بارگیری سپتیک تانک

اجزای سپتیک تانک

اجزا و ساختمان تشکیل دهنده سپتیک تانک پلی اتیلن

اجزای سپتیک تانک و ساختمان اصلی سپتیک تانک پلی اتیلن ، مخزن دوجداره پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت میباشد. در واقع تمام فرآیندهای تصفیه یک سیستم سپتیک تانک در واحد هایی که درون آن تقسیم شده صورت میگیرد. معمولا این مخازن به صورت دفنی طراحی میشود که میتواند از جنس بتنی ، پلی اتیلن و فایبر گلاس باشد. مخزن سپتیک تانک شرکت کیش سپتیک از جنس پلی اتیلن سنگین  HDPE میباشد که مقاومت بالای مکانیکی و شیمیایی دارد.

دیواره بدنه این مخازن به صورت پروفیل های دوجداره متناسب با شرایط دفن سپتیک طراحی و تولید می شود. تمام اتصالات و جوش ها به مخزن اصلی به صورت پلی اتیلن صورت میگیرد و کاملا آب بند است و امکان نصب هر ورودی و خروجی و اتصالات را دارا می باشد. مخزن سپتیک از نوع پلی اتیلن به علت ساختاری که دارد در برابر انواع مواد شیمیایی موجود در فاضلاب و مخصوصا اسید تولیدی داخل فاضلاب مقاوم است.

نکته : به دلیل زمان ماند زیاد فاضلاب درون سپتیک تانک ، PH فاضلاب حاصله کمی پایین آمده و حالت اسیدی پیدا میکند.

ورودی فاضلاب

شامل لوله ای به قطر دلخواه مشتری میباشد که به داخل مخزن سرازیر میشود.یعنی در واقع به پارت اول سپتیک ورود میکند و معمولا قطر لوله ورودی ۱۱۰ میباشد. اتصالات ورودی عمدتا به صورت رینگ و فلنج به مشتری تحویل خواهد شد.

مخزن دوجداره پلی اتیلن
ورودی سپتیک تانک یا inlet
مخزن اولیه سپتیک تانک

یکی دیگر از مهمترین اجزای سپتیک تانک که بیشترین حجم سپتیک تانک را (۷۰درصد) به خود اختصاص داده است که محل ذخیره فاضلاب که فرصت ته نشینی مواد جامد و معلق را به فاضلاب میدهد.

دیواره جداکننده :

دیوایدرها باعث جلوگیری از ورود لجن و چربی و روغن ها به مخزن دوم میشود و همچنین فضای داخلی سپتیک تانک را به بخش های مختلف تقسیم میکند دیواره های جداکننده معمولا به دیوایدر وسط و یا بافل و بفل میانی هم معروف هستند

نمای داخلی سپتیک تانک پلی اتیلن
پارت اولیه سپتیک تانک
مخزن ثانویه (زلال سازی):

این مخزن که یکی دیگر از مهمترین اجزای سپتیک تانک پلی اتیلنی به حساب می آید ، تقریبا ۳۰ درصد حجم کل سپتیک تانک را شامل میشود و فاضلاب عاری از مواد قابل ته نشینی و شناوری در آن ذخیره میشود.

خروجی ونت هوا :

ونت اصولا در قسمت بالایی سپتیک تانک به دوصورت خمیده یا صاف نصب می گردد و انتقال گازهای هیدروسولفور و متان را که در طی فرایندهای بی هوازی که برای تصفیه فاضلاب تولید میشود را خارج میکند.

خروجی ونت سپتیک تانک
ونت تخلیه هوا و گاز
دریچه منهول (آدم رو) :

بخش حیاتی اجزای سپتیک تانک هستند و معمولا از دو عدد دریچه به سایز ۵۰۰ تشکیل شده که برای عبور و مرور تکنسین به داخل سپتیک جهت نصب تجهیزات و یا تخلیه سپتیک بکار میرود.

دریچه منهول یا آدم رو manhole
دریچه منهول مخزن پلی اتیلن
سیستم خروجی فاضلاب :

لوله خروجی بصورت زانو میباشد که زانوی آن مانع از خروج چربی به داخل چاه جذبی فاضلاب میشود و همانند سیفون عمل میکند و سیال را از نواحی پایینی تخلیه میکند. اتصالات خروجی عمدتا به صورت رینگ و فلنج به مشتری تحویل خواهد شد.

خروجی سپتیک تانک

2 دیدگاه برای “اجزای سپتیک تانک”

  1. سلام خدا قوت
    داخل مخازن شما هر تاسیساتی نیاز داشته باشیم میتونیم اجرا کنیم ؟
    و اینکه نقشه خاص اگر داشته باشیم مقدوره طبق اون تولید و اجرا کنید ؟
    تشکر میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *