مخزن مخروطی یا قیفی (ته قیفی) یکی از تولیدات خاص مجموعه کیش سپتیک میباشد که با تولیدات دیگر شرکت ها به کلی متفاوت است که همین تفاوت باعث ایجاد استحکام در بدنه مخزن شده و عمر بالای مخازن را تضمین مینماید.با ما همراه باشید. مخازن دوجداره پلی اتیلن عمدتا به شکلی ساخته می شوند که بتوانند حالت ایستایی خود را حفظ کنند. برای تحقق این امر کف مخازن به شکل تخت و با قطری بیشتر از قطر خارجی مخزن طراحی و ساخته می شوند.

این مخازن از لوله های اسپیرال کاروگیت که مطابق با استاندارد ۹۱۱۶ بخش ۳ تولید می شوند ، ساخته می شوند. این مخازن به صورت عمودی و افقی در حجم های مختلف ساخته می شوند .معمولا دو سر این لوله ها توسط عدسی های صاف توسط جوش پلی اتیلن بسته می شود .امکان اتصال دریچه بازدید و اتصالات پلی اتیلنی مطابق با درخواست و نقشه کارفرما امکان پذیر است.

در دو حالت زیر یک سر مخزن به صورت قیفی یا مخروطی در می آید :
  1. در صنایعی که نیاز به مخلوط چند سیال با هم و یا مخلوط مواد خاصی به یک سیال نیاز است.
  2. در مواردی که حین تخلیه مخزن تمامی مواد داخل مخزن پس از انجام فرایندهای مختلف مانند استخراج مواد مهم از قبیل طلا ، مس ، تیتانیوم صورت پذیرد.
مخزن پلی اتیلن ته قیفی
مخزن قیفی

مخزن ته قیفی

این مخازن نمی توانند روی کف خود قرار بگیرند ، جهت ایجاد حالت ایستایی برای این مخازن باید استراکچری طراحی و ساخته شود.علاوه بر ایجاد حالت ایستایی آن ها حفظ شود بتواند فشار ناشی از سیال روی مخروط کف مخازن را خنثی کند.

البته برای حل این مشکل و برای حذف هزینه های ساخت استراکچر فلزی شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین در طراحی های خود راه حلی هوشمندانه ارائه کرده است.در استوانه بدنه اصلی مخزن به اندازه ارتفاع مخروط بلندتر تولید شده و در واقع مخروط کف به طور کامل در داخل مخزن قرار می گیرد.مخزن می تواند روی بدنه اصلی خود قرار گرفته و حالت ایستایی خود را حفظ کند.

مخزن مخروطی با طراحی جدید

conic tank
مخزن کونیک یا مخروطی پلی اتیلن

کاربرد مخزن قیفی

  • مخازن ته نشینی یا مخازن لجن
  • مخازن مخصوص پردازش
  • مخازن تصفیه  و شفاف سازی

مخزن مخروطی استفاده برای ته نشینی ( مخازن لجن)

این مخازن مخصوص ته نشینی لجن و متناسب با کاربرد خاص آن طراحی و تولید می شود.لجن یک گل نرم یا سایر مایعات چسبناک که به طور معمول محصول جانبی تصفیه فاضلاب می باشد.لجن دارای عوامل بیماری زا و آلاینده های صنعتی و شیمیایی می باشد. سایر کاربرد های مخازن ته نشینی لجن در تصفیه خانه های کوچک فاضلاب برای هضم بی هوازی و استفاده مجدد از آب استفاده می شود.مخازن ته قیفی ذخیره لجن بخش کلیدی در تصفیه خانه فاضلاب است که میتواند در ابتدا و یا انتهای تصفیه خانه قرار گیرد.برای ذخیره پساب خام ، پساب تصفیه شده و پساب نهایی ، فاضلاب خام و لجن فاضلاب استفاده می شود.

هدف از استفاده از مخزن مخروطی در تصفیه خانه فاضلاب :

  • جداسازی و جمع آوری ذرات و ناخالصی های آب مصرف شده
  • نگهداری لجن پس ازخارج شدن از سیستم تصفیه فاضلاب
  • ته نشینی بیشتر پساب و بازیابی آب بیشتر
  • تصفیه و تمیزکاری سیستم تصفیه فاضلاب
  • خارج شدن راحت تر لجن و سپس طی پرسه ای آبگیری و دفن آن

مخازن مخصوص پردازش و جداسازی

از این مخازن برای ذخیره سازی و جداسازی و فرآوری در صنایع استفاده می شود.این مخازن به عنوان پاک سازی کننده ذرات جامد از مایع به روش مکانیکی کاربرد دارد.همچنین در صنایعی که نیاز به مخلوط کردن دومایع است استفاده از مخازن ته قیفی مرسوم می باشد.ذخیره مواد غذایی مایع و کود مایع نیز در مخزن مخروطی – قیفی صورت می گیرد.مخازن مخروطی ما همچنین میتوانند به عنوان مخزن پردازش بیودیزل ، مخزن راکتور بیودیزل و مخزن مخروطی بیودیزل استفاده شوند.

مخزن تصفیه و شفاف سازی

مدیریت فاضلاب اغلب به دنبال پردازش و بازیافت آب خاکستری با استفاده از مخازن جداسازی است.آب مورد استفاده را جمع آوری کرده و ذرات و ناخالصی ها را از هم جدا کنند.به این ترتیب آب می تواند برای مصارف غیر انسانی مورد استفاده مجدد قرار گیرد.مخازن شفاف سازی مخروطی برای حذف مکانیزه پیوسته مواد معلق یا ذرات جامد از یک مایع استفاده می شود. مخازن تصفیه مخروطی یا مخزن ته مخروطی مخلوط شناخته می شوند ، در اندازه های مختلفی موجود هستند.تصفیه اولیه (مکانیکی) / شفاف سازی برای حذف مواد جامد ناخالص ، معلق و شناور از فاضلاب خام است.این شامل غربالگری یا ایجاد عادت برای به دام انداختن اجسام جامد و رسوب توسط نیروی جاذبه برای حذف مواد جامد معلق است.

مواد شیمیایی توسط دوز شیمیایی برای تسریع روند رسوب استفاده می شود.تصفیه اولیه می تواند BOD (تقاضای اکسیژن بیولوژیکی) فاضلاب ورودی را ۲۰-۳۰٪ و کل مواد جامد معلق را حدود ۵۰-۶۰٪ کاهش دهد.تصفیه اولیه معمولاً اولین مرحله تصفیه فاضلاب است مخازن ته قیفی ، مخازن تصفیه اولیه ایده آل هستند. بسیاری از تصفیه خانه های پیشرفته تصفیه فاضلاب در کشورهای صنعتی با تصفیه اولیه شروع به کار کرده اند.سپس با افزایش بار فاضلاب ، افزایش نیاز به تصفیه و در دسترس بودن منابع ، مراحل تصفیه دیگر را نیز اضافه کرده اند

لخته سازی

روشهای انعقادی ، لخته سازی یا رسوبگذاری متداول از پیش درمانهای اساسی برای طیف وسیعی از سیستمهای تصفیه آب است.مواد شیمیایی فلوکولنت در فرآیندهای تصفیه آب برای حذف مواد جامد ناخواسته و آلودگی برای تولید آب تمیزتر ، ایمن تر و بالقوه قابل آشامیدن استفاده می شود.از دیگر کاربردهای آن می توان به تصفیه فاضلاب ، تولید پنیر و تهیه آب میوه اشاره کرد.همچنین در شیمی سطح و فیزیک ، زیست شناسی و مهندسی عمران استفاده می شود.

فرآیندهای لخته سازی

لخته شدن ، یا گاهی اوقات به عنوان شفاف سازی نامیده می شود .شامل چهار فرایند متمایز است: لخته شدن ، مخلوط کردن فلش ، لخته شدن و شفاف سازی.زمان و سرعت کافی برای به حداکثر رساندن اثر لخته لازم است تا قطعات جداگانه به هم نزدیک شوند.

افزودن Flocculent

در طی فرآیند انعقاد ، منعقد کننده های شیمیایی ، که به آن لخته ساز نیز گفته می شود،به آب اضافه می شوند تا ذرات منفرد کوچکتر را بی ثبات کرده و باعث تجمع آنها شود.

مخلوط کردن فلش

پس از ورود لخته ، آب با همزن فلاش به شدت مخلوط می شود تا مواد شیمیایی به طور مساوی در سطح آب پخش شود.این مرحله خاص نقش زیادی در اثر بخشی تصفیه آب دارد.به طوری که مواد شیمیایی به طور مساوی توزیع می شود ، از ۳۰-۶۰ ثانیه مخلوط می شود. در حقیقت انعقاد در طی فرآیند اختلاط فلش ​​آغاز می شود زیرا منعقد کننده ها بار الکتریکی ذرات ریز را خنثی می کنند.با این کار دافعه ذرات منفرد متوقف می شود و به آنها اجازه می دهد تا شروع به چسبیدن به هم کنند و “لخته” های بزرگتری را تشکیل دهند.

لخته شدن

پس از اختلاط اولیه تهاجمی تر ، لخته سازی پس از کند شدن اختلاط آغاز می شود تا ذرات کوچکتر تولید شده در طول لخته شدن به یکدیگر چسبیده شوند.مرحله لخته سازی معمولاً برای حدود ۳۰-۴۵ دقیقه در یک مخزن لخته سازی که ممکن است دارای چندین محفظه باشد ادامه می یابد. هر یک از این محفظه ها سرعت اختلاط متفاوتی دارند و با جریان یافتن آب از بالای حوضه به ته آن ، سرعت کاهش می یابد.

این روش باعث می شود که شاخه های در حال رشد بدون اینکه توسط تیغه های مخلوط خرد شوند ، تشکیل شوند. بعد از فرآیند لخته سازی ، بیشتر ذرات باید به هم پیوند خورده باشند که Floc نامیده می شود.Floc از توده های بزرگتری از ذرات پیوند خورده در خوشه هایی با اندازه حدود ۰.۱ تا ۳ میلی متر تشکیل شده است. بسیار مهم است که فلوکوس خیلی کوچک نباشد در غیر این صورت به اندازه کافی خوب یا خیلی بزرگ ته نشین نمی شود.در غیر این صورت احتمالاً در مخزن لخته سازی از هم می پاشد.

شفاف سازی

شفاف سازی آخرین مرحله از مراحل لخته سازی است.تصفیه کننده ها معمولاً از مخازن مخروطی پلی اتیلن تشکیل شده اند که آب را به اندازه کافی نگه می دارند.جریانهای ذره ای و سایر ذرات را به قسمت زیرین مخزن منتقل کنند.فرایند شفاف سازی با پاک کردن انواع ذرات ، رسوبات ، روغن ، مواد آلی طبیعی و رنگ ، آب را شفاف می کند.

گروه صنعتی کیش سپتیک بر اساس نیاز سیستم شما یک سرویس کامل مخزن شفاف سازی طراحی می کند.ما به عنوان تولیدکننده مخازن مخروطی پلی اتیلن ، مهندسین داخلی داریم که می توانند به شما در ایجاد راه حل های سفارشی کمک کنند.اساس تولید مخازن ته قیفی این مجموعه لوله های اسپیرال کاروگیت مطابق با استاندارد ۹۱۱۶-۳ می باشد.اگر به دنبال یک سیستم استاندارد تر هستید می توانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید