بازرسی سپتیک تانک

بازرسی سپتیک تانک

بازرسی سپتیک تانک به صورت دوره ای از دیگر خدمات مشاوره ای شرکت کیش سپتیک میباشد.شرکت کیش سپتیک تولید کننده مخزن سپتیک از جنس پلی اتیلن است.این سازه ها وزن کمتر نسبت به سازه های فلزی مشابه خود را دارد.

فهرست محتوای این مقاله

بازرسی سپتیک تانک

علت پیدا کردن محل دقیق مخزن سپتیک چیست ؟

سپتیک تانک چیست

سپتیک تانک یا گند انبار یک مخزن پلی اتیلن است.طریقه نگهداری آن ها در طول عمر آنها تاثیر بسزایی دارد.مخزن سپتیک از طریق گرانش باعث می شود مواد جامد در آن فرو بروند و روغن / گریس و زباله بر روی سطح مایع موجود در سطح آن شناور شود.

پساب حاصل از سپتیک یا با جریان گرانش یا پمپاژ توسط پمپ سپتیک انجام می شوید.پمپ مخزن فاضلاب به هر دو روش تصفیه / پیش تصفیه بیشتر ، یا تصفیه نهایی و دفع در سیستم دفع خاک زیرزمینی منتقل می شود.تجزیه بی هوازی مواد جامد آلی به طور معمول در مخازن سپتیک اتفاق می افتد و میزان آن وابسته به پساب و شرایط موجود در مخزن است

سه کار اصلی مخزن سپتیک :
  • بخش زیادی از مواد قابل ته نشینی را حذف می کند.
  • اثرات مواد آلی حل شده و شناور را از طریق فرآیند بی هوازی کاهش می دهد.
  • مخزنی برای ذخیره مواد جامد باقی مانده تا حذف شده آن ها است.

فرآیند تصفیه فاضلاب برای حفظ محیط زیست انجام می‌شود در نتیجه باید از ورود مواد شیمیایی خطرناک به طبیعت و آبهای زیرمینی توسط همین مخازن جلوگیری کنیم.

به جهت اینکه این امر مهم محقق شود می بایست سطح نیتروژن و لجن فاضلاب درون سپتیک تانک بررسی شود تا از نحوه اجرای سپتیک تانک مطمئن شویم.تخلیه مخزن سپتیک هر ۲ تا ۵ سال صورت می گیرد، بهترین روش برای تخلیه لجن استفاده از تکنولوژی تخلیه پمپ است.

بازرسی سپتیک تانک

بازرسی گاه به گاه سطح لجن در مخازن یا فواصل پمپاژ منظم برنامه ریزی شده ، از این رو برای حفظ عملکرد صحیح مخزن سپتیک مهم است.بازرسی برای حذف آشغال های شناور و لجن سپتیک صورت میگیرد. برای جمع کردن این مواد بزرگ و شناور از آشغالگیر استفاده می‎شود .

در نگهداری دوره ای از این مخزن که توسط افراد متخصص انجام می شود این آشغالگیر ها تخلیه می‌شود.پس از تخلیه آشغالگیرها باید اطمینان حاصل شود که در ورودی یا خروجی و یا تاسیسات هیچ انسدادی وجود ندارد.

نگهداری سپتیک تانک

در بازرسی سپتیک تانک لجن موجود چک میشود. نباستی تمام مواد لجنی درون مخزن سپتیک تانک را بیرون کشید.وجود مقداری از مواد لجنی از مواد آلی دارای باکتری در سپتیک تانک لازم است ولی مواد ریزدانه و مواد غیرقابل تجزیه بایستی حتماً تخلیه شود.تخلیه لجن سپتیک تانک توسط پمپ سپتیک به مخزن وصل می شود ،انجام می شود.

چرا باید متوجه شوید محل مخزن سپتیک شما کجاست ؟

چند دلیل مهم وجود دارد:
۱_قادر به مراقبت صحیح از آن باشید :

دانستن محل آن به شما امکان می دهد تا به درستی از آن مراقبت کنید.ساخت و قرار دادن وسایل سنگین در بالای مخزن سپتیک توصیه نمیشود.به عنوان مثال وزن خودروها ممکن است فشار زیادی به مخزن وارد کرده و باعث سقوط آن شود.البته سپتیک تانک از جنس پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر فشار و فرسایش دارد.

۲ -اگر شما نیاز به بازسازی املاک خود دارید و یا می خواهید خاکبرداری کنید :

اگر قصد محوطه سازی در اطراف ملک خود دارید، باید محل مخزن سپتیک خود را بدانید.از کاشت هر چیزی با ریشه های عمیق یا طولانی در بالای یا در مجاورت مخزن خودداری کنید.

هنگامی که می دانید مخزن در کجا قرار دارد گیاهان دارای ریشه های کم عمق ، مانند علف را می‌کارید.ساخت و ساز دیگر در بالای محل مخزن سپتیک شما نیز توصیه نمی شود.در صورت وجود یک ساختمان ثابت که در بالای آن ساخته شده است ، دستیابی به مخزن دشوار است.

۳_وقتی مشکلی برای مخزن شما بوجود می آید:

دانستن مخزن شما در کجا دفن می شود کمک میکند مشکلات پیش آمده را تشخیص دهید.سریعا برای حل مشکلات اقدام کنید.کیش سپتیک بزرگترین تولید سپتیک تانک دوجداره پلی اتیلن می باشد.

طراحی سپتیک تانک مطابق با شرایط کارفرما صورت میگیرد و در نرم افزارهایی مخصوص شبیه سازی و سپس تولید میشود.سپتیک پلی اتیلن این شرکت به صورت دوجداره با دیواره ساختمند مطابق با استاندارد ۹۱۱۶ میباشد.

پروفیل بدنه سپتیک دوجداره به صورت تخصصی طراحی میشود و قالب آن ساخته میشود.در عملکرد سپتیک تانک های پلی اتیلن دوجداره این شرکت نگهداری و تعمیرات سپتیک مد نظر قرار داده شده است.تخلیه لجن سپتیک تانک از طریق دریچه بازدید های تعبیه شده در مخزن سپتیک صورت میگیرد.