پکیج تصفیه فاضلاب دستگاهی است که فاضلاب خروجی از منبع تامین فاضلاب را تصفیه می نماید در حدی که کارفرما بتواند از پساب تصفیه شده جهت آبیاری فضای سبزی یا شستشوی ماشین ها استفاده نماید . خروجی پکیج تصفیه فاضلاب بی رنگ و بی بو است .
منهول پلی اتیلن شرکت کیش سپتیک دستگاهی است که از آن جهت متصل کردن چند خط ورودی و خروجی به هم ، دسترسی به خطوط فاضلاب های طولانی ، قرار دادن شیر قطع کن در مسیر سیالات و دسترسی به مسیر کابل کشی و لوله کشی بکار میرود.
لوله های دو جداره اسپیرال کاروگیت نوعی از لوله جهت جمع آوری آب و فاضلاب یا سیالات با جریان ثقلی و کم فشار بکار می روند. این نوع از لوله ها دارای دیواره بیرونی ساختمند بصورت پروفیل سیاه رنگ که به شکل مارپیچ (اسپیرال) دورتا دور لوله قرارگرفته و همچنین دارای لایه یک زرد داخلی می باشد.
مخزن ضد اسید باید دارای مقاومت بالایی در مقابل اسید و قلیاها باشند .خاصیت ضد خورندگی در برابر اسید و قلیا را داشته باشند.از آنجایی که پلی اتیلن ماده ای با مقاومت بالا میباشد مخازن دو جداره پلی اتیلن مناسب ترین مخازن برای نگهداری اسید و باز میباشد.در نگهداری اسید باید به میزان خورندگی ، pH اسید و غلظت آن توجه داشت.
چربی گیر پلی اتیلنی یکی از سیستم های تصفیه فاضلاب است که با فرایند شناورسازی و ته نشینی عملیات حذف روغن و چربی و همچنین ذرات معلق به انجام میرسد.زیرا در اکثر مکانها مستقیماً پساب آشپزخانه را به داخل چاه جذبی تخلیه می کنند که این امر باعث گرفتگی روزنه های دیواره چاه و در نتیجه کاهش قدرت جذب چاه می شود .
سپتیک تانک ساده ترین و پر کاربردترین واحد مورد استفاده در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی – انسانی است. سپتیک تانک مخزنی است که در آن فاضلاب به کمک فرایندهایی از قبیل ته نشینی، شناور سازی و بیولوژیکی تصفیه می گردد.
اسکرابر ها پکیج تصفیه و کنترل آلودگی هوا هستند که قادر به حذف ذرات آلاینده های مختلف و گاز های اسیدی به جهت جلوگیری از ایجاد آلودگی های زیست محیطی هستند.اسکرابر هاتصفیه و خالص سازی گاز پرفشار در مسیر ایستگاه های گاز پر مصرف استفاده میشود
ایستگاه پمپاژ یا لیفت استیشن دستگاهی با کاربری صنعتی است که برای پمپ کردن آب یا فاضلاب به نقاط دارای ارتفاع بیشتر بکار می رود.جریان ثقلی در لوله انتقال فاضلاب از شهر یا واحد مورد نظر به پکیج تصفیه فاضلاب غالبا در نقطه ورود نسبت به سطح زمین در گودی قرار می گیرد.