خرید پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری برای شغل دامداری که از دسته فعالیت هایی است که علاوه بر استفاده فراوان از آب ، فاضلاب تولیدی زیادی هم دارد استفاده ضروری دارد. فاضلاب بطور قابل توجهی بسته به زمان روز و حتی در یه ساعت بعد بار متفاوت دارد.قدرت و حجم فاضلاب دامداری ها تا حد زیادی بستگی به تعداد حیوانات و حجم تولید نهایی بالا است.در فرآیند کشتار در دامداری که به موجب آن حیوانات بزرگی مانند بز، گاو و گوسفند مقدار زیادی خون تولید می کنند.می تواند جریان فاضلاب قوی ایجاد کند.

فاضلاب دامداری اگر وارد مجرای آبهای سطحی شوند به سرعت تولید بوی نا مطبوع خواهند کرد.که در تثبیت این چنین فاضلاب هایی احتیاج به اکسیژن می باشد.آلودگی شدیدی را متوجه محیط زیست و موجودات آن می کنند.خصوصیات کمی و کیفی پسماند دامپروری از یک مزرعه به مزرعه دیگر به میزان قابل توجهی متفاوت است.این خصوصیات به نوع حیوان، سن، جیره غذایی و سیستم پرورش دام بستگی دارد.

فاضلاب دام

منبع غیر متعارفی برای آب است که به طور گسترده در هرکشور در حال توسعه و در کشورهای  پیشرفته برای جبران کمبود زیاد آب استفاده می شود.این فاضلاب ها با تقاضای اکسیژن بیولوژیکی بالا (BOD) ، تقاضای اکسیژن شیمیایی زیاد (COD) هستند.همچنین محتوای مواد مغذی زیاد،مواد جامد معلق و عوامل بیماری زا مشخص می شوند.در این فاضلاب نیتروژن و فسفر قابل استفاده به عنوان عناصر غذایی برای گیاهان وجود دارد.

بسته به این ویژگی ها و درجه تصفیه ای که لازم است برای استفاده ایمن مجدد از این فاضلاب ها انجام شودتامستقیماً به رودخانه ها یا آب های طبیعی تخلیه شود.پیکربندی های مختلفی برای تصفیه خانه های فاضلاب دام ساخته شده است.طبق مقررات موجود در هر کشور ، دامداری ها باید کم و بیش دارای امکانات تصفیه فاضلاب درجا باشند.در غیر این صورت باید هزینه فاضلاب تولید شده در دامداری را پرداخت کنند تا در تصفیه خانه های شهری جمع آوری و تصفیه شود.

موادی که در فاضلاب تولیدی دامداری ها وجود دارد :

 • عموما حاوی دوغاب ، بقایای گوشت ، خون ، مو ، قطعه غلیظ و چربی سطحی است که دارای محتوای آلی ، ماده در تعلیق ، روغن و چربی ، نیتروژن (آمونیاک و آلی ) ، فسفات هستند.
 • مواد شوینده و ضد عفونی کننده های مورد استفاده در هنگام تمیز کردن نیز شامل فاضلاب می شود
 • پسماندهای دامپروری ترکیبی از مدفوع و سایر مواد دفعی
 • زایدات حاصل از محل استراحت حیوانات
 • آب ناشی از شستشوی ظروف و کف محل نگهداری
 • آب بکار رفته در خنک کردن دامها
 • زائدات ناشی از تغذیه دامها و سایر آلاینده های تولیدی توسط دام ها می باشند.
 • مواد زائد حیوانی
 • محتوای آلی قوی – بسیار قوی تر از فاضلاب انسانی
 • غلظت مواد جامد بالا
 • مقدار زیاد نیترات و فسفر
 • آنتی بیوتیک ها
 • هورمون های مصنوعی
 • غالباً غلظت زیاد انگلی و تخمهای آنها
 • هاگ Cryptosporidium (یک تک یاخته) مقاوم در برابر فرآیندهای تصفیه آب آشامیدنی
 • اسپورهای ژیاردیا
 • باکتری های بیماری زای انسانی مانند بروسلا و سالمونلا
 • ضایعات حیوانی گاوها می توانند به صورت کود جامد یا نیمه جامد یا به صورت دوغاب مایع تولید شوند.
 • تولید دوغاب مخصوصاً در گاوهای شیری مستقر معمول است.
خرید به صرفه پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

مزایای استفاده از آب تصفیه شده خروجی پکیج تصفیه فاضلاب دامداری :

 1. کاهش تلفات ، بهبود ضریب تبدیل ، یکنواختی رشد ، ایجاد محصولات مرغوب تر
 2. رساندن پساب خارج شده به استاندارد های محیط زیست
 3. قابلیت تصفیه فاضلاب با مشخصات مختلف
 4. سهولت بهره برداری و نگهداری به سبب نوع طراحی و ساخت
 5. اتصالات قوی جهت جلوگیری از نشتی
 6. قیمت تمام شده رقابتی یک پکیج کامل (خرید ، نصب و اجرا)
 7. کارآیی و راندمان بسیار بالا در تصفیه فاضلاب
 8. خروجی علمی ، استاندارد و بدون بو مطابق با تاٌییدیه محیط زیست
پکیج تصفیه فاضلاب دامداری ارزان

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

انباشته کردن کودهای جامد در فضای باز می تواند باعث ایجاد فاضلاب های آلوده از رواناب شود.این نوع زباله ها معمولاً با مهار و / یا پوشاندن پشته ها نسبتاً آسان تصفیه می شوند.دوغاب های حیواناتقبل از دفن آن ها در زمین های چمنزار با مهار در تالاب هانیاز به تصفیه اولیه دارند.ازمخازن سپتیک تانک برای تسهیل در درمان مواد زائد حیوانی به صورت بی هوازی استفاده می شود.جاری کردن آن ها در زمین ها می تواند منجر به جاری شدن مستقیم جریان در منابع آبی شود و آلودگی شدید وجود دارد.

استفاده از دوغاب در سفره های زیر زمینی منجر به آلودگی مستقیم یا به طور معمول ، افزایش سطح نیتروژن به عنوان نیتریت یا نیترات شود. دفع هرگونه فاضلاب حاوی پسماند حیوانی در مسیر آب آشامیدنی ، سلامتی افرادی که از آب استفاده میکنند در خطر است. زیرا اسپورهای بسیار مقاوم موجود در بسیاری از حیوانات که توانایی ایجاد بیماری ناتوان کننده در انسان را دارند، وارد آب شرب می شود. این خطر حتی برای نشت سطح بسیار پایین از طریق تخلیه سطح کم عمق و یا از رواناب بارندگی وجود دارد.برخی از دوغاب های حیوانات با مخلوط شدن با نی درمان شده و در دمای بالا کمپوست می شوند.

کود از نظر باکتریایی استریل و قابل انعطاف برای بهبود خاک از طریق بهبود دوغاب تولید می کنند.بسیاری از زباله های گاوداری حاوی سطح بالایی از مس هستند که می توانند در محیط طبیعی سمی باشند.برای جلوگیری از هزینه های گران قیمت دور ریختن مایع غنی از مس ، بخش مایع زباله به طور مکرر جدا شده و مجدداً در گاوداری استفاده می شود.کرمهای آسکارید و تخمهای آنها نیز در زباله های گاو مرغ رایج است و در صورت بی اثر بودن تصفیه فاضلاب می تواند انسان را آلوده کند

زباله های شیردوشگاه (گاوداری)

شیر یک ماده غذایی مهم است ، اما وجود آن در فاضلاب به دلیل قدرت آلی بسیار آلوده است،که می تواند منجر به اکسیژن زدایی سریع آب دریافتی شود. ضایعات سالن شیر دوشی همچنین حاوی مقدار زیادی آب شستشو ، مقداری مواد زائد حیوانی همراه با مواد شیمیایی تمیز کننده و ضد عفونی کننده است. پسماندهای سالن شیر دوشی اغلب به صورت مخلوط با فاضلاب انسانی در تصفیه خانه فاضلاب تصفیه می شوند. این اطمینان می دهد که ضد عفونی کننده ها و مواد تمیز کننده به اندازه کافی رقیق شده و قابل تصفیه هستند. راه اندازی فاضلاب شیر دوشی در تالاب دوغاب مزرعه یک گزینه احتمالی است که ظرفیت تالاب خیلی سریع مصرف شود. گسترش زمین نیز یک گزینه درمانی است.

زباله های ذبح

فاضلاب حاصل از فعالیت های ذبح شبیه شیردوشی پسماندهای سالن شیردوشی است .اگرچه از نظر ترکیبات آلی بسیار بیشتر است و بنابراین به طور بالقوه آلوده تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *