مخازن نگهداری اسید

منبع پلی اتیلن دوجداره در ایران

منبع پلی اتیلن امروزه بهترین جایگزین برای مخازن استیل که از گذشته برای ذخیره آب آشامیدنی منازل ، زمین های کشاورزی و دامداری ها استفاده میشد است.در گذشته که در مناطق محروم و بسیاری از روستاهایی که لوله کشی آب وجود نداشت از تانکر فلزی استفاده میشد.

از جمله معایب مخازن استیل :
  • یخ زدن آب درون آن ها در فصول سرد سال و زنگ زدگی به مرور زمان می باشد.
  • این مخازن در معرض مواد شیمیایی و اسید دچار خوردگی و پوسیدگی میشوند.
  • وزن بسیار بالا که مشکلاتی در حمل و نقل و نصب این منابع به وجود می آورد.
  • قیمت این مخازن نسبت به نمونه های پلاستیکی و پلی اتیلنی بسیار زیاد است.
  • این مخازن به عنوان محلی برای ذخیره و ته نشینی فاضلاب مناسب نیستند.
  • این مخازن در برابر مواد شیمیایی و باکتری های موجود در فاضلاب مقاوم نبوده و طی گذشت زمان دچار خوردگی و پوسیدگی و معمولا سوراخ میشوند.
  • در مخازن نگهداری فاضلاب از جنس استیل کنترل بوی بد ناشی از فعالیت باکتری ها امکان پذیر نیست و محیط اطراف را آلوده میکند.
  • این منبع ها در محیط هایی که رطوبت دارند باید رنگ ضد زنگ زده شوند و نیاز به عایق کاری دارند.

جایگزین مناسب برای منبع ، مخازن و تانکر استیل

منبع پلی اتیلن دوجداره بهترین جایگزین این مخازن و تانکرها هستند که نسبت به مخازن استیل وزن کم و حمل و نقل و نصب راحت تری دارند.این مخازن بدون خورنگی و زنگ زدگی هستند و هیچ مشکلی از نظر الکترولیز ندارند.

برای نگهداری آب بسیار مناسب هستند زیرا دارای تاییدیه FDA (سازمان غذاو دارو ) میباشند و طعم و بو به آب نمیدهند و جلبک نمی زنند.هنگام استفاده به عنوان مخزن فاضلاب در برابر مواد شیمیایی و باکتری ها و قارچ های درون فاضلاب مقاوم هستند.

کنترل بو در این مخازن امکان پذیر است و نیاز به عایق الکتریکی ندارند.به علت دوجداره بودن دیواره آن ها نفوذ سرما به درون آن ها و یخ زدن سیال صورت نمیگیرد.منبع پلی اتیلن دوجداره مناسب ترین تانکر در نگهداری اسید ، مواد شیمیایی و مشتقات نفتی هستند.

مخزن افقی پلی اتیلن

تفاوت منبع پلی اتیلن دوجداره تولیدی کیش سپتیک و مخازن پلاستیکی

مخازن پلاستیکی نوعی از مخازن پلی اتیلن هستند که اصطلاحا بصورت روتاری تولید میشوند.مقدار تعیین شده ای مواد پلی اتیلن به صورت پودر به داخل قالب ریخته شده و در اثر حرارت و چزخش قالب مواد پلاستیکی به دیواره قالب می چسبند و مخزن از قالب جدا میشود.

این منبع ها معمولا به صورت تک لایه و سفید رنگ هستند ولی به صورت دولایه و سه لایه و حتی ۴ لایه نیز تولید میشوند.لایه های دیواره این مخازن به معنای دو جداره بودن آن ها نیست بلکه فقط لایه های دیواره دو یا سه لایه مواد پلاستیکی هستند.

لایه های بیشتر دیواره آن ها تاثیر چندانی روی مقاومت مکانیکی و شیمیایی آن ها ندارد و فقط از عبور نور خورشید جلوگیری میکند.در مخازن پلاستیکی تک لایه با عبور نور خورشید داخل مخزن جلبک رشد میکند و با فعالیت باکتری ها طعم و بوی درون آن را تغییر میدهد.مخازن پلاستیکی ۴ لایه دارای یک لایه فوم دار به عنوان عایق سرما میباشد.در مواردی که مخزن در محیطی باز است امکان یخ زدگی در آب وجود دارد.

مخازن دوجداره پلی اتیلن

این مخازن تولید شده از لوله های کاروگیتی مطابق با استاندارد ۹۱۱۶ و کاملا به صورت دستی مونتاژ و آبندی میشوند.دیواره این مخازن به صورت دوجداره است که فضای بین دیواره ها خالی است که باعث استحکام و مقاومت مکانیکی بیشتر آن ها شده است.

سطح خارجی آن ها موج دار به رنگ مشکی(توسط مستربچ) است که مطابق با استاندارد ۲ الی ۲.۵ درصد دوده دارد که از ورود نور خورشید جلوگیری میکند و سطح داخلی صاف به رنگ روشن است.نگهداری آب درون این مخازن کاملا بهداشتی و بدون تغییر بو و رنگ است.

این مخازن جهت نگهداری مواد شیمیایی به خاطر مقاومت بالای مواد پلی اتیلن HDPE و ساختار و فرآیند تولید آن ها بسیار مناسب هستند.این مخازن قابلیت مدرج شدن دارند ،مخزن پلی اتیلن مدرج در مواردی که نیاز هست میتوان حجم مخزن در هنگام پر شدن مشخص باشد میتوان انجام داد.

قیمت منبع پلی اتیلن دوجداره در ایران

مخازن پلی اتیلن دوجداره براساس موارد زیر قیمت گذاری میشوند :

اولین مورد که روی قیمت مخزن تاثیر میگذارد قیمت مواد اولیه پلی اتیلن میباشد.پیش از هر چیزی مخزن بر اساس نوع موادی که قرار است در مخزن نگهداری شود دسته بندی میشودسپس مطابق با مقاومت مکانیکی و شرایطی که قرار است مخزن درآن قرار بگیرد.

متناسب با موارد بالا مخزن شبیه سازی شده و پروفیل مخزن طراحی و تولید می شود.دفنی یا غیر دفنی بودن آن و قطر و طول یا ارتفاع مخزن هم در تعیین قیمت آن تاثیر دارد.ابعاد مخزن متناسب با حجم سیالی که قرار است درون مخزن نگهداری شود تعیین میشود.

مخزن دوجداره پلی اتیلن

مخزن مخروطی یا ته قیفی پلی اتیلن

مخازن دوجداره پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت به شکل های مختلفی ساخته میشوند.یکی از انواع این مخازن ، مخزن ته قیفی است که می تواند حالت ایستایی خود را حفظ کنند.کف مخازن به شکل تخت و با قطری بیشتر از قطر خارجی مخزن طراحی و ساخته میشوند .

در شرایط کاری خاص به طور مثال در صنایعی که نیاز به مخلوط چند سیال با هم و یا مخلوط مواد خاصی به یک سیال نیاز است .همچنین در مواردی که نیاز است حین تخلیه مخزن تمامی مواد داخل مخزن پس از انجام فرایندهای مختلف مانند :

استخراج مواد مهم از قبیل طلا ، مس ، تیتانیوم و غیره صورت پذیرد ، بهتر است ازمخزن ته قیفی استفاده شود.

برای حفظ حالت ایستایی مخازن ته قیفی یا ته مخروطی یا کونیک ، مهندسان کیش سپتیک با راه حلی هوشمندانه و روش خاصی این مخازن را تولید میکنند که کف مخروطی مخازن داخل لوله قرار میگیرد و دیگر نیازی به طراحی و ساخت و صرف هزینه برای استراکچر نیست.مخزن می تواند روی بدنه اصلی خود قرار گرفته و حالت ایستایی خود را حفظ کند.

استوانه بدنه اصلی مخزن به اندازه ارتفاع مخروط بلندتر تولید شده و در واقع مخروط کف به طور کامل در داخل مخزن قرار می گیرد.در غیر اینصورت این مخازن میبایست روی استراکچر سوار میشد تا استراکچر علاوه بر ایجاد حالت ایستایی بتواند فشار ناشی از سیال روی مخروط کف مخازن را خنثی کند.

مخزن مخروطی یا ته قیفی
مخزن مخروطی یا ته قیفی
مخزن کونیک

مخزن کونیک با طراحی جدید و بدون نیاز به استراکچر

مخزن کونیک

سوراخ شدن مخزن استیل

مخزن استیل در تماس با مواد شیمیایی خورنده از جمله اسید ها در یک بازه زمانی نسبتا کوتاهی دچار فرسایش و سوراخ میشود.تولید کننده مخزن استیل با افزایش لایه ها و عیار استیل سعی بر کاهش زمان خوردگی استیل را دارند.

هزینه های تعمیر و نگهداری و بازسازی این مخزن سوراخ شده بسیار بالا میباشد.امروزه شرکت صنایع لوله های آبرسانی قزوین تحولی عظیم در این صنعت ایجاد کرده است. این مجموعه با عایق کاری مخازن استیل معیوب و سوراخ شده ، آنها را بازسازی کرده و عمری دوباره به آن ها بخشیده است.

لایه گذاری و یا عایق کاری مخزن استیل فرسوده توسط ورق های پی اتیلن دوجداره صورت میگیرد که تخصص ماست.با عایق کاری مخازن استیل معیوب هم هزینه ها را کاهش دهید و هم مخازن را مقاوم کنید.

لاینینگ
لاینینگ پلی اتیلن
لاینینگ مخزن فلزی
لایه گذاری یا لاینینگ با پلی اتیلن
لایه گذاری

سوراخ شدن منبع پلی اتیلن دوجداره

مخزن دوجداره پلی اتیلن با مخزن پلی اتیلن تک لایه تفاوت های زیادی دارد که در بالا به آن اشاره کردیم.سوراخ شدن منبع دوجداره به علت دو دیواره بودن بدنه آن ها به ندرت و بسیار کم اتفاق می افتد.

زیرا این منابع در صورت آسیب دیواره خارجی آن ها که در تماس با سطح بیرون است دچار اسیب می شود.البته دیواره خارجی این مخازن از نظر ضخامت متناسب با شرایط قرار گیری طراحی و تولید میشود.

طراحی نوع دیواره و پروفیل آن مخزن را در برابر تمام تنش های احتمالی وارد شده به مخزن ،آن را مقاوم میکند.در اینجا باید به این نکته نیز اشاره کنیم که مخزن دوجداره پلی اتیلن در تماغس با مواد شیمیایی خورنده سوراخ نمی شوند.مخزن پلی اتیلن دوجداره بهترین گزینه برای نگهداری انواع اسید و مواد شیمیایی می باشد.

سوراخ شدن مخزن دوجداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *