پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب

پکینگ مدیا

پکینگ مدیا

Packing media (پوشش میانی یا واسط میانی پرکننده) به قطعاتی گفته میشود که از جنس پلی اتیلن ، پلی پروپیلن یا پی وی سی ساخته میشوند. این قطعات در مقابل اکثر اسیدها ، چربی و روغن و عوامل شیمیایی و مواد بیولوژیک مقاومت دارند و به دو صورت پکینگ ثابت و پکینگ شناور ساخته میشوند. پکینگ مدیا کاربرد زیادی در صنایع مختلف از جمله تصفیه فاضلاب، اسکرابر تصفیه هوا و غیره دارد.

پکینگ مدیا معلق

پکینگ ها به دلیل شکل هندسی سطح خود باعث افزایش نسبت سطح به حجم می شوند. پکینگ مدیا معلق که در تصفیه فاضلاب استفاده میشود اغلب از جنس PP یا PVC تولید میشوند. همچنین پکینگ مدیا شناور به صورت کامل در مقابل ضربات ، سائیدگی و نور ماورا بنفش از خود مقاومت نشان میدهند. پکینگ مدیای معلق قابل شستشو بوده و از قابلیت خود پالایی (فرایندهایی که به پالایش طبیعی پیکره‌های آبی آلوده منجر می‌شوند) بسیار زیادی برخوردار هستند.

در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن یکپارچه که با فرآیند MBBR یا (Moving Bed Biofilm Reactor) ساخته و مونتاژ میشود ، با اضافه کردن مدیای معلق به پارت هوادهی ، حجم مخزن کوچکتر ساخته میشود و در تصفیه خانه های موجود با افزایش مدیا و اصلاح سیستم هوادهی ، بدون عملیات ساختمانی و افزایش تعداد مخازن نیز ، ظرفیت تصفیه خانه افزایش می یابد.

پکینگ مدیا ثابت

همانطور که گفته شد از قطعات یا بلوک های بسیار کم وزن تولید میشوند که در شکل های مختلف لانه زنبوری ، مورب و غیره موجود هستند و عملکرد آنها به شکلی است که با استفاده از فرایند رشد چسبیده ظرفیت پکیج تصفیه خانه را افزایش می دهتد. در فرایند رشد چسبیده میکروارگانیسم ها به داخل و خارج پکینگ چسبیده و با تشکیل بیوفیلم روی سطوح پکینگ مدیا و با عبور جریان هوا از بین پکینگ مدیا ، بار آلودگی فاضلاب را کاهش میدهند.

همچنین در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت یکپارچه که با فرایند IFAS یا Integrated Fixed Film Activated Sludge کار میکند نیز با نصب پکینگ مدیای ثابت در پارت هوادهی ، راندمان تصفیه را افزایش می دهند.

پکینگ مدیا ثابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *