مخزن نگهداری آب ژاول

مخزن نگهداری آب ژاول

مخزن آب ژاول از جنس پلی اتیلن

مخزن نگهداری آب ژاول از جنس پلی اتیلن ، یکی از مستحکم ترین مخازن حال حاضر بازار در ایران و جهان میباشد. در ادامه با سفید کننده ها و خواص آنها آشنا خواهید شد. سفید کننده یا آب ژاول نام عمومی هر محصول شیمیایی است که برای از بین بردن رنگ از پارچه یا تمیز کردن یا از بین بردن لکه‌ها در فرآیندی به نام سفید‌کننده استفاده می‌شود.

به محلول رقیق هیپوکلریت سدیم که “سفید کننده مایع” نیز نامیده می‌شود.بسیاری از سفیدکننده‌ها دارای خواص ضدباکتری گسترده ای هستند.برای ضدعفونی و استریل کردن مفید هستند. در بهداشت استخرهای عمومی شنا برای کنترل باکتری‌ها ، ویروس‌ها و جلبکها و در بسیاری از مکان هایی که شرایط استریل لازم است استفاده می‌شود.آنها همچنین در بسیاری از فرآیندهای صنعتی ، به ویژه در سفید کردن خمیر چوب ، استفاده میشوند.

کاربرد سفید کننده‌ها  :
 • از بین بردن کپک ، از بین بردن علف های هرز و افزایش طول عمر گل های شاخه بریده استفاده می شوند.
 • سفید کننده ها با واکنش با بسیاری از ترکیبات آلی رنگی مانند رنگدانه های طبیعی و تبدیل آنها به ترکیبات بی رنگ عمل می کنند.
 • در حالی که اکثر سفید کننده ها عوامل اکسیدکننده هستند برخی عوامل احیا کننده هستند.کلر نیز یک اکسید کننده قوی ، عامل فعال بسیاری از سفیدکننده های خانگی است.
 • از آنجا که کلر خالص یک گاز خورنده سمی است ، این محصولات معمولاً حاوی هیپوکلریت هستند که در صورت لزوم کلر آزاد می‌کند.
 • “پودر سفید کننده” معمولاً به معنی فرمولاسیون حاوی هیپوکلریت کلسیم است.عوامل سفید کننده اکسید کننده که فاقد کلر هستند معمولاً بر پایه پراکسیدهایی مانند پراکسید هیدروژن ، پرکربنات سدیم و پربورات سدیم است.
 • این سفید کننده ها “سفید کننده غیر کلر” ، “سفید کننده اکسیژن” یا “سفید کننده بدون رنگ” نامیده می‌شوند.
 • سفید کننده‌های کاهنده از کاربردهای خاصی برخوردار هستند ، مانند دی اکسید گوگرد که برای سفید کردن پشم استفاده می شود .
 • به عنوان گاز یا از محلول های سدیم دی تیونیت و سدیم بوروهیدرید از آنها استفاده می شود.سفیدکننده ها به طور کلی علاوه بر رنگدانه های رنگی مورد نظر ، با بسیاری از مواد آلی دیگر نیز واکنش نشان می دهند.

سفید کردن آب ژاول

رنگ مواد آلی طبیعی به طور معمول از رنگدانه های آلی ، مانند بتا کاروتن ناشی می شود.سفید کننده های شیمیایی به یکی از دو روش عمل می کنند:

یک سفید کننده اکسید کننده با شکستن پیوندهای شیمیایی تشکیل دهنده کروموفور کار می کند.این مولکول را به ماده دیگری تبدیل می کند که یا حاوی کروموفور نیست ، یا حاوی کروموفور است که نور مرئی را جذب نمی کند. این مکانیسم سفید کننده ها بر پایه کلر و همچنین آنیون های اکسیژن است که از طریق حمله اولیه هسته ای واکنش نشان می دهند.سفید کننده کاهنده با تبدیل پیوندهای دوتایی در کروموفور به پیوندهای منفرد کار می کند.

این توانایی کروموفور در جذب نور مرئی را از بین می برد. این مکانیسم سفید کننده های مبتنی بر دی اکسید گوگرد است.نور خورشید از طریق فرایندی که منجر به نتایج مشابه می شود ، به عنوان سفید کننده عمل می کند: فوتون های پرانرژی نور ، اغلب در محدوده بنفش یا فرابنفش ، می توانند پیوندهای موجود در کروموفور را مختل کرده و ماده حاصل را بی رنگ کنند.قرار گرفتن در معرض طولانی مدت اغلب منجر به تغییر رنگ عظیم می شود که معمولاً رنگ ها را به سفید و آبی بسیار کمرنگ کاهش می دهد.

اثر ضد میکروبی سفید کننده

طیف گسترده از سفید کننده ها به دلیل واکنش های شیمیایی مهارکننده یا سمی آنتی بیوتیک ها در برابر ترکیبات آلی اثربخش هستند.بطور غیرقابل برگشت بسیاری از پروتئین ها را از بین می برند یا از بین می برند. سفیدکننده هایپوکلریت در غلظت کم نیز با تداخل در پروتئین های شوک حرارتی بر دیواره های آنها ، به باکتری ها حمله می کنند.با استفاده از سفید کننده‌ها ، چه بر پایه کلر و چه بر پایه پراکسید ، حتی در دمای پایین راندمان میکروب کش لباس را افزایش می دهد.

از بین بردن ویروس ها و باکتری ها و قارچ‌هایی که از انواع لباس‌ها در محیط خانه رشد می‌کنند امکان پذیر است.نوع دیگری از مخزن پلی اتیلن از نوع دوجداره با دیواره ساختمند که دارای دونوع پروفیل نوع A , B می باشد. مخزن نگهداری آب ژاول به صورت تخصصی از لوله های اسپیرال کاروگیت با مقاومت های مختلف تولید و مونتاژ میشود.مخزن دوجداره پلی اتیلن متناسب با شرایط نگهداری و سیالی که داخل آن قرار می گیرد شبیه سازی طراحی و تولید میشود.

بیشتر سفید کننده های صنعتی و خانگی به سه طبقه گسترده تعلق دارند:

 1. سفید کننده های پایه کلر ، که عامل فعال آن کلر است .معمولاً از تجزیه برخی ترکیبات کلر مانند هیپوکلریت یا کلرامین است.
 2. سفیدکننده های پایه پراکسید ، که عامل فعال آن اکسیژن است .تقریباً همیشه از تجزیه یک ترکیب پراکسید مانند پراکسید هیدروژن حاصل می شود.
 3. سفیدکننده های مبتنی بر دی اکسید گوگرد، احتمالاً ناشی از تجزیه برخی از آنیون اکسو سولفور است.

اثرات زیست محیطی سفید کننده

این ماده در تمام مصارف عادی و فعلی آن برای محیط زیست بی‌خطر است.این به دلیل واکنش پذیری و بی ثباتی زیاد آن است. ناپدید شدن هیپوکلریت در محیط طبیعی آبزی بلافاصله فوری است. در یک زمان کوتاه به غلظت ۱۰-۲۲ میکروگرم در لیتر یا کمتر در تمام حالات انتشار می رسد.اگرچه گونه های کلر فرار ممکن است در برخی از حالات داخلی مهم باشند اما در شرایط محیطی باز تأثیر ناچیزی دارند.

بعلاوه ، نقش آلودگی هیپوکلریت در خاک قابل اغماض است. مواد سفید کننده یاآب ژاول صنعتی نیز می توانند باعث نگرانی شوند.به عنوان مثال استفاده از کلر بنیادی در سفیدکردن خمیر چوب باعث تولید ارگانوکلرها و آلاینده های آلی پایدار از جمله دیوکسین‌ها می‌شود. طبق گفته یک گروه صنعتی استفاده از دی اکسید کلر در این فرآیند ها باعث کاهش تولید دیوکسین به زیر قابل تشخیص است.با این حال خطر تنفسی ناشی از کلر و محصولات جانبی کلر بسیار سمی هنوز هم وجود دارد.

هیپوکلریت سدیم و مواد شیمیایی آلی موجود در آن می توانند برای تولید ترکیبات آلی فرار کلر (VOC) واکنش نشان دهند.این ترکیبات کلر شده در طی تمیز کردن ساطع می شوند ، برخی از آنها مواد سرطان زای انسانی و سمی هستند. افزایش غلظت ترکیبات آلی فرار کلر برای سفید کننده ساده کمترین و برای محصولات به شکل “مایع غلیظ و ژل” بیشترین بود.استفاده از این محصولات تمیز کننده ممکن است خطر سرطان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

خطرات سلامتی

ایمنی سفید کننده ها (آب ژاول ) به ترکیبات موجود و غلظت آنها بستگی دارد.به طور کلی ، مصرف مواد سفید کننده باعث آسیب مری و معده می شود و احتمالاً منجر به مرگ می شود. در اثر تماس با پوست یا چشم ، باعث تحریک ، خشک شدن و سوختگی بالقوه می شود.استنشاق بخارات سفید کننده می تواند به ریه ها آسیب برساند.هنگام استفاده از مواد سفید کننده همیشه باید از تجهیزات محافظ شخصی استفاده شود.

سفید کننده هرگز نباید با سرکه یا اسیدهای دیگر مخلوط شود زیرا باعث ایجاد گاز کلر بسیار سمی می شود.مخلوط شدن سفید کننده با آمونیاک به طور مشابه باعث تولید گاز سمی کلرآمین می شود که می تواند ریه ها را بسوزاند. مخلوط سفید کننده با پراکسید هیدروژن منجر به یک واکنش شیمیایی گرمازا می شود که اکسیژن آزاد می کند.با سفید کردن و جوشاندن آن ممکن است کلرات تولید شود ، یک اکسید کننده قوی که ممکن است منجر به آتش سوزی یا انفجار شود.

مخزن نگهداری آب ژاول

آب ژاول مانند اسید ها به علت خاصیت و مشخصات شیمیایی که دارند کاربرد صنعتی و خانگی زیادی دارند.نگهداری از این ماده مخصوصا در حجم بالا نیاز به رعایت شرایط خاصی دارد. مخزن نگهداری اسید و آب ژاول در حجم بالا برای مصارف صنعتی باید خصوصات و مشخصات فنی خاصی داشته باشد.گروه صنعتی کیش سپتیک با همکاری شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین اقدام به تولید مخازن خاص برای نگهداری از آن ها کرده است .

این مجموعه اولین تولیدکننده مخزن های فنی با مشخصات خاص در ایران می باشد.مخزن دوجداره پلی اتیلن با مقاومت مکانیکی بالا و مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی با مشخصات خاص ازتولیدات این مجموعه می باشد. مخزن پلی اتیلن دوجداره تقویت شده براساس شرایط درخواستی تولید مخزن طراحی و تولید می شود.پروفیل مخزن پلی اتیلن مقاوم در نرم افزار های مخصوص شبیه سازی و مورد تنش و آزمایش قرار می گیرد.برای اطلاع از شرایط سفارش و قیمت ها با کارشناسان فنی این مجموعه تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵

مخزن پلی اتیلن شیراز

شیراز از جمله شهرهای صنعتی کشور می باشد که تعداد زیادی معادن در این شهر نیز موجود است.استفاده از مخزن پلی اتیلن جهت نگهداری سیالات مورد نیاز صنایع مختلف گزینه بسیار مناسبی می باشد.

مخزن پلی اتیلن بوشهر

بوشهر از شهرهای صنعتی و دارای پتروشیمی های فراوانی می باشد.استفاده از مخزن دوجداره جهت مصارف مختلف پتروشیمی ها بسیار رایج وکار آمد می باشد.مخزن پلی اتیلن دوجداره عسلویه و مخزن پلی اتیلن دوجداره بندرعباس نیز به علت صنعتی بودن این شهر ها بسیار کاربرد دارد.

مخزن پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن امروزه کاربرد فراوانی دارد یکی از این کاربرد ها تولید مخزن های نگهداری سیالات و فاضلاب می باشد. مخزن پلی اتیلن به دوصورت تکجداره و دوجداره تولید می شوند. مخزن پلی اتیلن تکجداره به صورت قالبی وبا دیواره هایی به صورت لایه های دو تا چهار لایه تولید می شوند.

تعداد لایه های این مخازن مقاومت آن ها را افزایش می دهد ولی با این موجود باز هم مخزن تکجداره هستند. این مخازن معمولا به رنگ سفیدمی باشد و بیشتر برای نگهداری آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند. ولی با توجه به عبور نور خورشید از این مخازن به مرور زمان جلبرگ در آن ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *