نقشه سپتیک فاضلاب

نقشه اجرایی سپتیک تانک پلی اتیلن

نقشه اجرایی سپتیک تانک فاضلاب یا گندانبار به منظور تصفیه ، حجم و نوع فاضلابی که وارد آن میشود بستگی دارد. همین طور شرایط محلی که قرار میگیرد در طراحی سپتیک موثر است. جریان فاضلاب بین مخازن درون سپتیک تانک توسط لوله های با قطر ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برقرار می‌شود. فضای داخل سپتیک تانک که توسط عدسی به مخازن مجزا تبدیل شده اند. این لوله ها با سوراخهایی که در دیوایدر به فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر از سطح آزاد فاضلاب قرار دارند. مواد شناور از انباره فاضلاب سرریز نشود. فاصله مرکز تا مرکز لوله ها  و یا سوراخها  ۳۰ سانتی متر در نظر میشود.

اجزای سپتیک تانک پلی اتیلن
مخزن آب آشامیدنی پلی اتیلن

دتایل اجرایی سپتیک

تجزیه بی هوازی فاضلاب ته نشین شده در سپتیک تانک تولید گازهایی از جمله متان و غیره میکند. به جهت خروج گازهای از فضای سپتیک، از لوله ای به قطر ۱۰ سانتی متر استفاده می شود. برای جلوگیری از ورود و یا افتادن جانوران و پرندگان به لوله تهویه یا در انتهای آن توری نصب میکنند. با نصب زانوی ۹۰ درجه امتداد دهانه خروجی لوله تهویه را به طرف زمین بر میگرداند. برای بازدید، تمیز کاری و تعمیر کردن سپتیک تانک از دریچه بازدید استفاده می شود. در هر بخش که توسط دیوایدر از هم جدا شده اند یه دریچه بازدید نصب میشود.

عملکرد سپتیک تانک

ورود فاضلاب به داخل بخش اول سپتیک تانک با حرکات مواجی همراه است که این حرکات ممکن است باعث خروج کف ناشی از عمل تجزیه فاضلاب به بخش های بعدی شود. نصب سه راهی و تغییر جهت دادن لوله ورودی داخل سپتیک از حالت افقی به حالت عمودی ار این حرکات مواج جلوگیری می‌کنیم. انتهای لوله ورودی را حدود ۳۰ سانتی متر و انتهای لوله خروجی فاضلاب را ۴۵ سانتی متر پایین تر از سطح آزاد فاضلاب نصب می کنند. حداکثر جمعیتی که می توان فاضلاب حاصل از فعالیت آنها را با سپتیک تانک تصفیه نمود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر می باشد. در مکان هایی که مجهز به آشپزخانه بزرگ که مقدار فاضلاب آشپزخانه زیادی تولید می‌شود.استفاده از چربیگیر ضروری در نقشه اجرایی سپتیک تانک بسیار موثر است.حجم چربی گیر ۵ لیتر برای هر نفر کافی است و حداقل حجم نیز ۱۲۰ لیتر میباشد.

در طراحی و اجرای سپتیک تانک ها اصول کار سپتیک بسیار مهم است. در طراحی و اجرای سپتیک تانک پلی اتیلن عوامل متعددی تاثیر گذار است ولی تصفیه بی هوازی یا فرآیند بیولوژیکی اصول کار است. پساب حاصل از تصفیه به صورت پمپاژ در مدت زمان های مشخصی که به نقشه سپتیک تانک فاضلابی بستگی دارد تخلیه میشود. پیش تصفیه و تصفیه نهایی و دفع در سیستم دفع خاک زیر زمینی با طراحی چاه فاضلاب منتقل می شود.

نحوه دفن و نصب سپتیک
مخزن پلی اتیلن

کیش سپتیک بزرگترین تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلنی در ایران با قیمتی استثنایی و با کیفیت می باشد. میتوانید قبل از سفارش از خط تولید ما دیدن فرمایید و با تماس با کارشناسان ما از قیمت های ما مطلع شوید.

۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *