تاریخچه سپتیک تانک

تاریخچه سپتیک تانک

تاریخچه سپتیک تانک از فرانسه نشات گرفته است.در سال ۱۸۶۰ جان لویس موراس مخزن سپتیک تانک از جنس بتن ساخت.

بله کاملا درست حدس زدید ، چیزی حدود ۱۵۰ سال پیش !موراس کار خود را با یک نمونه اولیه بسیار ساده و پیش پا افتاده شروع کرد .

مخزن سپتیک او از جنس بتن ساخته شده بود و لوله کشی ها تماما از خشت ساخته شده بودند.نهایتا لوله کشی فاضلاب را از خانه خود به درون مخزن سپتیک تانک منتقل کرد.

جان تصمیم گرفته بود تا مخزن سپتیک تانک را در حیاط خود قرار دهد.هنگامیکه فاضلاب از مخزن سرریز میشد، به داخل چاه مستراح سرازیر میشد.

تاریخچه سپتیک تانک
آزمایش و تست جان مورایس

پس از گذشت نزدیک به ۱۰ سال تصمیم گرفت مخزن را باز کند تا ببیند نمونه اولیه وی چگونه در حال نگهداری است.در آن زمان ، داخل مخزن کاملاً عاری از مواد جامد بود.

به دلیل این موفقیت ، این سیستم در سال ۱۸۸۳ در ایالات متحده آمریکا به تولید انبوه رسید.

البته برخی بر این باورند که تاریخچه سپتیک تانک برای اولین بار در سال ۱۸۷۶ میلادی به کشور آمریکا باز میگردد، اگرچه این اختراع در سال ۱۸۸۱ در فرانسه ثبت شده است

فرایند تصفیه فاضلاب ، فرایندی است که اگر به درستی انجام نشود ، می تواند برای مردم و محیط زیست مضر باشد.پس از معرفی سیستم سپتیک تانک به ایالات متحده ، مقررات خاصی ایجاد شد.

هیئت بهداشتی ایالت ماساچوست بهمراه سایر آژانسهای بهداشتی از ارتباط بین بیماری‌ها و فاضلاب‌های مخلوط شده خبر داده بودند

سرانجام ۵ فصل برای تنظیم ایمنی و استانداردهای سیستم های سپتیک در ماساچوست وضع شد.

سپتیک های امروزی

تغییرات مهمی در سیستم سپتیک رخ داده است که باعث شده نقشه سپتیک تانک آن چه که امروزه هستند باشد.این طرح ابتدا در آفریقا و سپس در نیروی دریایی بریتانیا اجرا شد.

در سال ۱۹۰۳ تعداد زیادی از سپتیک تانک ها با مجموع ظرفیت بیش از یک میلیون گالن در کالیفرنیا ساخته و اجرا شد.

بعد از جنگ جهانی دوم سپتیک تانک بعنوان مهمترین محصول جمع آوری فاضلاب مورد توجه قرار گرفته بود.در آن زمان در دفع فاضلاب منازل بیشترین میزان استفاده را داشت.

سپتیک تانک ها اولین و ساده ترین روش تصفیه فاضلاب در تاریخ تصفیه آب و فاضلاب میباشند.در ابتدا به صورت سنگی و با گذشت زمان با بتن و پلی اتیلن تولید شده اند.

ابعاد سپتیک تانک فاضلاب به عوامل مختلف مانند میزان فاضلاب و دبی فاضلاب مواد و آلاینده های موجود در فاضلاب می باشد.نقشه سازه سپتیک براساس ابعاد و حجم سپتیک تانک محاسبه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *