سپتیک تانک چیست

سپتیک تانک یک محفظه زیر زمینی است که از بتن ، فایبرگلاس یا پلی‌ اتیلن ساخته میشود که از طریق آن فاضلاب خانگی برای تصفیه اولیه به داخل این مخازن سرازیر میشود. فرآیندهای بی هوازی باعث کاهش مواد جامد و آلی میشود اما راندمان عمل تصفیه و گند زدایی در حد متوسط ​​است. این سیستم از جنس پلی اتیلن نوعی از تاسیسات ساده فاضلاب در محل هستند. از آنها می توان در مناطقی که به سیستم فاضلاب متصل نیستند استفاده کرد.

فهرست محتوای این مقاله

قیمت سپتیک تانک

طراحی سپتیک تانک

عکس سپتیک تانک

سوالات متداول

قیمت روز سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن در حجم های مختلف

قیمت به روز شده در تاریخ ۲ مرداد ۱۴۰۳

(خواهشمندیم جهت دریافت قیمت دقیق اقدام به دریافت پیش فاکتور فرمایید)

توضیحات :

 • در صورت دریافت پیش فاکتور و تماس و بازدید از محل تولید محصولات ، تخفیف ویژه برای مشتریان لحاظ خواهد شد.
 • قیمت ها معمولا ساعت ۲ بعد از ظهر هر روز به روز خواهد شد.
 • قطرهای ذکر شده در بالا نیز ابعاد پیشنهادی شرکت است و خریداران محترم میتوانند تغییراتی در قطر و مشخصات دیگر از قبیل تعداد پایه ، تعداد نازل ، تعداد دیوایدر ، تعداد دریچه بازدید و غیره اعمال کرده و قیمت جدید را در قالب پیش فاکتور دریافت نمایند.
 • ۲ عدد نازل ورودی و خروجی ۱۱۰ و ۱ عدد ونت ۶۳ روی تمامی قیمت ها لحاظ شده که با تغییر تعداد و قطر نازل ها به طبع قیمت تغییر خواهد کرد.

مخزن گند انبار

این دستگاه‌ها را می توان با سایر واحدهای تصفیه خانه فاضلاب در محل مانند بایوفیلترها یا سیستم های هوازی شامل هوادهی اجباری مصنوعی کوپل کرد.سرعت و میزان تجمع لجن که به آن لجن فاضلاب یا لجن مدفوع نیز گفته می شود سریعتر از میزان تجزیه است. بنابراین ، لجن مدفوع انباشته شده باید بطور دوره ای از بین برود که این کار معمولاً با پمپ و تانکر لجن کش یا تخلیه چاه ، مکنده یا ساکشن انجام می شود.یک مخزن گندانبار از یک یا چند مخزن بتنی یا پلی اتیلن بین ۴۰۰۰ تا ۷۵۰۰ لیتر (۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ گالن) تشکیل شده است .

یک سمت آن به لوله فاضلاب ورودی و سمت دیگر به چاه جذبی و یا مستقیما به محیطی که با لوله های زهکشی لوله کشی شده مثل مکانهایی که نیاز به آبیاری دارند (فضای سبز و غیره ) متصل شده است.معمولاً این اتصالات لوله با یک لوله T مانند ساخته می شوند که اجازه می دهد تا مایعات بدون ایجاد مزاحمت وارد و خارج شود. در شکل زیر می توانید septic ، لوله های T  مانند داخل هر دو مخزن ( که در ورودی تانک اول و خروجی تانک دوم نصب شده ) ، منهول و سیستم زهکشی را مشاهده فرمایید.

سپتیک تانک

طراحی سپتیک تانک دوجداره:

امروزه طراحی این مخازن معمولاً شامل دو محفظه یا تانک است. هر کدام مجهز به دریچه دسترسی که اصلاحا دریچه منهول یا دریچه بازدید یا دریچه آدم رو نام دارد پوششی هم برای دریچه که درب دریچه منهول یا درب دریچه ویزیت هستند. این دو محفظه با یک دیواره تقسیم کننده (دیوایدر) به صورتی که از کف مخزن تا چند سانتیمتر مانده به تاج مخزن قرار می گیرد از یکدیگر جدا می شوند. ناگفته نماند که طراحی سپتیک پلی اتیلن باتوجه به نقشه کارفرما و پس از بررسی دقیق و تست تنش در نرم افزار المان محدود آباکوس و تایید واحد فنی انجام می شود.

در برخی موارد جدا کردن دو مخزن درون آن با ایجاد سوراخ در دیوایدر و نصب لوله های T مانند در دو سمت سوراخ انجام می پذیرد. اشکال زیر مخزن septic را در هر دو حالت نمایش می دهد. شرکت kish septic تولید کننده سپتیک تانک در ایران میباشد که محصولات پلیمری با کیفیت و قابل رقابت در بازار جهانی تولید میکند. سپتیک تانک طبرستان که در سرچ گوگل گاها ظاهر میشود ، به صورت تکجداره است و کاملا با محصولات این شرکت متفاوت است.

فروش سپتیک تانک پلی اتیلن

مشخصات فنی سپتیک تانک

این مشخصات شامل قطر ، طول ، حجم ، تعداد نازل ورودی ، نازل های خروجی ، قطر و ارتفاع ونت ، تعداد دیوایدر وسط ، نوع سوراخ دیوایدر ، تعداد دریچه ها ، ارتفاع دریچه ها و قطر دریچه ویزیت ها ، تعداد پایه های مخزن ، دفنی یا غیردفنی بودن آن ، شکل ظاهری ، چگالی ، شاخص جریان مذاب (MFR) ، سفتی حلقوی (بلند مدت) ، سفتی حلقوی (کوتاه مدت) ، انعطاف پذیری ۳۰% ، درصد دوده ، پراکنش دوده ، زمان القای اکسایش(OIT) ، مقاومت به گرمادهی ، قطر داخلی ، e۵,min و ارتفاع پروفیل میباشد که تماما در واحد آزمایشگاه و فنی مهندسی شرکت بررسی و آنالیز میشود.

عملکرد سپتیک دوجداره :

پساب وارد محفظه اول شده و به مواد جامد اجازه می دهد تا شناور شوند. مواد جامد ته نشین شده به صورت بی هوازی تصفیه و تجزیه میشوند و حجم مواد جامد به طور مداوم کاهش می یابد. قسمت مایع فاضلاب از بالای دیواره تقسیم کننده به داخل محفظه دوم جایی که مواد مدت زمان بیشتری را در آنجا می گذرانند ، سر ریز میشود. مایع اضافی اکنون در وضعیت نسبتاً زلال قرار دارد و سپس از قسمت محفظه دوم به سمت لوله تخلیه سرازیر میشود. بسته به نوع مکان ، آب خروجی این دستگاه که تصفیه اولیه روی آن انجام شده از خروجی آن خارج می شوند. آب خارج شده توسط لوله های زهکشی به عنوان آبیاری مزارع و پارک ها و یا شستشوی اماکن استفاده می شود و یا مستقیم وارد چاه جذبی میشود.

اجرای سپتیک در شمال

در مکان های مرطوب مانند شمال کشور که سطح آب زیرزمینی بسیار بالاست و یا امکان حفر چاه به علت سست بودن خاک و از همه مهمتر نفوذ ناپذیری خاک وجود ندارد. این آب ها را نمی توان به حال خود رها کرد و باید از راه های دیگری مثل قرار دادن منهول به عنوان مخزن نگه دارنده در خروجی دستگاه septic استفاده کرد.

توجه

بر اساس آمار رسمی هر ساله حدودا ۴۰۰ میلیون مترمکعب فاضلاب در شمال کشور ما تولید می شود که فقط و فقط حدود ۴۰ درصد این فاضلاب تصفیه می شود و ۶۰ درصد بقیه آن به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به دریای خزر سرازیر می شود.

راندمان سپتیک :

برای اطمینان از تخلخل یا پوکی کافی خاک برای به کار بردن به عنوان محیط زهکشی قبل از نصب ، آزمایش نفوذ آب لازم است.ناخالصی های باقی مانده در خاک به دام افتاده و از بین می روند و آب اضافی هم از طریق نفوذ به داخل خاک ، تبخیر ، با سیستم جذب ریشه گیاهان و تعرق نهایی یا ورود به آب های زیرزمینی یا سطحی از بین می رود. شبکه لوله کشی که اغلب در یک گودال یا حفره پر از سنگ قرار دارد ، پساب فاضلاب را در سراسر زمین با چندین سوراخ زهکشی توزیع می کند.اندازه زمین زهکشی شده متناسب با حجم فاضلاب و تخلخل و پوکی میدان زهکشی می باشد. کل سیستم می تواند به تنهایی با نیروی جاذبه با لیفت پمپ فعالیت کند. برخی از انواع این مخازن شامل سیفون ها یا دستگاه های دیگر جهت افزایش حجم و سرعت جریان خروجی به قسمت زهکشی هستند.

ایمهاف تانک

مخزن ایمهوف یک سیستم دو مرحله ای است که لجن در یک مخزن جداگانه تجزیه و تصفیه میشود. این امر از قاطی شدن لجن تجزیه شده با فاضلاب ورودی جلوگیری میکند. همچنین برخی از انواع آنها ، یک مرحله دومی هم دارند. جایی که پساب از مرحله بی هوازی اول قبل از تخلیه در منطقه زهکشی هواده می شود. یک سیستم septic که به درستی طراحی شده و به طور معمول کار می کند کاملا بدون بو است. علاوه بر بازرسی و تخلیه دوره ای منظم ، یک سیستم septic از جنس پلی اتیلن می بایست برای چند دهه بدون هیچ گونه تعمیری به راحتی و بدون نشتی کار کند. عمر مفید این مخازن دوجداره پلی اتیلن با دیواره ساختمند ساخته شده توسط تیم فنی شرکت KishSeptic حدود ۵۰ سال می باشد.

تخلیه سپتیک تانک پلی اتیلن (لجن زدایی)

پسماندهایی که توسط تصفیه بی هوازی تجزیه نمی شوند باید در نهایت به گونه ای از مخزن خارج شوند. لجن خارج نشده به همراه آب مستقیماً وارد زمین زهکشی شده می شوند که این امر باعث ایجاد بوی نامطبوع خواهد بود. این نه تنها برای محیط زیست مضر است بلکه سرریز شدن لجن به درون زمین زهکشی باعث مسدود شدن لوله ها و یا تخلخل و پوکی خاک را کاهش می دهد. هزینه تعمیرات و جمع آوری در این موارد که لجن وارد لوله های زهکشی می شود زیاد خواهد بود. زمانی که این مخزن خالی می شود ، لجن جمع شده با پمپ از مخزن خارج می شود.

زمان تخلیه

هر چند وقت یکبار این دستگاه باید تخلیه شود که این امر به حجم مخزن ، میزان مواد جامد غیر قابل تجزیه ورودی و دمای محیط بستگی دارد. برخی از مسئولین وزارت بهداشت تخلیه مخازن در فواصل کوتاه را ضروری دانسته و دیگر مسئولین نیز معتقدند که این موضوع باید به تصمیم بازرس ویژه وزارت بهداشت سپرده شود. بسته به تعداد نفرات موجود در ساختمانی که مجهز به این سیستم است در بعضی از سیستم ها نیاز به تخلیه هر چند سال یا زودتر دارند. در حالیکه در برخی دیگر ممکن است نیاز به تخلیه بین ۱۰ تا ۲۰ سال باشد. یک سیستم قدیمی تر با مخزن کوچکتر که توسط خانواده نسبتا بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد نیاز به تخلیه خیلی بیشتر و سریعتر از سیستم جدیدی است که فقط توسط چند نفر استفاده میشود. پس از هر بار تخلیه مخازن و هنگام پر شدن تدریجی مخزن ، مجدداً به سرعت تجزیه بی هوازی از سر گرفته می شود.

داخل سپتیک تانک در حین تخلیه
تعمیر نگهداری سپتیک تانک

نکته خیلی مهم :

توجه داشته باشید که این مخازن در زمان تخلیه توسط تیم مربوطه خدماتی تخلیه چاه ، نباید به طور کامل خالی شوند. علت این امر این است که بایستی کمی  از مواد و فاضلاب جامد حل شده در مخزن دست نخورده بماند تا برخی از میکروبها در محل باقی بمانند و  فرآیند تخریب بی هوازی به سرعت ادامه یابد. یک مخزن خالی ممکن است در اثر فشار هیدرواستاتیک اصطلاحا Oval یا بیضی شده(تغییر شکل دهد) و آسیب ببیند و باعث شود تا مخزن تا حدودی از سطح زمین شناور شود. این اتفاق بخصوص در مناطقی که دچار وقوع سیل می شود و یا در مناطق مرطوب مانند شمال کشور اتفاق می افتد.

تعمیرات و نگهداری

نگهداری از سیستم اغلب بر عهده ساکن یا صاحب ملک است. برخی از انواع سوء استعمال یا بی توجهی شامل موارد زیر است :

اقدامات ساکنین

دفع بیش از حد روغن های پخت و پز و چربی می تواند باعث مسدود شدن لوله های زهکش ورودی شود. کاهش و از بین بردن روغن‌ها و چربی‌ها اغلب دشوار است و در تخلیه دوره ای مخزن می تواند باعث بوی شدید و مشکلات خاص شود. شستشو و انداختن مواد زائد غیر قابل تجزیه زیستی در توالت مانند ته سیگار ، گرد و خاک ، محصولات بهداشتی و غیره می توانند باعث انسداد تاسیسات یک مخزن septic و پر شدن سریع آن شوند.

بنابراین این موارد نباید به این روش دفع شوند همین مسئله در مورد اتصال خروجی توالت به فاضلاب نیز صدق می کند. استفاده از توالت و سرویس بهداشتی برای دفع زباله های مواد غذایی می تواند باعث اضافه بار سریع سیستم با مواد جامد شود و به خرابی هر چه سریعتر کمک کند. برخی از مواد شیمیایی ممکن است به اجزای مخزن آسیب وارد کرده یا ممکن است باکتری های مورد نیاز مخزن که برای عملکرد صحیح سیستم لازم هستند را از بین ببرد.

این مواد عبارتند از :

 1. سموم دفع آفات
 2. سم علف کش
 3. مواد سفید کننده و ضد عفونی کننده با غلظت بالا یا سود سوزآور
 4. سایر مواد غیرمعدنی مانند رنگ ها و حلال ها.

استفاده از دستگاه تصفیه کننده آب (سختی گیر آب ، مواد شیمیایی یا دستگاه تصفیه خانگی که توسط آن آب پر املاح و سخت را گوارا می کنند) و ورود این آب به مخزن ممکن است به باکتری های تصفیه کننده فاضلاب آسیب برساند. معمولاً شورابه به اندازه کافی با فاضلابهای دیگر رقیق شده و وارد مخزن می شود و اثر منفی نرم شدن آب و تصفیه آب بر سیستم را از بین می برد.

عوامل موثر در کاهش عمر سپتیک تانک

ریشه های درختان و بوته ها ممکن است بیرون مخزن یا اتصالات و لوله های منطقه زهکشی شده را مسدود و یا دچار پارگی و آسیب کند.یکی از علل ضعف سپتیک بتنی این است که درختانی که بطور مستقیم در مجاورت مخزن بتنی قرار دارند با افزایش سن سیستم قادر به نفوذ در آن هستند. در نتیجه بتن شروع به ایجاد ترک و نشت های کوچک می کند. ریشه های درختان هم به دلیل نفوذ و انسداد لوله های زهکشی می توانند باعث ایجاد مشکلات جدی در جریان شوند. بدلیل تأمین مواد مغذی از سیستم ، خود درختان تمایل به گسترش بسیار شدید دارند.

زمین های بازی و ساختمان های انبار ، ممکن است باعث ایجاد خسارت در مخزن و میدان زهکشی شده شوند. از این رو طراحی این مخازن با توجه به این موارد توسط تیم فنی بررسی خواهد شد. در صورت نیاز با در نظر گرفتن بار ترافیکی اعمال شده روی مخزن طراحی و تولید میشوند. طراحی به گونه ای است که در صورت دفن و عبور بار ترافیکی از روی مخازن هیچ گونه تغییر ظاهری در مخزن ایجاد نشود

موارد تاثیرگذار در آسیب به سپتیک تانک

پوشاندن منطقه زهکشی با مواد غیرقابل نفوذ ، مانند پارکینگ یا پیاده رو (با آسفالت یا سنگ فرش) به طور جدی بر کارایی سپتیکهای بتنی تأثیر خواهد گذاشت. این امر احتمالاً به مخزن و سیستم جذب و دفع و اتصالات آن آسیب می رساند. ورود بیش از اندازه آب به سیستم ممکن است باعث اضافه بار و سرریز شود و باعث شکستن سیستم بتنی شود که این امر در نوع پلی اتیلنی هیچ وقت اتفاق نخواهد افتاد.

بارندگی بسیار شدید باران ، بارش سریع برف و جاری شدن سیل از رودخانه ها یا دریا می تواند مانع از کارآیی یک منطقه زهکشی شده شود می تواند باعث پس زدن جریان آب به داخل سیستم شود و باعث ایجاد تداخل در عملکرد طبیعی مخزن می شود. بارندگی ها همچنین می تواند منجر به جاری شدن آب زیر زمینی به داخل مخزن شود. با گذشت زمان ، سلولهای میکروارگانیسمی که بیوفیلم یا زیست لایه نامیده میشوند روی لوله های میدان زهکشی گسترده می شوند. ورود زیست لایه می تواند باعث انسداد لوله ها و سوراخ ها شود.

سپتیک تانک پلی اتیلن

نگرانی های زیست محیطی

زمانی که یک مخزن به درستی تولید شده و در طول مدت زمان استفاده خوب نگهداری شده و دفن شده باشد ، هیچ گونه مشکلات زیست محیطی را نسبت به تصفیه خانه فاضلاب متمرکز شهری ایجاد نمی کند. از آنجا که سیستم های SEPTIC نیاز به مزارع زهکشی بزرگی دارند ، برای مناطقی که زمین پر پیچ و خم دارد مناسب نیستند.

انتشار بو و گاز

برخی از ترکیبات فاضلاب ، مخصوصاً سولفاتها ، تحت شرایط بی هوازی مخازن ، به یک گاز زننده و سمی یعنی سولفید هیدروژن تجزیه می شوند. متان نیز ممکن است آزاد شود. نیترات و ترکیبات ازت آلی را می توان به آمونیاک تبدیل کرد. بدلیل شرایط بی هوازی فرآیندهای تخمیر صورت می گیرد که ممکن است دی اکسید کربن و یا متان تولید کند.

مواد مغذی موجود در پساب

سیستم مخازن ایمهاف به خودی خود در از بین بردن ترکیبات نیتروژن (ازت) که پتانسیل ایجاد جلبک در آبراهها را دارند که در اثر آن آب حاصل از سیستم گند انبار راه پیدا می کند بی اثر است. با استفاده از فناوری کاهش نیتروژن میتوان این مشکل را برطرف کرد یا اینکه اطمینان حاصل شود که محل زهکشی شده بدرستی انتخاب شده تا از ورود مستقیم پساب به داخل مخزن جلوگیری شود.

ظرفیت خاک برای حفظ فسفر به اندازه کافی بزرگ است تا بار را از طریق یک گندانبار مسکونی معمولی تحمل کند. هنگامی اتفاق می افتد که بخشی از زمین که آب خروجی مخزن در آن تخلیه میشود ، در خاک های شنی یا دانه بندی درشت واقع شده باشد. به دلیل محدودیت سطح ذرات ، این خاک ها می توانند با فسفات اشباع شوند. فسفاتها فراتر از منطقه تجزیه شده پیشرفت می کنند و تهدیدی از تبخیر را برای آبهای سطحی ایجاد میکنند.

آلودگی آبهای زیرزمینی

در مناطقی با تراکم بالای جمعیت ، آلودگی آبهای زیرزمینی فراتر از حد قابل قبول ممکن است رخ دهد در بعضی از شهرهای کوچک هزینه ساخت سیستم های تصفیه فاضلاب متمرکز شهری ، بسیار گران قیمت و پر هزینه خواهد بود. از این رو همه مناطق مسکونی و تفریحی و گردشگری میبایست به دلیل هزینه بالای سیستم های جمع آوری گسترده فاضلاب ، از این سیستم تصفیه فاضلاب استفاده کنند. اطمینان از عملکرد صحیح مخازن SEPTIC موجود می تواند راه حل مفیدی باشد

ایالات متحده آمریکا : در سرشماری نفوس و مسکن ایالات متحده در سال ۲۰۰۷ نشان داد که حدود ۲۰ درصد از کل منازل به SEPTIC TANK مجهز میباشند. در مناطق روستایی (۵۰٪) خانه ها و در حومه (۴۷٪) دارای مخزن هستند. در اروپا ، این سیستم ها به طور کلی محدود به مناطق روستایی است. طبق قوانین آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، در ایالات متحده وظیفه صاحبان خانه است که سیستم های تصفیه خود را تعمیرات و نگهداری کنند. هر شخصی که این امر را نادیده بگیرد سرانجام با سرریز لجن از مخزن و مسدود شدن سیستم دفع فاضلاب پساب مایع ، هزینه تعمیرات گران قیمتی را عهده دار خواهد بود.

اتحادیه اروپا : در اتحادیه اروپا طبق استاندارد EN12566 ، نیازهای عمومی را برای گند انبار های تصفیه آب که برای تصفیه فاضلاب خانگی استفاده می شود فراهم میکند پارت ۱ مربوط به مخازن سپتیک است که به صورت پیش ساخته می باشند و از جنس پلی اتیلن ، GRP ، پلی پروپیلن ، UPVC ، استیل یا بتن ساخته شده اند. استفاده از SEPTIC پلاستیکی از ابتدای سال ۱۹۷۰ میلادی در اروپا رواج پیدا کرد. بر اساس پارت ۴ این استاندارد ، این مخازن دارای گواهینامه باید یک آزمایش هیدرولیک استاندارد را برای ارزیابی توانایی آنها در نگهداشتن مواد جامد معلق در سیستم بگذرانند. علاوه بر این ، کفایت ساخت آنها در شرایط زمینی مربوطه از نظر مقاومت در برابر نفوذ آب ، راندمان تصفیه ارزیابی میشود.

فرانسه : در کشور فرانسه حدود ۴ میلیون خانوار از سیستم دفع فاضلاب در محل از جمله Septic tank استفاده میکنند. چارچوب قانونی برای تنظیم تولید و نگهداری سیستم در سال ۱۹۹۲ معرفی و در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ با هدف ایجاد الزامات فنی قابل اجرا در سیستم های فاضلاب فردی به روز شد. در فرانسه این مخازن تحت بازرسی SPANC (Service Public d’Assainissement Non Collectif) قرار دارند. SPANC یک نهاد حرفه ای منصوب شده توسط مقامات محلی مربوطه برای اجرای قوانین جمع آوری فاضلاب میباشد. طبق استاندارد EN 12566 ، تخلیه پساب به طور مستقیم در چاه ها یا آبهای زیرزمینی ممنوع است ، مگر اینکه پساب مطابق با استانداردهای تعیین شده باشد

ایرلند : براساس سرشماری ایرلند در سال ۲۰۱۱ ، ۲۷.۵٪ از خانوارهای ایرلندی که اکثریت در مناطق روستایی هستند. از یک مخزن تصفیه گند انبار جداگانه برای هر واحد مسکونی استفاده میکنند.

کاتالوگ سپتیک تانک پلی اتیلن

مشتریان گرامی از طریق لینک زیر میتوانید اقدام به دریافت کاتالوگ محصولات پلی اتیلن تولیدی شرکت kish septic نمایید. در صورت نیاز به تصاویر بیشتر و هرگونه سوال در خصوص عملکرد سپتیک و یا قیمت روز سپتیک و محصولات دیگر با شماره تلفن ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ تماس حاصل فرمایید.

در اجرای این سیستم تصفیه فاضلاب میتوان به پارامترهای زیر اشاره کرد :

 • ظرفیت مورد نیاز
 • نوع و سایز ورودی و خروجی
 • میزان بار ترافیکی قابل تحمل
 • تیکنس(ضخامت) پروفیل بکار رفته در مخزن
 • قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی
 • نوع خانگی یا صنعتی بودن
 • تعداد دریچه بازدید، دیوایدر به کار رفته در مخزن
 • نوع و سایز رینگ و فلنچ و موفه و لوله تکجداره یا دوجداره

قیمت تمام شده مخازن سپتیک

تعداد مخازن داخلی این تانک ها که با دیوایدر (مقسم) یا به عبارتی عدسی از هم تفکیک می شوند نیز از عوامل موثر در قیمت میباشد. از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت انواع محصولات ،  قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی می باشد که آن هم وابسته به قیمت ارز و قیمت جهانی نفت و طلا می باشد. به همین دلیل فاکتورهای صادره از سمت واحد بازرگانی شرکت به ناچار فقط تا پایان همان روز اعتبار دارد. تعداد یک ورودی (inlet) و یک خروجی (outlet) ، توسط تیم مهندسی ما برای هر سفارش لحاظ می شود و این یک ورودی و خروجی در قیمت تاثیری نخواهد گذاشت. با افزایش تعداد ورودی و خروجی ها نیز طبق محاسبات مبالغی به مبلغ کل اضافه خواهد شد. برخی از مشتریان با ارائه نقشه های خاص نیاز به تولیدات خاصی دارند که به نحو احسن در این شرکت تولید و اجرا خواهد شد.

شرکت kish septic با همکاری شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین بزرگترین تولید کننده محصولات پلی اتیلن در ایران اقدام به تولیداتی با قیمتی استثنایی کرده است. تولید محصولات با پروفیل های ساختمند و دوجداره تخصص ماست. این محصولات با کیفیت و دارای ضمانت و خدمات پس از فروش و قیمتی بدون واسطه می باشد. جهت سفارش این محصول و اطلاع از قیمت آن خواهشمندیم ابتدا از محل کارخانه ، آزمایشگاه ، پروسه تولید و غیره بازدید فرمایید. گند انبار دوجداره پلی اتیلن از ساده ترین و ارزان ترین نوع تصفیه فاضلاب میباشد که بصورت همزمان از دو روش تصفیه مکانیکی ( ته نشینی فاضلاب سنگین ) و تصفیه زیستی ( تجزیه فاضلاب با استفاده از باکتری های بی هوازی ) بهره میبرد. طراحی این مخازن دوجداره پلی اتیلن به صورت تخصصی میباشد . در هلدینگ صنایع لوله های آبرسانی قزوین در صورت درخواست مشتریان عزیز ، طراحی خاص مخازن ایمهاف تانک توسط تیم فنی مجموعه انجام میشود.

سپس مورد تحلیل و بررسی و تست تنش قرار خواهد گرفت و در صورت گرفتن تایید از واحد فنی و آزمایشکاه وارد پروسه تولید میشود. قیمت تمام شده سیستم تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دوجداره ساخت kishseptic.com به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال سپتیک ۳ متر مکعبی میتواند در قطر های ۱۲۰۰،۱۴۰۰،۱۶۰۰ میلیمتر تولید شود. برای محاسبه اندازه و قیمت آن حتما و حتما قبل از خرید سپتیک پلی اتیلن با کارشناسان ما مشورت کنید. ابعاد تولیدات ما از حجم ۱ متر مکعب تا حجم ۱۰۰ متر مکعب به صورت یکپارچه میباشد. شرکت به دلیل اینکه تولید کننده واقعی محصولات پلی اتیلن میباشد قیمت های پایین تری ارائه خواهد داد. همچنین میتوانید پس از ثبت سفارش با هماهنگی واحد بازرگانی از پروسه تولید محصول خود بازدید فرمایید سپس تحویل بگیرید. محصولات این شرکت متناسب با نقشه شما طراحی و تولید می شود. پس از عقد قرارداد نیز شماره تلفن و آدرس مشتریان دیگر به عنوان نمونه کارهای موفق با کمال میل در اختیار شما مشتریان محترم قرار خواهد گرفت.

قیمت سپتیک تانک تبریز

تبریز قطب گردشگری کشورهای همجوار و قطب تجاری شمال غرب ایران و دارای جاذبه های گردگشگری بسیار فراوانی میباشد. به روز بودن هتل‌ها و مراکز تفریحی و تجاری از ملزومات این شهر مدرن می باشد. استفاده از گند‌انبار جزو جدانشدنی پروژه های عمرانی و واحد‌های مسکونی می باشد. تمامی محصولات با نام تجاری “گام” هم اکنون در وب سایت رسمی مناقصات به آدرس https://setadiran.ir/setad/cms قابل خرید میباشد. پیشنهاد ما سفر رایگان به شهر قزوین و لذت از مکانهای تاریخی و دیدنی و در کنار آن یک خرید لذت بخش از درب کارخانه و با قیمت مناسب میباشد. مخزن سپتیک پلی اتیلن تبریز که توسط شرکت تولید و مونتاژ می شود تنها دارنده گارانتی مادام العمر در کشور می باشد.

سپتیک تانک مشهد

شهر مشهد یکی از جاذبه های توریستی کشور عزیمان ایران جهت زیارت و سیاحت می باشد که سالانه شاهد ورود میلیون ها مسافر میباشد. تعداد هتل‌ها و مسافرخانه‌ های شهر مشهد بسیار زیاد است از این رو در صورت عدم استفاده از مخازن تصفیه‌خانه و چربی‌ گیر سیستم فاضلاب شهر دچار مشکل فراوانی خواهد شد. از ورود چربی حاصل از شستشوی ظروف و روغن غذاها به فاضلاب میبایست جلوگیری شود. در شهر مشهد تولیدکننده گند انبار و چربی گیر های پلی اتیلن وجود ندارد. شرکت Kish Septic در کنار صنایع لوله های آبرسانی قزوین آماده عقد قرارداد با مراکز تفریحی ، رستوران‌ ها و هتل‌ های مشهد میباشد.

فروش septic مشهد با نازل ترین قیمت و بهترین متریال امکان پذیر می باشد. با خرید این محصول از شرکت kishseptic.com یک خرید بی واسطه و خرید از درب شرکت را تجربه نمایید. مواد به کار رفته در تمامی محصولات پلی اتیلن درجه یک با گرید EX3 امیرکبیر می باشد. سپتیک پلی اتیلن مشهد دارای گارانتی مادام العمر می باشد. با خرید چربی گیر (grease trapper) و مخازن گند انبار نیز در پروژه های عمرانی خود به راحتی مجوز وزارت بهداشت را دریافت نمایید.

مشتریان گرامی می توانند با هزینه شرکت و اقامت در شهر قزوین ، پس از بازدید از محل کارخانه و آشنایی با پروسه تولید این مخازن پلی اتیلن ، چربی‌گیرها ، مخازن آب آشامیدنی ، مخازن فاضلاب و نگهداری انواع سیالات نیز خرید مخزن گند انبار پلی اتیلن خود را ثبت سفارش نمایند.

فروش سپتیک تانک اهواز

اهواز از نظر آب و هوا و جریان رودخانه کارون جزو شهرهای پرتردد در نوروز می باشد. سالانه تعداد زیادی از ایرانیان برای زنده کردن رشادت های رزمندگان از طریق اردوهای راهیان نور به این شهر سفر می کنند. تعداد هتل های این شهر هم زیاد و نیازمند سیستم تصفیه فاضلاب می باشد. از آنجایی که متاسفانه تولیدکننده ای در زمینه سیستم تصفیه septic در این شهر وجود ندارد وظیفه خود دانستیم تا سیستم فروش خود را در این شهر بزرگ هم گسترش دهیم. تولیدکننده سپتیک در اهواز شرکت لوله های آبرسانی می باشد که با ۲۰ سال تجربه آماده خدمت رسانی می باشد. شرکت در پروژه های عمرانی و راهسازی و آبادانی اهواز از طریق تولید انواع لوله های دوجداره ‌پلی ‌اتیلن و دیگر محصولات پلی اتیلنی باعث افتخار این شرکت میباشد.

مخزن سپتیک پلی اتیلنی مازندران

به علت وجود آبهای زیرمینی در مازندران ، وجود سیستم تصفیه فاضلاب یکی از واجبات بسیار مهم می باشد. به علت نزدیکی محل تولید شرکت به استان مازندران ، پروژه های فراوانی از ارگان های مختلف این شهر به شرکت واگذار می گردد. به محض سرچ “سپتیک تانک پلی اتیلن مازندران” وب سایت شرکت ظاهر شده و شما میتوانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید. آب و هوای فوق العاده مازندران و ساحلی بودن این شهر باع شده تا محل تفریح بسیاری از هموطنان ما باشد. تولید کننده سپتیک در مازندران معمولا شرکت هایی هستند که سیستم بتنی تولید میکنند و خرید نوع پلی اتیلن در این مناطق سخت است.

حمایت از محیط زیست

شرکت لوله های آبرسانی قزوین نیز حامی حفاظت از محیط زیست بوده و برای کمک به سبز ماندن کره زمین برای آیندگان همواره می کوشد با نصب و تعبیه سیستم تصفیه فاضلاب از ورود پساب های خانگی ، صنعتی ، رستوران و غیره به آب های سطحی جلوگیری می شود. شرکت هلدینگ آبرسانی آماده خدمت رسانی به ارگان های دولتی ، هتل داران گرامی ، دارندگان مراکز تفریحی بزرگ ، رستوران های زنجیره ای و آشپزخانه های تهیه غذا می باشد.

پروسه تولید و مونتاژ این محصول را میتوانید از ۰ تا ۱۰۰ شاهد باشید و بازرس مقیم در شرکت مستقر نمایید. به علت بالا بودن سطح آب در این شهر کارفرمایان گرامی می توانند از منهول ها و مخازن پلی اتیلن جهت انبار فاضلاب استفاده کنند. هم اکنون فروش این محصولات با برند “گام” و با نازلترین قیمت فراهم شده. قیمت ایمهاف تانک پلی اتیلن به علت استفاده از مواد پلی اتیلن که عمر ۱۰۰ ساله دارند بسیار مقرون به صرفه می باشد.

انواع سپتیک

۱-سپتیک آجری

نوع آجری با مصالح ساختمانی (آجر و سیمان ) ساخته میشود. میتوان از بلوکهای سیمانی یا سنگ هم بجای آجر استفاده کرد. بزرگترین عیب این محصول نشت فاضلاب از دیواره و کف آن میباشد که نشان دهنده عدم مقاومت دیواره آن است. پس از گذشت مدتی از ساخت آن، ترک ها و درز های زیادی در کف و دیواره آن ایجاد شده استباعث نشت فاضلاب به بیرون از مخزن و آلودگی خاک اطراف مخزن میشود. با گذشت زمان و جذب این فاضلاب به آب های زیر زمینی باعث آلودگی محیط زیست نیز می شود. مشکلات این نوع گند انبارها مشکلاتی در ساختار بدنه آن ها می‌باشد زیرا این آجر ها فشار جانبی کمی را میتوانند تحمل کنند. حداکثر عمق که میتوانند دفن شوند به ۴ متر محدود میشود که خود نوعی محدودیت به حساب می آید.

۲-سپتیک بتنی

در بین انواع این محصولات نوع بتنی از جنس بتن با عیار ۴۰۰-۳۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب ساخته میشود. عیار کمتر بتن باعث افزایش نفوذ پذیری و خوردگی میشود . استفاده از عیار بالاتر از این محدوده هم در هنگام سردشدن بتن ترک هایی در آن ایجاد می کند. مهمترین عیب در نقشه اجرای سپتیک بتنی نفوذپذیری و نشت فاضلاب از بدنه و درزها است . در نوع بتنی پیش ساخته نفوذ فاضلاب به درون دیواره خوردگی و تخریب بتن را شدیدتر کرده است. در طراحی نوع بتنی باید آلودگی خاک و محیط زیست مدنظر قرار گیرد و در دراز مدت باعث از بین رفتن میشود.

pH فاضلاب درون مخزن تا حدودی اسیدی و pH بتن به کار رفته کاملاً قلیایی است ، تضاد این دو در مقدار نفوذپذیری بتن نقش بسزایی دارد. قیمت مخزن Septic بتنی پیش ساخته به عوامل متعددی بستگی دارند و نیاز به عملیات ساختمانی سخت و طاقت فرسا دارد. ابعاد آن هم به عوامل مختلفی از جمله دبی فاضلاب و حجم فاضلاب در شبانه روز و محل نصب آن و خاک آن محل بستگی دارد. مراحل ساخت نوع بتنی دشوار و زمان بر است ولی پوشش ضد اسید آنها ، این مخازن را نسبت به نوع آجری مورد توجه قرار میدهد.

مخزن سپتیک پلی اتیلن

در بین انواع این محصولات نوع پلی اتیلن از مهمترین ماده در سیستمهای فاضلاب به این روش است .مقاومت بالا در برابر خوردگی، آب بندی کامل، سرعت بالای ساخت و نصب مهمترین ویژگی آنها می باشد. مواد اولیه گرید ۸۰ یا ۱۰۰ بوده که دانسیته گرید ۱۰۰ آن ۹۴۵/۰ گرم بر سانتیمتر مکعب است. از مخزن پلی اتیلن دوجداره به صورت دفنی یا غیردفنی تشکیل شده است. دارای پروفیل یکپارچه از نوع اسپیرال جهت تقویت سازه هاست. دارای عدسی با تیکنس ۴ تا ۵ mm, ضخامت عدسی ها ۶ تا ۴ cm دارای ورودی و خروجی ها رینگ و فلنچ می‌باشد.

سپتیک تانک دوجداره
سپتیک پلی اتیلن septic tank
مهمترین مزایای نوع  پلی اتیلنی عبارتست از :
 • سهولت در حمل و نصب
 • سرعت ساخت، نصب و راه اندازی بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • عدم نیاز به عملیات ساختمانی در محل برای ساخت
 • امکان دفن در زیرزمین با هدف انتقال ثقلی فاضلاب
 • امکان جابجایی حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی اولیه
 • آب بندی کامل جهت جلوگیری از نشت فاضلاب به محیط اطراف
 • سهولت بهره برداری و تخلیه لجن از گندانبار به سبب دارا بودن دریچه‌ های تخلیه و بازدید

سپتیک تانک سرویس بهداشتی

یکی از انواع این مخازن میتوان به نوع گند انبار مخصوص سرویس یهداشتی های عمومی اشاره کرد. این مکان ها به علت استفاده روزانه زیاد در صورتی که تصفیه جداگانه ای نداشته باشند ممکن است مشکلاتی برای شبکه اب فاضلاب ایجاد کنند. علاوه بر این ها تعداد این مکان ها در سطح شهرها مخصوص شهرهایی با جاذبه گردشگری بسیار زیاد است. این مخازن مخصوص تصفیه فاضلاب و مخصوص سرویس های بهداشتی متناسب با این مکان ها طراحی و تولید میشود. بهترین و خوش قیمت ترین و به صرفه ترین نوع این دستگاه ، نوع پلی اتیلن دوجداره میباشد.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن
سپتیک پلی اتیلن
قیمت سپتیک تانک
انواع سپتیک تانک
معنی سپتیک
طراحی سپتیک تانک pdf
طراحی سپتیک تانک
سپتیک تانک آماده
سپتیک تانک فاضلاب
قیمت سپتیک تانک آماده
سپتیک تانک پلی اتیلن
سپتیک تانک چیست
سپتیک تانک
سپتینگ فاضلاب
سپتیک تانک
خرید مخزن سپتیک
سپتیک فاضلاب
فروش سپتیک تانک پلی اتیلن

سوالات متداول

حدود ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان و عواملی مثل ظرفیت ، تعداد دریچه ، تعداد دیوایدر میانی ، تیپ لوله ، وجود آب زیر زمینی ، تردد بار ترافیکی ، دفنی یا غیردفنی بودن و تعداد نازل دخیل است.

از نظر جنس : بتنی ، آجری  و پلی اتیلن

هزینه حمل از محل تولید واقع در قزوین بعهده خریدار محترم است

در صورت کارکرد عادی تا ۳۰ سال کار میکند

تا زیر نازل خروجی هر دو پارت همیشه پر آب است

بسته به نیاز مشتری میتواند برای آبیاری استفاده شده و یا به چاه جذبی سرازیر شود

در صورت عدم تخلیه ، ظرفیت سپتیک کم شده و شاید فاضلاب به سمت ورودی پس بزند.

تلفظ صحیح این واژه نیز کلمه septic یا سپتیک میباشد.

خیر، اگر بوی بدی را داخل خانه یا در نزدیکی سپتیک حس کردید، نشانه وجود مشکل است.

هدف سپتیک تانک جدا کردن جامدات از فاضلاب، ذخیره و تجزیه جزئی مواد جامد است و اجازه میدهد مایع (یا پساب) به سمت چاه جذبی یا برای استفاده جهت آبیاری برود.

6 دیدگاه برای “سپتیک تانک چیست”

  1. با سلام و وقت بخیر ، بله قربان تخفیف هم داره ، پیش فاکتور رو لطفا از همکاران بازرگانی دریافت کنید.
   تشکر

 1. سلام و خسته نباشید عرض میکنم
  بنده برای ویلای خودم در دشت نور مازندران میخوام تصفیه فاضلاب اجرا کنم
  همین سپتیک تانک شما جواب کار بنده رو میده و اینکه چه ظرفیتی باید خرید بزنم ؟
  تشکر از راهنمایی تان

  1. سلام و ارادت خدمت شما
   سپتیک تانک صرفا کار پیش تصفیه فاضلاب رو انجام میده و ابتدایی ترین عضو یک سیستم پکیج تصفیه فاضلاب هستش. اگر قصد استفاده از پساب فاضلاب خودتون رو دارید میبایست تصفیه فاضلاب اجرا کنید. همکاران ما ۲۴ ساعته شبانه روز در خدمت شما هستند. مشاوره رایگان ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *