سپتیک تانک کیش سپتیک

سپتیک و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

سپتیک پلی اتیلن دوجداره اسپیرال کاروگیت

سپتیک تانک دوجداره پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت با دیواره ساختمند

همه محصولات شرکت دارای گارانتی ۱۰ ساله تمام و کمال می باشند. این سازه‌ها وزن کمتر نسبت به سازه‌ های فلزی مشابه خود را دارند.

فهرست محتوای این مقاله

قیمت تمام شده

ابعاد استاندارد

عمق استاندارد دفن

ایمهاف تانک غیر دفنی و دفنی

عمر مفید سپتیک تانک پلی اتیلن حدود ۵۰ سال میباشد. در حالیکه یک مخزن septic بتنی خوش ساخت باید حداقل ۱۰ سال دوام داشته باشد ولی بعلت استفاده از بتن نامرغوب و طراحی و ساخت غیرمهندسی عمر این مخازن به ۲ الی ۳ سال محدود میشود. عمر مفید مخازن استیل ۲۰ تا ۳۰ سال است که بعلت تحریم صنایع فلزی کشور قیمت این مخازن بسیار بالاست و همین امر باعث پایین آمدن کیفیت این دسته مخازن شده است. مخازن پلی اتیلن با کیفیت خوب ممکن است از ۳۰-۴۰ سال دوام داشته باشند. با تخلیه منظم ، صرفه جویی در مصرف آب و مراقبت های عادی ، عمر سیستم خود را افزایش دهید. عوامل زیادی بر طول عمر یک سیستم تأثیر میگذارند که در ادامه به تمامی این موارد اشاره خواهیم کرد.

مقایسه سپتیک پلی اتیلن با بتنی و فلزی
مخزن پلی اتیلن با طراحی خاص

قیمت تمام شده گند انبار

همانطور که میدانید تانک های پلی اتیلن بسیار سبک تر از نمونه های بتنی و فلزی خود هستند و نصب آن ها معمولاً به صرفه تر است.در حالیکه هزینه کل سیستم مشابه است،هزینه های نصب بین یک مخزن گند انبار پلی اتیلن و سایر مواد بسیار متفاوت است.هزینه معمول این محصول پلی اتیلن رابطه مستقیمی با قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی دارد.

با انتخاب ابعاد آن که شامل قطر ، طول ، ظرفیت ، تعداد دریچه ویزیت و درب ، نازل ها ، دفنی یا غیردفنی بودن ، تعداد دیوایدر داخلی ، نوع پروفیل و چند پارامتر دیگر که در نقشه مشتری محترم قید شده قیمت محاسبه میشود.بطور کلی به علت عدم ثبات قیمت مواد اولیه در کشور نمیتوان قیمت ثابتی برای این محصولات در نظر گرفت.خوشبختانه شما میتوانید با تماس با شماره ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ در هر ساعتی از شبانه روز از قیمت این مخازن مطلع شوید.

آیا سپتیک از جنس پلاستیک در بازار وجود دارد ؟

بله ، این مخازن پلاستیکی از مواد پلی اتیلن به عنوان جایگزینی عالی برای بتن ساخته می شوند زیرا ماندگاری آنها به همان اندازه است.نصب آنها به سرعت انجام می شود و هزینه کلی مخزن و سیستم شما را کاهش می دهد.قابلیت جابجایی مخزن گند انبار پلی اتیلن از بارزترین ویژگی آنها است.امروزه در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکا از این مخازن به جای بتن و فلز استفاده میشود.

مخازن پلاستیکی که از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند برای استفاده های مسکونی و تجاری طراحی شده اند.سرویس بهداشتی عمومی ، تریلرها ، پارک های RV (پارک هایی که محل اتراق خودروهای کاروان میباشد) ، خانه ها ، کلبه ها ، ساختمانهای قابل حمل و هر شغل یا صنعتی که باشد مخازن سپتیک پلی اتیلن در آنها وجود دارد.

آیا گند انبار پلی اتیلن از بقیه بهتر است ؟

 • این مخازن از جنس پلی اتیلن ضد آب هستند و از خوردگی و فرسایش در برابر آب در امان هستند.
 • همچنین در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند.
 • مخازن پلی اتیلن از آنجا که از جنس پلاستیک انعطاف پذیر است کمتر در معرض ترک خوردگی هستند،بنابراین نوع پلی اتیلنی به اندازه نوع سیمانی آن ترک نمیخورد.
 • نوع پلی اتیلنی از نوع سیمانی بهداشتی ترند
 • بعلت منعطف بودن با زمین لرزه و تغییرات پوسته زمین دچار مشکل نمیشوند

آیا ایمهاف تانک می تواند ۵۰ سال دوام داشته باشد؟

دوام ایمهاف تانک به عوامل زیادی از جمله شرایط خاک و نگهداری بستگی دارد.عبور ماشین آلات ترافیکی در طول عمر این مخازن موثر است. نوع پلی اتیلن ۴۰ تا ۵۰ سال دوام خواهد آورد ، اما در شرایط مناسب می تواند تقریباً به مدت نامحدود دوام داشته باشد. شایان ذکر است گارانتی شرکت کیش سپتیک به صورت ۱۰ ساله صادر میشود

آیا ورود سفید کننده ها و مواد شیمیایی به داخل گندانبار مضر است ؟

ورود کمی مواد سفید کننده از طریق شستن لباس ها تاثیر چندانی در چند هزار گالن آب و باکتری موجود در مخزن شما نخواهد گذاشت.در مجموع میبایست از ورود مواد شیمیایی با دانسیته بیشتر از آب به داخل این مخازن جلوگیری کردهرگز پاک کننده های خام ، سفید کننده یا مواد شیمیایی خانگی را در فاضلاب نریزید

چون اینگونه مخازن جهت تصفیه اولیه آب طراحی و ساخته میشوند و تحمل اسیدها را ندارند.در صورتی که محلول ورودی این مخازن حاوی اسید و مواد شیمیایی باشد باید توسط کارفرما به واحد تولید اطلاع داده شود تا مخزن مناسب ساخته شود.بطور کلی میتوان گفت که ورود مواد غیر قابل تجزیه به داخل این سیستم باعث بروز مشکل در عملکرد آن میشود

یک septic با حجم ۳.۷ مترمکعب یک واحد آپارتمان با چه تعداد اتاق خواب را میتواند ساپورت کند ؟

متداولترین سوال در این زمینه این است که “به چه ابعاد و حجم مخزن septic نیاز داریم”

محاسبه ظرفیت سپتیک تانک

هر سال چند بار نیاز به تخلیه مخزن سپتیک پلی اتیلن ۳.۸ مترمکعب داریم؟

به عنوان مثال یک مخزن ۳۸۰۰ لیتری (۳.۸ مترمکعب یا۱۰۰۰ گالنی) که توسط ۲ نفر استفاده می شود باید هر ۵.۹ سال تخلیه شود.اگر ۸ نفر از این مخزن استفاده می کنند میبایست هر ساله آن را تخلیه کنید

ابعاد استاندارد

اگر مخزن سیستم فاضلاب شما خیلی کوچک باشد قبل از اینکه همه مواد تجزیه شود فاضلاب از خروجی خارج می شود زیرا آب بیشتری پمپاژ میشود.منطقی است که مخازن بزرگتر را بهتر فرض کنیم ، اما از طرفی مخزنی که خیلی بزرگ باشد می تواند باکتری های تشکیل دهنده را مخلوط کند که این امر ناخوشایندی خواهد بود.بعنوان مثال ابعاد مخزن سپتیک پلی اتیلن ۳.۸ مترمکعب نیز با قطر ۱۴۰۰ میلیمتر و طول ۲.۵ متر تولید و مونتاژ میشود.

بهترین نوع برای خرید

بهترین انتخاب نوع پلی اتیلن پیش ساخته است. این تانک های پیش ساخته دارای مزایای بسیاری نسبت به مخازن بتنی ، استیل یا فایبرگلاس هستند. به همین دلیل بسیاری از شهرها به استفاده از مخازن گند انبار پلی اتیلن نیاز دارند. سبک بودن ، جابجایی راحت ، تعمیرات در محل ، غیرقابل نفوذ بودن توسط جانداران و نور خورشید از مهمترین مزایای این دسته هستند.

عمق استاندارد دفن

کاملا بستگی به قطر مخزن دارد ولی بهترین حالت دفن این محصولات ماکزیمم ۱ متر از تاج مخزن میبایست زیر خاک قرار گیرد. ابعاد محدوده آماده سازی شده زیر سپتیک تانک (چه خاک متراکم شده، چه بتن) از طول و عرض حتما باید حدود ۱ متر بزرگتر از ابعاد خود آن باشد.

روش صحیح دفن و نصب سپتیک
انتقال سپتیک به داخل چاله

آیا یک مخزن سیستم پیش تصفیه ۳۸۰۰ لیتری به اندازه کافی بزرگ است ؟

اندازه اکثر تانک های مسکونی از ۲۸۰۰ لیتر (۲.۸مترمکعب) تا ۴۷۰۰ لیتر (۴.۷ مترمکعب) است. یک خانه متوسط ​​۳ خوابه کمتر از ۲۳۰ متر مربع احتمالاً به مخزن ۳.۸ مترمکعب احتیاج دارد. یک ایمهاف تانک پلی اتیلن با اندازه مناسب قبل از اینکه به زمان تخلیه و تمیزکاری برسد باید ۳ سال پساب و فاضلاب را در خود نگه دارد.

۶ مورد از علائم خرابی ایمهاف تانک

خوشبختانه گند انبارهای پلی اتیلن ساخت و مونتاژ kishseptic.com به هیچ وجه نیاز به تعویض ندارد و با گارانتی مادام العمر تحویل مشتری میگردد. البته متأسفانه سیستم های تصفیه بتنی و غیره برای همیشه دوام ندارند. با نگهداری و تخلیه لجن منظم ، سیستم شما میتواند سالها دوام داشته باشد. در اینجا چند مورد از علائم متداول برای از کار افتادن سیستم septic آورده شده است.

 • اگر سیستم خراب باشد فاضلاب خام ممکن است دوباره به داخل سرویس بهداشتی برگردد. ممکن است صدای غرغر از لوله ها را بشنوید یا بوی بدی در اطراف خانه خود استشمام کنید. گرفتگی لوله ها می تواند دلیل این صدا باشد. علاوه بر این ممکن است تخلیه نامناسب انجام شده باشد. اگر اغلب این علائم گرفتگی را مشاهده می کنید حتماً با شماره ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۵ تماس بگیرید تا با اعزام کادر فنی ، سیستم را بررسی کند.
 • دو علامت معمول وجود دارد که مخزن به درستی کار نمی کند. اگر غالباً سرریز شود ممکن است تانک ، فاضلاب را به درستی دفع نکند. اگر میزان زیادی از مواد جامد در مخزن اولیه (ته نشینی) وجود داشته باشد ممکن است این مواد جامد خوب تجزیه نشوند. هر دو این مشکلات می توانند نشان دهند که سیستم شما باید بررسی شود.
 • وقتی باران باریده است و در محوطه دفن سیستم شما گودال هایی در حال شکل گیری هستند ممکن است سیستم آسیب دیده باشد. گند انبار پلی اتیلن شما ممکن است فاضلاب را به درستی دفع نکند که باعث جمع شدن آب می شود. در شرایطی که سیستم نمی تواند عملکردهای اساسی خود را انجام دهد باید با تیم پشتیبانی kishseptic تماس بگیرید.
 • به محلی که سیستم پیش تصفیه فاضلاب در آن دفن شده نگاه کنید. آیا چمن آنجا نسبت به مناطق دیگر سبزتر است؟هنگامی که لوله های زهکشی منتهی به مخزن یا خود مخزن شروع به شکستن می کند سطح رطوبت خاک به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.این همان چیزی است که باعث سبزتر شدن چمن میشود. همچنین ممکن است به دلیل سطح رطوبت بالا و وجود فاضلاب که برای گیاهان همانند کود عمل می کند ، رشد بیشتری در منطقه مشاهده کنید.اگرچه گیاهان در محوطه مخزن شما بسیار شاداب تر و پربارتر خواهد شد اما این نشانه هشدار آسیب سیستم است.
 • آب چاه آلوده نشانه دیگری است که خبر از خرابی سیستم میدهد. برای آزمایش آب می توانید توسط یک متخصص حرفه ای یک سری آزمایش انجام دهید.باکتری ها ، نیترات ها و سایر آلاینده های موجود در آب علائم بسیار خطرناکی هستند. آب آلوده به این معنی است که سیستم آب را به درستی دفع و فیلتر و تجزیه نمی کند. این یک مشکل بسیار خطرناک است که نشان می دهد سیستم باید در اسرع وقت بررسی شود.
 • در صورت مشاهده هر یک از علائم فوق و نگرانی از نحوه عملکرد صحیح سیستم ، با تیم پشتیبانی هلدینگ لوله های آبرسانی تماس بگیرید. یک لوله کش متخصص در نگهداری سپتیک میتواند به محل دفن مخزن شما آمده ، سیستم را بازرسی کند و خرابی ها را ارزیابی کند. تیم اعزامی در مورد بهترین روش کار با شما گفتگو می کنند و به شما کمک می کنند تا تعیین کنید که آیا سیستم باید تعمیر شود یا خیر.

نشانه های عملکرد صحیح septic tank پلی اتیلن

۵ علامتی که موعد تخلیه سیستم تصفیه فاضلاب را نشان میدهد

 1. بوی نامطبوع . با پر شدن تانک عملا فضای کمتری برای گاز ایجاد شده در مخزن شما بوجود می آید که باعث پس زدن بوی نامطبوع میشود.
 2. چمن بیش از حد سرسبز اطراف محل دفن سیستم. هنگامی که یک سپتیک به درستی کار میکند نباید باعث شود که چمن بالای آن به طور قابل توجهی بهتر از بقیه محوطه به نظر برسد.
 3. آب راکد
 4. برگشت فاضلاب به لوله های ورودی
 5. پر شدن و لبریز شدن فاضلاب در تانک اول و دوم

اغلب چند بار باید تانکر سیستم تصفیه خود را تخلیه کنیم ؟ مدت زمان پر شدن ؟

معمولا هر سه تا پنج سال ، بطور متوسط ​​سیستم تصفیه خانگی باید حداقل هر سه سال توسط یک متخصص بررسی شود. مخازن گند انبار خانگی به طور معمول هر سه تا پنج سال بایستی تخلیه شوند. سالها طول می کشد تا مخزن نیاز به تخلیه پیدا کند و مخزن septic تا ظرفیت ماکزیمم آن پر شود. میانگین استفاده برای یک خانواده چهار نفره ظرف تقریباً یک هفته مخزن را با ظرفیت اسمی ۳۸۰۰ – ۵۷۰۰ لیتری پر می کند.

توجه داشته باشید که پر شدن مخازن Septic ملاک تخلیه آن نیست چون بطور مداوم آب حاصل از تصفیه در مخزن اولیه و ثانویه به چاه جذبی وارد میشود

کوچکترین ایمهاف تانک که میتوان تهیه کرد چه ابعادی دارد؟

کوچکترین مخزن پلی اتیلن مذکور تولید شده توسط گروه صنعتی لوله های آبرسانی قزوین با قطر ۸۰۰ میلیمتر و طول ۱ متر میباشد

کوچکترین سایز سپتیک تانک در دنیا
سپتیک کوچک
سپتیک با قطر 800 میلیمتر

تفاوت بین ایمهوف تانک و مخزن نگهدارنده

مخزن septic پلی اتیلن، مخزن بزرگی است که فاضلاب خانگی را از طریق لوله ورودی جمع می کند ، پساب را از طریق فرایند عمل زیستی تصفیه می کند و آب تصفیه شده را به چاه جذبی منتقل می کند.یک مخزن نگهدارنده فاضلاب نیز فاضلاب خانه را از طریق یک ورودی جمع می کند و در خود نگه میدارد و هیچگونه عمل تصفیه و تجزیه ای داخل آن اتفاق نمی افتد.

آیا باران شدید بر سیستم تصفیه تأثیر می گذارد ؟

در صورتیکه از آب خروجی ایمهاف تانک توسط لوله های زهکشی برای آبیاری بخشی از زمین محوطه استفاده شود ، باران شدید مشکل احتمالی دیگری را در بخش تخلیه سیستم ایجاد می کند. آب جای دیگری برای رفتن نخواهد داشت و به طور بالقوه می تواند از تانک سرریز کند. با گذشت زمان این سرریز می تواند به لوله کشی شما برسد و باعث کندی تخلیه لوله های خروجی و پس زدن بوی بد شود

چه چیزی باعث از بین رفتن سیستم میشود ؟

سیستم های تصفیه خانگی برای تخلیه آب ، مواد زائد انسانی و دستمال توالت طراحی شده اند. هر چیز دیگری که در توالت ، سینک ظرفشویی یا وان خود بریزید می تواند در سیستم شما مشکل ایجاد کند.

آیا همه این تانک ها ۲ درب دارند ؟

به دلیل مکانیزم عملکرد سپتیک تانک که از دو محفظه یکی با  ۲ سوم و دیگری با ۱ سوم طول مخزن ساخته میشوند میبایست با ۱ دیوایدر این دو بخش را از هم جدا کرد .این دو پارت از طریق ۲ عدد دریچه بازدید قابلیت دسترسی دارند و برای هر کدام یک درب دریچه نصب میشود

دریچه مخزن سپتیک
مخزن سپتیک پلی اتیلن با 2 دریچه بازدید

فاصله استاندارد یک گند انبار پلی اتیلن از یک نهر چقدر است ؟

چرا چمن روی مخزن سیستم تصفیه فاضلاب طراوت ندارد ؟

این بدان معنی است که سیستم شما همان طور که میبایست کار کند به نحو احسن عمل میکند و جای نگرانی نیست.چمن در آب و هوای گرم یا خشک به رنگ قهوه ای در میاید زیرا آب کافی دریافت نمی کند و علت لایه نازک خاک سطح روی مخزن است

اگر سیستم خود را تخلیه نکنید چه اتفاقی می افتد ؟

اگر مخزن تخلیه نشود مواد جامد در مخزن جمع می شوند و از ظرفیت نگهداری مخزن کاسته می شود.در نهایت مواد جامد به لوله خروجی می رسند که به چاه جذبی و یا منطقه زهکشی شده وارد میشود و باعث گرفتگی می شوداز طرفی لوله های ورودی هم پس زده و آب به داخل منزل یا واحد صنعتی بر میگردند

چگونه لجن را در این مخازن بدون تخلیه کاهش دهیم؟

 • یک سیستم هوادهی در داخل مخزن ایمهاف خود نصب کنید.
 • هرگونه لجن فشرده شده را از بین ببرید.
 • مخلوط فعال کننده زیستی یا میکروب را به داخل مخزن ته نشینی اضافه کنید.

آیا میتوان septic تانک را روی زمین نصب کرد ؟

بله ، شرکت kishseptic.com توانایی ساخت انواع دفنی و غیردفنی را دارد. سیستم غیردفنی میتواند یک راه حل جایگزین تصفیه فاضلاب در محل را در مکان هایی که شرایط خاک برای سیستم های تصفیه فاضلاب معمولی در زمین مناسب نیست ، ارائه دهد. تانک های غیردفنی برای همه مناطق آب و هوایی از جمله مناطقی که بارندگی زیادی دارند (مثل شمال کشور) گزینه ایده آل تری هستند.

سپتیک تانک افقی

پکیج تصفیه فاضلاب با ۵ دیوایدر وسط

سپتیک تانک عمودی

ایمهاف تانک عمودی

نقشه ایمهاف تانک عمودی

نقشه ایمهاف تانک عمودی

آیا septic آبهای زیرزمینی را آلوده میکند ؟

سپتیک تانک با تجزیه و تصفیه اولیه فاضلاب و بازیافت آب می تواند به دوباره پر شدن منابع آب زیرزمینی کمک کند.با این حال ، اگر سیستم به درستی کار نکند ، می تواند آبهای اطراف را آلوده کندمعمولا نوع بتنی این سیستم دچار مشکل شده و به طبیعت صدمه وارد میکنند

👇 ورود این مواد مطلقا ممنوع 👇

هرگز روغن،بنزین،مواد رقیق کننده رنگ،حلال ها،مواد شیمیایی عکاسی،علف های هرز یا حشرات را وارد سیستم تصفیه نکنید. حتی رنگ لاتکس نیز برای سیستم شما مضر است. آنها می توانند سیستم تصفیه شما را دچار اشکال کنند و احتمالاً منابع آب را برای کل منطقه شما تهدید می کنند.

اضافه کردن باکتری

هر ماه یک بسته مخمر خشک آبجوسازی را همراه با آب ورودی به سیستم وارد کنید. این مخمر به افزودن باکتری های “خوب” به مخزن شما و تجزیه فاضلاب کمک می کند.

آیا در صنعت تولید نوشابه میتوان از این سیستم استفاده کرد؟

بله ، ورود نوشابه و محلول های همراه با آن آسیبی به سیستم نمیرساند و میتوان از آن در این صنعت استفاده کرد

آیا می توان از روی یک مخزن مدفون با خودرو عبور کرد ؟

تحمل بار ترافیکی عبوری از روی این مخازن نیز کاملا به نوع تولید آن مخازن بستگی دارد. septic های این شرکت با توجه به سفارش مشتری طراحی و تولید میشود. کارفرمای محترم میبایست لحظه درخواست خود عبور یا عدم عبور بار ترافیکی از روی مخازن را اعلام کند تا با توجه به آن طراحی و تولید شود

محصولات هلدینگ لوله های آبرسانی تحمل دفن شدن زیر اتوبان ها یا باند فرودگاه را هم دارد.

بفل میانی

بفل یا دیوایدر در داخل این تانک ها بکار میرود و بعنوان جداکننده پارت اول از دوم استفاده میشود.

خطر استنشاق گاز تولیدی

این سیستم های تصفیه اولیه فاضلاب نیز همچنان خطرات سلامتی دارند زیرا گازهای فاضلاب تولید می کنند که می تواند برای انسان سمی باشد و همچنین باعث ایجاد اثر گلخانه ای می شود.مسمومیت با گاز تولیدی آنها در صورت استنشاق در غلظت های زیاد یا به مدت طولانی می تواند کشنده باشد. به همین دلیل یک عدد نازل خروجی ونت گاز در بالای مخزن تعبیه شده تا گازهای تولیدی حاصل از تجزیه فاضلاب به بیرون هدایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *