تشخیص محل قرارگیری سپتیک تانک

تشخیص محل قرارگیری سپتیک تانک قدیمی در محل جدید توسط تیم فنی شرکت کیش سپتیک انجام می پذیرد که به صورت رایگان در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهد گرفت .

فهرست محتوای این مقاله

چگونه مخزن سپتیک خود را پیدا کنیم ؟

درب مخزن سپتیک چقدر عمیق است ؟

مخزن سپتیک چیست ؟

تشخیص محل قرارگیری سپتیک تانک از ضروری ترین و اولین کارها پس از خرید منزل ، باغ یا کارخانه جدید است. یک سیستم سپتیک وظیفه کنترل و مدیریت فاضلاب مکان شما را بعهده دارد. اگر مخزن سپتیک داشته باشید ، هرفاضلابی که تولید میشود، سرانجام به درون مخزن سپتیک برای تصفیه وارد می شود.

روش تشخیص محل قرار گیری سپتیک

تشخیص محل دفن سپتیک تانک و مطلع شدن از محل دقیق قرارگیری آن مخصوصا وقتیکه تصمیم به حفر زمین دارید بسیار لازم و حیاتیست هر مخزن سپتیک که پر میشود مسلما نیاز به تخلیه دارد.از این رو پیدا کردن محل دفن سپتیک از ضروریات است. هنگامی که درب مخزن شما در دسترس و مشخص نیست و آسان پیدا نمیشود و بخصوص اگر شما صاحب اصلی آن محل(خانه یا کارخانه یا باغ و ویلا و غیره) نیستید ممکن است سرنخی در مورد چگونگی یا کجا یافتن درب سپتیک تانک خود نداشته باشید.

درب مخزن سپتیک چقدر عمیق است ؟

چند روش برای پیدا کردن مخزن سپتیک تانک مکان شما وجود دارد. با این حال ، اول باید دریابیم که یک سیستم سپتیک چه کاری انجام میدهد. ایده خوبی است که بدانید سپتیک شما در کجا واقع شده است. در هر صورت نهایتا درب همه مخازن سپتیک در سطح زمین واقع خواهد شد.چرا که میبایست از طریق دریچه منهول وارد سپتیک شده و برای تخلیه آن اقدام نمود. بعنوان مثال اخیرا یکی از مشتریان محترم کیش سپتیک در یکی از پروژه های فرودگاه امام خمینی(ره) ، درخواست خرید سپتیک تانکی را داشتند که میبایست در عمق ۱۰ متری زمین دفن میشد.

واحد تولید و آزمایشگاه کیش سپتیک پس از بررسی و انجام تست های مربوطه دریافتند که امکان تولید اینچنین مخزن سپتیک وجود دارد. یعنی بعبارتی تاج مخزن ۱۰ متر زیر خاک مدفون میشد.قطر مخزن سپتیک ۲۴۰۰ میلیمتر و طول آن ۱۲ متر ، در نتیجه عمق سطح زمین تا کف مخزن حدودا به ۱۳ متر میرسید خوشبختانه نقشه کارفرما مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و پس از در نظر گرفتن تنش های وارده بر سپتیک ، سپتیک مورد نظر با ۵ دیواره میانی تولید و خدمت مشتری ارسال شد و به بهره برداری رسید.

سپتیک در عمق 10 متری

مخزن سپتیک چیست ؟

بخش مهمی از سیستم سپتیک و سیستم تصفه فاضلاب یک مکان است.امروزه استفاده از سپتیک تانکها در منازل و مجتمع های مسکونی بسیار زیاد شده است.

برای تشخیص محل قرارگیری سپتیک تانک از محل هایی که میتواند قرار بگیرد کمک بگیریم مانند :

  • در مکانها و سطوح هموار قرار بگیرد.
  • دور از رود ها و نهرها باشد.
  • معمولا در جهت بادهای شدید قرار نمیگیرد.
  • طول انباره مستطیل شکل را ۲ تا ۴ برابر پهنای آن باشد.
  • عمق موثر(فاصله آزاد فاضلاب تا کف تانک) برای سپتیک تانک باید ۱.۲ متر باشد.
  • فاصله سطح فاضلاب تا سقف سپتیک تانک حداقل باید ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر باشد.
میزان تولید فاضلاب با توجه به سرانه مصرف آب و ضریب تبدیل آن به فاضلاب برای زمان ماند ۱۲ تا ۱۵ ساعت طراحی می‌شود.

ضریب تبدیل آب مصرفی به فاضلاب معمولاٌ برابر ۸۰ درصد در نظر گرفته میشود.برای زلال‌سازی بهتر فاضلاب معمولاٌ سپتیک تانک‌ها را دو یا سه مخزنه میسازند. حجم قسمت اول را دو برابر حجم قسمت‌های بعدی طراحی میکنند.این امر به منظور جلوگیری از نوسانات سطحی فاضلاب و طولانی‌تر کردن تخلیه لجن صورت میگیرد.

لوله کشی داخلی خانه بیانگر منطقه کلی قرار گرفتن سپتیک تانک و تشخیص محل قرارگیری سپتیک تانک میباشد.یک لوله بزرگ (با ۴ اینچ قطر)  که از اطراف فندانسیون بیرون زده باشد. زباله ها یا خط فاضلاب و سپتیک تانک و یا چاه سرویس بهداشتی در جایی در امتداد این خط لوله در خارج از خانه قرار میگیرند.این مسیر رابط بین خانه و سپتیک تانک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *