عدسی مخزن پلی اتیلن

عدسی مخزن پلی اتیلن

عدسی مخزن پلی اتیلن نقش بسزایی در طراحی مخازن دوجداره پلی اتیلن مخصوص شرکت کیش سپتیک دارد که در ادامه کاملا توضیح داده شده که این مخازن به چه صورتی تولید میشوند.

به طور کلی این مخازن به صورت کاملا دستی و بدون ماشین آلات صنعتی مونتاژ و تولید می شوند.بدنه اصلی این مخازن لوله های دوجداره پلی اتیلن تولید شده به روش اسپیرال کاروگیت می باشد.

دو سر این لوله ها با صفحاتی از جنس لوله بدنه بسته و آب بندی میشوند و ورودی و خروجی ها در آن جاگذاری میشوند.عدسی ها در ابتدا و انتهای مخازن به صورت صاف یا قیفی شکل قرار میگیرد و در حالت های مختلف قابل شکل گیری هستند.

مخازن دوجداره پلی اتیلن شرکت کیش سپتیک به صورت عمودی و افقی و در قطرها و طول های مختلفی قابل تولید هستند.مخازن عمودی این شرکت دارای دو عدسی در کف برای استحکام بیشتر به ضخامت ۴ تا ۶ سانتی متر میباشد.جوش عدسی ها به مخازن جوش یکپارچه با آبندی کامل از جنس پلی اتیلن میباشد.

دیواره یا دیوایدر

در عدسی های صاف (دیواره ) بین فواصل پروفیل های عدسی پروفیل آهن قرار میگیرد،تا دیواره صاف به همان حالت بماند و تغییر شکل ندهد.پروفیل های آهن در عدسی ها باعث افزایش استحکام عدسی ها نیز می شود.

دیواره ها معمولا صاف در مخازن کارگزاری میشوند ولی آنها به شکل قیفی با محاسبات و طراحی های مهندسین متخصص ساخته می شود.عدسی های قیفی شکل در نوعی از مخازن دوجداره این شرکت کارگزاری می شود که کاربرد های متفاوتی دارند.

از آنها در داخل مخازن جهت جدا کردن و قسمت بندی فضای داخلی مخازن هم استفاده می‌شود.تعداد این قسمت ها در تولید سپتیک تانک و پکیج تصفیه فاضلاب متفاوت است.مکان قرار گیری آنها به بستگی به نقشه و طراحی کارفرما دارد.به عدسی های میانی دیواره یا دیوایدر هم گفته می شود.

کاربرد دیوایدر در سپتیک تانک

سپتیک تانک های شرکت کیش سپتیک از مخازن دوجداره پلی اتیلن این شرکت طراحی و تولید می شوند.سپتیک تانک با توجه به کارایی و راندمان خروجی و دبی فاضلاب ورودی و بسیار عوامل دیگر طراحی می شود.فضای داخل این مخازن برای تهیه سپتیک تانک مطابق با نقشه کارفرما یا مهندسین فنی این مجموعه تقسیم بندی می شود.

اصول کار سپتیک به صورت کلی به این صورت است  :

فاضلاب در بخش های داخلی مخزن اصلی مدت زمانی مانده تا مواد اضافه آن ته نشین شودو پساب تصفیه شده به بخش بعدی منتقل شود.بخش مایع فاضلاب از طریق دیواره تقسیم (دیوایدر) به محفظه دوم ، جایی که محل استقرار بیشتر است ، جریان می یابد.هر چقدر طول مخزن بیشتر باشد تعداد عدسی یا دیواره های میانی به کار رفته در آن بیشتر می شود.

عدسی مخزن پلی اتیلن یا دیوایدر مخزن

کاربرد عدسی مخزن پلی اتیلن (دیوایدر) در مخازن نگهداری اسید و دیگر سیالات

در مخازن نگهداری اسید یا مشتقات نفتی به علت حجم بالای موادی که وارد مخزن می‌شود .فشارزیادی به عدسی های انتهایی مخزن وارد می شود .فشار بالا باعث تغییر شکل دیواره ها می شود، عدسی از حالت صاف خود خارج می‌شود.برای جلوگیری از این مشکل از دیوایدر میانی (دیواره های میانی ) در داخل مخازن استفاده می کنیم

این دیوایدر های میانی از فشار وارد شده به عدسی های ابتدا و انتهای مخازن میکاهد.هرچقدر طول و قطر داخلی مخازن بیشتر باشد تعداد دبواره های میانی نیز بیشتر خواهد شد.حجم مواد وارد شده و فشاری که ( روی عدسی های انتهایی ) ایجاد می‌کنند با افزایش حجم مخزن بیشتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *