مکانیزم عملکرد اسکرابر

مکانیزم عملکرد اسکرابر ،حذف ذرات معلق و گاز های اسیدی برج ها هستند.از مخزن دوجداره پلی اتیلن همراه با سینی و گریتینگ ساخته شده اند.برای جذب و حذف ذرات اسیدی و قلیایی طراحی شده اند.

فهرست محتوای این مقاله

اساس کار اسکرابر چیست؟

اجزای تشکیل دهنده اسکرابر چیست؟

عملکرد اسکرابر چیست؟

اساس کار اسکرابر

جداسازی به یکی از روش های زیر و یا ترکیبی از این روش ها است :

  1. جداسازی براساس نیروی وزن
  2. جداسازی براساس برخورد ذرات
  3. جداسازی براساس نیروی گریز از مرکز

اجزای تشکیل دهنده اسکرابر

مخزنی استوانه ای با قطر و ارتفاع های متفاوت (متناسب با سفارش مشتری) است.این مخازن از جنس پلی اتیلن و دوجداره هستند.داخل این مخزن دیوایدر گریتینگ (شبکه ای) پوشیده شده از الیافی مخصوص تعبیه می‌شود.

تعداد این دیوایدرها معمولا سه عدد هست ولی با توجه به میزان گاز خروجی تعداد این دیوایدرها می‌تواند بیشتر شود.الیافی که شبکه ها با آن پوشیده شده اند باید نم دار شوند تا ذرات معلق توسط رطوبت این الیاف جذب شوند.

مطلب مرتبط : قیمت اسکرابر صنعتی

مکانیزم عملکرد اسکرابر

الیافی که شبکه ها با آن پوشیده شده اند باید نم دار شوند تا ذرات معلق توسط رطوبت این الیاف جذب شوندگاز به همراه ذرات معلق از دریچه ورودی تعبیه شده وارد مخزن می شوند.با عبور از دیوایدر های مشبک (گریتینگ)  که با الیاف نم دار پوشیده شده اند.ذرات معلق به الیاف نم دار میچسبند یا در تارو پود الیاف محصور می شوند.برای بالا رفتن راندمان عملکرد اسکرابر گاز از سه دیوایدر(گریتینگ ) عبور کرده تا تمام ذرات معلق در گاز از آن جدا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *