ایستگاه پمپاژ چیست ؟

ایستگاه پمپاژ

ایستگاه پمپاژ یا لیفت استیشن دستگاهی با کاربری صنعتی است که برای پمپ کردن آب یا فاضلاب به نقاط دارای ارتفاع بیشتر بکار می رود.

جریان ثقلی در لوله انتقال فاضلاب از شهر یا واحد مورد نظر به پکیج تصفیه فاضلاب غالبا در نقطه ورود نسبت به سطح زمین در گودی قرار می گیرد.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب به این دلیل بکار می رود که به علت جریان ثقلی در لوله انتقال فاضلاب از شهر یا واحد مورد نظر به تصفیه خانه یا پکیج تصفیه فاضلاب و یا سیستم تصفیه فاضلاب، غالبا لوله در نقطه ورود به تصفیه خانه نسبت به سطح زمین در گودی قرار می گیرد.
به همین دلیل برای اینکه جریان فاضلاب به واحد های دیگر تصفیه خانه فاضلاب هدایت شود از ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده می کنیم.
در صورتی که شیب زمین پیش از تصفیه خانه یا پکیج تصفیه خانه فاضلاب زیاد باشد و در نتیجه بتوان لوله ورودی به تصفیه خانه را در عمق کمی کار گذاشت، بهتر است که ایستگاه پمپاژ فاضلاب یا لیفت استیشن را پس از واحد آشغال گیر قرار داد تا ایمنی کار پمپ های ایستگاه پمپاژ فاضلاب بیشتر شود و عمر مفید آنها بالا برود
به تجهیزاتی از قبیل پمپ های انتقال آب یا فاضلاب، شیرآلات ورودی (مکش) شیرآلات خروجی (دهش)، مخازن ضربه گیر جهت کنترل ضربه قوچ، مخازن ذخیره آب یا فاضلاب و ابزار دقیق که همگی درون یه محفظه با طراحی خاص قرار گرفته اند ایستگاه پمپاژ گفته می شود.

ایستگاه پمپاژ فشار لازم برای خطوط انتقال آب و فاضلاب را فراهم میکند و برای این کاربرد طراحی شده است ازاین رو از یک شیر کنترلی با عملگر اتوماتیک به منظور تنظیم فشار و دبی پمپ استفاده می شود.

وظیفه اصلی ایستگاه پمپاژ تامین هد (Head) مورد نیاز در خط انتقال آب و فاضلاب می باشد که به طول مسیر، اختلاف ارتفاع و تجهیزات مسیر و نوع سیال بستگی دارد.

هر ایستگاه پمپاژ فاضلاب از سه قسمت تشکیل شده است :

  • مخزن ذخیره فاضلاب
  • پمپ های اصلی و ذخیره،
  • تابلو فرمان

کاربردهای ایستگاه پمپاژ آب و فاضلاب

  • استفاده در شبکه توزیع و خطوط انتقال آب شهری و روستایی
  • استفاده در انتقال فاضلاب جمع آوری شده به تصفیه خانه فاضلاب شهری یا صنعتی
  • تامین آب مورد نیاز صنایع و معادن در مناطق دوردست که امکان دسترسی به شبکه آب وجود ندارد
  • انتقال آب از دریا، رودخانه یا دریاچه ها به منظور مصارف صنعتی و کشاورزی
منهول های پلی اتیلن 3
منهول پلی اتیلن
منهول
منهول پلی اتیلن

ایستگاه پمپاژهای پلی اتیلنی خود را از شرکت کیش سپتیک با ۱۵ سال گارانتی بی قید و شرط دریافت کنید

دانلود بروشور
بروشور ایستگاه پمپاژ های شرکت کیش سپتیک 

شما میتوانید به طور کامل راجب عملکرد و . . .  ایستگاه پمپاژهای شرکت کیش سپتیک مطالعه کامل توسط بروشور تهیه شده انجام دهید !

همچنین میتوانید تمام نمونه کارهای شرکت کیش سپتیک را در امر تولید و نصب و راه اندازی ایستگاه پمپاژ در لینک زیر مشاهده کنید :

سفارش ایستگاه پمپاژ

همچنین شما میتوانید از بخش تماس با ما در منو بالا سایت فرم ارتباط را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت و در سریعترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *