لچکی مخزن پلی اتیلن

لچکی مخزن پلی اتیلن

لچکی مخزن پلی اتیلن جهت استحکام بیشتر عدسی های دو طرف در مخازن افقی و یا عدسی کف مخزن در مخازن ایستاده یا عمودی استفاده میشود.با ما همراه باشید تا به صورت کامل با لچکی آشنا شوید.

لچکی در فرهنگ لغت به معنای “سه گوش یا مثلث شکل” میباشد.در بخش مخازن دوجداره پلی اتیلن درباره ویژگی ها و مزایا و معایب آنها صحبت کردیم.کارایی این مخازن در تولید سپتیک تانک ، منهول چربیگیر می باشد.

به ویژه تولید مخازن نگهداری مشتقات نفتی ، آب آشامیدنی ،غلات و نگهداری اسید میباشد.این مخازن از لوله های دوجداره اسپیرال کاروگیت با دیواره ساختمند تا قطر ۳۰۰۰ میلی متر تولید میشود که دو انتهای آن توسط ورقه های پلی اتیلن بسته شده است.

در همه مخازن ، به ویژه مخازن اسید به علت چگالی بالا فشار زیادی بر روی عدسی اعمال میشود.در طراحی مخازن برای جلوگیری از تغییر شکل عدسی های دو انتهای مخزن ، لچکی قرار میگیرد.معمولا به شکل یک مثلث قائم الزاویه از جنس خود مخزن است .این لچکی ها به سطح داخلی مخزن جوش یکپارچه پلی اتیلنی خورده و از فشار زیاد روی عدسی ها جلوگیری میکند.

لچکی
لچکی مخزن پلی اتیلن و محل قرارگیری آن

یکی از لبه های لچکی (به صورت مثلث قائم الزاویه ) به عدسی و لبه دیگر به جداره داخلی مخزن به صورت عمود جوش داده می شود.مخازنی که در فضای داخلی آن ها دیوایدر یا عدسی برای تقسیم کردن فضای داخلی مخزنتعبیه شده است .

مانند سپتیک تانک های پلی اتیلن که فضای داخلی آن به وسیله عدسی به قسمت های مختلف تقسیم می شود.به علت وجود سیال در دو طرف دیوایدر که باعث متعادل شدن فشار دو دوطرف دیوایدر میشود ، نیازی به استفاده لچکی نیست.

عدسی ها یا دیوایدر های وسط سپتیک کار لچکی را میکند و از فشار زیاد روی عدسی های انتهایی میکاهد.دو عدسی انتهای مخازن به علت وجود فشار فقط از یک طرف ( ازطرف سیال ) از داخل مخزن به عدسی نیاز به استفاده لچکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *