آشغالگیر پلی اتیلن

آشغالگیر پلی اتیلن

آشغالگیر پلی اتیلن ظرفیست که در داخل مخازن سپتیک تانک ها و پکیج های تصفیه فاضلاب قرار داده میشود .اولین مرحله تصفیه فاضلاب مرحله آشغاگیری است.آشغالگیرها با عملکرد خود باعث حفاظت پمپ ها و سایر وسایل مکانیکی می شوند و مانع گرفتگی شیرها و سایر قطعات تصفیه خانه می‌شود.در واقع اولین مرحله تصفیه فیزیکی به شمار می‌رود که حذف و جداسازی مواد جامد درشت و شناور در فاضلاب خام را جدا می کند.امکان ته نشینی و دانه گیری و سایر فرآیندهای تصفیه فاضلاب را فراهم می‌کند.آشغالگیرها از سبدهای توری مانند یا شبکه های میله ای ساخته شده اند.با جایگذاری در جریان فاضلاب خام از ورود آشغال های بزرگ به حوضچه های تصفیه یا ته نشینی جلوگیری می‌کنند.

انواع آشغالگیر فاضلابی :

بر اساس شرایط تصفیه خانه و نوع آن می تواند از آشغالگیر دانه درشت و یا آشغالگیر دانه ریز در آن ها استفاده کرد.

دستی :

صفحه مشبک و یا صفحه میله ای هستند .با زاویه ۴۵ الی ۶۰ درجه در مسیر کانال انتقال آب یا فاضلاب نصب می شوند. در تصفیه خانه های کوچک و یا کانال های آب کم عمق مورد استفاده قرار میگیرند.آشغالگیر های دستی توسط اپراتور به صورت فیزیکی تمیز می شوند.

سبدی :

به صورت سبد هایی سوراخدار ساخته میشوند که فاضلاب قبل از ورود به پکیج تصفیه خانه از این سبد ها عبور کرده است.آشغال و ذرات درشت در این آشغالگیر ها به جا می‌ماند.از جنس ورقه های استیل یا مواد پلی اتیلن هستند.

مکانیکی :

بر حسب فاصله میله‌هایشان از یکدیگر به دو دسته ریز و درشت (Fine & Course) تقسیم میشوند.آشغالگیر توسط گیربکس و بازوی مکانیکی به صورت مکانیکی تمیز می‌شود.در این نوع از آشغالگیر ها تمام مراحل به صورت ماشینی و اتوماتیک انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *