و مسیرهای کابل ها قابل نصب می‌باشد.
  • زمان و هزینه بسیار پایین در ساخت و راه اندازی این نوع از منهول ها صرف می شود.
  • عدم تراوایی دیواره که فضای داخل منهول ها را همیشه خشک نگه میدارد.

 خطوط انتقال و توزیع :

احداث شبکه های هوایی آسانتر و ارزانتر است برای شبکه های زیر زمینی کانال کشی باید انجام شود.عیب یابی و رفع عیب شبکه های هوایی به دلیل اینکه بیشتر عیوب با چشم دیده میشود آسان تر است.پیدا کردن عیب در شبکه های زمینی به زمان و دستگاه عیب یاب و افراد متخصص نیاز است.همانطور که ولتاژ خطوط انتقال افزایش مییابد ، هزینه کابلها (شبکه های زمینی) افزایش می یابد.بیشترین کاربرد شبکه های زیر زمینی در شهرها و مناطق پرجمعیت برای حفظ زیبایی شهر است.شبکه های زمینی باعث دوری از یخ و برف و باران و شاخه های درختان و رعد و برق امکان خرابی آنها کمتر خواهد بود.

قیمت منهول پلی اتیلن برق نسبت به دیگر منهول ها از قیمت کمتری برخوردار است و علت آن هم عدم وجود هیچ سیالی داخل منهول است که باعث پایین آمدن قیمت میشود. وزن منهول با توجه به شرایط کارفرما و تعداد ورودی و خروجی محاسبه شده و متناسب با قیمت روز مواد پلی اتیلن پتروشیمی ، قیمت نهایی منهول بدست می آید.

منهول پلی اتیلن عسلویه

عسلویه قطب صنعتی و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران شبکه برق و مخابراتی گسترده ای دارد.حجم بالای صنایع و فاضلاب تولیدی در این شهر نیاز این شهر به منهول پلی اتیلنی را افزایش می دهد.

منهول پلی اتیلن ارومیه

شهر ارومیه از شهر های سردسیر کشورمان عزیزمان ایران می باشد.این شهر به علت بارش برف زیاد نیاز به شبکه آب و فاضلاب تخصصی دارد.زیرا حجم آب ایجاد شده از آب شدن برف ها باید از شهر خارج شود.منهول دوجداره سفارشی پلی اتیلن مناسب ترین نوع منهول برای این کاربرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *