کولینگ تاور یا برج خنک کننده

برج خنک کننده

برج خنک کننده یا کولینگ تاور از جنس پلی اتیلن

برج خنک کننده یا کولینگ تاور یا برج خنک کن ، دستگاهیست که به جهت حذف حرارت آب مورد استفاده در چگالنده به سراسر جو زمین استفاده میشود که این مکانیزم از طریق تبادل حرارتی با هوا انجام می پذیرد. کولینگ تاورها به طور معمول توسط بخار کردن آب حرارت موجود در یک سیستم را خارج کرده و دمای سیال عامل را پایین می آورند. (تا دمای حباب مرطوب هوا). البته در بعضی از برج خنک کننده ها که به آنها برج خنک کن خشک هم می گویند ، دمای سیال عامل تا دمای حباب خشک هوا پایین خواهد آمد.
به زبانی دیگر میتوان گفت از برج خنک کننده در خنک سازی آب در سردسازی سیستم های تهویه مطبوع ، نیروگاه ها و پالایشگاه ها استفاده می شود. بیشترین کاربرد کولینگ تاور در خنک سازی پالایشگاه ها ، پتروشیمی ، نیروگاه حرارتی و در تهویه مطبوع ساختمان استفاده می شود. سیستم های برج خنک کننده به دو نوع جابجایی طبیعی و جابجایی اجباری تقسیم می شوند.
از نظر سایز میتوان به برج خنک کننده های کوچک که روی برج ها و ساختمان های بزرگ قرار میگیرد اشاره کرد و نوع صنعتی آن هم در نیروگاه های حرارتی نظیر نیروگاه شهید رجایی قزوین مورد استفاده قرار میگیرد که گاها ارتفاعی حدود دویست متر و با قطر حدود ۱۰۰ متر هم می رسد. نوع خیلی غول آسای این برج خنک کننده ها هم در نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار میگیرد که قطری حدود ۸۰ متر و ارتفاع ۴۰ متر دارند. شکل این نوع کولینگ تاورها هذلولی و یا مستطیل شکل می باشد. به صورت عمومی از برج خنک کننده در صنایع مختلف کارگاهی و کارخانه ای که جزو دسته صنعتی می باشند و در مصارف مسکونی صرفا جهت تصفیه و تهویه هوا بکار گرفته می شوند.

سیستم کولینگ تاور بدین صورت است که هر کدام سیستم توزیع و پخش آبگرم خروجی صنایع دارند که آب را به صورت یکپارچه و موداوم روی شبکه پکینگ می پاشند. طرز کار این پکینگ ها که پرکن هم نام دارند ، به این شکل است که وظیفه مخلوط کردن آب سرازیر شده از ناحیه بالایی برج با هوای میان آنها را دارد به شکلی که آب به صورت زیگزاگ از پکینگی به پکینگ دیگر با نیروی ثقلی خود میریزد. البته در این نوع سیستم ها بخشی از انتقال حرارت از آب به هوا وجود دارد ولی بیشتر عملیات خنک کنندگی از تبخیر قسمتی از آب شاور در برج که اسپری میشود حاصل می شود.

برج خنک کننده یا کولینگ تاور دستگاهی است که از طریق خنک سازی جریان آب تا دمای پایین ، گرمای اتلاف جو را کم می کند.

برج های خنک کننده به طور کلی به دو صورت کار میکنند :

از تبخیر آب برای حذف گرمای فرآیند و خنک کردن مایع تا نزدیک دمای هوا با لامپ مرطوب استفاده کنند. در برج های خنک کننده خشک مدار بسته ، فقط به هوا متکی باشند تا مایع کار را تا نزدیک دمای هوای خشک

عملکرد کولینگ تاور

برج خنک کننده در قرن نوزدهم از طریق تولید کندانسورها برای استفاده با موتور بخار آغاز شد. در کندانسورها از آبهای نسبتاً خنک ، برای متراکم شدن بخار خارج شده از سیلندرها یا توربین ها استفاده می شود. این باعث کاهش فشار برگشت،که باعث کاهش مصرف بخار و در نتیجه مصرف سوخت می شود،همین طور باعث افزایش قدرت و بازیافت دیگ بخار می شود.

با این وجود کندانسورها به مقدار کافی آب خنک کننده نیاز دارند که بدون آن غیر عملی هستند. مصرف آب خنک کننده توسط نیروگاه های داخلی و پردازش تخمین زده می شود که میزان قدرت را برای اکثر نیروگاه های حرارتی راکاهش می دهد. اگرچه استفاده از آب در موتورهای دریایی مسئله ای نیست ، اما محدودیت قابل توجهی برای بسیاری از سیستم های زمینی ایجاد می کند.

با شروع قرن بیستم ، چندین روش تبخیری بازیافت آب خنک کننده در مناطقی که فاقد منبع تأسیس آب هستند تأسیس شده اند. در مکان های شهری که ممکن است از شبکه های آب شهری کافی برخوردار نباشدنیزمورد استفاده قرار می گرفت. در مناطقی که زمین مناسب باشد ، سیستم ها به صورت حوضچه های خنک کننده در آمده اند. در مناطقی که زمین محدودی دارند ، مانند شهرها ، به شکل برج خنک کننده ظاهر می شوند.

انواع کولینگ تاور یا برج خنک کننده

برج های خنک کننده اساساً برای از بین بردن گرمای بیش از حد آب مورد استفاده در عملیات صنعتی و ارسال آن به بیوسفر اطراف ایجاد شده اند. تکنیک های مختلفی برای دستیابی به این روند وجود دارد. از آنجا که تنوع بالایی بین نحوه عملکرد این دستگاه ها وجود دارد ، آنها در تعدادی از گروه های مجزا طبقه بندی می شوند.

سه نوع برج برج خنک کننده وجود دارد که با نحوه عبور آب یا هوا از آنها تعریف می شوند. این نوع شامل جریان متقابل ، جریان متقابل و هذلولی است. همچنین دو نوع وجود دارد که فقط در جریان هوا طبقه بندی می شوند، به عنوان برج خنک کننده پیش نویس و انشعاب غیر فعال شناخته می شوند.

کولینگ تاور متقاطع :

کولینگ تاور با جریان متقاطع از یک پر آب استفاده می کنند که باعث می شود هوا در جریان هوا در یک مسیر افقی بر روی جریان آب از مخازن فوقانی حرکت کند. سیستم های Crossflow از انواع تجهیزات گران قیمت هستند اما نگهداری از آنها آسان ترین سیستم ها نیز هستند. با این حال ، این سیستم های خنک کننده بیش از سایرین در معرض یخ زدگی هستند.

کولینگ تاور جریان مخالف

کولینگ تاور با جریان مخالف ، جریان هوا در یک مسیر عمودی از روی چلپ چلوپ پر می شود که آب از مخزن بالا به پایین می رود. سیستم های ضد جریان معمولاً کوچکتر از نمونه های جریان متقابل خود هستند. این برج های خنک کننده به دلیل نیاز به انرژی بیشتر برای فشار دادن هوا به سمت بالا در مقابل آب جریان پایین ، گران ترند.

برج خنک کننده هذلولی

سیستم هایپربولیک به خوبی ساخته شده اند و به حداقل منابع نیاز دارند. این برج های خنک کننده اگرچه به منابع کمی نیاز دارند،اما قادر به مدیریت کارآمد کارهای در مقیاس بزرگ در نیروگاه های بزرگ شیمیایی یا نیروگاهی هستند. سیستم های هایپربولیک از تکنیک انباشته شدن دودکش استفاده می کنند که به کولر و هوای خارج اجازه می دهد تا هوا را به مرطوب و گرمتر به داخل برج بکشاند. پر کردن چلپ چلوپ در اطراف پایین برج قرار می گیرد و آبی که بر روی آن سمپاشی می کند با عبور هوای به سمت بالا خنک می شود.

برج خنک کننده مکانیکی

کولینگ تاور با مکش مکانیکی از نوعی فشار مکانیکی مانند سیستم فن برای فشار دادن هوا به سمت داخل برج استفاده می کنند. سیستم های پیش نویس القایی همچنین می توانند هوا را با یک ضربه به برج وارد کنند یا آن را از طریق یک کشش بیرون بکشند.

برج خنک کننده طبیعی

برج های خنک کننده با مکش طبیعی منشعب حرکت رو به بالا هوای گرم را با یک ساختار شیب دار دودکش ترکیب می کنند تا هوا را به طور برجسته در سراسر برج بکشند. اگرچه سیستم های پیش نویس غیرفعال ممکن است دارای یک طرح ضد انتقال یا جریان انتقال متقاطع باشند. برج های هذلولی همیشه کشش طبیعی دارند.

برج خنک کننده

روش های انتقال حرارت برج های خنک کننده

کولینک تاور خشک:

برج های خنک کننده خشک با انتقال گرما از طریق سطحی که مایع کار را از هوای محیط جدا می کند ، کار می کنند. این کار بر اساس انتقال حرارت توسط مبدل حرارتی با باله های کشیده انجام می شود. فن توسط یک موتور الکتریکی هدایت می شود. از این رو ، برج های خنک کننده خشک آب مصرف نمی کنند.

کولینگ تاور مرطوب یا برج خنک کننده Open Circuit:

کولینگ تاور تر از محبوب ترین برج های خنک کننده هستند زیرا مقرون به صرفه و تجدید پذیر هستند. کولینگ تاور مدار باز از آب برای خنک کردن تأسیسات استفاده می کنند. انتقال حرارت با کاهش دمای فرآیند و افزایش متناظر با هر دو رطوبت و دمای لامپ مرطوب هوای عبوری از برج خنک کننده اندازه گیری می شود.

برج های خنک کننده مرطوب به طور معمول باعث تولید گازهای گلخانه ای می شوند. اگرچه برای محیط زیست خطرناک نیستند ، از حذف کننده های رانش چندگانه برای به حداقل رساندن رانش برج خنک کننده استفاده می شود. در مقایسه با انواع دیگر برج های خنک کننده مانند خشک یا مایع ، تبخیر آب در یک رسوب مکانیکی مرطوب به طور ذاتی از نظر مصرف انرژی بیشتر است.

برج خنک کننده مایع یا برج خنک کننده مدار بسته :

در کولینگ تاور مدار بسته ، غالباً آب را با گلیکول مخلوط می کنند تا مایع تشکیل شود. این مایع در یک سیم پیچ در سراسر برج گردش می کند و مستقیماً در معرض هوا نیست. آنها معمولاً در مواردی که سطح باید تمیز و عاری از آلودگی باشد مورد استفاده قرار می گیرند. مزیت این است که هیچ مقیاسی وجود ندارد و از این رو بهره وری بهتر و خرابی کمتر را ایجاد می کند.

روش های تولید جریان هوا:

انواع برج های خنک کننده بر اساس تولید جریان هوا ، برج های Natural draft ، Industrial drafts ، Cross-flow و Counter-flow هستند.

برج های خنک کننده Natural Draft:

از طرح و شکل برج خود استفاده می کنند تا هوا را به طور طبیعی با استفاده از فن ها بالا ببرند. آنها از قانون تراکم های مختلف بین هوای محیط و هوای گرم برج استفاده می کنند. از این رو ، این برج ها برای القای جریان هوا بلند هستند و به شکل یک “هذلولی” درآمده اند. آنها به طور معمول در خارج از ساختمانها قرار دارند تا جریان هوا را فراهم کنند. برج های مکانیکی تمایل به استفاده از یک فن برای تحمیل هوا دارند.

از فن های پروانه یا گریز از مرکز برای گردش هوا در داخل برج استفاده می شود. ساختار اینها بسیار کمتر از برجهای کششی طبیعی است. کنترل ظرفیت در این نوع برج ها آسان است زیرا سرعت فن قابل کنترل است. برخلاف برج های طبیعی ، این برج ها را می توان در هر نقطه از ساختمان قرار داد.

برج های خنک کننده Cross Flow :

به گونه ای ساخته شده اند که جریان هوا را در حالت افقی جریان می دهند در حالی که آب به صورت عمودی به پایین جریان می یابد. این کار از طریق سیستم های دهانه باز در عرشه فن ، مجهز به نازل انجام می شود. از آنجا که زمان تماس جریان هوا کمتر است ، هوای بیشتری برای وقوع انتقال گرما لازم است. این نوع برج خنک کننده معایب زیادی مانند مصرف برق بیشتر به دلیل جریان هوا مورد نیاز دارد. تعمیر و نگهداری وقت گیر است و در برابر پوسته پوسته شدن و گرفتگی دهانه ها حساس است.

جریان شمارنده از آب داغی که در بالا وارد می شود استفاده می کند ، در حالی که هوا در پایین وارد شده و از بالا خارج می شود. از فن های اجباری و القایی استفاده می شود. توزیع از طریق کانال با لوله های جانبی ، مجهز به نازل های اسپری اسپل انجام می شود. رشد جلبک ها بسیار محدود است ، زیرا لوله های جانبی یک واحد بسته هستند و در معرض تابش مستقیم آفتاب نیستند. مصرف برق آنها کمتر از واحدهای جریان متقابل است و از مزایای نگهداری آسان برخوردار است.

برج خنک کننده یا کولینگ تاور

تعمیر و نگهداری برج های خنک کننده :

تعمیر و نگهداری عملیاتی معمول برای دستیابی به توان مداوم از برج خنک کننده بسیار مهم است. اکثر تولید کنندگان هم دستورالعمل های خوب نگهداری و هم برنامه های تعمیر و نگهداری را شامل می شوند که می تواند هم هزینه و هم هزینه های عملیاتی شما را ساده کند. این روش ها می توانند با حفظ جریان مناسب آب و جریان هوا و همچنین جلوگیری از خوردگی در برج خنک کننده ، از افت کارایی در قسمت انتقال حرارت جلوگیری کنند. فرکانس نگهداری به نوع برج ، اندازه و عوامل خارجی مانند موقعیت جغرافیایی ساختمان شما بستگی دارد.

برخی از فعالیتهایی که می توانید انجام دهید:

اجرای سیستم های صافی که به عنوان فیلتر برای جمع آوری زباله ها و به حداقل رساندن تماس بین آلودگی های منتقله از طریق هوا یا منتقل از آب عمل می کنند. نازل ها باید به طور مرتب تمیز شوند تا از گرفتگی جلوگیری شود. از آنجا که نازل ها حتی توزیع آب را افزایش می دهند ، باید در جایی قرار گیرند که بتوان به راحتی به آنها دسترسی داشت ، بازرسی ، تمیز یا جایگزین شد.

گزینه های تصفیه آب مانند :

مدل سازی آب ، استفاده از مواد شیمیایی سبز ، فیلتراسیون و نرم شدن ، عملکرد بهینه سیستم برج را تأمین می کند و به نیاز خنک کننده مورد نیاز دست می یابد. توصیه می شود این کار ماهانه انجام شود مگر اینکه توسط سازنده موارد دیگری تعیین شده باشد. تمیز کردن عمیق برج های خنک کننده شامل استفاده از ماده شیمیایی تمیزکننده ای است که گردش می کند و از سیستم خارج می شود. شستشوی فشار و جاروبرقی نیز بخشی از فرایند تمیز کردن عمیق را تشکیل می دهد. در صورت لزوم ، اجزای مکانیکی مانند فن ها ، موتورها و تسمه ها باید تمیز و تنظیم شوند. اجزای الکتریکی مانند خازن ها و سیم کشی باید بررسی و در صورت لزوم جایگزین شوند.

کاربرد کولینگ تاور

برج های خنک کننده در درجه اول برای گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و مصارف صنعتی استفاده می شوند. برج های خنک کننده عملکردی مقرون به صرفه و کم مصرف را برای سیستم های نیازمند به خنک کننده فراهم می کنند. بیش از ۱۵۰۰ تأسیسات صنعتی از مقدار زیادی آب برای خنک سازی گیاهان خود استفاده می کنند. برج های خنک کننده صنعتی بزرگتر از سیستم های HVAC هستندبرای حذف گرمای جذب شده در سیستم های صنعتی استفاده می شود. آب خنک کننده به صورت گردشی در نیروگاه ها ، پالایشگاه های نفت ، نیروگاه های پتروشیمی ، کارخانه های فرآوری گاز طبیعی ، کارخانه های فرآوری مواد غذایی و سایر تأسیسات صنعتی استفاده می شوند.

برج خنک کننده صنعتی

از برج های خنک کننده صنعتی می توان برای حذف گرما از منابع مختلف مانند ماشین آلات یا مواد فرآیند گرم استفاده کرد. تاسیساتی مانند کندانسورهای ستون های تقطیر ، برای خنک سازی مایع در تبلور و غیره. مقدار زیادی آب باید به طور مداوم به اقیانوس ، دریاچه یا رودخانه ای که از آن بدست آمده است برگردانده شود.

تخلیه مقادیر زیادی آب گرم ممکن است درجه حرارت رودخانه یا دریاچه دریافت کننده را برای یک اکوسیستم محلی تا حد غیر قابل قبولی افزایش دهد. افزایش دمای آب می تواند باعث از بین رفتن ماهی ها و سایر موجودات آبزی شود. همچنین می تواند باعث افزایش موجودات نامطلوب مانند گونه های مهاجم صدف گورخر یا جلبک شود. یک برج خنک کننده در عوض باعث پخش گرما در جو می شود و انتشار باد و هوا گرما را در یک منطقه بسیار بزرگترگسترش می دهد.

آب خنک کننده فقط روی سطح می تواند دوباره استفاده شود. برخی از نیروگاه های هسته ای با زغال سنگ و هسته ای واقع در مناطق ساحلی از آب یک بار اقیانوس استفاده می کنند. خروجی آب تخلیه دریایی به طراحی بسیار دقیق نیاز دارد تا از مشکلات زیست محیطی جلوگیری شود. کولینگ تاور اهواز به علت صنعتی بودن این بخش زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC)

از برج خنک کننده HVAC (گرمایش ، تهویه و تهویه هوا) برای دفع (“رد”) گرمای ناخواسته از چیلر استفاده می شود. چیلرهای خنک کننده آب به دلیل دفع حرارت از آب برج در دمای لامپ مرغوب یا نزدیک آن ، در مقایسه با چیلرهای خنک کننده هوا از نظر انرژی کمتری دارند. چیلرهای خنک کننده هوا باید گرما را در دمای لامپ خشک بالاتر رد کنند،در نتیجه دارای اثر متوسط ​​چرخه معکوس کارنو معکوس هستند.

در مناطقی که آب و هوای گرم دارند ، ساختمانهای بزرگ اداری ، بیمارستانها و مدارس معمولاً از یک یا چند برج خنک کننده به عنوان بخشی از سیستمهای تهویه مطبوع خود استفاده می کنند. استفاده از HVAC از یک برج خنک کننده برج خنک کننده را با یک چیلر آب خنک کننده یا یک کندانسور خنک کننده آب جفت می کند. در سیستم های HVAC که دارای چندین پمپ حرارتی منبع آب هستند و دارای یک حلقه آب لوله کشی مشترک هستند.

در این نوع سیستم ، آب گردش شده در داخل حلقه آب گرما را از کندانسور پمپ های حرارتی خارج می کند هر زمان که پمپ های حرارتی در حالت خنک کننده کار می کنند. سپس برج خنک کننده نصب شده در خارج برای حذف گرما از حلقه آب و رد استفاده می شود آن را به جو. وقتی پمپ های حرارتی در حالت گرمایش کار می کنند ، کندانسورها گرما را از آب حلقه خارج می کنند و آن را به فضای گرم شده رد می کنند. هنگامی که از آب اساساً برای تأمین گرما در ساختمان استفاده می شود ، برج خنک کننده معمولاً خاموش می شود و گرما از طریق دیگر ، معمولاً از دیگهای بخار جداگانه تأمین می شود.

طراحی کولینگ تاور

طراحی برج خنک کننده بسیار مهندسی و دقیق می باشدیکی از موارد مهم در طراحی آن میزان رطوبت محیط نصب کولینگ تاور است. محاسبه حجم یک برج خنک کننده نیاز به درک برخی از اطلاعات اساسی درباره عملکرد آن دارد. میزان جریان و دمای آب وروردی (گرم) و آب خروجی ( سرد) و دبی آب در گردش از عوامل مهم دیگر در طراحی کولینگ تاور است.

اختلاف دما بین آب ورودی به برج خنک کننده و آب خارج شده از برج خنک کننده را تعیین کنید. حجم سیستم را با اندازه گیری مخزن برج و سطح آب موجود در آن تخمین بزنید. مطابق با اطلاعات و محاسبات مهندسی طراحی کولینگ تاور صورت میگیرد .

اجزای برج خنک کن :

اجزای اصلی برج خنک کننده شامل حوضه آب سرد ، ساختار برج خنک کن ، پر کردن ، رانش است. حذف کننده ها ، فن های برج خنک کننده ، لوله های توزیع آب ، عرشه فن و سیلندر فن ، برج خنک کننده Louvers ، جعبه دنده ، شافت درایو و پشتیبانی تجهیزات مکانیکی ، شیرآلات ، نازل و برق و غیره. ما قطعات صحیح را برای هر برنامه همراه با استفاده از برج خنک کننده انتخاب می کنیم

بسته بندی برج خنک کننده

بسته بندی برج خنک کننده یکی از مهمترین قسمتهای برج خنک کننده است. بسته بندی حداکثر تماس هوا و آب را برای امکان خنک سازی تضمین می کند.

جدا کننده رانش

منظور از جداکننده های رانش این است که از جریان قطرات یا ذرات معلق در هوا با جریان هوا از برج خنک کننده جلوگیری کنند.

چرخ دنده و فن

تمام قسمت های برج خنک کننده مهم هستند ، اما مطمئناً مراقبت لازم از چرخ دنده برج خنک کننده خود مهم است . این قطعات چرخشی برج خنک کننده است.

سیستم توزیع آب

مهندسی ، تولید و نصب سیستم های توزیع آب باز و بسته برای برج خنک کننده شما ، از جمله نازل های مناسب.

پنجره های ورودی هوا

پنجره های ورودی هوا مانع پاشیدن آب از مخزن جمع آوری آب می شود و از رسیدن آوار بزرگتر به مخزن آب جلوگیری می کند.

سایر قطعات برج خنک کننده

جلو پنجره محافظ ، محافظت از یخ زدگی و ترموستات ، پروب های سطح ، محافظت در برابر خشک شدن ، تشک جذب صدا برای افتادن آب ، میراگرهای صدا ، دریچه های دسترسی ، کابینت کنترل کامل برج خنک کننده شما با کنترل کننده فرکانس یا بدون آن ، تاسیسات تصفیه آب

حوض آب سرد:

حوضچه یا مخزن آب سرد در کولینگ تاور های شرکت کیش سپتیک از مخازن پلی اتیلن دوجداره تشکیل شده است. این دو عملکرد دارد. یکی جمع آوری آب سرد از برج و به عنوان ذخیره است. دیگری مستحکم بودن آن است که بسیار مهم است پایه و اساس سازه اصلی برج خنک کننده.

ساختار برج خنک کننده:

بیشتر برج ها از چوب های شیمیایی ساخته می شوند ، در حالی که پلاستیک تقویت شده RCC و الیاف برج خنک کننده (FRP) نیز بسته به نیاز کاربر در دسترس است. امروز بهترین گزینه از نظر ساختاری ، مقاومتی ، هزینه برج دوجداره پلی اتیلنی می باشد

اجزای اصلی کولینگ تاور:

فن های Cooling Tower به طور معمول از آلومینیوم ، فیبر ساخته می شوند. پلاستیک تقویت شده (FRP) ، الیاف شیشه و فولاد گالوانیزه گرم غوطه ور معمولاً به عنوان فن استفاده می شود. پروانه های ساخته شده از FRP از نظر وزن کم ، قدرت مورد نیاز را کاهش می دهند

لوله های توزیع آب :

آب خنک کننده توزیع لوله ها به حوضچه گرم باید در زیر زمین مدفون شود و یا در زمین پشتیبانی شود. بارگذاری محوری برج به دلیل وزن خود و فشار آب درون لوله. لوله کشی ورودیبه طور مستقل پشتیبانی می شود.

عرشه فن و سیلندر فن :

عرشه فن بستری را برای پشتیبانی از سیلندرهای فن فراهم می کند و به عنوان راه دسترسی به فن و سیستم توزیع آب سیلندر فن به منظور بالا بردن جریان مناسب هوا از برج ساخته شده است. ترخیص برای داشتن حداکثر بازده بین نوک تیغه فن و سیلندر فن باید بسیار کمتر باشد.

لوورها :

لوورها از ورق های آزبست تشکیل شده اند. دو هدف دارد. یکی اینکه آب در گردش را حفظ کنید برج ، و دیگر این است که جریان هوا را به طور مساوی در پر کردن توزیع کند.

جعبه دنده ، شافت درایو و پشتیبانی تجهیزات مکانیکی:

شافت محرک نیرو را از شافت خروجی موتور به شافت ورودی کاهش دنده منتقل می کند. واحد جعبه دنده بسته به نیاز فن سرعت را کاهش می دهد. لوله گشتاور واحد است پشتیبانی باعث تراز شدن دائمی موتور ، میلگرد و گیربکس می شود.

شیرهای توزیع :

دریچه های توزیع برای تنظیم جریان آب گرم استفاده می شود تا به طور مساوی در سلول ها توزیع شود. دهانه باز است به جو بدنه سوپاپ برای مقاومت در برابر محیط نامساعد خورنده طراحی شده است. شیر بایدحداقل افت فشار را ایجاد کند.

نازل:

پلاستیک به طور گسترده ای برای نازل استفاده می شود. بسیاری از نازل ها از PVC ، ABS ، پلی پروپیلن و نایلون پرشده از شیشه ساخته می شوند. از نازل ها برای توزیع یکنواخت آب گرم در داخل سلول یک برج خنک کننده استفاده می شود.

موتور فن خنک کننده برج :

موتورهای ضد انفجار برای استفاده در کاربردهای برج خنک کننده پتروشیمی و پالایشگاه ترجیح داده می شوند. در صورت نشتی یک مبدل حرارتی ، آب خنک کننده گرم مبدل ها ممکن است دارای گاز انفجاری باشد. موتور این است کهبا سیستم های حفاظتی مانند رله خطای زمین و رله بیش از حد بار و غیره ارائه شود.

ابزار دقیق برج خنک کننده :

سوئیچ های لرزش ، سوئیچ های سطح پایین روغن ، کلیدهای سطح برای حوضه آب سرد و گرم ، ترموکوپل برای اندازه گیری دمای آب سرد و گرم و متر سنج برای آرایش و دمیدن آب خنک کننده نرخ پایین سیستم دقیق ابزار دقیق موجود در هر برج خنک کننده است.

قیمت برج خنک کننده

قیمت کولینگ تاوربه عوامل مختلفی از جمله :

ساختار برج خنک کننده ، نوع آن خشک یا تر بودن ، مدار باز یا بسته بودن و عوامل لازم برای طراحی آن بستگی دارد. ساختار کولینگ تاور های شرکت کیش سپتیک از جنس مخازن پلی اتیلن دوجداره می باشد. این پکیج ها امکان تولید در هر حجم ، قطر و ارتفاعی هستند و امکان اتصال هر ورودی و خروجی و اتصالاتی را دارند. برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *