خرید پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از بخش های مخزن هوادهی ، مخزن ته نشینی ، مخزن تماس کلر ، مخزن ذخیره لجن و غیره تشکیل شده است.پکیج پیش ساخته تصفیه فاضلاب کامل ولی تمام واحدهای آن در ابعاد کوچک ساخته شده است.این تصفیه خانه فاضلاب ، پساب حاصل از شستشو و نظافت در مجتمع مسکونی و اداری و… را تصفیه میکند.مدیریت منابع آبی در جامعه امروز بسیار اهمیت داردو استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب در تحقق این امر کمک میکند.

سیستمهای تصفیه فاضلاب و بازیابی و استفاده بهینه تر از فاضلابها و پسابهای تولیدی در صنایع و مسکونی و… نیاز دارد.امروزه بازیابی مجدد پسابها و فاضلابهای تولیدی و استفاده بهینه از آن در صنایع و مجتمع های مسکونی اهمیت ویژه داردگروه صنایع لوله های آبرسانی قزوین یکی از اولین شرکت های تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب از جنس پلی اتیلن در ایران میباشد.این پکیج ها ویژگی ها و کاربرد متفاوتی نسبت به سایر پکیج های تصفیه فاضلاب دارند.جهت مشاوره و خرید پکیج تصفیه فاضلاب با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۹۱۲۷۸۷۶۰۸۶

۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۴

مهمترین ویژگی ها :
 1. وزن کم ولی مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا، ساخت سریع بدون نیاز به عملیات ساختمانی ، حمل و نقل آسان و از همه مهمتر قیمت مناسب می باشد.
 2. پکیج تصفیه فاضلاب مجموعه صنعتی صنایع لوله های آبرسانی قزوین امکان طراحی و تولید هر نقشه ای از طرف کارفرما را دارد.
 3. همچنین محصولات این مجموعه صنعتی دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش می باشد.

فاضلاب بهداشتی از دو بخش تشکیل شده است:

۱ _ فاضلاب حاصل از شستشو و نظافت

۲ _ فاضلاب حاصل از سرویس بهداشتی

فاضلابهای بهداشتی دارای مواد آلی محلول و انواع مختلف پاتوژن ها و بیماریهای واگیر دار است که سهم بزرگی در آلودگی محیط زیست دارند.PH فاضلاب بین اعداد ۱ تا ۱۴ می باشد که غلظت یونی هیدروژن را در محلول نشان می دهد و عدد ۷ نشان دهنده حالت خنثی در فاضلاب است. PH کمتر از ۷ نشان دهنده محیط اسیدی و بالاتر از عدد ۷ محیط قلیایی را نشان می دهد.میران PH فاضلاب در فرایند بیولوژکی تصفیه فاضلاب بسیار اهمیت دارد .ذرات میکرو ارگانیزم ها در PH بالا تر از ۶.۵ تا۸ فعالیت دارند. در خارج از این محدوده فعالیت آنها ضعبف یا متوقف می شود. افت PH با رنگ تیره و بوی هیدروژن سولفوره که از گندیدگی در سیستم تصفیه فاضلاب ایجاد میشود همراه است .

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی
ویژگیهای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی :
 • لجن مازاد بسیار پایین در آن تولید می‌شود.
 • امکان افزایش ظرفیت را دارد.
 • اتوماسیون کامل و عدم نیاز به اپراتور دارد.
 • بهینه سازی برای انواع فضا ها را فراهم می سازد.
 • از تولید و انتشار بوی نامطبوع در محیط جلوگیری می کند.
 • این پکیج ها ابعاد کوچکی دارند که فضای کمی اشغال کرده اند.
 • مصرف انرژی آن حداقل است ، قیمت آنها بسیار مناسب و به صرفه است.
 • امکان انتقال پکیج هابه محلی دیگر پس از نصب و راه اندازی وجود دارد.
 • راندمان بالایی در تصفیه انواع فاضلاب صنعتی و بهداشتی مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست دارد.
پکیج تصفیه فاضلاب
مراحل تصفیه فاضلاب بهداشتی :

در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از فرایندهای فیزیکی(استفاذه از آشغالگیر)، شیمیایی و بیولوژیکی استفاده می‌شود.برای حذف انواع آلودگی های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی کاربرد دارد.برای اینکه تصفیه به صورت کامل انجام شود از فرآیند ضد عفونی کردن با کلر، ازون و یا اشعه ماوراء بنفش میتوان استفاده کرد.هدف اصلی این سیستم تولید پساب تصفیه شده، و لجن جامد که برای دفع دوباره به محیط طبیعی است.

مراحل کار این پکیج ها به سه قسمت تصفیه اولیه، ثانویه و مرحله نهایی تقسیم می‌شود :

تصفیه اولیه :

در این مرحله از تصفیه فاضلاب بهداشتی مواد شناور در فاضلاب که قابلیت ته نشین شدن را دارند. به وسیله آشغالگیر ، دانه گیر و یا چربی گیر جدا می شوند.تمام شن ، ماسه ، روغن ، مواد پلاستیکی کوچک ، چربی و روغن و … از فاضلاب حذف می شود. در انتها این مواد از مخزن ته نشینی جدا میشوند.در این مرحله ۶۰ تا ۷۰ درصد مواد جامد معلق جدا می شود.به لجن ته نشین شده در این مرحله لجن اولیه گفته میشود .پساب تصفیه شده در این مرحله از مخزن اولیه به سیستم تصفیه ثانویه منتقل می شود.

تصفیه ثانویه :

پساب تصفیه شده از تصفیه اولیه به این مرحله انتقال می یابد.این مرحله تا ۸۰-۹۰ درصد از BOD را حذف می کند.در این مرحله هوادهی به فاضلاب و تصفیه زیستی (بیولوژیکی) انجام می‌شود.که به این مرحله ،مرحله لجن فعال گفته میشود.در مرحله هوادهی ، هوا به داخل مخزن پخش می شود و با پساب ترکیب می‌شود.در نتیجه باعث افزایش رشد میکروارگانیسم ها و تجزیه مواد آلی می شود.فاضلاب هوادهی شده به داخل یک مخزن ته نشینی وارد می شود .اصطلاحا مخزن ثانویه گفته میشود .جامدات سنگین درآن ته نشین شده (لجن ثانویه) بخشی از آن دوباره به مخزن هوادهی انتقال داده می‌شود و باقی مانده آن به لجن اولیه اضافه می شود.

تصفیه سوم یا پایانی :

در این مرحله تصفیه میتوان به صورت فیزیکی، شیمیایی استفاده کرد.یا با استفاده از فرآیندهای بایولوژیکال (زیستی) برای حذف کردن آلاینده هایی که با تصفیه ثانویه و یا اولیه از بین نرفته اند.این بخش شامل پروسه ضد عفونی کردن استکه به آن گند زدایی گفته میشود.این مرحله می تواند با استفاده از کلر ازون و یا با ماورای بنفش انجام شود.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی
کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
 • صنایع ، کارخانه ها و کارگاههای تولیدی فعال
 • بیمارستان ها و کلینیکها ، مراکز بهداشتی و درمانی
 • ترمینال های مسافری ، بنادر و فرودگاهها
 • شهرک ها و مجتمع های مسکونی و اداری
 • انواع مراکز تفریحی ، آموزشی و نظامی
 • هتل ها، مسافرخانه هاو اقامتگاه های گردشگری

پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

فاضلاب ،شامل موادی مانند ضایعات انسانی ، ضایعات مواد غذایی ، روغن ها ، صابون ها و مواد شیمیایی است.در خانه ها ، این شامل آب از غرق ، دوش ، وان ، توالت ، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی است.مشاغل و صنایع نیز سهم خود را از آب مصرفی که باید تمیز شود ، سهم دارند.ما تصفیه فاضلاب را به عنوان یک مصارف آب در نظر می گیریم زیرا بسیار با سایر مصارف آب در ارتباط است.بیشتر آب مورد استفاده در منازل باید قبل از اینکه به محیط زیست منتقل شود توسط پکیج تصفیه فاضلاب انسانی تصفیه شود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

دفع فاضلاب از یک کارخانه صنعتی مشکلی سخت و پر هزینه است.اکثر پالایشگاه های نفت ، کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی دارای امکانات در محل برای تصفیه فاضلاب خود هستند.غلظت آلاینده ها در فاضلاب تصفیه شده با مقررات ملی در مورد دفع فاضلاب در تصفیه خانه های جامعه یا به رودخانه ها ، دریاچه ها یا اقیانوس ها تبدیل می شوند.تالاب های ساخته شده در موارد فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند زیرا آنها درمان با کیفیت بالا و پربار در محل را ارائه می دهند.فرآیندهای صنعتی دیگر که زباله های زیادی تولید می کنند مانند تولید کاغذ و خمیر کاغذ ، نگرانی های زیست محیطی ایجاد می کنند.این فرآیند های صنعتی به توسعه فرآیندهای بازیافت آب برای استفاده در گیاهان قبل از تمیز شدن و دفع آنها شده است.

تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی

در مواردی مورد نیاز است که تصفیه خانه فاضلاب شهری در دسترس نباشد یا نمی تواند فاضلاب های خاص صنعتی را به اندازه کافی تصفیه کند.با تبدیل فاضلاب های انتخاب شده به آب احیا شده ای که برای اهداف مختلف استفاده می شود ، هزینه های آب خام را کاهش دهند.هزینه های تصفیه فاضلاب جمع آوری شده توسط تصفیه خانه فاضلاب شهری توسط پیش تصفیه فاضلاب کاهش می یابد.تصفیه فاضلاب صنعتی غلظت آلاینده های اندازه گیری شده برای تعیین هزینه های کاربر کاهش یابد.

پکیج تصفیه فاضلاب

استفاده از یک تصفیه خانه فاضلاب شهری بزرگ برای دفع حجم کمی از فاضلاب صنعتی را ترجیح دهد .تصفیه و دفع فاضلاب صنعتی ممکن است هزینه کمتری نسبت به هزینه های صحیح تقسیم شده برای حجم بیشتری از فاضلاب صنعتی داشته باشد.تصفیه فاضلاب صنعتی فرآیندهای مورد استفاده برای تصفیه فاضلاب را که توسط صنایع به عنوان محصول جانبی نامطلوب تولید می شود ،توصیف می کند.پس از تصفیه ، فاضلاب تصفیه شده صنعتی (یا پساب) ممکن است دوباره مورد استفاده قرار گیرد یا به فاضلاب بهداشتی یا آب سطحی محیط منتقل شود.اکثر صنایع مقداری فاضلاب تولید می کنند. روند اخیر به حداقل رساندن چنین تولیدی یا بازیافت فاضلاب تصفیه شده در فرآیند تولید بوده است.

یک تصفیه خانه فاضلاب صنعتی ممکن است به جای توالی اولیه ، ثانویه و ضد عفونی معمول تصفیه فاضلاب ، شامل یک یا چند مورد زیر باشد:
 • یک جداکننده روغن و آب API ، برای حذف روغن فاز جدا از فاضلاب.
 • یک پاک کننده ، برای حذف مواد جامد از فاضلاب.
 • یک فیلتر ناهموار ، برای کاهش اکسیژن بیوشیمیایی فاضلاب.
 • یک کارخانه فیلتراسیون کربن ، برای حذف ترکیبات آلی محلول سمی از فاضلاب.
 • یک سیستم معکوس پیشرفته الکترودیالیز (EDR) با غشاهای تبادل یونی.

تصفیه خانه فاضلاب کشاورزی

تصفیه فاضلاب کشاورزی برای عملیات مداوم حیوانات محدود مانند تولید شیر و تخم مرغ ممکن است در گیاهان با استفاده از واحدهای تصفیه مکانیزه مشابه موارد زیر در فاضلاب صنعتی انجام شود.حوضه های اسکان و تالاب های ساختاری ممکن است هزینه های عملیاتی کمتری را برای شرایط استفاده فصلی از دوره های تولید مثل یا برداشت داشته باشند.بسیاری از مزارع از محل رواناب سطحی آلودگی غیر نقطه ای ایجاد می کنند که از طریق تصفیه خانه کنترل نمی شود.کشاورزان می توانند کنترل فرسایش را نصب کرده و برنامه های مدیریت مواد مغذی را برای کنترل آلودگی رواناب اجرا کنند.

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

فاضلاب ، آب مورد استفاده است. این ماده شامل موادی مانند ضایعات انسانی ، ضایعات مواد غذایی ، روغن ها ، صابون ها و مواد شیمیایی است.در خانه ها ، این شامل آب از غرق ، دوش ، وان ، توالت ، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی است.مشاغل و صنایع نیز سهم خود را از آب مصرفی که باید تمیز شود ، سهم دارند.ما تصفیه فاضلاب را به عنوان یک مصارف آب در نظر می گیریم زیرا بسیار با سایر مصارف آب در ارتباط است.بیشتر آب مورد استفاده در منازل باید قبل از اینکه به محیط زیست منتقل شود توسط پکیج تصفیه فاضلاب انسانی تصفیه شود.

تولید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

تصفیه خانه فاضلاب شهری در حجم های بزرگ متناسب با جمعیت آن شهر طراحی و تولید میشوند.پکیج تصفیه فاضلاب خانگی و صنعتی باید در حجم های کوچک و متناسب با خروجی و دبی فاضلاب آن مجموعه طراحی شود.جنس تصفیه خانه بسیار مهم است زیرا فاضلاب ممکن است هم خاصیت اسیدی و هم خورندگی داشته باشد.پس باید پکیج مقاوم در برابر مواد شیمیایی باشد تا کارایی و راندمان بالایی داشته باشد.گروه شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین اولین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب از جنس پلی اتیلن می باشد.

پکیج های این مجموعه به صورت دوجداره با دیواره های ساختمند مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی و فشار های مکانیکی می باشد.قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی بسیار کمتر از سایر پکیج های پیش ساخته است.نصب پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی بسیار راحت تر و بدون نیاز به عملیات ساختمانی می باشد.این پکیج ها قبل از تولید شدن توسط متخصصان ما آنالیز شده و مطابق با نقشه و سفارش کارفرمایان طراحی و تولید می شوند.گروه صنعتی صنایع لوله های آبرسانی قزوین دعوت می کند قبل از سفارش محصول مورد نظر خود از کارخانه و خط تولید آن دیدن فرمایید.

گیاهان تصفیه فاضلاب و آب بازیافتی

تصفیه خانه های فاضلاب یکی از جنبه های اساسی بهداشت و زیرساخت های آب است.جمع آوری و تصفیه فاضلاب همراه با تصفیه و برگرداندن آب به محیط زیست ، سنگ بنای سلامت و ایمنی عمومی است.تصفیه فاضلاب با به کارگیری چندین موانع تصفیه فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی کار می کند.در یک تصفیه خانه تصفیه خانه فاضلاب ابتدا از صفحه ها و محفظه های شن استفاده می شود .تا مواد بزرگتر و متراکم تر و به دنبال آن مخازن ته نشینی اولیه برداشته شود تا مواد با سرعت کمتری ته نشین شوند.

آبی که این فرآیندها را ترک می کند ،تا حد زیادی عاری از ذرات است و به یک مرحله تصفیه بیولوژیکی منتقل می شود .در تصفیه بیولوژیکی با چگالی بالا باکتریها ، لجن فعال ، کربن و مواد مغذی موجود در آب را تخریب می کنند.آب تصفیه شده ، بسته به فصل و عمل محلی ، گاهی با اشعه ماورا UV بنفش یا کلرزنی ضد عفونی می شود.به عنوان وسیله ای برای بازآفرینی آب به رودخانه ها ، دریاچه ها و جوی ها برمی گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code