پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی پلی اتیلن

راهنمای خرید پکیج تصفیه خانه فاضلاب از جنس پلی اتیلن

راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب به صورت کاملا کاربردی

پکیج تصفیه فاضلاب چیست ؟ دستگاهیست جهت تنظیم BOD و COD فاضلاب به حد استاندارد محیط زیست که عمل گندزدایی را انجام داده و باعث از بین رفتن باکتری ، قارچ و عوامل بیماری زای پساب فاضلاب میشود. این پساب به هیچ وجه آشامیدنی نیست.

پکیج تصفیه فاضلاب با کاربری های مختلف از جمله پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی ، خانگی یا انسانی و صنعتی در بازار موجود می باشد که هر کدام میتواند به صورت پلی اتیلن ، فلزی ، کاپوزیتی و فایبرگلاس تولید شود که به صورت دفنی و غیردفنی استفاده می شوند. این محصولات در حجم ها و ظرفیت های مختلف تولید و برای مکان های مختلف از جمله مجتمع های اداری ، مسکونی ، تجاری ، صنعتی ، کارخانجات ، نیروگاه ها و پتروشیمی ها که عمدتا پساب خروجی آلاینده محیط زیست تولید میکنند بکار میرود.

پکیج های تصفیه فاضلاب گروه تولیدی کیش سپتیک تماما از جنس پلی اتیلن تولید شده و قابلیت نصب به صورت دفنی ، نیمه دفنی و غیردفنی را دارند که با راندمان کاری بسیار بالا ، خروجی استانداردی را تولید میکنند. خدمات کیش سپتیک عبارتند از :

 • طراحی و آنالیز دستگاه تصفیه فاضلاب با نرم افزارهای تحلیل روز دنیا
 • محاسبه ظرفیت ، محل دقیق قرارگیری ادوات و تجهیزات و لوله کشی داخلی
 • طراحی و تولید سپتیک تانک پلی اتیلن برای قرارگیری قبل از پکیج تصفیه فاضلاب (عمدتا شرکت های دیگر این مورد را به خریدار واگذار میکنند)
 • لوله کشی ها ، نصب ، قراردادن پمپ ها ، نصب تابلو برق به صورت کامل داخل پکیج و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب
 • آموزش کار با پکیج به اپراتور مربوطه ، تعمیرات نگهداری و استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب

مطلب پیشنهادی : پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

همانطور که در ادامه راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب خواهید خواند ، پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن کیش سپتیک با بهره گیری از مواد درجه ۱ پلی اتیلن با گرید HDPE – PE100 پتروشیمی های برتر کشور نظیر پتروشیمی امیرکبیر و جم در قالب پکیج تصفیه فاضلاب انسانی ، بهداشتی ، خانگی ، صنعتی و بیمارستانی طراحی و تولید میشود که هم به صورت دفنی و غیردفنی قابلیت استفاده دارند و فاضلاب ورودی که از BOD و COD بالا برخوردار است را تصفیه نموده به طوریکه پساب نهایی و خروجی پکیج نیز تمامی آزمون ها و موارد مورد درخواست اداره محیط زیست و استاندارد را پاس خواهد کرد. باید بدانید که پساب نهایی بدون بو ، زلال ، فاقد آلودگی و باکتری می باشد.

اثرات مخرب رهاسازی فاضلاب بهداشتی بدون تصفیه اصولی و استاندارد در طبیعت میتواند باعث زیان های بسیار زیادی به طبیعت شده که از جمله مخرب ترین این موارد میتوان به  ایجاد بوی بسیار نامطبوع و کاهش زیاد اکسیژن محلول موجود در آب و از همه مهمتر گسترش انواع بیماری های واگیردار شود. همانطور که میدانید منبع تولید فاضلاب مکانهای مختلفی می باشد. از جمله منابع تولیدکننده فاضلاب میتوان به مکانهایی همچون مجتمع های مسکونی ، تجاری ، اداری ، هتل ها و مسافرخانه ها ، بیمارستان ها ، کارخانجات و شرکت های تولیدی ، آشپزخانه ها و رستوران ها و به طور کلی تمامی مکانهایی که انسان در آنها زندگی و تردد میکند ، اشاره کرد.

رو به افزایش بودن جمعیت جهان در همه کشورها مخصوصا کشورهای در حال توسعه و افزایش چشمگیر تولید فاضلاب به واسطه افزایش جمعیت ، نگرانی ها و چالش هایی را برای عموم مردم و همه جوامع پدید آورده است که البته راه حل هایی دارد. ولی در کل به جز یک راه حل ، مابقی هزینه بسیار گزافی در بر دارد و شاید انرژی و زمان و هزینه زیادی را تلف کند که به همین دلیل کارشناسان شهری و کشوری نیز برای جلوگیری از این امر و کاهش مصرف انرژی و زمان و هزینه به تصفیه فاضلاب روی آورده اند. از این رو کارشناسان به تنظیم قوانینی پرداختند که اشخاص را در مقابل دفع فاضلاب در محیط زیست بدون تصفیه منع می نماید.

سازمان محیط زیست و اداره استاندارد از جمله ارگان هایی هستند که برای حفظ محیط زیست تلاش کرده و برای اخد گواهینامه از این دو ارگان برای هر پروژه ساختی میبایست از دستگاه های تصفیه فاضلاب و یا پکیج تصفیه فاضلاب و یا حداقل از سپتیک تانک که یک سیستم پیش تصفیه به شمار میرود استفاده کرد.. در غیر اینصورت میبایست هزینه های بسیار زیادی را جهت انتقال فاضلاب به خارج شهر و بابت نگهداری از شبکه فاضلاب متحمل شد. جهت راحتی کار شرکت کیش سپتیک بر آن شد تا با طراحی و ساخت و تولید محصولی بومی با عنوان پکیج تصفیه فاضلاب Treatment plant package که یک تصفیه خانه محلی به شمار میرود ، سهمی در تصفیه فاضلاب و داشتن یک محیط زیست سالم داشته باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب تولیدی گروه صنعتی کیش سپتیک به دلیل پرتابل بودن و قابلیت حمل در هر نقطه ای استفاده میشود و قادر به تصفیه هرگونه فاضلاب ائم از فاضلاب خانگی ، صنعتی (شامل پکیج تصفیه فاضلاب لبنی ، بیمارستانی ، بهداشتی ، کارواش ، دامداری) می باشد. این محصول تماما به صورت یک پک آماده به صورت ۰ تا ۱۰۰ در محل تولید شرکت کیش سپتیک تولید شده و از جنس مواد اولیه درجه یکی پلی اتیلن HDPE-PE100 با گرید EX3 می باشد. این پکیج های تصفیه فاضلاب در حجم های ۲ تا ۱۰۰۰ مترمکعب به صورت پارالل قابلیت تولید و نصب دارند. در ادامه راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب مشخصات هر پکیج تصفیه فاضلاب تولید کیش سپتیک را خواهید خواند.

مشخصات پکیج تصفیه فاضلاب کیش سپتیک

 1. این پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی توانایی تصفیه فاضلاب ورودی به خود را با حجم ۱ متر مکعب تا ۳۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز را دارند.
 2. جنس بدنه اصلی تولید شده این پکیج ها از مواد پلی اتیلن درجه یک پتروشیمی امیرکبیر PE100 تولید و مونتاژ می شود.
 3. طراحی و تولید با استفاده از جدیدترین روش های تصفیه فاضلاب در کشورهای پیشرفته دنیا از جمله روش های EAAS ، MBR ، MLE ، A20 و غیره که تماما با استانداردهای سازمان محیط زیست همخوانی دارند.
 4. آنالیز پکیج های طراحی شده توسط برترین نرم افزارهای آنالیز دنیا قبل از تولید و مونتاژ
 5. دارای راندمان ۹۹ درصدی حذف تمامی آلاینده ها از قبیل BOD ، COD ، TSS و غیره ، فلزات سنگین موجود در فاضلاب ، انواع پاتوژن ها ، کلیفرما و عوامل بیماری زا
 6. تولید و مونتاژ پکیج تصفیه فاضلاب در محل کارخانه واقع در قزوین و بارگیری و انتقال آن در محص نصب به صورت کامل
 7. قابلیت جابجایی راحت پکیج تصفیه فاضلاب یا بعبارتی پرتابل بودن آن
 8. امکان ارتقای ۵۰ درصدی ظرفیت تصفیه
 9. بدون نیاز به هیچگونه پرسنل اپراتور و کار ساده با پکیج
 10. مصرف انرژی کم و صرفه جویی در مصرف انرژی و برق
 11. بدون بو و قابل نصب در هر محیط و شرایط اقلیمی
 12. ظاهر بسیار شیک و قابل نصب در مناطق مسکونی ، تجاری ، صنعتی و تولیدی
 13. امکان استفاده برای تصفیه فاضلاب مکان هایی از قبیل مجتمع های مسکونی ، اقامتگاه های تفریحی ، هتل ، رستوران ، بیمارستان ، اداره جات ، ارگان ها و سازمان های خصوصی و دولتی و هر مکان دیگر
 14. قیمت نهایی بسیار به صرفه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن نسبت به پکیج تصفیه فاضلاب فلزی ، فایبرگلاس و استیل ضد زنگ
 15. بازگشت سرمایه اولیه پس از دوره بسیار کوتاه
 16. قبلیت استفاده از پساب خروجی جهت آبیاری در صنعت کشاورزی ، شست و شوی معابر و خودرو ، رهاسازی در طبیعت و رودخانه و چاه جذبی ، قابل تخلیه به آب های سطحی ، اماکن استفاده در فلاش تانک سرویس های بهداشتی و سیستم های اطفاء حریق ، ساخت دریاچه های مصنوعی مثل دریاچه چیتگر ، سفره های زیر زمینی ، استفاده در کولینگ تاور یا برج های خنک کننده و بویلرها ، استفاده در مصارف صنعتی ، آبیاری چمن های استادیوم های ورزشی ، زمین های چمن گلف و بینهایت استفاده دیگر

کاربردهای مختلف پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کیش سپتیک

همانطور که مستحضرید تخلیه و سرازیر کردن فاضلاب های بهداشتی بدون عملیات تصفیه به آب های سطحی و زیرزمینی ، مغایر با قوانین محیط زیست بوده و مشمول جریمه شده و کاری اخلاقی نیست. در ادامه راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب با روش های تصفیه هر نوع فاضلاب بیشتر آشنا خواهید شد که بسیار کاربردی می باشد. پکیج تصفیه فاضلاب گروه تولیدی کیش سپتیک در صنایع بسیار زیادی استفاده شده و قابلیت نصب دارند که از مهمترین این کاربردها به منظور تصفیه فاضلاب بهداشتی میتوان موارد زیر را نام برد :

 • فاضلاب خروجی صنایع مختلف و کارخانه ها
 • فاضلاب تولیدی کارگاه های صنعتی
 • فاضلاب تولید شده توسط مجتمع های مسکونی و ویلاهای تفریحی و مسکونی
 • فاضلاب حاصل از ساختمان های اداری ، هتل و مارکز تفریحی و اقامتی
 • فاضلاب های تولیدی توسط رستوران ، تالارهای عروسی ، پادگان ها و مراکز آموزشی
 • فاضلاب خانه های مسکونی

فاضلاب بهداشتی چیست و انواع آن کدامند

به طور کلی فاضلاب های بهداشتی به دو دسته کلی ۱- فاضلاب تولید شده توسط انسان که به فاضلاب سیاه معروفند(فضولات انسانی و ادرار) و ۲- فاضلاب تولیدی از فرایندهای مختلف مثل دوش گرفتن ، شست و شوی البسه ، پخت و پز که با نام فاضلاب خاکستری شناخته میشوند. با مطالعه دقیق راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب ، میتوان با انواع فاضلاب و روش های تصفی هآن آشنا شد. در پکیج های تصفیه فاضلاب با توجه به شرایط آب و هوا ، میزان و کیفیت فاضلاب ، نوع زمین از فرایندهای زیر استفاده میشود.

 1. پکیج تصفیه فاضلاب با روش لجن فعال ، به روش هوادهی گسترده
 2. تصفیه فاضلاب با استفاده از پکینگ مدیا که به روش MBBR معروف است
 3. تصفیه فاضلاب بهمراه پکینگ نوع IFAS
 4. تصفیه فاضلاب به کمک ممبران که روش MBR نامیده میشود
 5. سیستم تصفیه فاضلاب ناپیوسته به روش SBR

ساختمان تشکیل دهنده پکیج تصفیه فاضلاب

 • لوله کشی و منهول های جمع آوری فاضلاب و انتقال فاضلاب به درون آشغالگیر سیستم پکیج تصفیه فاضلاب
 • پارت آشغالگیر و جمع آوری دانه های درشت و ریز
 • پارت هوادهی با استفاده از بلوئر هوا و با کمک سیستم های دیفیوزر تزریق هوا به فاضلاب با استفاده از لوله کشی داخلی
 • پارت انبار و تجزیه لجن که به بخش هاضم لجن معروف است
 • قسمت متعادل ساز ، آرام ساز و کنترل سرعت جریان فاضلاب ورودی به پکیج
 • تابلو برق مربوط به کنترل و هدایت بخش های مختلف پکیج
 • ایستگاه پمپاژ یکدست فاضلاب از پارت متعادل سازی به داخل پکیج
 • قسمت اندازه گیری میزان اسیدی بودن فاضلاب برای کنترل PH
 • پارت تصفیه بیولوژیکی که هم به صورت هوازی و هم بی هوازی اجرا میشود
 • پارت ته نشینی که به ته نشینی ثانویه معروف است
 • پارت ضدعفونی یا گندزدایی پساب خروجی که توسط کلرزن و ازن زن انجام میشود

انواع سیستم تصفیه فاضلاب

باتوجه به اینکه پکیج های تصفیه فاضلاب در هر نوع صنعتی بکار میرود هر کدام خواص و ویژگی ها و نوع کارکرد خاص خود را دارند. در ادامه مقاله “راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب” با چند نوع از این سیستم های تصفیه فاضلاب آشنا خواهید شد.

پکیج تصفیه فاضلاب لبنی

صنایع لبنیات از آن دسته از صنایعی به شمار میرود که تولید فاضلاب با بار آلودگی بسیار بالا دارد که این دسته از شرکت ها و کارخانجات میبایست طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت حتما مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب باشند تا از میزان آلودگی و صدمه به محیط زیست کاسته شود. این مطلب را باید خاطر نشان کرد که میزان COD فاضلاب لبنی در محدوده ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ میلیگرک در هر لیتر میباشد که رقم بسیار بالایی به شمار رفته و ورود این فاضلاب به طبیعت لطمه بسیار سنگینی وارد خواهد آورد. این فاضلاب به شدت بودار و متعفن میباشد که علاوه بر آثار مخرب به محیط زیست بوی شدیدی تولید خواهد کرد. در نتیجه این صنعت یکی از اصلی ترین صنایعی دسته بندی میشود که در صورت عدم استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب ، بیشترین آلودگی را در محیط زیست ایجاد خواهند کرد.

همانطور که میدانید مقدار BOD شیر خام حدود ۱۰۵۰۰۰ تا ۹۲۰۰۰ میلی گرم در هر ۱ لیتر ، شیر بدون چربی ۶۵.۰۰۰ تا ۷۵.۰۰۰ میلی گرم ، دوغ گرفته شده از کره ۵۵.۰۰۰ تا ۶۵.۰۰۰ و آب پنیر ۲۵.۰۰۰ تا ۳۵.۰۰۰ میلی گرم در هر لیتر می باشد. یکی از به صرفه ترین راه کارها برای تصفیه این نوع فاضلاب ها استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب لبنی از جنس پلی اتیلن میباشد و دلیل آن هم راندمان بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب میباشد.

عملکرد پکیج تصفیه فاضلاب لبنی به این شکل است که در آغاز پروسه تصفیه ، ابتدا از روش های شیمیایی و فیزیکی استفاده شده و پس از آن از روش های بیولوژیکی بهره گرفته می شود. البته راه کارهایی نظیر تصفیه بی هوازی ، تصفیه هوازی و استفاده از سیستم چربی گیر از ملزومات سیستم تصفیه فاضلاب لبنی می باشد. خوشبختانه چربی گیر پلی اتیلن و مخازن مخصوص تصفیه بی هوازی و هوازی هم در شرکت کیش سپتیک تولید میشود. در نهایت بایستی با توجه به نوع محصولات تولیدی در صنایع لبنی ، نوع تصفیه خانه و تعداد پارت های داخلی آنرا تعیین کرد.

ساختمان تشکیل دهنده سیستم تصفیه فاضلاب لبنی عبارتند از مرحله هوادهی ، مخزن کلر ، پارت ته نشینی و منبع لجن. برترین مزیت پکیج تصفیه فاضلاب از جنس پلی اتیلن این است که این پکیج ها به آسانی قابلیت جابجایی دارند و راه اندازی ساده و بدون نیاز به اپراتور دارد و به صورت اتوماتیک وظیفه خود را انجام میدهد. از دیگر ویژگی ها و وجه تمایز این پکیج ها قیمت به صرفه و ابعاد ، اندازه ، ظرفیت و حجم های مختلف میباشد و اینکه این پکیج ها کمترین فضای مشتریان عزیز را درگیر خواهند کرد و به راحتی قابلیت دفن در زیر زمین را دارند.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب

ایستگاه پمپاژ فاضلاب که به لیفت استیشن معروف است وظیفه پمپاژ فاضلاب به اگو یا فاضلاب شهری را به عهده دارد. در اکثر مواقع که ارتفاع اگو شهری از سیستم تصفیه فاضلاب یا سپتیک تانک بالاتر است مجبور به استفاده از این دستگاه می شویم. این دستگاه از پلی اتیلن سنگین اکستروژن ساخته شده و وزن نسبتا کمی نسبت به ایستگاه پمپاژ فلزی و غیره دارد که به واسه یک یا چندین پمپ لجن کشی که داخل خود دارد لجن های ته سپتیک تانک را جدا کرده و به داخل اگو پمپ میکند. این پکیج پمپاژ فاضلاب هم همانند سیستم پکیج تصفیه فاضلاب به صورت پرتابل ساخته و تولید می شود و به راحتی قابلیت جابجایی داشته و زیر زمین دفن هم میشود.

سیستم تصفیه فاضلاب از نوع Anaerobic Baffled Reactor (ABR)

Anaerobic Baffled Reactor یا به صورت مخفف ABR که به راکتور بافل دار بی هوازی اطلاق میشود شامل یک مخزن از جنس پلی اتیلن PE100 می باشد که داخل آن از تعدادی بفل یا دیوایدر تشکیل شده است که هر کدام سوراخ یا حفره ای در بالای خود دارد که باعث می شود فاضلاب ورودی به ترتیب از هر کدام عبور کرده و به مرحله بعد سرازیر شود. حجم قابل تولید این راکتورهای بی هوازی از ۱ متر مکعب در روز تا ۵۰۰ متر مکعب در روز را شامل می شودکه به صورت کلی می توان گفت که به ۲ روش استفاده میشوند.

روش اول به صورت فیزیکی و روش دوم به صورت بیولوژیکی (واکنش موجودات زنده با محیط و عوامل محیطی) تقسیم بندی میشود. باید بدانید که راکتور بی هوازی بفل دار یا ABR نیز برای آماده به کار شدن و راه اندازی به چندین ماه زمان برای رشد و تولید زی توده بی هوازی یا بیومس Biomass که یک منبع تجدید پذیر انرژی است و فاضلاب های شهری و صنعتی از منابع اصلی تولید آن ها هستند ، نیاز دارد. در صورت نیاز به کم کردن این مدت زمان طولانی میبایست به داخل این پکیج ها باکتری فعال تزریق کرد.

این نوع پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن که به پکیج تصفیه فاضلاب بی هوازی ABR معروف است نیز در بین مشتریان عزیز بسیار محبوب است و علت آن هم تصفیه انواع مختلف فاضلاب می باشد. از دیگر ویژگی های پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن می توان به سبک بودن ، قابلیت دفن زیر زمین ، قابلیت جابجایی و مقرون به صرفه بودن اشاره کرد. البته باید سعی کرد که سیال اسیدی وارد پکیج نشود چون عمر راکتورها را کاهش میدهد. این نوع پکیج تصفیه فاضلاب میبایست به صورت مرتب مورد بازدید دوره ای قرار گرفته و حتما سالی یکبار لجن ها و سطح پوسته داخل آن مورد بررسی چشمی و سپس در صورت نیاز جمع آوری شده و آماده به کار شود. اپراتور مربوطه میتواند توسط بازدید چشمی اتصالات ، فیتینگ ها ، نازل ها و نقاط جوشکاری شده را بررسی کرده تا از آب بند بودن مخزن اطمینان حاصل کند.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی پلی اتیلن

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب انسانی از جنس پلی اتیلن در تمامی مکان هایی که انسان در آن موجود است محسوس است. دلیل آن هم تولید فاضلاب توسط انسان می باشد و به طبع هر نوع فاضلابی از جمله فاضلاب انسانی نیاز به تصفیه دارد و نمی توان بدون تصفیه ، فاضلاب را به داخل طبیعت و محیط زیست رها کرد. از جمله مکانهایی که میتوان پکیج تصفیه فاضلاب انسانی را در آنجا راه اندازی کرد میتوان به بیمارستان ، هتل ، پادگان ، زندان ، اداره جات ، کارخانه ها ، رستوران ها ، پتروشیمی ، پالایشگاه نفت ، مجتمع های تفریحی ، ویلاهای تفریحی و مسکونی ، مجتمع ادارات ، پارک و فضای سبز ، دانشگاه ، خوابگاه و طیف وسیعی از مکان ها اشاره کرد. زیرا در این مکان ها همواره فاضلاب در احجام مختلف به صورت روزانه وجود دارد.

از ویژگی های استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی در مکان های یاد شده میتوان به استفاده مجدد و برگردان پساب حاصل از تصفیه فاضلاب به چرخه شستشو اشاره کرد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و بهینه سازی مصرف آن و رعایت الگوی مصرف ، باعث جلوگیری از بروز بیماری های مختلف و عدم آلوده شدن آب های زیر زمینی و در کل محیط زیست و حفظ و حراست از طبیعت برای نسل های آینده خواهد شد که همه این موارد مستلزم استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی از جنس پلی اتیلن می باشد.

خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن
راهنماب خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از جنس پلی اتیلن

سیستم پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی تولیدی گروه صنعتی کیش سپتیک که تماما از جنس پلی اتیلن سنگین اکستروژن با گرید PE100 می باشد و به صورت ۰ تا ۱۰۰ در محل تولید این شرکت طراحی ، تولید و مونتاژ می شود یکی از پر کاربردترین سیستم های تصفیه فاضلاب به شماره رفته و همواره فاضلاب حاصل از مجتمع های تفریحی ، مسکونی و ادارات را که بسیار بوی بدی دارند و به شدت آلوده بوده و رنگ تیره ای دارد را پس از تصفیه و گندزدایی به چرخه مصرف مجدد وارد می کند. پساب خروجی حاصل از تصفیه فاضلاب توسط سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی ، بسیار زلال ، با BOD و COD قابل قبول وزارت بهداشت و محیط زیست ، با کیفیت مطلوب و بدون هیچ رنگ و بویی می باشد. قابل توجه است که اکثر این موارد مثبت به دلیل خواص فوق العاده پلی اتیلن نسبت به فلز و دیگر مواد اولیه می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

همانطور که مستحضرید فاضلاب بیمارستان ، مراکز درمانی و درمانگاه ها دارای آلودگی بسیار زیادی از قبیل باکتری ، ویروس ، پسماند دارو ، مواد شیمیایی و پاتوژن های رادیو اکتیو می باشند که این فاضلاب نیاز شدیدی به تصفیه دارد. یکی از کاربردهای اساسی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن ساخت گروه صنعتی کیش سپتیک نیز پکیج تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی میباشد که در چندین مرحله عملیات تصفیه روی فاضلاب انجام میشود. در ادامه راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب مراحل تصفیه فاضلاب بیمارستانی که شامل ۴ مرحله کلی است را توضیح خواهیم داد که عبارتند از :

 • مرحله اول سیستم تصفیه خانه ، پیش تصفیه نام دارد که در خلل این مرحله تمامی مواد جامد و سنگین موجود در فاضلاب شامل تکه ها و ضایعات چوب ، پلاستیک و هرگونه مواد جامدی که در فاضلاب وجود دارد از سیستم جدا میشود. تمامی این مواد توسط آشغالگیر پلی اتیلن تعبیه شده در پکیج به دام افتاده و هیگونه خطری برای سیستم پکیج ندارد و میبایست هر از گاهی این مواد داخل آشغالگیر از داخل آن به بیرون منتقل شود.
 • به مرحله دوم تصفیه ابتدایی گفته میشود که در این مرحله ، چربی و گریس و روغن موجود در فاضلاب به سطح منتقل شده تا مواد جامد به سادگی بتواند به کف مخزن رفته و اصطلاحا ته نشین شود که راندمان حذف اینگونه مواد در این مرحله تا حدود ۷۵ درصد میباشد.
 • در مرحله سوم که به تصفیه ثانویه معروف است بر روی فاضلاب داخل پکیج ، تصفیه بیولوژیکی انجام خواهد شد که به این معناست که در خلل این مرحله کلیه مواد غیر آلی و مخلوط های کلوئیدی یا مخلوط های چسب مانند از داخل فاضلاب ریش هکن شده و از بین میرود و در عین حال باکتری ها هم از میان خواهند رفت. با تکمیل شدن سیکل کامل این مرحله ، فاضلاب یا پسابی با حذف ۹۰ درصدی مواد جامد غیر آلی در پکیج داریم.
 • مرحله چهارم سیستم تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی تصفیه نهایی یا پیشرفته نامیده میشود که در این مرحله تمامی باقیمانده های به جا مانده از مراحل قبل که شامل مواد آلی و جامد هستند از سیستم حذف می شوند. تمامی افزودنی های شیمیایی نظیر کلر ، ازن ، مواد ضد عفونی کننده فیزیکی و اشعه UV در این مرحله اضافه خواهند شد.

پکیج تصفیه خانه فاضلاب پلی اتیلن

این نوع تصفیه خانه ها از مزایای بسیاری برخوردار هستند که در زیر به چندین مورد از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد. البته با اندکی تامل در خواهیم یافت که محصولات پلی اتیلن برتری خاصی نسبت به فلزات دارند.

 • با این روش پکیج تصفیه فاضلاب به دلیل عدم خوردگی در تماس با آب ، عمر طولانی تری خواهد داشت.
 • به دلیل نوع مواد بکار رفته در پروسه تولید این محصولات ، دچار خرابی کمتری خواهند شد.
 • تعمیرات و نشتی گیری و رفع عیب در اینگونه محصولات پلی اتیلن بسیار راحت تر میباشد.
 • قابلیت جابجایی حتی چندین سال پس از نصب را دارد.
 • با صرف انرژی حداقل کار خواهد کرد.
 • مقاوم در برابر اشعه UV می باشد.
 • قابلیت دفن زیر زمین را دارد.
 • خروجی پساب با راندمان بالاتری ارائه میدهد.

تصفیه خانه فاضلاب دامداری از جنس پلی اتیلن

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب مخصوص دامداری بسیار زیاد بوده و از میان آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اولین و مهمترین کاربرد استفاده از پساب خروجی برای کشاورزی و شستشو استفاده کرد.
 • بوی بد فضولات دامداری را از بین میبرد.
 • حذف کامل BOD و COD
 • به علت استفاده از مواد پلی اتیلن بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.
 • حذف تمامی مواد جامد و پساب دامداری
 • تصفیه نیتروژن و فسفرهای مخرب محیط زیست

قیمت تمام شده پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

از جمله عواملی که باعث بدست آمدن قیمت تمام شده دستگاه تصفیه خانه فاضلاب دامداری میشود میتوان موارد زیر را نام برد.

 1. جنس مواد اولیه بکارر رفته در ساخت پکیج دامداری (پلی اتیلن یا فلزی بودن)
 2. هزینه بر بودن یا نبودن تمیزکاری داخل سیستم تصفیخه خانه (که پلی اتیلن به کمترین تمیزکاری نیاز دارد)
 3. توانایی حذف و تصفیه آلاینده ها
 4. میزان تخلیه فاضلاب در محیط
 5. فرایند بیولوژیکی استفاده شده در تصفیه خانه
 6. میزان فاضلاب ورودی به پکیج

دستگاه تصفیه فاضلاب قالیشویی

به دلیل استفاده از مواد شوینده و سفیدکننده در قالیشویی ها ، نیازی به استفاده از مواد شیمیایی جهت گندزدایی و تصفیه نمی باشد. این فاضلاب به راحتی در پکیج تصفیه فاضلاب از جنس پلی اتیلن قابل تصفیه و استفاده مجدد می باشد.  این نوع پکیج تصفیه فاضلاب که مختص قالیشویی طراحی و تولید میشود در چندین مرحله مجزا عمل تصفیه و گندزدایی را انجام میدهد که عبارتند از مرحله خنثی سازی ، پارت چربی گیری ، تصفیه بیولوژیکی ، مرحله انعقاد و لخته سازی ، بخش فیلتراسیون و ضد عفونی .

مزایای استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب قالشویی

 • قابلیت دفن زیر زمین جهت جلوگیری از اشغال فضای قالیشویی
 • راحتی در نصب
 • قابلیت جابجایی حتی چند سال پس از نصب
 • بدون نیاز به اپراتور
 • بدون نیاز به صرف مواد شیمیایی
 • تولید پساب بالا برای استفاده مجدد
 • مقرون به صرفه بودن بهره برداری

ویژگی برتر پکیج تصفیه فاضلاب مخصوص قالیشویی این است که برای جلوگیری از مصرف بی رویه آب و بدلیل بالا بودن مصرف آب در این صنعت ، پساب خروجی دوباره قابل استفاده برای شستشوی فرش و قالی ها و یا برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود. خروجی پساب دستگاه تصفیه خانه فاضلاب قالیشویی علاوه بر اینکه هیچگونه خطری برای محیط زیست به حساب نمی آید بلکه باعث جلوگیری از مصرف آب خواهد شد.

تصفیه فاضلاب کارواش ها با پکیج تصفیه خانه فاضلاب پلی اتیلن

با توجه به اینکه بعنوان مثال در کلان شهری همچون تهران ، تنها ۱۰ درصد از کارواش ها از آب شرب شهری استفاده می کنند ولی باز هم آمار مصرف آب شرب در سال توسط کارواش ها فقط در تهران بسیار چشمگیر بوده و بالغ بر حدود ۴۰۰ هزار متر مکعب معادل چهارصد میلیون لیتر ! می باشد. با در نظر گرفتن اینکه تعداد کارواش هایی که با آب سر و کار دارند به سرعت در حال افزایش در کشور است ، فاجعه کمبود آب شرب به زودی اوج خواهد گرفت. ساده ترین و کم هزینه ترین راهکاری که میتوان برای جلوگیری از هدر رفت آب شرب به کار گرفت استفاده از پکیج تصفیه خانه فاضلاب مخصوص کارواش است که با هزینه ای کم و قابل برگشت هم میتوان از مصرف بی رویه آب شرب جلوگیری کرد هم به طبیعت کمتر آسیب رساند. در ادامه راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب مطالب بسیار ارزشمندی در خصوص پکیج تصفیه فاضلاب در هر حوزه ای ارائه خواهیم داد که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

البته کارواش های نانو که با بخار کار میکنند و مصرف آب پایینی دارند ، با سرعت بسیار کم در کشور در حال افزایش است. دلیل این سرعت بسیار پایین هم تجهیزات و دستگاه های بسیار گران قیمت وارداتی می باشد که برای یک کارآفرین و شخصی که بدنبال ایجاد یک کسب و کار است مقرون به صرفه نیست. از این رو ما به مشتریان عزیز دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب کارواش را که از جنس پلی اتیلن تولید و مونتاز میشود را پیشنهاد میکنیم که علاوه بر قابلیت دفنی بودن ، کمترین میزان فضا را اشغال کرده ، قیمت بسیار مقرون به صرفه دارد و قابلیت جابجایی حتی چندین سال پس از نصب را دارد.

استفاده از این پکیج به جلوگیری از انتشار انواع بیماری به دلیل عدم آلودگی آب های زیر زمینی و سطحی هم کمک شایانی می کند. در این پکیج ها از ۴ روش مختلفت برای گند زدایی و تصفیه نهایی فاضلاب کارواش استفاده می شود که عبارتند از ازن زنی ، تصفیه حرارتی ، تصفیه فاضلاب به روش UV و تصفیه توسط پراکسید هیدروژن یا نانوسیل.

تصفیه خانه فاضلاب هتل و مسافرخانه ها

به طور کلی جالب است بدانید در هر مکانی که انسان در حال زندگی است فاضلاب تولید شده و این فاضلاب نمیتواند بدون هیچگونه عملیات تصفیه به حال خود در طبیعت رها شود. با توجه به آمار مسافران نوروزی که همه ساله رو به افزایش است و این رقم حدود ۲۰ میلیون نفر فقط در ۱۵ روز تعطیلی اول عید نوروز میباشد ، میتوان به اهمیت تصفیه فاضلاب در حوزه گردشگری و هتل ها پی برد. فاضلاب هتل ها همانند فاضلاب شهری شامل انواع شوینده ها ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، دارو ، روغن و هرگونه پسماند غذایی ، مواد آلی و معدنی میباشد که قطعا نیازمند تصفیه میباشد که حاصل فعالیت انسان در رستوران ، کافه و آشپزخانه ، رختشویی ، سالن ورزشی ، حمام و سرویس بهداشتی میباشد.

پکیج تصفیه خانه فاضلاب دفنی

با مطالعه کامل راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب میتوان پی برد که دلیل نامگذاری این پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی و شهری نیز قابلیت دفن در زیر زمین این دستگاه ها می باشد که از جنس پلی اتیلن ساخته و تولید شده و هیچگونه مشکلی برای دفن کردن آنها تا چندین متر زیر زمین وجود ندارد. بوسیله پکیج تصفیه فاضلاب دفنی ، فاضلاب خروجی ساختمان های اداری ، مسکونی و کارخانه ها طی عملیات هوازی و با تزریق هوا به باکتری ها ، پساب به آب زلال تبدیل میشود که کاملا بی رنگ و بی بو می باشد. این دستگاه جهت تصفیه و استفاده دوباره از فاضلاب بهداشتی-انسانی و پساب صنعتی و برای جلوگیری از انتشار آلودگی و حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی تولید و استفاده می شود. اصلی ترین و مهمترین رکن پکیج تصفیه فاضلاب نیز کیفیت و کمیت فاضلاب تولیدی و خروجی میباشد. از این نوع پکیج برای مجتمع های مسکونی ، هتل ، بیمارستان و کارخانه ها استفاده میشود.

این پساب خروجی دستگاه تصفیه فاضلاب نیز برابر با مقررات استاندارد سازمان محیط زیست میتواند جهت مصارف کشاورزی ، آبیاری فضای سبز ، تخلیه در آب های سطی و انتقال به چاه جذبی مورد استفاده قرار گیرد. پکیج تصفیه فاضلاب دفنی به دلیل قابلیت دفنی بودن بسیار پر طرفدار بوده و علت آن هم گران بودن قیمت زمین های مسکونی شهری و صنعتی برای اشغال پکیج و محدودیت فضا می باشد. این دستگاه شامل بخش های اساسی از قبیل پارت ته نشینی ، متعادل ساز ، استگاه پمپاژ یا لیفت استیشن ، سبد آشغالگیر ، بخش های مختلف هوادهی ، تجهیزاتی نظیر بلوئر ، دیفیوزر ، پارت تزریق کلر ، هاضم لجن ، ضد عفونی پساب ، مدیا ، لوله کشی ها ، فیلتر شنی و کربنی ، پمپ خروجی ، پمپ کلر ، تابلو برق و تجهیزات دیگر میباشد.

پکیج تصفیه فاضلاب به روش SBR

در این روش که Sequencing batch reactors یا راکتور ناپیوسته متوالی نام دارد ، دستگاه از طریق چرخه پر و خالی شدن پشت سر هم کار میکند. در این سیستم مطابق با سیستم های تصفیه فاضلاب دیگر کیش سپتیک ابتدا مواد نامطلوب فاضلاب از سیستم حذف شده و پس از آن بصورت پساب تخلیه خواهد شد. در این نوع روش تصفیه فاضلاب هر دو پارت به صورت همزمان با هم عمل کرده و در حین پر شدن یکی ، پارت بعدی در حال تخلیه شدن می باشد. در این نوع پکیج که همه مراحل تصفیه درون یک حوضچه انجام میگیرد ، در مجموع از چرخه هایی با سری زمانی تشکیل شده است. و با توجه به اینکه همه مراحل تصفیه از قبیل هوادهی و ته نشینی درون یک پارت انجام میگیرد پس نیازی به باز چرخش لجن فعال نیست. این راکتور SBR بصورت روزانه حدود ۵ چرخه کامل تصفیه را خواهد گذراند.

پکیج تصفیه فاضلاب MBBR

در این مقاله یعنی راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب با انواع پکیج تصفیه خانه فاضلاب آشنا خواهیم شد. یکی دیگر از انواع پکیج های تصفیه فاضلاب ، اصطلاحا راکتور بیوفیلم نام دارد (Moving Bed Biofilm Reactor) ، یک روش نسبیتا جدید در فرایندهای بیولوژیکی میباشد که در تصفیه فاضلاب مکان ها و اجتماعات کوچکتر مورد استفاده قرار میگیرد که رفته رفته این روش در حال جایگزینی با روش های دیگر می باشد. توسط مدیای شناور در این روش برای رشد بیوفیلم در پارت هوادهی استفاده می شود. نهایتا از مزیت افزایش رشد لجن فعال می توان بهره برد. اصلی ترین مزایای استفاده از دستگاه تصفیه فاضلاب mbbr  عبارتند از بهبود ته نشینی ، کاهش لجن تولیدی ، ازدیاد ظرفیت تصفیه.

مزیت های فرایند تصفیه فاضلاب به روش mbbr

 • فشار پایین و عدم گرفتگی
 • فضای مورد نیاز بسیار کم
 • بازدهی بالاتر نسبت به روش لجن فعال
 • بدون بروز مشکل بالکینگ
 • نگهداری بسیار راحت سیستم و کمتر شدن تولید لجن
 • بدون نیاز به سیستم برگشت لجن
 • نیاز به حجم هوادهی کمتر

کاربردهای پکیج تصفیه فاضلاب از نوع راکتور بیوفیلم mbbr

 1. توانایی تصفیه فاضلاب بهداشتی اماکنی مثل فاضلاب تولیدی ادارات ، هتل ها و مسافرخانه ها ، مراکز تفریحی و توریستی ، رستوران و کترینگ ، کارخانه ها و کارگاه ها ، مجتمع های مسکونی و ویلاها و غیره
 2. قابلیت استفاده برای تصفیه فاضلاب های صنعتی در تایم کم و هزینه بسیار اندک
 3. تصفیه آسان فاضلاب مراکز درمانی و بیمارستان ها
 4. کاهش چشمگیر مواد آلی موجود در پساب کارخانه هایی نظیر کارخانه های تولید مواد شوینده و اسیدی و شرکت ها و کمپانی های تولید دارو

مزایای بهره گیری از پکیج تصفیه فاضلاب

استفاده از سیستم پکیج تصفیه فاضلاب مزایای بسیار فراوانی دارد و علت آن هم ویژگی های خاصی است که دارد. در ادامه مقاله راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب ، به بخشی از مزایای استفاده از این سیستم نوین اشاره کرده ایم. لطفا همراه ما باشید.

 • نصب و راه اندازی بسیار راحت و با سرعت بالا
 • از نظر حجم ، ابعاد و ظرفیت هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
 • راندمان خیلی بالا
 • عدم تولید و انتشار بوی نامطبوع در محیط
 • مصرف انرژی ناچیز
 • لجن تولیدی بسیار اندک
 • عدم نیاز به اپراتور جهت نگهداری
 • قابلیت بسیار بالا در تصفیه انواع فاضلاب ائم از بهداشتی و صنعتی
 • قابلیت جابجایی حتی سالها بعد از نصب و بهره برداری
 • قابلیت دفن زیر زمین
 • فضای اشغالی بسیار کم
 • امکان افزایش ظرفیت در صورت نیاز و خواست کارفرما
 • استهلاک بسیار پایین سیستم و قابل چشم پوشی
 • کلیه مراحل تصفیه فاضلاب دقیقا مطابق با استانداردهای سازمان محترم محیط زیست
 • امکان استفاده برای هر نوع فضا و اماکن مختلف

مکانیزم عملکرد پکیج تصفیه فاضلاب از جنس پلی اتیلن

همانطور که میدانید با بکارگیری پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی میتوان هر نوع فاضلاب خروجی سیستم را تصفیه کرده و پساب نهایی دستگاه را جهت آبیاری فضاهای سبز و یا نهایتا برای تخلیه در طبیعت به صورت کاملا بی خطر استفاده نمود. یکی از برترین شیوه های تصفیه مورد استفاده در این دستگاه های تصفیه فاضلاب که از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند نیز تصفیه بیولوژیکی هوازی و تصفیه بیولوژیکی بی هوازی می باشد. مرسوم ترین نوع تصفیه فاضلاب بهداشتی روشی است که در آن با استفاده از روش های فیزیکی و جداسازی چربی و واحدهای ته نشینی و هوادهی ، مواد جامد معلق در فاضلاب بهداشتی حذف می شود. از خروجی این نوع سیستم های تصفیه فاضلاب میتوان برای آبیاری فضای سبز و رهاسازی در طبیعت استفاده کرد.

تصفیه فاضلاب خام در روش لجن فعال از طریق هوادهی کافی به فاضلاب ورودی و مهیا ساختن مدت زمان ماند مناسب برای تماس میکروارگانیسم ها با فاضلاب ورودی انجام می شود. همانطور که میدانید رشد میکروب ها به تماس فاضلاب با شرایطی از قبیل وجود اکسیژن ، PH مناسب ، حرارت مناسب و مواد غذایی معدنی که منبع غذایی میکروارگانیسم ها نیز همین مواد آلی فاضلاب ها می باشد بستگی دارد. همین میکروب ها در شرایط مناسب و پس از جدا شدن آلوده کننده های آلی ، به حالت لجن از فاضلاب ورودی خام جدا شده و به پارت تصفیه برگردانده می شوند و آب تصفیه شده تخلیه میشود.

در بین همه روش ها یکی از کاربردی ترین و بهترین روش های تصفیه به روش لجن فعال که راندمان بسیار بالایی هم دارند نیز میتوان به روش هوادهی گسترده که Extended Aeration Activated Sludge نامیده میشود و روش لجن فعال با بستر متحرک یا MBBR یا راکتور بیوفیلم اشاره کرد. بدلیل نوع ساخت اینگونه پکیج ها که به صورت صفر تا صد در محل شرکت کیش سپتیک تولید و مونتاژ می شود و به دلیل عدم استفاده از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت الکتریکی و مکانیکی در این نوع روش ، هزینه نگهداری بسیار کم ، هوادهی عمقی که از طریق دیفیوزرهایی که در کف سیستم کار میشوند و خوشبختانه توسط کیش سپتیک ساخته و مونتاژ میشوند ، در مقایسه با پکیج های هوادهی سطحی مشکلات نگهداری خیلی کمتری دارند و هزینه ساخت به مراتب پایین تر نسبت به بقیه دارند.

گروه صنعتی کیش سپتیک در حال حاضر با استفاده از فناوری روز دنیا در زمینه تصفیه انواع فاضلاب و با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان مقطع دکتری دانشگاه های به نام کشور ، پیشرو در این امر بوده و با استفاده از مخازن پلی اتیلن دوجداره کاروگیت که به صورت پروفیل پلی اتیلن تولید میشود ، اقدام به تولید و مونتاژ انواع پکیج تصفیه فاضلاب در ظرفیت های مختلف به صورت دفنی و غیردفنی می کند. کلیه این پکیج های تصفیه فاضلاب که برای اماکنی نظیر فاضلاب خانگی ، صنعتی ، هتل و کارواش ها ، مجتمع های مسکونی ، اداری و غیره استفاده می شود ، انواع فاضلاب سمی ، صنعتی ، لبنی و غیره را تصفیه نموده و از مواد درجه یک پلی اتیلن HDPE ساخته و تولید می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره گیری تلفن ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ به صورت رایگان ، از خدمات مشاوره ای ما و راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب بهره برده و از قیمت روز مطلع شوید.

مراحل تصفیه انواع فاضلاب در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی پلی اتیلن

کارفرمایان گرامی در این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب ، به راحتی میتوانید با مراحل یکی سیستم تصفیه خانه فاضلاب آشنا شده و دید بهتری در مورد بحث خرید پکیج تصفیه فاضلاب پیدا کنید. در ادامه این مراحل به صورت کلی ذکر شده است.

 • در مرحله اول نیز فاضلاب بهداشتی-انسانی از طریق لوله کشی ورودی وارد شبکه جمع آوری فاضلاب می شود.
 • پس از عبور پساب ورودی از آشغالگیر پلی اتیلن تعبیه شده در ورودی پکیج ، مواد جامد بزرگ در آشغالگیر به دام خواهد افتاد.
 • در ابتدایی ترین مرحله پس از ورود پساب به داخل پکیج ، فاضلاب به مخزن نگهداری وارد شده و در این پارت شن و ماسه های موجود در فاضلاب در کف مخزن ته نشین می شوند.
 • پس از آن از طریق لوله کشی داخلی پکیج ، پساب موجود که عاری از هرگونه مواد جامد درشت می باشد ، به پارت بیولوژیکی هوازی هدایت شده و در این قسمت از طریق تماس با میکروارگانیسم های هوازی و فعالیت آنها ، موجب حذف آلاینده های موجود در فاضلاب شده و علاوه بر آن میزان BOD یا Biological oxygen demand ( نرخ مصرف اکسیژن در داخل آب یا فاضلاب توسط میکروارگانیزم هنگام استفاده از مواد آلی موجود در محلول ) و COD یا Chemical Oxygen Demand (اکسیژن مورد نیاز شیمیایی و معرف ناخالصی) فاضلاب کاهش چشمگیری پیدا میکند.
 • پس از این مرحله فاضلاب به مخزن ته نشینی یا به اصطلاح حوضچه ته نشینی راهی می شود. باید بدانید که در این پارت تمامی لخته هایی که در پارت هوادهی بوجود آمده بود ، ته نشینی خواهد شد.
 • لجن بوجود آمده به پارت ذخیره لجن هدایت شده و تا موعد تخلیه در این مخزن نگهداری میشود.
 • مخزن تخلیه لجن هم بسته به میزان استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بداشتی پلی اتیلن ، میبایست در زمان مشخص تخلیه گردد.
 • پس از آن نیز ، آب زلال بدست آمده از لوله سر ریز تعبیه شده از مخزن ته نشینی به مخزن پایانی راه خواهد یافت.
 • در نهایت از طریق مخزن کوچک ۵۰ لیتری مخصوص کلر ، عملیات کلرزنی شروع شده و پساب تصفیه شده از آلودگی های احتمالی میکروبی نیز مصون خواهد شد.

مشخصات فنی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب تولیدی کیش سپتیک  از بخش های نام برده شده در زیر تشکیل شده است. البته باید خاطر نشان کرد در صورت صلاحدید کارفرمای محترم و به خواست ایشان میتوان خرید پمپ لجن کش ، بلوئر هوادهی ، میکسر و پمپ تزریق کلر ، پمپ ایرلیفت ، تابلو برق را به خریدار محترم واگذار کرده ولی در کل خرید تجهیزات مورد نیاز دستگاه تصفیه فاضلاب توسط شرکت کیش سپتیک به دلیل فعالیت مکرر با تامین کنندگان این تجهیزات به صرفه تر خواهد بود. لازم به ذکر است که تابلو برق مورد نیاز توسط گروه فنی و برق صنعتی کیش سپتیک نیز قابل ساخت می باشد. با مطالعه کامل راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب با تمامی تجهیزات مورد نیاز و فرایندها آشنا خواهید شد.

 • آشغالگیر پلی اتیلن ، مخزن متعادل سازی ، مخزن هوادهی ، مخزن ته نشینی ، مخزن کلر زنی و هاضم لجن که به صورت یکپارچه داخل یک پکیج پلی اتیلن به صورت پارت پارت تولید و مونتاژ می شود و نیاز به مخازن جدا از هم نیست که همین امر باعث افزایش راندمان و جلگوگیری از کاهش فضای مورد نیاز میشود.
 • الکتروپمپ های لجن کش یا پمپ فاضلابی یا پمپ مستغرق فاضلابی که از برندهای Ebara ایتالیا و یا پنتاکس ایتالیا Pentax
 • بلوئر هوادهی متناسب با ظرفیت فاضلاب ورودی
 • دیفیوزر حباب ریز پلی اتیلن جهت هوادهی عمقی
 • مخزن دوجداره پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت ، میکسر و پمپ تزریق کلر
 • پمپ برگشت لجن ایرلیفت
 • تابلو برق اشنایدر اتوماتیک PLC
 • شاسی کشی
 • آشغالگیر ریز

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی یکپارچه پلی اتیلن

 1. راندمان مطلوب در تصفیه فاضلاب و دریافت استاندارد محیط زیست
 2. قابلیت پذیرش شوک حاصل از بار آلی و هیدرولیکی فاضلاب ورودی
 3. بهره برداری آسان و قابلیت افزایش ظرفیت تصفیه فاضلاب
 4. عاری از هرگونه بو و آلودگی محیط زیست
 5. سازگار با هرگونه شرایط آب و هوایی
 6. قابلیت دفن زیر زمین
 7. فضای اشغال شده بسیار ناچیز و فلکسیبل بودن نسبت به تغییرات ابعاد شامل قطر و طول متناسب با شرایط محل نصب
 8. بدون نیاز به اپراتور جهت نگهداری از سیستم
 9. قیمت بسیار اقتصادی نسبت به پکیج های فلزی
 10. دارای ۱۰ سال گارانتی برای مخزن پلی اتیلن و خدمات پس از فروش بینظیر
 11. سرعت تولید و مونتاژ بسیار بالا و نصب سریع
 12. بدلیل استفاده کامل پکیج از مواد پلی اتیلن بهترین گزینه برای مناطق با رطوبت بالا محسوب میشود

قیمت تمام شده پکیج تصفیه فاضلاب

همانطور که مستحضرید قیمت پکیج تصفیه فاضلاب به آیتم های بسیاری از قبیل دفنی یا غیر دفنی بودن پکیج ، برند بلوئر ها ، پمپ ها ، لجن کش ها و در نهایت قیمت روز مواد اولیه پلی اتیلن دارد. از همه مهمتر نوع فرایند بکار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب و نوع فاضلاب مجموعه می باشد که تغییراتی در قیمت نهایی ایجاد خواهد کرد. قیمت های اعلامی از سوی کارشناسان کیش سپتیک ، پس از بررسی و کارشناسی کامل نوع فاضلاب موجود ، دفنی یا غیردفنی بودن درخواست کارفرما و دیگر پارامترها انجام خواهد شد. انتخاب نوع برند بلوئرها و پمپ ها و لجن کش ها ، تجهیزات بکار رفته در تابلو برق نیز بعهده خریدار محترم میباشد که همگی در قیمت نهایی این محصول تاثیر بسزایی دارد. مشتریان محترم میتوانند با استفاده از راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب و با شماره گیری تلفن تماس ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ قیمت به روز پکیج تصفیه انواع فاضلاب را به صورت آنلاین دریافت نمایند.

نوع مواد پلی اتیلن بکار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب کیش سپتیک ، این نوع سیستم های فاضلاب را بسیار متمایز کرد و در ۹۰% اوقا مشتری ها تمایل بیشتری نسبت به پلی اتیلن نشان میدهند و دلیل این امر هم سازگاری و راندمان بسیار بالای اینگونه مواد پلی اتیلن میباشد. قیمت بسیار مقرون به صرفه این نوع پکیج تصفیه فاضلاب هم دلیل دیگر این امر میباشد. قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی که خروجی مورد استفاده برای آبیاری فضای سبز را تامین میکند با قیمت پکیج تصفیه فاضلاب با خروجی قابل رهاسازی در آبهای زیرزمنی متفاوت میباشد و همین امر در قیمت نهایی هر نوع پکیج تاثیر بسزایی دارد. در نهایت پکیج تصفیه فاضلاب دوجداره پلی اتیلن بهترین انتخاب برای سیستم تصفیه فاضلاب می باشد.

محاسبه ظرفیت سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی

طریقه محاسبه ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب توسط کارشناسان کیش سپتیک قابل انجام است و توسط این افراد تعیین میگردد ولی در کل به عواملی نظیر : دبی فاضلاب ورودی ، مقدار BOD پساب ورودی به پکیج ، نوع استفاده از خروجی پساب بستگی دارد. پکیج تصفیه فاضلاب با برند کیش سپتیک که به صورت یکپارچه تولید و مونتاژ میگردد از ظرفیت ۳ متر مکعب تا چند صد متر مکعب قابلیت تولید به صورت یک تکه را دارد که به راحتی با یک تریلی قابل حمل میباشد.

تولیدکننده پکیج تصفیه فاضلاب

کیش سپتیک یکی از سازنده های پکیج تصفیه فاضلاب در سطح کشور میباشد که پس از پی بردن به نیاز مشری اقدام به طراحی نقشه و طرح مربوطه کرده و یا نقشه مورد نیاز کارفرما را دریافت نموده و مطابق با نقشه تولید و مونتاژ میکند. در خصوص خرید تجهیزات هم میتوان کار را به کارشناسان کیش سپتیک واگذار کرده و یا خرید تجهیزات توسط خود کارفرمای محترم انجام شود. پس از خرید تجهیزاتی نظیر بلوئر ها ، پمپ ها ، طراحی تابلو برق ، پکیج و دیفیوزرها تولید شده و وارد مرحله مونتاژ می شوند.

خواهشمندست قبل از خرید هر نوع پکیج تصفیه فاضلاب ، حتما به مطالعه رزومه سازنده دقت نمایید و از تولیدکننده بودن شخص حقوقی اطمینان حاصل کرده و پس از آن به پروژه های کار شده توسط شرکت مربوطه سر زده و در نهایت در صورت مقرون به صرفه بودن پیشنهاد مالی آن واحد صنعتی اقدام به خرید دستگاه تصفیه فاضلاب نمایید. در صورت نداشتن تخصص و دانش فنی کافی سیستم تصفیه فاضلاب شما کار نکرده و راندمان کمی خواهد داشت و کارفرمای محترم قطعا به مشکل خواهد خورد.

خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

خرید پکیج تصفیه فاضلاب کیش سپتیک به این دلیل پیشنهاد میشود که هم پروسه طراحی و ترسیم نقشه و تعیین نوع فرایند در آن انجام میشود و هم بحث تولید و مونتاژ و تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز ، که این امر کار مشتری محترم را بسیار ساده کرده و نیاز به ارتباط با چند شرکت مختلف جهت خرید پکیج تصفیه فاضلاب نیست که امری بسیار مهم است. پس از پایان کار میتوانید از طریق شرکت های بازرسی اقدام به تست و بازرسی نهایی محصول کرده و با اطمینان خاطر محصول را بارگیری نموده و به بهره برداری برسانید. با استفاده از مقاله راهنمای خرید پکیج تصفیه فاضلاب که در حال حاضر در حال مطالعه هستید میتوانید به راحتی برای خرید پکیج خود تصمیم بگیرید. در هر لحظه از شبانه روز میتوانید با شماره گیری تلفن ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ مشاوره رایگان دریافت نموده و از قیمت لحظه ای مطلع شوید.

نکات کلیدی خرید پکیج تصفیه فاضلاب

 • انتخاب صحیح ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب

مشتریان محترم میبایست در تخمین ظرفیت صحیح پکیج تصفیه فاضلاب نهایت دقت بعمل آید. البته کارشناسان متخصص کیش سپتیک که دکترای آب و فاضلاب از دانشگاه های معتبر فرانسه دریافت کرده اند ، در این امر به شما مشاوره داده و پروسه کار به این شکل است که پس از دریافت درخواست مشتری ، تیم متخصص بازدید میدانی از محل پروژه را آغاز کرده و خروجی فاضلاب را مورد بررسی قرار داده و پس از تست توسط آزمایشگاه های معتبر سراسر کشور و پس از بررسی دقیق ظرفیت تصفیه در شبانه روز ، پیشنهاد فنی و پیشنهاد قیمت بهمراه پروپوزال و طرح مورد نظر را تسلیم خریدار محترم کرده و پس از عقد قرارداد تا پایان بهره برداری و حتی تا چندین سال (به صورت نامحدود و به اتخاب مشتری) مشاوره ، گارانتی ، آموزش و پشتیبانی نامحدود از اپراتور پکیج تصفیه فاضلاب ، سیستم پکیج تصفیه فاضلاب و مجموعه خریدار در سیستم فروش کیش سپتیک وجود دارد. ناگفته نماند که مشکل انتخاب ظرفیت نادرست پکیج شاید تا چندین ماه ابتدایی مشکل ساز نباشد ولی به محض رسیدن به ظرفیت مورد نیاز شما و نزدیک شدن به تاریخ اتمام گارانتی ، مشکلات آغاز شده و که متاسفانه فروشنده دیگر زیر بار نخواهد رفت. گاها دیده شده پکیج تصفیه فاضلاب با ظرفیت ۱۰ متر مکعب در شبانه روز به جای پکیج با ظرفیت ۲۰ متر مکعب به مشتری فروخته شده که واقعا جای تاسف دارد. در نهایت با انتخاب درست ظرفیت باید از بروز اینگونه موارد جلوگیری شود.

 • یکپارچه بودن پکیج تصفیه فاضلاب

همانطور که میدانید معمولا پکیج های تصفیه فاضلاب به صورت چندین مخزن تک لایه روتاری ساخته شده و به بهره برداری میرسد و یا در برخی موارد به صورت فلزی ساخته میشود. گروه تولیدی صنعتی کیش سپتیک برای اولین بار در ایران دست به نوعی ابداع زده و تمامی این مخازن را که گاهی به ده ها مخزن خواهد رسید به صورت یکپارچه و به روش اسپیرال کاروگیت و از جنس پلی اتیلن تولید کرده است. عملکرد این پکیج تصفیه فاضلاب یکپارچه اسپیرال کاروگیت پلی اتیلن نیز به صورت خلاصه به این شکل است که ابتدا لوله از جنس پلی اتیلن به روش اسپیرال کاروگیت (مارپیچ راه راه یا کنگره ای) در سایزهای متنوع تولید شده ، سپس وارد سالن مونتاژ خواهد شد.
نقشه های پکیج تصفیه فاضلاب که از قبل طراحی شده توسط مهندسین و تیم تخصصی مونتاژ ، به ترتیب اجرا میگردد. در نهایت امر محصول خریدار محترم بعنوان مثال عبارتست از یک مخزن با قطر ۲۰۰۰ میلیمتر و با طول ۱۲ متر که همه اجزا و پارت ها داخل آن گنجانده شده است. جالب است بدانید که در فرایند تولید و مونتاژ اینگونه سیستم های تصفیه فاضلاب هیچگونه قطعه فلزی حتی یک پیچ یا مهره بکار نرفته و علت آن هم درصد جزئی اسیدی بودن انواع فاضلاب است که احتمال به مشکل انداختن سیستم را دارد. پس پینهاد میشود که جهت خرید پکیج تصفیه فاضلاب از هر نوع مواد اولیه ای ، حتما به یک تکه بودن یا اصطلاحا یکپارچه بودن آن دقت کنید.

 • بدون قطعات فلزی زیر سطح فاضلاب

خرید پکیج تصفیه فاضلابی که اساس کار آن مبتنی بر کارکرد قطعات و تجهیزات متحرک فلزی نظیر پمپ ، گیربکس و غیره در زیر سطح آب یا فاضلاب است به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود و علت این امر هم به این خاطر است که به مرور زمان و با تولید بیشتر فاضلاب ، درگیری فاضلاب با این قطعات و تجهیزات منجر به خوردگی و پوسیدگی این تجهیزات شده که هم قیمت بسیار بالایی دارند که برای تعویضشان میبایست هزینه های هنگفت کرد و هم اینکه تعویض و تعمیر آنها به شدت سخت بوده و سیستم را برای مدت طولانی شات داون میکند. تا جاییکه مقدور است به سمت یپشنهادهایی که پمپ لجن کش در آنها دیده شده (جهت انتقال فاضلاب خام از سپتیک تانک به ورودی تصفیه خانه) نروید چرا که به دلیل تعمیرات و نگهداری سخت ، احتمال آسیب به پمپ لجن کش ها بسیار بالا رفته که این امر هم سیستم را مختل و هزینه سربار به جا خواهد گذاشت. سازنده پکیج به جای پمپ لجن کش میبایست از ایرلیفت جهت انتقال فاضلاب خام به ورودی پکیج تصفیه فاضلاب استفاده کند. همانطور که میدانید پمپ های لجن کش امکان سوختن بسیار بالایی دارند و نیازمند سرکشی ، نظافت و تعمیرات نگهداری بسیار بالایی هستند که به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.
از جهتی دیگر استفاده از پمپ لجن کش برای پمپاژ فاضلاب خام به درون ورودی سیستم پکیج تصفیه فاضلاب ، منجربه بر هم خوردن رژیم هیدرولیکی سیستم خواهد شد. بعنوان مثال یک پکیج تصفیه فاضلاب با ظرفیت ۲۰ متر مکعب در شبانه روز را در نظر بگیرید. این سیستم میبایست در هر ۲۴ ساعت ، ۲۰ هزار لیتر فاضلاب را تصفیه کند. که به عبارتی هر ساعت ۸۵۰ لیتر ، هر دقیقه ۱۴ لیتر خواهد شد. متاسفانه در بازار پمپ با این مشخصات وجود ندارد. بر فرض اینکه پمپ با این مشخصات هم وجود داشته باشد ، سایز بسیار کوچکی داشته و عملا بر اثر گرفتگی پروانه خواهد سوخت.

 • مواد مصرفی مورد نیاز

در سیستم پکیج تصفیه فاضلاب انسانی ، ماده مصرفی مورد نیاز سیستم کلر می باشد. در سیستم های پکیج تصفیه فاضلاب از نوع صنعتی احتمال کم بودن قیمت تمام شده پکیج وجود دارد ولی از طرف دیگر با توجه به نوع فرایند بکار گرفته شده نیز هزینه مواد مصرفی پکیج بسیار بالا باشد. تمامی این آیتم ها در خرید پکیج تصفیه فاضلاب کمک به سزایی میکند.

سوالات متداول FAQ

پلی اتیلن کاروگیت ، فلز با پوشش رنگ صنعتی ، بتن مسلح ، بلوک با پلاستر مواد نانو ، پلی اتیلن سه لایه متداول برای ذخیره آب ، فایبرگلاس و GRP ، ورق ژئوممبران، ورق پلی اتیلن صاف

هوازی(لجن فعال) ، بی هوازی ، شیمیایی یا ترکیبی

ABR , UASB , EAAS ، SBR , MBR , IFAS , MBBR , RBC , A20

آبیاری فضای سبز ، تخلیه به چاه ، تخلیه در رودخانه و دریا ، تخلیه به شبکه فاضلاب شهر ، شبکه فاضلاب شهرک صنعتی ، بازیافت و استفاده مجدد

بصورت دفنی یا روی سطح

رشد جلبک ، بو و سیلاب ها ممکن است به این سیستم آسیب بزند و عدم اجرا به صورت دفنی

این مخازن از مخازن پلی اتیلن برای تصفیه فاضلاب گران تر بوده و برای ساخت مخازن بزرگ نیاز به اسکلت فلزی خارجی دارند

خوردگی بتن مسلح در پکیج تصفیه فاضلاب بتنی

قیمت بسیار گران تر از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن ، پوسیدگی و خوردگی در برابر فاضلاب و رطوبت

4 دیدگاه برای “راهنمای خرید پکیج تصفیه خانه فاضلاب از جنس پلی اتیلن”

 1. سلام وقتتون بخیر
  یک سری پکیج فاضلاب به رنگ آبی در بازار هستش که پلاستیکی هم هست
  البته اسم یه شرکتی روش حک شده بود که فکر نمیکنم سازندش بوده باشه چون من تحقیق کردم متوجه شدم واسطه هست اسم اون شرکت
  برای شماست این پکیج های آبی رنگ ؟ شما تولید میکنید به اسم شرکت های دیگه ؟
  ممنون میشم از پاسختون

  1. سلام تشکر از شما جناب توانی
   کلیه محصولات ما و در کل برند ما به دو رنگ مشکی- زرد تولید میشه و مخازن آبی رنگ تولید نکردیم تا به حال
   بله برخی همکاران عزیز از ما خرید میکنن و به مشتری های محترم میفروشن
   در خدمت شما هستیم

 2. با سلام و تبریک سال نو
  مطالب سایتتون خیلی خوبه ، مخصوصا در مورد پکیج فاضلاب
  فقط یه سوال در مورد پکیج دارم و اینکه تولید کننده صفر تا صد پک تصفیه فاضلاب شرکت خودتون هستش یا شما فقط مونتاژ میکنید ؟
  در مورد نصب پکیج ، آموزش ، راه اندازی ، خدمات پس از فروش هم توضیح بدید ممنونم
  خسته نباشید و موفق باشید

  1. با سلام و تبریک متقابل سال نو
   لطف شما رو میرسونه ، بله تولید کننده صفر تا صد مخازن و پکیج های تصفیه فاضلاب خود کیش سپتیک هستش ولی تجهیزاتی شبیه بلوئر ، پمپ و چند آیتم دیگه از تولیدکنندگان دیگه تهیه میشه.
   شما میتونید با خیال راحت خریدتون رو ثبت کنید چون هم خدمات پس از فروش فوق العاده ای داریم و هم نصب و راه اندازی و آموزش و دیگر موارد بصورت کامل انجام میشه
   میتونید از مشتریان عزیز ما استعلام کنید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *