پکیج تصفیه فاضلاب لبنی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

پکیج تصفیه فاضلاب لبنی مورد استفاده در کارخانجات لبنیاتی است.در صنایع لبنی به ازای هر تن شیر خام ورودی به کارخانه در حدود ۴ الی ۱۰ مترمکعب فاضلاب تولید می گردد.فاضلاب تولیدی که از عملیات CIP و تجهیزات، زمین، ماشین آلات و خطوط انتقال شیر و سایر مواد لبنی می باشد.این فاضلاب مقدار زیادی چربی محلول و غیر محلول دارد.کربوهیدارت ها، لیپید و پروتئین در فاضلاب صنایع لبنی مقدار زیادی وجود دارد که اکسیژن خواهی شیمیایی COD و بیولوژیکی BOD آن بسیار بالا بوده است.

در صنایع لبنیات میزان چربی، کربوهیدرات و پروتئین محیط بسیار مناسبی به وجود می آورندبرای رشد انواع میکرو ارگانیزم ها ،آنزیم ها و باکتری ها به وجود می آورد.بنابراین شستشوی ظروف و ماشین آلات عملیات CIP تجهیزات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

تصفیه فاضلاب شرکت های لبنیاتی
در پکیج تصفیه فاضلاب لبنی :

عملیات CIP صحیح و اصولی که توسط محلول های اسیدی یا بازی انجام می گیرد باعث می شود باقی مانده شیر و فرآورده های آن به طور کامل از مخازن ، پاتیل ها ، لوله ها و دستگاه های تولید و بسته بندی خارج گردد.

تصفیه فاضلاب صنایع لبنی با توجه به ماهیت تولیدات آن در دو مرحله انجام می‌شود :

مرحله اول :

تصفیه به روش های فیزیکی و شیمیایی انجام می‌ شود.در این مرحله حذف فیزیکی چربی و TSS تصفیه بیولوژیکی انجام میشود.تصفیه بیولوژیکی نمیتواند چربی ها با زنجیره های کربنی بزرگ را حذف کند.

مرحله دوم :

تصفیه به روش های بیولوژیکی . روش های بی هوازی و هوازی از ملزومات تصفیه فاضلاب صنایع لبنی می‌باشد. فاضلاب های صنایع لبنی محتوی مقادیر قابل توجهی مواد آلی است.

پکیج تصفیه فاضلاب لبنی ساخته شده توسط شرکت کیش سپتیک از جنس پلی اتیلن بوده و دارای ۱۰ سال گارانتی می باشد و در صورت نشتی و یا هر اشکال دیگر توسط تیم فنی بازدید و بدون هیچ هزینه ای رفع عیب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *