خرید پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

تصفیه فاضلاب بیمارستان | فاضلاب به هر آبی گفته می شود که در اثر فعالیتهای انسانی کیفیت آن به خطر بیفتد.این شامل زباله های مایع تخلیه شده از خانه های خانگی ، بخش های تجاری کشاورزی ، بخش های دارویی و بیمارستان ها است.فاضلاب بیمارستان (HWW) می تواند حاوی مواد خطرناکی مانند باقی مانده های دارویی ، مواد خطرناک شیمیایی ، عوامل بیماری زا و رادیو ایزوتوپ ها باشد.فاضلاب بیمارستان می تواند یک خطر شیمیایی ، بیولوژیکی و فیزیکی برای سلامت عمومی و محیط زیست باشد.بیمارستان ها مقادیر قابل توجهی از مواد شیمیایی و میکروب ها را در فاضلاب های خود تخلیه می کنند.

لجن و پسابی که در طی تصفیه فاضلاب بیمارستان  تولید می شود خطرات شیمیایی و بالقوه انتقال بیماری های عفونی را نیز به همراه دارد. باید از دفع پساب به آب ها سطحی و زیر زمینی که موجب آلودگی و در نتیجه اشاعه بیماری در جامعه می شود جلوگیری شود. مواد شیمیایی فاضلاب بیمارستانی از عوامل متعددی مانند آنتی بیوتیک ، ضد عفونی کننده ، دارویی گوناگون منشا می‌ گیرد که اکثر ترکیبات شیمیایی موجود در فاضلاب های بیمارستانی در مقابل فرآیندهای معمول و متداول تصفیه مقاوم هستند.

مهم ترین آلاینده های فاضلاب بیمارستانی :

  • ویروس و باکتری های بیماری زا
  • ترکیبات یونی در ضدعفونی کننده ها
  • مولکول های ناشی از مواد دارویی متابولیز نشده و استفاده نشده
  • ترکیبات ارگان و هالوژن ناشی از استفاده قابل توجه از هیپو کلریت سدیم
  • آنتی بیوتیک ها
  • مواد حاجب اشعه ایکس
  • ضد عفونی کننده ها و داروها
  • ترکیبات کلر دار و یا فلزات سنگینی مانند جیوه و نقره

پساب فاضلاب بیمارستان

طی دهه های اخیر به دلیل پیشرفت در خدمات پزشکی و محصولات در حال افزایش است.در طی دهه های اخیر تولید فاضلاب بیمارستانی در نتیجه توسعه خدمات و محصولات پزشکی در حال افزایش بوده است. اقدامات درمانی متعددی که در بیمارستان ها اتفاق می افتد منبع اصلی تخلیه آلاینده ها در محیط است. بیشتر این آلاینده ها مانند شوینده ها ، مواد ضد عفونی کننده و بقایای مواد مخدر را می توان در پساب های بیمارستان یافت.فاضلاب آلوده تخلیه شده از بیمارستان ها خطرات زیست محیطی زیادی ایجاد می کند.این مشکلات از نظر فعالیت و ماهیت بیمارستانها متفاوت است.

پساب فاضلاب بیمارستان شامل میکروارگانیسم های بیماریزا ، دارویی که تا حدی متابولیزه می شود.عناصر رادیواکتیو و سایر فلزات سنگین و ترکیبات شیمیایی سمی مانند Cu ، Fe ، Cd ، Pb ، Hg ، Ni ، Pt ، سیانید ، فنل و دیگران است .بیمارستانها مقدار زیادی از عوامل بیماری زای بالقوه نامطلوب مانند باکتریها و ویروسهای مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را تخلیه می کنند.این عوامل خطرناک که در تصفیه خانه های فاضلاب باقی می مانند می توانند با ایجاد عدم تعادل بیولوژیکی آلودگی محیط طبیعی را تحریک کنند.

تصفیه فاضلاب بیمارستان

با نفوذ این مواد به  آب های سطحی بر روی اکوسیستم‌های آبی و زنجیره غذایی متاثیرات جبران ناپذیری میگذارند. این ترکیبات اساسا ترکیباتی پایا ، چربی دوست و سمی بوده و بسیار خطرناک اند. سلامت محیط ، کارکنان شاغل در بخش بهداشت و درمان و کل جامعه را به خطر بیندازد. استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان بسیار ضروری بوده و در جلوگیری از آلودگی منابع آبی سطحی و زیرزمینی در دسترس ما دارد. تصفیه فاضلاب درمحل و سپس تخلیه به محیط مناسب ترین روش تصفیه فاضلاب های بیمارستانی است و دارای بالاترین بازدهی اقتصادی و زیست محیطی است. واکنش اکسایش و کاهش بین مواد آلی و ضد عفونی کننده ها قبل از مرحله ته نشینی صورت میگیرد. فیلتر در تصفیه خانه ها منجر به تولید ترکیبات اورگان و هالوژن (OHC) می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

این پکیج ها میتوانند به روش های مختلفی از جمله لجن فعال و هوادهی گسترده کار کنند. موردی که بسیار اهمیت دارد جنس این پکیج ها می باشد که میتواند بتنی فلزی و پلی اتیلنی باشد. گروه صنعتی کیش سپتیک بزرگترین سازنده پکیج تصفیه فاضلاب از جنس پلی اتیلن با دیواره دوجداره در ایران می باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *