پروفیل مخزن پلی اتیلن دوجداره

پروفیل مخزن پلی اتیلن

پروفیل مخزن پلی اتیلن برجستگی های سطح لوله اسپیرال کاروگیت می‌باشد.لوله های دوجداره پلی اتیلن یا به صورت “کاروگیت” یا “اسپیرال کاروگیت” تولید می شوند.لوله های کاروگیت از سایز ۱۰۰تا ۱۱۰۰ میلی متر تولید می شوند.

لوله های اسپیرال کاروگیت از سایز۸۰۰تا ۳۰۰۰ میلیمتر توسط اکسترود به شکل مارپیچ رول می‌شوند و توسط جوش پلی اتیلن می‌چسباند.در تولید لوله های اسپیرال کاروگیت از دو اکسترود مجزا یکی جهت تولید پروفیل های تو خالی ساختمند و دیگری جهت تولید جوش بین پروفیل های داکت استفاده می‌شود.

مطابق با استاندارد ملی ایران شماره ۹۱۱۶ :

برای لوله و اتصالات پلی اتیلن ، پلی پروپیلن و پی وی سی صلب  با دیواره ساختمند می باشد.این استاندارد توضیح میدهد لوله های تولید شده به صورت مارپیچی ، می توانند دارای پروفیل تقویت کننده باشند.آمیزه مورد استفاده در تولید این لوله ها و اتصالات باید آمیزه سیاه دارای ۲-۲.۵ درصد دوده باشد.ساختار پروفیل مخزن پلی اتیلن استحکام کششی لوله را افزایش می دهد.

پروفیل مخزن پلی اتیلن

ساختارهای دیواره لوله های دوجداره پلی اتیلن :

ساختار دندانه دار یا کاروگیت

لوله یا اتصال با سطح درونی صاف و سطح بیرونی مارپیچ توپر یا توخالی یا دندانه دار حلقوی در استاندارد ۹۱۱۶ این نوع ساختار را طرح نوع B نامگذاری می کنند.در لوله هایی با ساختار نوع B حداقل مبانگبن قطر داخلی و حداقل ضخامت دبواره بسیار مهم است.

اندازه ضخامت دیواره در هر نقطه ای از بدنه قطعه را ضخامت دیواره می گویند.متوسط مقادیر اندازه گیری شده از قطر داخلی در فواصل برابر از یک سطح مقطع معین از لوله با فواصل مساوی را قطر داخلی می گویند.فاصله عمودی بالاترین نقطه برجستگی روی لوله را ارتفاع سازه پروفیل می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *