عایق کاری مخزن فلزی معیوب اسید

عایق کاری مخزن فلزی انواع سیال از جمله اسید از دیگر خدمات تخصصی کیش سپتیک به شمار می آید . در ادامه به طور کامل خدمت شما عزیزان توضیح داده خواهد شد و برای این کار ویدئوهایی تهیه و تدوین شده است. لطفا با ما همراه باشید.

اسید ها در صنایع کاربرد فراوانی دارند و در بسیاری از صنایع برای انجام واکنش های شیمیایی از آنها استفاده میشود.در نتیجه نگهداری از آنها امری مهم و مورد توجه است سهل انگاری در این امر نه تنها خسارات مالی بلکه خطرهای جانی هم در پی دارد.اسید ها به علت واکنش پذیر بودن آن ها و خطراتی که دارند معمولا از گذشته در داخل مخازن استیل تولید شده از ورقه های گالانیزه نگهداری می شدند.

این مخازن بعد از مدتی طی واکنش های گرمازا تولید گاز هیدروژن و یون آهن کرده ، در نتیچه باعث خوردگی مخزن و سوراخ شدن آن می شوند.تعمیر و نگهداری این مخزن اسید دست دوم هم زمان بر و هم هزینه بر است. بعد از مدتی این مشکل دوباره برای مخرن درهمان نقطه یا نقاط دیگر اتفاق می‌افتد و یکپارچگی مخزن را از بین میبرد.

امروزه جهت نگهداری انواع اسیدها از مخازنی استفاده می شود که مقاومت شیمیایی خوبی داشته باشند و واکنش پذیر نباشند.مخازن دوجداره پلی اتیلن با دیواره یکپارچه و ساختمند دارای جوش های پلی اتیلن از جنس خود مخزن هستند.این مخازن دارای مقاومت شیمیایی و هیدواستاتیکی می باشند که بهترین گزینه برای نگهداری از اسیدها هستند.شرکت کیش‌سپتیک تولیدکننده مخازن دوجداره پلی‌اتیلن برای نگهداری انواع موادشیمیایی در حجمهای متفاوت از قطر داخلی ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰mm میباشند.

لایه گذاری مخزن فلزی

شرکت کیش سپتیک برای کمک به اقتصاد صنایعی که مخازنی برای نگهداری اسید داشته اند و این مخازن دچار فرسایش و زنگ زدی شده است را با تولید ورقه های دوجداره پلی اتیلنی از پلی اتیلن سنگین HDPE عایق کاری کرده که اصطلاحا “آب بندی مخازن فلزی” نام دارد ، عیب های این مخازن را میپوشاند و مقاومت آن ها در برابر اسید را افزایش میدهد.مواد پلی اتیلن به علت ساختار خطی که دارند وارد واکنش شیمیایی نمی شوند یا دیر وارد می شوند.

در برابر دماهای بالا بسیار مقاوم هستند.مناسب ترین ماده برای عایق کردن مخازن استیل فرسوده مواد پلی اتیلنی می باشند.این ورق ها مطابق با استاندارد لوله های دوجداره ۹۱۱۶ با سطح داخلی صاف و دیواره ساختمند تولید میشوند.ورقه ها تمام سطح داخلی و کف مخازن را بدون هیچ گونه درز و شکافی با جوش یکپارچه از جنس پلی اتیلن داخل مخزن زنگ زده را پوشش میدهند.

لاینینگ مخازن فلزی

عایق کاری با ورقه های دوجداره پلی اتیلن برای مخازن معیوب و آسیب دیده توسط شرکت کیش سپتیک انجام میگیردابن عملیات عمری دوباره به این مخازن می بخشد و استفاده از آن‌ها را برای چندین سال تضمین می کند و از همه مهمتر از خرید مخازن جدید و ایجاد هزینه هنگفت نیز جلوگیری خواهد شد. رفع نشتی تانکر آب فلزی نیز به همین روش انجام میشود که باعث جلوگیری از یخ زدگی تانکر آب خواهد شد. ضمنا عایق کاری مخازن پلی اتیلن به هیچ وجه از ملزومات نیست و علت آن هم خواص شگت انگیر پلی اتیلن میباشد که آنرا از هرگونه عایق کاری بی نیاز میکند.

ویژگی های لاینینگ پلی اتیلن جهت استفاده بعنوان عایق کاری

  • مقاومت مکانیکی و هیدرواستاتیکی بالایی دارند.
  • مقاوم در برابرمواد خورنده نظیر اسید ها و ترکیبات فعال شیمیایی می باشند.
  • به علت ساختار مولکولی وارد واکنش های شیمیایی نمی شوند.
  • در محیط های قلیایی در هر غلظتی پایدارند.
  • وزن کم و حمل و نقل آسانی دارند.
  • به علت استفاده از جوش یکپارچه پلی اتلین دچار نشتی نمی شوند.

چسب آب بندی مخازن فلزی

جهت آب بندی و نشتی گیری مخازن فلزی و استیل معیوب نیز از ورقه های دوجداره پلی اتیلن استفاده میشود که به صورت مادام العمر نیز برای مشتریان عزیز کار کرده و مخازن فلزی معیوب را احیا میکند. چسب آب بندی مخازن فلزی در اصل همان مواد پلی اتیلن است که به صورت کوتینگ داخل درام مخازن فلزی قرارر میگیرد.

یکی از قراردادهای شرکت کیش سپتیک با “یکی از پتروشیمی های داخل کشور” میباشد که بصورت موفق انجام شده و رزومه اصلی این شرکت به حساب می آید و شامل “نصب درام پلی اتیلن در درام فلزی” یا همان کوتینگ مخزن فلزی میباشد. محل تحویل کالای مورد قرارداد این پروژه بزرگ در جنوب کشور بود که توسط تیم کیش سپتیک انجام شد.

در این پروژه پتروشیمی قصد داشت در داخل درام فلزی موجود ، پوشش مقاوم به آب ژاول بصورت مخزنی از پلی اتیلن ایجاد نماید که با لطف و یاری پروردگار به صورت تمام و کمال اجرا شد.مدت اجرای عملیات مطابق با برنامه زمانبندی تا تحویل موقت ۳۰ روز کاری از تاریخ عقد قرارداد بود که در زمان مناسب تحویل شد. پتروشیمی ها معمولا دارای مخازن اسید عمودی هستند که به علت غلظت اسید موجود دارای خوردگی فراوانی میشوند. ضمنا نام پتروشیمی مذکور به علت “محرمان بودن قرارداد” قابل ذکر نیست.

نحوه عایق گذاری پلی اتیلن مخازن استیل معیوب

ورق های دوجداره پلی اتیلن در محل کارخانه کیش سپتیک تولید و به محل پروژه منتقل می شود.نیازی به جا به جایی خود مخزن استیل و انتقال آن نیست.لایه گذاری با جوش کاری پلی اتیلن و یک پارچه به بدنه داخلی مخازن متصل می‌ شوند.کف و سر مخان استیل با کمک لچکی ، عدسی پلی اتیلن قرار داده می شود و به ورقه های دیواره مخزن جوش داده میشود.مشتریان محترم جهت بازدید از پروسه تولید و یا مشاهده نمونه کارهای موفق شرکت کیش سپتیک می توانید با شماره های زیر جهت هماهنگی تماس بگیرید.

لاینینگ مخزن فلزی

لایه گذاری پلی اتیلن مخزن اسید دست دوم

مخزن های اسید به علت خاصیت های شیمیایی و خورنده اسید عمر نسبتا کوتاهی دارند.این مخازن اگربه صورت مداورم مورد بازرسی و نظارت قرار نگیرند ممکن است در اثر سوراخ یا نشت کردن خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشند.تعمیر و نگهداری این مخازن بستگی به نوع مخزن مورد استفاده دارد.

به طور مثال :مخازن اسید استیل تغمیر و نگهداری سخت تر و در زمان کوتاهی دوباره مشکل قبل در مخزن ظاهر میشود.برای رفع مشکل این مخازن به صورت اساسی امروزه عایق کاری این مخازن توسط ورقه های پلی اتیلن صورت میگیرد.مخازن اسید پلی اتیلن اگر به صورت تک جداره باشد عمر مفید بسیار کوتاهی دارد ولی اگر دوجداره باشد به علت دیواره ساختمند بسیار مقاوم و عمر طولانی دارد.مخازن دوجداره پلی اتیلن مخصوص اسید متناسب با نوع اسید و دمای آن اسید طراحی و تولید میشود.

رفع نشتی تانکر آب گالوانیزه

رفع نشتی تانکر آب گالوانیزه هم به منظور استفاده مجدد از مخازن گالوانیزه میباشد که با روش لایه گذاری یا کوتینگ پلی اتیلن قابل انجام است و شما را از ساخت مجدد یک مخزن از جنس پلی اتیلن بی نیاز کرده و مقرون به صرفه تر خواهد بود و از نظر استحکام هم به علت قرارگیری داخل درام فلزی عمر مخازن بالاتر خواهد رفت.

عایق پلی اتیلن برای انواع مخزن

استفاده از عایق پلی اتیلن ویژگی های فراوانی دارد که از جمله میتوان به جلوگیری از یخ زدگی یا بلا رفتن دمای سیال داخل مخازن فلزی و استیل اشاره کرد. عایق رطوبت بودن ، تحمل دمای بالا ، عدم خورندگی با انواع اسید ، انعطاف پذیر بودن و عدم شکنندگی ، قابلیت تطابق با هر نوع دمای محیط و دیگر موارد از ویژگی های دیگر آن میباشد.

عایق کاری مخزن استیل

در این روش که به “ایزولاسیون مخازن فلزی” هم معروف هستند ، هیچ محدودیتی در قطر و ارتفاع و طول نداشته و دقیقا متناسب با نیاز مشتری ، ورقه های دوجداره که در تولید مخازن اسید استفاده میشود ، بکار گرفته میشود. در فایل ویدئو زیر میتوانید با روش نصب کوتینگ پلی اتیلن آشنا شوید.

عایق کاری تانکر اب

عایق کاری تانکر آب را هم میتوان در محل پروژه انجام داد و هم میتوان در محل شرکت به انجام عایق کاری پرداخت. البته برای جلوگیری از پرداخت کرایه حمل توسط مشتریان عزیز شرکت کیش سپتیک با اعزام کادر مجبر خود انجام عملیات را در سایت مشتری شروع کرده و در همانجا به پایان میرساند و پس از رضایت و تست توسط مشتری عزیز وجه دریافت خواهد شد.

ایزولاسیون استخرهای بتنی

در کشورهای پیشرفته اروپایی نیز جهت “ایزولاسیون استخرهای بتنی” از پلی اتیلن به روشهای مختلف استفاده میشود که بهترین راه ممکن برای جلوگیری از نشتی سیال از داخل بتن میباشد. مشتریان محترم میتوانند به صورت ۲۴ ساعته شبانه روز با شماره تماس ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ تماس حاصل نمایند تا ضمن دریافت راهنمایی های لازم ، سفارش خود را در صورت تمایل به ثبت برسانند.

لاینینگ پلی اتیلن
لایه گذاری
لاینینگ مخزن فلزی
لاینینگ
لایه گذاری یا لاینینگ با پلی اتیلن
لایه گذاری مخازن استیل فرسوده و آسیب دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *