گریتینگ پلی اتیلن چیست؟

شرکت کیش سپتیک تولید کننده گریتینگ از جنس پلی اتیلن است. این سازه ها وزن کمتر نسبت به سازه های فلزی مشابه خود را دارد.

فهرست محتوای این مقاله

گریتینگ چیست ؟

کاربرد گریتینگ ها در چه صنایعی است ؟

گریتینگ چه کاری انجام میدهد ؟

گریتینگ چیست ؟

سطوح مشبک از جنس پلی اتیلن، که با شکل خاص و گرید مانند تولید می شوند و در اسکرابر تصفیه هوا کاربرد دارند. این سطوح قابلیت تحمل بار و نیروی بالای تولید شده در سیستم را دارد. این سطوح مشبک از جنس پلی اتیلن می باشد و به صورت صفر تا صد در محل شرکت کیش سپتیک ساخته می شود. به معنای ساده تر گریتینگ باعث نگهداری پکینگ مدیا تا ارتفاع ۲ متر میباشد که میتواند تا حدود ۱ تن وزن بار پکینگ مدیا و سیال جاذب را تحمل کند و با حفره های یک دست و هم سایز جریان گاز را به صورت کاملا یکنواخت از خود عبور داده و مانع ایجاد جریان گردابه ای درون اسکرابر و عبور جریان از مسیری خاص میشود. جنس تولیدی گریتینگ در گروه صنعتی کیش سپتیک پلی اتیلن میباشد و در برخورد با گازهای اسیدی دچار خوردگی نمیشود.

از مزایای گریتینگ های این شرکت میتوان به مقاومت آنها در برابر عوامل محیطی ، شرایط اسیدی و رطوبت بالا اشاره کرد. گریتینگ ها در اصل شبکه ای از پروفیل هایی که به صورت طولی و عرضی در کنار هم قرار گرفته اند ، می باشند.

ویژگی های دیگر گریتینگ :

 • مقاومت بالا
 • وزن پایین
 • امکان عبور هوا
 • نورگیر
 • قیمت مناسب و اقتصادی

اسکرابر چیست؟

سیستم های اسکرابر دستگاه های کنترل آلودگی هوا هستند که می توانند برای حذف برخی ذرات ازجریان های خروجی گازهای صنعتی استفاده شوند. اولین اسکرابر هوا برای حذف دی اکسید کربن از هوای یک زیردریایی اولیه طراحی شده است. اسکرابر به دستگاه های کنترل آلودگی با استفاده از مایع برای شستشوی آلاینده های ناخواسته از جریان گاز استفاده می کنند.

سیستمهایی که یک معرف خشک یا دوغاب را به یک جریان اگزوز کثیف برای “شستشو” گازهای اسیدی تزریق می کنند نیز  اسکرابر گفته میشود. یکی از وسایل اصلی که میزان انتشار گازها ، به ویژه گازهای اسیدی را کنترل می کند. از اسکرابرها همچنین می توان برای بازیابی گرما از گازهای داغ توسط تراکم گاز دودکش استفاده کرد. آنها همچنین برای جریانهای زیاد در فرایندهای خورشیدی ، PV یا LED استفاده می شوند.

گریتینگ پلی اتیلن
SAMSUNG CAMERA PICTURES

کاربرد گریتینگ ها در چه صنایعی است ؟

مهمترین کاربرد آنها در اسکرابر یا دستگاه تصفیه هوا ، سپتیک تانک ، پکیج های تصفیه فاضلاب ، کانال های آب و فاضلاب ،چربیگیر ها ، استخرهای پرورش ماهی و آبزیان میباشد

نکته خیلی مهم :

در اسکرابر به روی صفحه های مشبک الیافی که بستگی به نوع اسکرابر و اینکه چه آلاینده ای را حذف میکند قرار می گیرد. در اسکرابر های مرطوب الیاف روی صفحه های مشبک را با آب مرطوب میکنند.

گریتینک چه کاری انجام میدهد ؟

 • حذف ذرات معلق و آلاینده های هوا در اسکرابرها
 • تجمع زباله های درشت در مسیرعبور فاضلاب در پکیج فاضلاب
 • به عنوان آشغالگیر در سپتیک تانک برای حذف ذرات درشت و آشغال ها
 • غبارگیری در مایعات برای حذف آلودگی ها در اسکرابر
 • جدا کننده روغن از آب درچربیگیر ها
 • تمیز کننده و غریان سازی گاز ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *