سپتیک تانک چیست

سپتیک تانک برای هر واحد تولیدی ، صنعتی ، مسکونی ، فروشگاهی ، کارگاهی و غیره از ملزومات است.شرکت کیش‌سپتیک بزرگترین تولیدکننده سپتیک تانک دوجداره پلی اتیلن است.این سازه ها وزن کمتر نسبت به سازه های بتنی مشابه خود را دارد.

فهرست محتوای این مقاله

طراحی سپتیک تانک

راندمان سپتیک تانک

پاکسازی سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک

سپتیک تانک چیست ؟

یک محفظه زیرزمینی است که از بتن،فایبرگلاس یا پلی‌ اتیلن ساخته میشود که از طریق آن فاضلاب خانگی برای تصفیه اولیه به داخل این مخازن سرازیر میشود.تصفیه و فرآیندهای بی هوازی باعث کاهش مواد جامد و آلی می شود اما راندمان یا بهره وری عمل تصفیه و گند زدایی فقط در حد متوسط ​​است.

سیستم های مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن نوعی از تاسیسات ساده فاضلاب در محل هستند(OSSF).از آنها می توان در مناطقی که به سیستم فاضلاب متصل نیستند مانند مناطق روستایی استفاده کرد.پساب مایع تصفیه شده معمولاً به یک مخزن فیلترینگ یا صافی وارد می شود که باعث تصفیه بیشتر می شود.

با این وجود ، آلودگی آب زیرزمینی ممکن است رخ دهد و این نیز می تواند یک مشکل بزرگ باشداصطلاح “سپتیک” به محیط باکتریایی بی‌هوازی اشاره دارد که در مخزنی ایجاد می شود و زباله های موجود در مخزن را تجزیه یا به سنگ تبدیل میکند.

تصویر سه بعدی سپتیک تانک پلی اتیلن

در تصویر زیر نمای سکشن(برش خورده) یک سپتیک تانک پلی اتیلن را مشاهده میکنید. محصول نهایی تولید شده دقیقا مطابق با تصویر زیر میباشد.با اسکرول کردن موس و یا درگ کردن میتوانید تصویر ۳۶۰ درجه را بچرخانید

مخازن سپتیک

این دستگاه‌ها را می توان با سایر واحدهای تصفیه خانه فاضلاب در محل مانند بایوفیلترها یا سیستم های هوازی شامل هوادهی اجباری مصنوعی کوپل کرد.سرعت و میزان تجمع لجن که به آن لجن فاضلاب یا لجن مدفوع نیز گفته می شود سریعتر از میزان تجزیه است.

بنابراین ، لجن مدفوع انباشته شده باید بطور دوره ای از بین برود که این کار معمولاً با پمپ و تانکر لجن کش یا تخلیه چاه ، مکنده یا ساکشن انجام می شود.یک مخزن سپتیک از یک یا چند مخزن بتنی یا پلی اتیلن بین ۴۰۰۰ تا ۷۵۰۰ لیتر (۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ گالن) تشکیل شده است .

یک سمت آن به لوله فاضلاب ورودی و سمت دیگر به چاه جذبی و یا مستقیما به محیطی که با لوله های زهکشی لوله کشی شده مثل مکانهایی که نیاز به آبیاری دارند (فضای سبز و … ) متصل شده است.معمولاً این اتصالات لوله با یک لوله T مانند ساخته می شوند که اجازه می دهد تا مایعات بدون ایجاد مزاحمت وارد و خارج شود.

در شکل زیر می توانید سپتیک تانک ، لوله های T  مانند داخل هر دو مخزن ( که در ورودی تانک اول و خروجی تانک دوم نصب شده ) ، منهول و سیستم زهکشی را مشاهده فرمایید.

سپتیک تانک

طراحی سپتیک تانک دوجداره:

امروزه طراحی مخازن سپتیک معمولاً شامل دو محفظه یا تانک استهر کدام مجهز به دریچه دسترسی که اصلاحا دریچه منهول یا دریچه بازدید یا دریچه آدم رو نام داردپوششی هم برای دریچه که درب دریچه منهول یا درب دریچه ویزیت هستند.این دو محفظه با یک دیواره تقسیم کننده (دیوایدر) به صورتی که از کف مخزن تا چند سانتیمتر مانده به تاج مخزن قرار می گیرد از یکدیگر جدا می شوند.

ناگفته نماند که طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن باتوجه به نقشه کارفرما و پس از بررسی دقیق و تست تنش در نرم افزار المان محدود آباکوس و تایید واحد فنی انجام می شود.در برخی موارد جدا کردن دو مخزن درون آن با ایجاد سوراخ در دیوایدر و نصب لوله های T مانند در دو سمت سوراخ انجام می پذیرد.اشکال زیر مخزن septic را در هر دو حالت نمایش می دهد.

فروش سپتیک تانک پلی اتیلن

عملکرد سپتیک دوجداره :

پساب وارد محفظه اول سپتیک تانک می شود و به مواد جامد اجازه می دهد تا شناور شوند.مواد جامد ته نشین شده به صورت بی هوازی تصفیه و تجزیه می شوند و حجم مواد جامد به طور مداوم کاهش می یابد.قسمت مایع فاضلاب از بالای دیواره تقسیم کننده به داخل محفظه دوم جایی که مواد مدت زمان بیشتری را در آنجا می گذرانند ، سر ریز می شود.

مایع اضافی اکنون در وضعیت نسبتاً زلال قرار دارد و سپس از قسمت محفظه دوم به سمت لوله تخلیه سپتیک تانک دو جداره سرازیر می شود.بسته به نوع مکان ، آب خروجی این سپتیک که تصفیه اولیه روی آن انجام شده از خروجی آن خارج می شوند.آب خارج شده توسط لوله های زهکشی به عنوان آبیاری مزارع و پارک ها و یا شستشوی اماکن استفاده می شود و یا مستقیم وارد چاه جذبی می شود.

اجرای سپتیک در شمال

در مکان های مرطوب مانند شمال کشور که سطح آب زیرزمینی بسیار بالاست و یا امکان حفر چاه به علت سست بودن خاک و از همه مهمتر نفوذ ناپذیری خاک وجود ندارد.این آب ها را نمی توان به حال خود رها کرد و باید از راه های دیگری مثل قرار دادن منهول به عنوان مخزن نگه دارنده در خروجی سپتیک دو جداره استفاده کرد.

توجه

بر اساس آمار رسمی هر ساله حدودا ۴۰۰ میلیون مترمکعب فاضلاب در شمال کشور ما تولید می شود که فقط و فقط حدود ۴۰ درصد این فاضلاب تصفیه می شود و ۶۰ درصد بقیه آن به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به دریای خزر سرازیر می شود.

راندمان سپتیک :

برای اطمینان از تخلخل یا پوکی کافی خاک برای به کار بردن به عنوان محیط زهکشی قبل از نصب ، آزمایش نفوذ آب لازم است.ناخالصی های باقی مانده در خاک به دام افتاده و از بین می روند و آب اضافی هم از طریق نفوذ به داخل خاک ، تبخیر ، با سیستم جذب ریشه گیاهان و تعرق نهایی یا ورود به آب های زیرزمینی یا سطحی از بین می رود.

شبکه لوله کشی که اغلب در یک گودال یا حفره پر از سنگ قرار دارد ، پساب فاضلاب را در سراسر زمین با چندین سوراخ زهکشی توزیع می کند.اندازه زمین زهکشی شده متناسب با حجم فاضلاب و تخلخل و پوکی میدان زهکشی می باشد.

کل سیستم سپتیک می تواند به تنهایی با نیروی جاذبه با لیفت پمپ فعالیت کند.برخی از انواع مخزن سپتیک شامل سیفون ها یا دستگاه های دیگر جهت افزایش حجم و سرعت جریان خروجی از سپتیک به قسمت زهکشی هستند.

ایمهاف تانک

مخزن ایمهوف یک سیستم سپتیک دو مرحله ای است که لجن در یک مخزن جداگانه تجزیه و تصفیه میشود.این امر از قاطی شدن لجن تجزیه شده با فاضلاب ورودی جلوگیری میکند.همچنین برخی از انواع سپتیک تانک پلی اتیلن یک مرحله دومی هم دارند

جایی که پساب از مرحله بی هوازی اول قبل از تخلیه در منطقه زهکشی هواده می شود. یک سیستم septic که به درستی طراحی شده و به طور معمول کار می کندکاملا بدون بو است.

علاوه بر بازرسی و تخلیه دوره ای منظم ،یک سپتیک تانک از جنس پلی اتیلن می بایست برای چند دهه بدون هیچ گونه تعمیری به راحتی و بدون نشتی کار کند.عمر مفید مخازن سپتیک دوجداره پلی اتیلن با دیواره ساختمند ساخته شده توسط تیم فنی شرکت کیش سپتیک حدود ۵۰ سال می باشد.

پاکسازی و خالی کردن سپتیک تانک پلی اتیلن (لجن زدایی)

پسماندهایی که توسط تصفیه بی هوازی تجزیه نمی شوند باید در نهایت به گونه ای از مخزن سپتیک خارج شوند.لجن خارج نشوده از مخزن سپتیک به همراه آب مستقیماً وارد زمین زهکشی شده می شوندکه این امر باعث ایجاد بوی نامطبوع خواهد بود.

این نه تنها برای محیط زیست مضر است بلکه سرریز شدن لجن به درون زمین زهکشی باعث مسدود شدن لوله هاویا تخلخل و پوکی خاک را کاهش می دهد.هزینه تعمیرات و جمع آوری در این موارد که لجن وارد لوله های زهکشی می شود زیاد خواهد بود.زمانی که یک مخزن سپتیک خالی می شود ، لجن جمع شده با پمپ از مخزن خارج می شود.

زمان تخلیه

هر چند وقت یکبار مخزن سپتیک باید تخلیه شود که این امر به حجم مخزن ، میزان مواد جامد غیر قابل تجزیه ورودی و دمای محیط بستگی دارد.برخی از مسئولین وزارت بهداشت تخلیه مخازن در فواصل کوتاه را ضروری دانسته و دیگر مسئولین نیز معتقدند که این موضوع باید به تصمیم بازرس ویژه وزارت بهداشت سپرده شود.

بسته به تعداد نفرات موجود در ساختمانی که مجهز به سپتیک است در بعضی از سیستم ها نیاز به تخلیه هر چند سال یا زودتر دارند.در حالیکه در برخی دیگر ممکن است نیاز به تخلیه بین ۱۰ تا ۲۰ سال باشد.

یک سیستم قدیمی تر با مخزن کوچکتر که توسط خانواده نسبتا بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد نیاز به تخلیه خیلی بیشتر و سریعتر از سیستم جدیدی است که فقط توسط چند نفر استفاده میشود.پس از هر بار تخلیه مخازن سپتیک و هنگام پر شدن تدریجی مخزن ، مجدداً به سرعت تجزیه بی هوازی از سر گرفته می شود.

تعمیر نگهداری سپتیک تانک

نکته خیلی مهم :

توجه داشته باشید که در زمان تخلیه سپتیک پلی اتیلن توسط تیم مربوطه خدماتی تخلیه چاه ، نباید به طور کامل خالی شود.علت این امر این است که بایستی کمی  از مواد و فاضلاب جامد حل شده در مخزن سپتیک دست نخورده بماند تا برخی از میکروبها در محل باقی بمانند و  فرآیند تخریب بی هوازی به سرعت ادامه یابد.

یک مخزن سپتیک خالی ممکن است در اثر فشار هیدرواستاتیک Oval شده و آسیب ببیند و باعث شود تا مخزن تا حدودی از سطح زمین شناور شود.این اتفاق بخصوص در مناطقی که دچار وقوع سیل می شود و یا در مناطق مرطوب مانند شمال کشور اتفاق می افتد.

روش دیگر جداسازی فاضلاب از آب داخل مخازن سپتیک میباشد که در چندین کشور آسیایی از جمله فیلیپین ، مالزی ، ویتنام ، اندونزی و هند انجام میشود.

تعمیرات و نگهداری

نگهداری از مخزن سپتیک پلی اتیلن اغلب بر عهده ساکن یا صاحب ملک است. برخی از انواع سوء استعمال یا بی توجهی شامل موارد زیر است:

اقدامات ساکنین

دفع بیش از حد روغن های پخت و پز و چربی می تواند باعث مسدود شدن لوله های زهکش ورودی شود.کاهش و از بین بردن روغن‌ها و چربی‌ها اغلب دشوار است و در تخلیه دوره ای مخزن می تواند باعث بوی شدید و مشکلات خاص شود.

شستشو و انداختن مواد زائد غیرقابل تجزیه زیستی در توالت مانند ته سیگار ، گرد و خاک ، محصولات بهداشتی و غیره می توانند باعث انسداد تاسیسات یک مخزن سپتیک و پر شدن سریع آن شوند.بنابراین این موارد نباید به این روش دفع شوند همین مسئله در مورد اتصال خروجی توالت به فاضلاب نیز صدق می کند.

استفاده از توالت و سرویس بهداشتی برای دفع زباله های مواد غذایی می تواند باعث اضافه بار سریع سیستم با مواد جامد شود و به خرابی هر چه سریعتر کمک کند.برخی از مواد شیمیایی ممکن است به اجزای مخزن سپتیک آسیب وارد کرده یا ممکن است باکتری های مورد نیاز مخزن سپتیک که برای عملکرد صحیح سیستم لازم هستند را از بین ببرد.

این مواد عبارتند از :

 1. سموم دفع آفات
 2. سم علف کش
 3. مواد سفید کننده و ضد عفونی کننده با غلظت بالا یا سود سوزآور
 4. سایر مواد غیرمعدنی مانند رنگ ها و حلال ها.

استفاده از دستگاه تصفیه کننده آب (سختی گیر آب ، مواد شیمیایی یا دستگاه تصفیه خانگی که توسط آن آب پر املاح و سخت را گوارا می کنند) و ورود این آب به مخزن ممکن است به باکتری های تصفیه کننده فاضلاب آسیب برساند.

معمولاً شورابه به اندازه کافی با فاضلابهای دیگر رقیق شده و وارد مخزن می شود و اثر منفی نرم شدن آب و تصفیه آب بر سیستم سپتیک را از بین می برد.

عوامل دیگر

ریشه های درختان و بوته ها ممکن است بیرون مخزن یا اتصالات و لوله های منطقه زهکشی شده را مسدود و یا دچار پارگی و آسیب کند.یکی از علل ضعف سپتیک بتنی این است که درختانی که بطور مستقیم در مجاورت مخزن سپتیک بتنی قرار دارند با افزایش سن سیستم قادر به نفوذ در آن هستند.

در نتیجه بتن شروع به ایجاد ترک و نشت های کوچک می کند.ریشه های درختان هم به دلیل نفوذ و انسداد لوله های زهکشی می توانند باعث ایجاد مشکلات جدی در جریان شوندبدلیل تأمین مواد مغذی از سیستم سپتیک ، خود درختان تمایل به گسترش بسیار شدید دارند.

زمین های بازی و ساختمان های انبار ، ممکن است باعث ایجاد خسارت در مخزن و میدان زهکشی شده شوند.از این رو طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن با توجه به این موارد توسط تیم فنی بررسی خواهد شد.

در صورت نیاز با در نظر گرفتن بار ترافیکی اعمال شده روی مخزن سپتیک‌تانک طراحی و تولید می شوند.طراحی به گونه ای است که در صورت دفن و عبور بار ترافیکی از روی مخازن هیچ گونه تغییر ظاهری در مخزن ایجاد نشود

موارد دیگر

پوشاندن منطقه زهکشی با مواد غیرقابل نفوذ ، مانند پارکینگ یا پیاده رو (با آسفالت یا سنگ فرش) به طور جدی بر کارایی سپتیک های بتنی تأثیر خواهد گذاشت

این امر احتمالاً به مخزن و سیستم جذب و دفع و اتصالات آن آسیب می رساند.ورود بیش از اندازه آب به سیستم ممکن است باعث اضافه بار و سرریز شود و باعث شکستن سپتیک بتنی شود که این امر در نوع پلی اتیلنی هیچ وقت اتفاق نخواهد افتاد.

بارندگی بسیار شدید باران ، بارش سریع برف و جاری شدن سیل از رودخانه ها یا دریا می تواند مانع از کارآیی یک منطقه زهکشی شده شودمی تواند باعث پس زدن جریان آب به داخل سیستم شودوباعث ایجاد تداخل در عملکرد طبیعی مخزن می شود .بارندگی ها همچنین می تواند منجر به جاری شدن آب زیرزمینی به داخل مخزن سپتیک شود.

با گذشت زمان ، سلولهای میکروارگانیسمی که بیوفیلم یا زیست لایه نامیده میشوند روی لوله های میدان زهکشی گسترده می شوند.ورود زیست لایه می تواند باعث انسداد لوله ها و سوراخ ها شود.

سپتیک تانک پلی اتیلن

نگرانی های زیست محیطی

زمانی که یک مخزن سپتیک به درستی تولید شده و در طول مدت زمان استفاده خوب نگهداری شده و دفن شده باشد ، هیچ گونه مشکلات زیست محیطی را نسبت به تصفیه خانه فاضلاب متمرکز شهری ایجاد نمی کند.از آنجا که سیستم های سپتیک نیاز به مزارع زهکشی بزرگی دارند ، برای مناطقی که زمین پر پیچ و خم دارد مناسب نیستند.

انتشار بو و گاز

برخی از ترکیبات فاضلاب ، مخصوصاً سولفاتها ، تحت شرایط بی هوازی مخازن سپتیک ، به یک گاز زننده و سمی یعنی سولفید هیدروژن تجزیه می شوند.متان نیز ممکن است آزاد شود. نیترات و ترکیبات ازت آلی را می توان به آمونیاک تبدیل کرد.بدلیل شرایط بی هوازی فرآیندهای تخمیر صورت می گیرد که ممکن است دی اکسید کربن و یا متان تولید کند.

مواد مغذی موجود در پساب

سیستم مخازن سپتیک به خودی خود در از بین بردن ترکیبات نیتروژن (ازت) که پتانسیل ایجاد جلبک در آبراهها را دارند که در اثر آن آب حاصل از سیستم گند انبار راه پیدا می کند بی اثر است.با استفاده از فناوری کاهش نیتروژن میتوان این مشکل را برطرف کرد یا اینکه اطمینان حاصل شود که محل زهکشی شده بدرستی انتخاب شده تا از ورود مستقیم پساب به داخل مخزن جلوگیری شود.

ظرفیت خاک برای حفظ فسفر به اندازه کافی بزرگ است تا بار را از طریق یک مخزن سپتیک مسکونی معمولی تحمل کند.هنگامی اتفاق می افتد که بخشی از زمین که آب خروجی سپتیک در آن تخلیه میشود ، در خاک های شنی یا دانه بندی درشت واقع شده باشد.

به دلیل محدودیت سطح ذرات ، این خاک ها می توانند با فسفات اشباع شوند.فسفاتها فراتر از منطقه تجزیه شده پیشرفت می کنند و تهدیدی از تبخیر را برای آبهای سطحی ایجاد میکنند.

آلودگی آبهای زیرزمینی

در مناطقی با تراکم بالای جمعیت ، آلودگی آبهای زیرزمینی فراتر از حد قابل قبول ممکن است رخ دهددر بعضی از شهرهای کوچک هزینه ساخت سیستم های تصفیه فاضلاب متمرکز شهری ، بسیار گران قیمت و پر هزینه خواهد بود.

از این رو همه مناطق مسکونی و تفریحی و گردشگری میبایست به دلیل هزینه بالای سیستم های جمع آوری گسترده فاضلاب ، از سپتیک پلی اتیلن استفاده کنند.اطمینان از عملکرد صحیح مخازن سپتیک موجود می تواند راه حل مفیدی باشد

ایالات متحده آمریکا

در سرشماری نفوس و مسکن ایالات متحده در سال ۲۰۰۷ نشان داد که حدود ۲۰ درصد از کل منازل به تانکهای سپتیک مجهز میباشند.در مناطق روستایی (۵۰٪) خانه ها و در حومه (۴۷٪) دارای سپتیک تانک هستند.در اروپا ، سیستم های سپتیک به طور کلی محدود به مناطق روستایی است.

طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، در ایالات متحده وظیفه صاحبان خانه است که سیستم های سپتیک خود را تعمیرات و نگهداری کنند.هر شخصی که این امر را نادیده بگیرد سرانجام با سرریز لجن از مخزن و مسدود شدن سیستم دفع فاضلاب پساب مایع ، هزینه تعمیرات گران قیمتی را عهده دار خواهد بود.

اتحادیه اروپا

در اتحادیه اروپا طبق استاندارد EN12566 ، نیازهای عمومی را برای سپتیک تانک های تصفیه آب که برای تصفیه فاضلاب خانگی استفاده می شود فراهم میکندپارت ۱ مربوط به مخازن سپتیک است که به صورت پیش ساخته می باشند و از جنس پلی اتیلن ، GRP ، پلی پروپیلن ، UPVC ، استیل یا بتن ساخته شده اند

بر اساس پارت ۴ این استاندارد ، مخازن سپتیک دارای گواهینامه باید یک آزمایش هیدرولیک استاندارد را برای ارزیابی توانایی آنها در نگهداشتن مواد جامد معلق در سیستم بگذرانند.علاوه بر این ، کفایت ساخت آنها در شرایط زمینی مربوطه از نظر مقاومت در برابر نفوذ آب ، راندمان تصفیه ارزیابی میشود.

فرانسه

در کشور فرانسه حدود ۴ میلیون خانوار از سیستم دفع فاضلاب در محل از جمله مخازن سپتیک استفاده میکنند.چارچوب قانونی برای تنظیم تولید و نگهداری سپتیک در سال ۱۹۹۲ معرفی و در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ با هدف ایجاد الزامات فنی قابل اجرا در سیستم های فاضلاب فردی به روز شد.

در فرانسه مخازن سپتیک تحت بازرسی SPANC (Service Public d’Assainissement Non Collectif) قرار دارند.SPANC یک نهاد حرفه ای منصوب شده توسط مقامات محلی مربوطه برای اجرای قوانین جمع آوری فاضلاب میباشد.

طبق استاندارد EN 12566 ، تخلیه پساب به طور مستقیم در چاه ها یا آبهای زیرزمینی ممنوع است ، مگر اینکه پساب مطابق با استانداردهای تعیین شده باشد

 ایرلند

براساس سرشماری ایرلند در سال ۲۰۱۱ ، ۲۷.۵٪ از خانوارهای ایرلندی که اکثریت در مناطق روستایی هستند. از یک مخزن سپتیک جداگانه برای هر واحد مسکونی استفاده میکنند.

کاتالوگ سپتیک تانک پلی اتیلن

مشتریان گرامی از طریق لینک زیر میتوانید اقدام به دریافت کاتالوگ سپتیک تانک و دیگر محصولات پلی اتیلن تولیدی شرکت کیش سپتیک نمایید. در صورت نیاز به تصاویر بیشتر و هرگونه سوال در خصوص عملکرد سپتیک و یا قیمت روز سپتیک و محصولات دیگر با شماره تلفن های ۰۹۱۲۷۸۷۶۰۸۶۰۹۱۲۱۸۲۸۵۷۶۰۹۱۲۹۴۹۳۰۰۶ تماس حاصل فرمایید.

حدود قیمت مخزن سپتیک

سپتیک تانک دوجداره پلی اتیلن از ساده ترین و ارزان ترین نوع تصفیه فاضلاب میباشد که بصورت همزمان از دو روش :

تصفیه مکانیکی ( ته نشینی فاضلاب سنگین ) و تصفیه زیستی ( تجزیه فاضلاب با استفاده از باکتری های بی هوازی ) بهره میبرد.طراحی سپتیک تانک های دوجداره پلی اتیلن به صورت تخصصی میباشد .

در شرکت کیش سپتیک در صورت درخواست مشتریان عزیز طراحی خاص سپتیک تانک توسط تیم فنی مجموعه انجام میشود .سپس مورد تحلیل و بررسی و تست تنش قرار خواهد گرفت و در صورت گرفتن تایید از واحد فنی و آزمایشکاه وارد پروسه تولید میشود.

قیمت تمام شده سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره ساخت کیش سپتیک به عوامل متعددی بستگی دارد.به طور مثال سپتیک تانک ۳ متر مکعبی میتواند در قطر های ۱۲۰۰،۱۴۰۰،۱۶۰۰ میلیمتر تولید شودبرای محاسبه اندازه و قیمت آن حتما و حتما قبل از خرید سپتیک تانک پلی اتیلن با کارشناسان ما مشورت کنید.

در اجرای سپتیک فاضلاب میتوان به پارامترهای زیر اشاره کرد :

 • ظرفیت مورد نیاز سپتیک
 • نوع و سایز ورودی و خروجی سپتیک تانک ها
 • میزان بار ترافیکی قابل تحمل سپتیک تانک های پلی اتیلن
 • تیکنس(ضخامت) پروفیل بکار رفته در سپتیک تانک
 • قیمت روز مواد اولیه از پتروشیمی
 • نوع خانگی یا صنعتی بودن سپتیک تانک
 • تعداد دریچه بازدید، دیوایدر به کار رفته در سپتیک تانک
 • نوع و سایز رینگ و فلنچ و موفه و لوله تکجداره یا دوجداره

قیمت سپتیک تانک

تعداد مخازن داخلی سپتیک تانک ها که با دیوایدر (مقسم) یا به عبارتی عدسی از هم تفکیک می شوند نیز از عوامل موثر در قیمت سپتیک تانک می باشد.از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت انواع سپتیک تانک های دو جداره پلی اتیلن قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی می باشد که آن هم وابسته به قیمت ارز و قیمت جهانی نفت و طلا می باشد.

به همین دلیل فاکتورهای صادره از سمت واحد بازرگانی شرکت کیش سپتیک (صنایع لوله های آبرسانی قزوین) به ناچار فقط تا پایان همان روز اعتبار دارد.تعداد یک ورودی(inlet) و یک خروجی(outlet)، توسط تیم مهندسی ما برای هر سفارش لحاظ می شود و این یک ورودی و خروجی در قیمت تاثیری نخواهد گذاشت.

با افزایش تعداد ورودی و خروجی ها نیز طبق محاسبات مبالغی به مبلغ کل اضافه خواهد شد.برخی از مشتریان با ارائه نقشه های خاص نیاز به تولیدات خاصی دارند که به نحو احسن در این شرکت تولید و اجرا خواهد شد.

شرکت کیش سپتیک افتخار دارد که با همکاری با شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین قادر به ساخت سپتیک تانک های پلی اتیلن با مواد نو (پتروشیمی امیرکبیر) با طراحی خاص می باشد.

سپتیک تانک مشهد

شهر مشهد یکی از جاذبه های توریستی کشور عزیمان ایران جهت زیارت و سیاحت می باشد که سالانه شاهد ورود میلیون ها مسافر می باشد.تعداد هتل‌ها و مسافرخانه‌های شهر مشهد بسیار زیاد استاز این رو در صورت عدم استفاده از مخازن تصفیه‌خانه و چربی‌گیر سیستم فاضلاب شهر دچار مشکل فراوانی خواهد شد.

از ورود چربی حاصل از شستشوی ظروف و روغن غذاها به فاضلاب میبایست جلوگیری شود.در شهر مشهد تولیدکننده سپتیک تانک و چربی گیر های پلی اتیلن وجود ندارد.شرکت کیش سپتیک در کنار صنایع لوله های آبرسانی قزوین آماده عقد قرارداد با مراکز تفریحی،رستوران‌ها و هتل‌های مشهد میباشد.

قابل توجه

مشتریان گرامی می توانند با هزینه شرکت و اقامت در شهر قزوین،پس از بازدید از محل کارخانه و آشنایی با پروسه تولید این مخازن پلی اتیلن،چربی‌گیرها،سپتیک‌تانک‌ها،مخازن آب آشامیدنی،مخازن فاضلاب و نگهداری انواع سیالات نیز خرید سپتیک تانک پلی اتیلن خود را ثبت سفارش نمایند.

فروش سپتیک تانک مشهد با نازل ترین قیمت و بهترین متریال امکان پذیر می باشدقیمت سپتیک تانک مشهد بسیار به صرفه می باشدبا خرید سپتیک تانک پلی اتیلن از شرکت کیش سپتیک یک خرید بی واسطه و خرید از درب شرکت را تجربه نمایید.

مواد به کار رفته در تمامی محصولات پلی اتیلن درجه یک با گرید EX3 امیرکبیر می باشد.سپتیک پلی اتیلن مشهد دارای گارانتی مادام العمر می باشد.با خرید چربی گیر (grease trapper) و مخازن سپتیک نیز در پروژه های عمرانی خود به راحتی مجوز وزارت بهداشت را دریافت نمایید.

فروش سپتیک تانک اهواز

اهواز از نظر آب و هوا و جریان رودخانه کارون جزو شهرهای پرتردد در نوروز می باشد.سالانه تعداد زیادی از ایرانیان برای زنده کردن رشادت های رزمندگان از طریق اردوهای راهیان نور به این شهر سفر می کنند.

تعداد هتل های این شهر هم زیاد و نیازمند سیستم تصفیه فاضلاب می باشد.از آنجایی که متاسفانه تولیدکننده ای در زمینه سپتیک تانک اهواز وجود ندارد وظیفه خود دانستیم تا سیستم فروش خود را در این شهر بزرگ هم گسترش دهیم.

تولیدکننده سپتیک در اهواز شرکت کیش سپتیک می باشد که با ۲۰ سال تجربه آماده خدمت رسانی می باشد.شرکت در پروژه های عمرانی و راهسازی و آبادانی اهواز از طریق تولید سپتیک تانک،لوله های دوجداره ‌پلی ‌اتیلن و دیگر محصولات پلی اتیلنی باعث افتخار این شرکت میباشد.

مخزن سپتیک پلی اتیلنی مازندران

به علت وجود آبهای زیرمینی در مازندران،وجود سپتیک پلی اتیلن مازندران یکی از واجبات بسیار مهم می باشد.به علت نزدیکی محل تولید شرکت به استان مازندران،پروژه های فراوانی از ارگان های مختلف این شهر به شرکت واگذار می گردد.

آب و هوای فوق العاده مازندران و ساحلی بودن این شهر باع شده تا محل تفریح بسیاری از هموطنان ما باشد.تولید کننده سپتیک در مازندران معمولا شرکت هایی هستند که سپتیک بتنی تولید میکنند و خرید سپتیک تانک پلی اتیلن در این مناطق سخت است.

حمایت از محیط زیست

کیش سپتیک نیز حامی حفاظت از محیط زیست بوده و برای کمک به سبز ماندن کره زمین برای آیندگان همواره می کوشدبا نصب و تعبیه سیستم سپتیک پلی اتیلن مازندران از ورود پساب های خانگی،صنعتی،رستوران و غیره به آب های سطحی جلوگیری می شود.

شرکت هلدینگ آبرسانی آماده خدمت رسانی به ارگان های دولتی،هتل داران گرامی،دارندگان مراکز تفریحی بزرگ،رستوران های زنجیره ای و آشپزخانه های تهیه غذا می باشد.پروسه تولید و مونتاژ سپتیک تانک مازندران را میتوانید از ۰ تا ۱۰۰ شاهد باشید و بازرس مقیم در شرکت مستقر نمایید.کیش سپتیک در بیشتر موارد اولین تولید کننده سپتیک تانک مازندران بوده .

به علت بالا بودن سطح آب در این شهر کارفرمایان گرامی می توانند از منهول ها و مخازن پلی اتیلن کیش سپتیک جهت انبار فاضلاب استفاده کنند.هم اکنون فروش سپتیک تانک مازندران با برند “گام” و با نازلترین قیمت فراهم شده.

قیمت سپتیک تانک مازندران به علت استفاده از مواد پلی اتیلن که عمر ۱۰۰ ساله دارند بسیار مقرون به صرفه می باشد.

قیمت سپتیک تانک تبریز

تبریز قطب گردشگری کشورهای همجوار و قطب تجاری شمال غرب ایران و دارای جاذبه های گردگشگری بسیار فراوانی میباشد.به روز بودن هتل‌ها و مراکز تفریحی و تجاری از ملزومات این شهر مدرن می باشد.استفاده از گند‌انبار جزو جدانشدنی پروژه های عمرانی و واحد‌های مسکونی می باشد.

بیشترین فروش سپتیک تانک تبریز توسط کیش سپتیک است که تنها مرجع تخصصی پلی اتیلن می باشد.شرکت کیش سپتیک زیرمجموعه هلدینگ بزرگ صنایع لوله های آبرسانی،یکی از برترین تولیدکننده سپتیک تانک تبریز است.

سپتیک پلی اتیلن تبریز با نام تجاری “گام” هم اکنون در وب سایت رسمی مناقصات به آدرس https://setadiran.ir/setad/cms قابل خرید میباشد.پیشنهاد ما سفر رایگان به شهر قزوین و لذت از مکانهای تاریخی و دیدنی و در کنار آن یک خرید لذت بخش از درب کارخانه و با قیمت مناسب میباشد.

مخزن سپتیک پلی اتیلن تبریز که توسط شرکت کیش سپتیک تولید و مونتاژ می شود تنها دارنده گارانتی مادام العمر در کشور می باشد.

انواع سپتیک تانک

۱-سپتیک آجری

نوع آجری با مصالح ساختمانی (آجر و سیمان ) ساخته میشود.میتوان از بلوکهای سیمانی یا سنگ هم بجای آجر استفاده کرد.بزرگترین عیب این سپتیک نشت فاضلاب از دیواره و کف آن میباشد که نشان دهنده عدم مقاومت دیواره آن است.

پس از گذشت مدتی از ساخت آن، ترک ها و درز های زیادی در کف و دیواره آن ایجاد شده استباعث نشت فاضلاب به بیرون از مخزن و آلودگی خاک اطراف سپتیک میشود .با گذشت زمان و جذب این فاضلاب به آب های زیر زمینی باعث آلودگی محیط زیست نیز می شود.

مشکلات این نوع گند انبارها مشکلاتی در ساختار بدنه آن ها می‌باشد زیرا این آجر ها فشار جانبی کمی را میتوانند تحمل کنند.حداکثر عمق که میتوانند دفن شوند به ۴ متر محدود میشود که خود نوعی محدودیت به حساب می آید.

۲-سپتیک تانک بتنی

در بین انواع سپتیک تانک نوع بتنی از جنس بتن با عیار ۴۰۰-۳۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب ساخته میشود.عیار کمتر بتن باعث افزایش نفوذ پذیری و خوردگی میشود .

در اجرای سپتیک تانک بتنی عیار بالاتر از این محدوده در هنگام سردشدن بتن ترک هایی در آن ایجاد می‌شود.مهمترین عیب درنقشه اجرای سپتیک تانک بتنی نفوذپذیری و نشت فاضلاب از بدنه و درزها است .

در سپتیک تانک بتنی پیش ساخته نفوذ فاضلاب به درون دیواره خوردگی و تخریب بتن را شدیدتر کرده است.

در طراحی سپتیک تانک بتنی باید آلودگی خاک و محیط زیست مدنظر قرار گیرد و در دراز مدت باعث از بین رفتن میشود.

pH فاضلاب سپتیک تانک تا حدودی اسیدی و pH بتن به کار رفته کاملاً قلیایی است،تضاد این دو در مقدار نفوذپذیری بتن نقش بسزایی دارد.

قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته به عوامل متعددی بستگی دارند و نیاز به عملیات ساختمانی سخت و طاقت فرسا دارد.

ابعاد سپتیک تانک بتنی به عوامل مختلفی از جمله دبی فاضلاب و حجم فاضلاب در شبانه روز و محل نصب آن و خاک آن محل بستگی دارد.

مراحل ساخت سپتیک بتنی دشوار و زمان بر است ولی پوشش ضد اسید آنها ، این سپتیک ها را نسبت به نوع آجری مورد توجه قرار میدهد.

سپتیک پلی اتیلن septic tank

مخزن سپتیک پلی اتیلن

در بین انواع سپتیک تانک نوع پلی اتیلن از مهمترین ماده در سیستمهای فاضلاب به این روش است .مقاومت بالا در برابر خوردگی، آب بندی کامل، سرعت بالای ساخت و نصب مهمترین ویژگی آنها می باشد.

مواد اولیه گرید ۸۰ یا ۱۰۰ بوده که دانسیته گرید ۱۰۰ آن ۹۴۵/۰ گرم بر سانتیمتر مکعب است.از مخزن پلی اتیلن دوجداره به صورت دفنی یا غیردفنی تشکیل شده است.دارای پروفیل یکپارچه از نوع اسپیرال جهت تقویت سازه هاست.دارای عدسی با تیکنس ۴ تا ۵ mm, ضخامت عدسی ها ۶ تا ۴ cm دارای ورودی و خروجی ها رینگ و فلنچ می‌باشد.

سپتیک تانک دوجداره
مهمترین مزایای سپتیک تانک پلی اتیلنی عبارتست از :
 • سهولت در حمل و نصب
 • سرعت ساخت، نصب و راه اندازی بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • عدم نیاز به عملیات ساختمانی در محل برای ساخت
 • امکان دفن در زیرزمین با هدف انتقال ثقلی فاضلاب
 • امکان جابجایی حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی اولیه
 • آب بندی کامل جهت جلوگیری از نشت فاضلاب به محیط اطراف
 • سهولت بهره برداری و تخلیه لجن از گندانبار به سبب دارا بودن دریچه‌ های تخلیه و بازدید

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

شرکت کیش سپتیک با همکاری شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین بزرگترین تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن در ایران اقدام به تولیداتی با قیمتی استثنایی کرده است.

تولید سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلنی با ساختاری ساختمند و دوجداره تخصص ماست.این محصولات با کیفیت و دارای ضمانت و خدمات پس از فروش و قیمتی بدون واسطه می باشد.

جهت سفارش سپتیک تانک پلی اتیلن و اطلاع از قیمت آن ها خواهشمندیم ابتدا از محل کارخانه ، آزمایشگاه ، پروسه تولید و … بازدید فرمایید.شرکت کیش سپتیک به دلیل اینکه تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن میباشد قیمت های پایین تری ارائه خواهد داد.

همچنین میتوانید پس از ثبت سفارش با هماهنگی واحد بازرگانی از پروسه تولید سپتیک خود بازدید فرمایید سپس تحویل بگیرید.سپتیک تانک های این شرکت متناسب با نقشه سپتیک تانک فاضلاب شما طراحی و تولید می شود.پس از عقد قرارداد نیز شماره تلفن و آدرس مشتریان دیگر کیش سپتیک به عنوان نمونه کارهای موفق با کمال میل در اختیار شما مشتریان محترم قرار خواهد گرفت .

سپتیک تانک سرویس بهداشتی

یکی از انواع سپتیک تانک میتونیم به سپتیک تانک های مخصوص سرویس یهداشتی های عمومی اشاره کرد.این مکان ها به علت استفاده روزانه زیاد در صورتی که تصفیه جداگانه ای نداشته باشند ممکن است مشکلاتی برای شبکه اب فاضلاب ایجاد کنند.

علاوه بر این ها تعداد این مکان ها در سطح شهرها مخصوص شهرهایی با جاذبه گردشگری بسیار زیاد است.سپتیک تانک های مخصوص سرویس های بهداشتی متناسب با این مکان ها طراحی و تولید میشود.بهترین و خوش قیمت ترین و به صرفه ترین نوع سپتیک تانک ، نوع پلی اتیلن دوجداره میباشد.به طور مثال سپتیک تانک پلی اتیلن کرج که مخصوص سرویس های بهداشتی این شهر طراحی و تعبیع شده است.

سپتیک یا سپتینگ ؟

واژه سپتیک در لغت به معنی “آلوده” یا “گندیده” ، آلوده به میکروارگانیسم ها ، به خصوص باکتری های مضر میباشد.مشتق شده از یک کلمه یونانی به معنی “پوسیده” ، سپتیک میتواند نشان دهد که چیزی آلوده است.

در علم پزشکی هنگامی که یک بیمار بیمارستان دچار “شوک سپتیک” میشود ، بدان معناست که بدن وی که در اثر عفونت غرق شده است و شروع به از کار افتادن میکند.تلفظ صحیح این واژه نیز کلمه “سپتیک” septic میباشد.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن
سپتیک پلی اتیلن
قیمت سپتیک تانک
انواع سپتیک تانک
معنی سپتیک
طراحی سپتیک تانک pdf
طراحی سپتیک تانک
سپتیک تانک پلی اتیلن
سپتیک تانک چیست
سپتیک تانک
سپتینگ فاضلاب
سپتیک تانک
خرید مخزن سپتیک
سپتیک فاضلاب
فروش سپتیک تانک پلی اتیلن
سپتیک تانک فاضلاب
سپتیک تانک آماده
قیمت سپتیک تانک آماده