کاربرد چربی گیر فاضلاب

کاربردهای چربی گیر

کاربرد چربی گیر فاضلاب بسیار زیاد بوده و در واقع میتوان گفت از چربی گیر های فاضلاب در هر مکانی میتوان استفاده کرد. ائم از خانگی ، صنعتی ، رستورانی و غیره. همانطور که میدانید روغن عامل اصلی انسداد فاضلاب است و تنها راه جلوگیری از این گرفتگی چربی گیر پلی اتیلن می باشد. در بسیاری از کشورها با استفاده از دستگاه های رهگیر جهت جمع آوری روغن قبل از ورود به فاضلاب استفاده می شود.

تخمین زده می شود ۵۰٪ از کل سرریزهای فاضلاب در اثر انسداد روغن باعث انسداد خط لوله فاضلاب خسارات جبران ناپذیری را برای شهرها در پی دارد. با استفاده از چربی گیر روند تصفیه فاضلاب را تسریع می دهید و از مشکلات و هزینه های اضافی جلوگیری میکنید. کاربرد چربی گیر ، وسیله ای موثر برای حذف چربی و جلوگیری از ورود آن به آب های زیر زمینی و چاه های جذبی است. مقررات تجدید نظر شده در ساختمان ، به کلیه ساخت و سازهای جدید و نوسازی محل ها دستور داده که چربی گیرها در کلیه مکانهایی که غذای گرم را برای عموم یا کارمندان تهیه می کنند مورد نیاز است.

کاربرد چربی گیر فاضلاب در این مکانها شامل موارد زیر است :

 • هتل ها
 • مدارس و دانشکده ها
 • رستوران ها
 • مسافرخانه ها
 • کافه ها
 • غذاهای آماده
 • مراکز همایش
 • نانوایی
 • تولید کنندگان مواد غذایی
 • ناهارخوری ها در کارخانه ها و دفاتر
 • زمین های گلف
 • سالن های ورزشی

دستگاه چربی گیر رستوران و آشپزخانه

به گونه ای است که رستوران ها و آشپزخانه های خدمات غذایی نیاز به آنها دارند.این واحد های تجاری چربی های زائد زیادی تولید می کنند. این چربی ها در لاین های زهکشی از سینک ظرفشویی ، ماشین ظرفشویی و تجهیزات پخت و پز وجود دارد. در صورت عدم تخلیه چربی و چربی زدایی ، با جمع شدن چربی انسداد در مسیر فاضلاب روی خواهد داد. در ایالات متحده آمریکا ، فاضلاب ها سالانه “۴۰۰۰۰۰ بار تخمین زده می شوند و ۴۰،۰۰۰ مورد فاضلاب شهری سرریز می شود.

طراحی چربی گیر آشپزخانه و رستوران ها با چربی گیر خانگی و صنعتی متفاوت است زیرا مقدار چربی تولیدی این واحد ها بیشتر است. محاسبه ظرفیت چربی گیر رستوران و آشپزخانه ها با اندازه گیری درصد چربی در یه پیک کاری و مدت زمان لازم برای ته نشینی آن بستگی دارد. قیمت چربی گیر رستوران متناسب با محاسبه ظرفیت آن و جنس چربی گیر اعلام میگرد.

چربی گیر پلی اتیلن دوجداره نسبت به سایر چربی گیر ها مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالاتری دارد و مقرون به صرفه تر است. حوضچه چربی گیر آشپزخانه کارایی بالایی دارد و سالها بدون مشکل و آسیب دیدن به فعالیت خود ادامه میدهد. در رستوران ها و کترینگ های بزرگ و مطبخ ها و آشپزخانه های غذای بیرون بر کاربرد چربی گیر فاضلاب کاملا مشهود است.

دستگاه چربی گیر صنعتی

در صنایعی که نیاز به روغن کاری دارند مانند ریخته گری و آبی که به جهت خنک کردن با این روغن ها مخلوط میشود نیاز به چربی گیر دارد. این روغن ها باید از آب جدا شود تا وارد جریان فاضلاب شود یا از همان آب مجددا برای خنک کردن استفاده میشود. چربی گیر های مخصوص رستوران ها و آشپزخانه و کافه ها با چربی گیر های رستورانی متفاوت است.

در طراحی و محاسبه ظرفیت این چربیگیر ها میزان ورود آب و روغن و میزان خروج آب برای استفاده مجدد و زمانی که این پروسه طول میکشد اهمیت دارد. در بسیاری از صنایع همراه با آب و روغن مقداری تراشه و آشغال و آلاینده هم وجود دارد که چربیگیر همانند سپتیک عمل کرده و این آلاینده ها را جدا میکند. دیتیل سپتیک تانک تا حدودی شبیه به چربی گیر است و طراحی و کاربرد آن ها تا حدودی مشابه است.

پس باید چربی گیر صنعتی زمان و فضای کافی برای ته نشینی براده ها و تراشه ها و آشغال ها را داشته باشد. همچنین باید اضافه کرد که نباید از کاربرد چربی گیر فاضلاب که در صنعت بسیار فراوان میباشد چشم پوشی کرد. فروش چربی گیر صنعتی با قیمتی مناسب و هر طرح و نقشه ای با حجم و طول های متفاوت از مهارت های این شرکت است. نحوه نصب چربی گیرهای پلی اتیلن مانند سپتیک تانک است با مراجعه به دستوالعمل نصب سپتیک تانک دفنی از نحوه نصب آن ها مطلع شوید. جهت دریافت کاتالوگ چربی گیر با مشاوران ما تماس بگیرید ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *