مخزن نگهداری انواع اسید

مخزن اسید از جنس پلی اتیلن

مخزن نگهداری اسید پلی اتیلن قابل رقابت با پ پ

مخزن اسید تولیدی شرکت “کیش سپتیک” قابلیت ذخیره هر نوع اسید با دانسیته مختلف و دمای کاری های متفاوت را داراست. با ما باشید تا در مورد مخزن ضد اسید بیشتر آشنا شوید.

اسید سولفوریک چیست

یک اسید غیر آلی خورنده است که به طور گسترده تولید می شود و در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.مخازن نگهداری آن ها باید مقاوم در برابر خاصیت واکنش پذیری این اسید باشد. فرمول شیمیایی اسید H₂SO₄ است. H₂SO₄ یک اسید معدنی دیپروتیک و قوی است که به دلیل چگالی زیاد “وزن” محسوب می شود.H₂SO₄ معروف به اسید سولفوریک به عنوان اسید باتری یا سولفات دی هیدروژن شناخته می شود.

نامهایی که دیگر معمولاً استفاده نمی شوند شامل اسید سولفین و روغن ویتریول است.محلول ها ۱۰۰٪ H₂SO2 تا حدی با آب رقیق می شوند و در درصد وزن گزارش می شوند. این ماده یک مایع بدون بو و نیمه روغنی است که بسته به خلوص محلول ، جایی که محلول های خالص بی رنگ هستند ، از شفاف تا زرد ظاهر می شود.گرانروی H₂SO vis بیشتر از آب است ، که به توصیف آن به عنوان یک محلول روغنی می باشد.

تانکر اسید سولفوریک

اسید سولفوریک غلیظ بسیار خورنده است و در صورت عدم کنترل صحیح باعث سوختگی جدی می شود.باعث سوختگی شیمیایی می شود. سوختگی ثانویه حرارتی در نتیجه کم آبی می شود.اگر اسید سولفوریک با چشم تماس مستقیم داشته باشد ، می تواند باعث کوری دائمی شود.

در صورت بلع ، این ماده شیمیایی ممکن است باعث سوختگی داخلی ، آسیب غیرقابل جبران عضو و احتمالاً مرگ شودشرایط نگهداری اسید سولفوریک باخطرات واقعی را بیان می کنند که در هنگام دست زدن و ذخیره سازی باید مورد توجه قرار گیرند.

نگهداری این اسید در حجم بالا نباز به مخازن نگهداری اسید مخصوص دارد که نکات ایمنی کار با سولفوریک اسید را داشته باشد.واکنش اسید سولفوریک با پلاستیک بسیار کم هست پس مخازن پلی اتیلن مناسب ترین تانکر است.

نیتریک اسید

 (HNO3) یک اسید معدنی بسیار خورنده است. این ترکیب خالص بی رنگ است،معرف اصلی برای نیتراسیون است ( افزودن یک گروه نیترو ، به طور معمول به یک مولکول آلی).ترکیبات نیترو حاصل از مواد منفجره شوک و گرمازا هستندولی تعداد کمی از آنها به اندازه کافی پایدار هستند.

ترکیبات پایدار به عنوان رنگدانه ها در جوهرها و رنگها مورد استفاده قرار می گیرند.ترکیبات ناپایدار به عنوان مهمات و تخریب مورد استفاده قرار می گیرد.معمولاً به عنوان یک ماده اکسید کننده قوی استفاده می شود.

گازهای متصاعد شده از آن نیز بوی نامطبوعی دارد.قابلیت حل شدن در آب را دارد و در مجاورت نور خورشید به رنگ قهوه‌ای متمایل می‌شود.در هوافضا ، کود شیمیایی ، داروها و خالص سازی فلزات کربرد دارد .بنابراین از اهمیت ویژه ای در صنایع مختلف برخوردار است.

مخزن اسید نیتریک

اسید نیتریک یک اسید بسیار خورنده است که می تواند بسرعت باعث سوختگی شدید شیمیایی شود.در صورت استنشاق غبار اسید نیتریک ، خطرات سلامتی شامل خوردگی غشاهای مخاطی ، تاخیر در ادم ریوی و حتی مرگ است.تماس با چشم می تواند باعث آسیب دائمی قرنیه شود. علاوه بر این ، در صورت بلعیدن اسید نیتریک می تواند باعث سوختگی شدید و سریع خورنده دهان ، گلو و دستگاه گوارش شود.

این ماده شیمیایی همچنین می تواند با برخی ترکیبات مانند پودرهای فلزی و سقز واکنش شدیدی نشان دهد.در صورت تماس با مواد آلی یک اکسید کننده قوی است که می تواند باعث ایجاد آتش سوزی شود. شرایط نگهداری اسید نیتریک به دلیل خطرات ناشی از اسید نیتریک ، لازم است اقدامات ایمنی بسیاری را رعایت کنید.نگهداری این ماده در حجم بالا نیاز به تانکر متناسب با شرایط نگهداری این اسید باشد.

اسید سیتریک چیست

اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف است که فرمول مولکولی C6H8O7 دارد. به طور طبیعی در میوه های مرکبات دیده می شود.در بیوشیمی ، این یک ماده متوسط در چرخه اسید سیتریک است ، که در متابولیسم همه موجودات هوازی رخ می دهد.به طور گسترده ای به عنوان یک اسید کننده ، به عنوان یک طعم دهنده و یک ماده شیمیایی استفاده می شود.

سیترات مشتق اسید سیتریک است. یعنی نمکها ، استرها و آنیون چند اتمی موجود در محلول.به عنوان مثال ، نمک تری سدیم سیترات است. یک استر سدیم تری اتیل است.محلول های اسید سیتریک محلول های بافر بین PH 7و PH 8 هستند.در سیستم های بیولوژیکی در حدود pH 7 ، دو گونه موجود یون سیترات و یون مونو هیدروژن سیترات هستند.

بافر ترکیبی SSC 20X نمونه ای از کاربردهای رایج است.از طرف دیگر ، pH محلول اسید سیتریک ۱ میلی مولار در حدود ۳.۲ خواهد بود.pH آب میوه های مرکبات مانند پرتقال و لیمو به غلظت اسید سیتریک بستگی دارد ، برای غلظت بالاتر اسید پایین است و برعکس.نمک های اسیدی اسید سیتریک را می توان با تنظیم دقیق pH قبل از تبلور ترکیب تهیه کرد. به عنوان مثال ، سدیم سیترات را ببینید.

مخزن اسید سیتریک

شرایط نگهداری این اسید نیاز به مخازنی متناسب با ویژگی ها و مشخصات آن دارد.تانکر ضد اسید تولید شده این شرکت کیش سپتیک متناسب با شرایط  شیمیایی و شرایط نگهداری اسید طراحی و تولید می شود.

مخزن اسید از جنس پلی اتیلن

اسید پانتوتنیک چیست

اسید پانتوتنیک یک ویتامین محلول در آب ، یکی از ویتامین های گروه B است.این ماده از آمینو اسید β-آلانین و اسید پانتوئیک سنتز می شود .برخلاف ویتامین E ، که در هشت فرم مرتبط شیمیایی به نام ویتامین ها دیده می شود ، اسید پانتوتنیک تنها یک ترکیب شیمیایی است.

همه حیوانات برای سنتز کوآنزیم A ، ضروری برای متابولیسم اسیدهای چرب و همچنین سنتز و متابولیسم پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی ها به اسید پانتوتنیک نیاز دارند.اسید پانتوتنیک ترکیبی از اسید پانتوئیک و β-آلانین است. به عنوان یک مکمل غذایی یا ماده غذایی خوراکی حیوانی ، شکلی که معمولاً استفاده می شود.

مخزن اسید پانتوتنیک

پانتوتنیک اسید به دلیل پایداری شیمیایی و از این رو ماندگاری طولانی مدت محصول ، در مقایسه با سدیم پانتوتنات یا اسید پانتوتنیک آزاد است.نگهداری از این اسید مطابق با مشخصاتر فنی این اسید باید صورت بگیرد.

اسید فرمیک چیست

اسید فرمیک ، اسید متانوئیک به طور سیستماتیک ، ساده ترین اسید کربوکسیلیک است و دارای فرمول شیمیایی HCOOH است.استرها ، نمک ها و آنیون حاصل از اسید فرمیک را فرمات می نامند. از نظر صنعتی ، اسید فرمیک از متانول تولید می شود. اسید فرمیک مایعی بی رنگ است که دارای بوی تند نفوذی در دمای اتاق است و بر خلاف اسید استیک مربوط نیست.با آب و بیشتر حلال های آلی قطبی قابل اختلاط است و تا حدی در هیدروکربن ها محلول است.

در هیدروکربن ها و در مرحله بخار ، بیشتر از مولکول های منفرد از دیمرهای متصل به هیدروژن تشکیل شده است.اسید فرمیک گازی به دلیل تمایل به پیوند هیدروژن ، از قانون گاز ایده آل پیروی نمی کند. اسید فرمیک جامد ، که می تواند در هر دو چند شکل وجود داشته باشد ، از یک شبکه بی پایان موثر از مولکول های اسید فرمیک متصل به هیدروژن تشکیل شده است.اسید فرمیک یک آزوتروپ کم جوش را با آب تشکیل می دهد (۲۲.۴٪). اسید فرمیک مایع به supercool تمایل دارد.

مخزن اسید فرمیک – تانکر متانوییک اسید

اسید فرمیک یا متانوییک اسید این ماده واسطه مهمی در سنتز شیمیایی است و به طور طبیعی اتفاق می افتد .نگهداری در حجم زیاد این مخازن با توجه به شرایط شیمیایی این ماده نیاز به مخازن با طراحی مطابق با این شرایط دارد.

اسید فسفریک چیست

اسید فسفریک ، همچنین به عنوان اسید ارتو فسفریک یا اسید فسفریک (V) شناخته می شود ، یک اسید ضعیف با فرمول شیمیایی H است۳PO4- به طور معمول به عنوان شربت بی رنگ با غلظت ۸۵٪ در آب مشاهده می شود. ترکیب خالص یک جامد بی رنگ است.

هر سه هیدروژن در درجات مختلف اسیدی هستند و می توانند به صورت یون های H + (پروتون ها) از مولکول خارج شوند.هنگامی که هر سه یون H + حذف می شوند ، نتیجه یک یون ارتوفسفات PO43− است که معمولاً “فسفات” نامیده می شود.

حذف یک یا دو پروتون باعث یون دی هیدروژن فسفات H می شود.۲PO−۴ ، و یون هیدروژن فسفات HPO2−۴ ، به ترتیب اسید ارتوفسفریک استرهایی نیز تشکیل می دهد که ارگانوفسفره نامیده می شوند.

مخزن اسید فسفریک

اسید فسفریک معمولاً در آزمایشگاه های شیمیایی به عنوان محلول آبی ۸۵٪ مشاهده می شود که یک مایع شربت دار بی رنگ ، بی بو و غیر فرار است.اگرچه اسید فسفریک یک اسید قوی به شمار نمیرود ولی هنوز درصد خطرناکی خود را دارد و نگهداری از آن بسیار پر خطر است.

مخزن اسید عمودی یا ایستاده

اسید استیک چیست

اسید استیک یا اسید اتانوئیک به صورت سیستماتیک نامیده می شود ، یک ترکیب آلی مایع بی رنگ با فرمول شیمیایی CH3COOH است.در صورت رقیق نشدن ، گاهی به آن اسید استیک یخچالی گفته می شود. حجم سرکه از اسید استیک ۴٪ کمتر نیست و باعث می شود اسید استیک جز the اصلی سرکه باشد.اسید استیک دارای طعم ترشی مشخص و بوی تندی است.علاوه بر سرکه خانگی ، عمدتا به عنوان پیش ماده پلی استیل و استات سلولزی تولید می شود.

اسید استیک دومین اسید کربوکسیلیک ساده (بعد از اسید فرمیک) است. از یک گروه متیل متصل به یک گروه کربوکسیل تشکیل شده است. در خانوارها ، اسید استیک رقیق اغلب در مواد رسوب زدایی استفاده می شود. در صنایع غذایی ، اسید استیک توسط کد افزودنی غذایی E260 به عنوان تنظیم کننده اسیدیته و به عنوان چاشنی کنترل می شود. در بیوشیمی ، گروه استیل ، مشتق از اسید استیک ، برای همه اشکال زندگی اساسی است. هنگامی که به کوآنزیم A متصل می شود ، در متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها نقش اساسی دارد. تقاضای جهانی برای اسید استیک حدود ۶.۵ میلیون تن در سال (Mt / a) است که تقریبا ۱.۵ Mt / a با بازیافت تأمین می شود. باقی مانده از متانول تولید می شود. سرکه بیشتر اسید استیک رقیق است که اغلب با تخمیر و اکسیداسیون بعدی اتانول تولید می شود.

تانکر اسید استیک – تانکر اتانوییک اسید

این ماده به عنوان یک اسید ضعیف طبقه بندی می شود زیرا فقط تا حدی در محلول جدا می شود. اسید استیک غلیظ خورنده است و می تواند به پوست حمله کند. یک ماده شیمیایی مهم و صنعتی است که کاربرد زیر را دارد :

در تولید استات سلولز برای فیلم عکاسی ، پلی وینیل استات برای چسب چوب و الیاف مصنوعی و پارچه ها توجه به کاربرد های صنعتی و خانگی این اسید نیاز به نگهداری آن ها در حجم بالا می باشد. مخازن و تانکر های مخصوص به این اسید باید متناسب با حجم و مشخصات شیمیایی آن ها طراحی و تولید شود.

اسید بوتیریک چیست

اسید بوتریک که با نام سیستماتیک بوتانوئیک اسید نیز شناخته می شود .یک اسید آلکیل کربوکسیلیک با زنجیره مستقیم با فرمول شیمیایی CH3CH2CH2CO2H است.

این مایعی روغنی و بی رنگ و بوی نامطبوع است. ایزوبوتیریک اسید (۲-متیل پروپانوئیک اسید) یک ایزومر است.نمک ها و استرهای اسید بوتیریک به عنوان بوتیرات یا بوتانوات شناخته می شوند.این اسید به طور گسترده در طبیعت وجود ندارد ، اما استرهای آن گسترده هستند.

اسید بوتیریک به عنوان یک اسید کربوکسیلیک معمولی واکنش نشان می دهد.می تواند مشتقات آمید ، استر ، آنیدرید و کلرید را تشکیل دهد.دومی ، بوتیریل کلراید معمولاً به عنوان واسطه برای بدست آوردن موارد دیگر استفاده می شود.

مخزن اسید بوتریک

این ماده شیمیایی رایج صنعتی و یک جز component مهم در روده پستانداران است.در صنعت ، اسید بوتیریک با هیدروفورمیلاسیون از پروپن و سینگاس تولید می شود و بوتیارالدئید را تشکیل می دهد که تا محصول نهایی اکسید می شود.کاربرد این اسید ها در صنایع زیاد است بذای نگهداری از آن ها نیاز به مخازن و تانکر هایی با حجم و مقاومت مکانیکی بالا می باشد.

اسید پیرویک چیست

اسید پیرویک (CH3COCOOH) با اسید کربوکسیلیک و یک گروه عملکردی کتون ساده ترین اسیدهای آلفا-کتو است.پیروات (/ paɪˈruːveɪt /) ، پایه مزدوج ، CH3COCOO− ، یک واسطه اصلی در چندین مسیر متابولیکی در سلول است.اسید پیرویک را می توان از طریق گلیکولیز از گلوکز تهیه کرد.

گلوکونئوژنز دوباره به کربوهیدرات ها (مانند گلوکز) یا از طریق واکنش با استیل-CoA به اسیدهای چرب تبدیل کرد.همچنین می تواند برای ساخت اسید آمینه آلانین مورد استفاده قرار گیرد و می تواند از طریق تخمیر به اتانول یا اسید لاکتیک تبدیل شود.اسید پیرویک در صورت وجود اکسیژن (تنفس هوازی) انرژی را از طریق چرخه اسید سیتریک به سلولها می رساند.در صورت کمبود اکسیژن (لاکتیک اسید) تخمیر برای تولید لاکت انجام می شود.

تانکر اسید پیرویک

اسید پیرویک یک اسید مهم کتو-کربوکسیلیک است و می تواند از طریق سنتز شیمیایی و راه بیوتکنولوژی تولید شود.این اسید در صورت وجود و عدم وجود اکسیژن دچار واکنش می شود.اسید پیرویک قابل تبلور نیست. جداسازی تجاری با تقطیر بسیار گران است زیرا اسید پیرویک در دمای بالاتر تجزیه می شود.

به دلیل ساختار خاص مولکولی واکنش شیمیایی دارد و تمایل به پلیمریزاسیون دارد.بنابراین ، در غلظت زیاد ، انواع مختلف واکنش منجر به عملکرد پایین تر محصول می شود و از این رو ، روش های مرسوم مطلوب نیستند.با توجه به شرایط شیمیایی و نیاز صنعتی این اسید نگهداری از آن نیاز به دانشی شیمیایی دارد.تانکر های نگهداری این اسید باید با توجه به واکنش های بیولوژکی که دارد طراحی و تولید شود.

مخزن اسید پلی اتیلن و پلی پروپیلن

اسید لاکتیک چیست

اسید لاکتیک یک اسید آلی است. این فرمول مولکولی CH3CH (OH) COOH دارد. در حالت جامد سفید است و با آب قابل اختلاط است.وقتی در حالت محلول است ، یک محلول بی رنگ تشکیل می دهد. تولید هم شامل سنتز مصنوعی و هم منابع طبیعی است.

لاکتیک اسید به دلیل وجود گروه هیدروکسیل مجاور گروه کربوکسیل یک اسید آلفا هیدروکسی (AHA) است.در محلول ، می تواند یونیزه شود و یون لاکتات CH تولید کند۳CH (OH) CO22.در مقایسه با اسید استیک ، pKa آن ۱ واحد کمتر است ، به این معنی که اسید لاکتیک ده برابر اسید استیک اسید است.این اسیدیته بالاتر نتیجه پیوند هیدروژن درون مولکولی بین α هیدروکسیل و گروه کربوکسیلات است

تانکر اسید لاکتیک

در بسیاری از صنایع سنتز آلی و در صنایع مختلف بیوشیمیایی به عنوان واسطه مصنوعی استفاده می شود. به پایه مزدوج اسید لاکتیک لاکتات گفته می شود.تانکر های مخصوص نگهداری و حمل این اسید متناسب با کارایی و واکنش های شیمیایی این اسید انتخاب می شود.

اسید مالیک چیست

اسید مالیک یک ترکیب آلی با فرمول مولکولی C4H6O5 است. این یک اسید دیکاربوکسیلیک است که توسط تمام موجودات زنده ساخته می شود.به طعم ترش میوه ها کمک می کند و به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود.

اسید مالیک دارای دو شکل استریوایزومری (L- و D-آنانتیومرها) است ، اگرچه فقط ایزومر L به طور طبیعی وجود دارد.نمک ها و استرهای اسید مالیک به عنوان مالات شناخته می شوند. آنیون مالات واسطه ای در چرخه اسید سیتریک است.

تانکر اسید مالیک

از این ماده به عنوان دارو و همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی عمدتاً برای تنظیم pH در غلظت کم استفاده می شود.با توجه به کاربرد این اسید در صنایع مهم دارویی و بهداشتی حمل و نقل و نگهداری این اسید ها نیاز به مخازن پیشرفته ای دارد.

به طور گسترده ای در کاربردهای پزشکی استفاده می شود ، زیرا هنگام تخریب غیر سمی است.این ویژگی ایده آل برای استفاده از آن به عنوان حامل دارویی محلول در آب برای معرفی مولکولهای فعال بیولوژیکی پس از اصلاحات شیمیایی مناسب استمی توانید برای شما مخازن متناسب با اسید مورد استفاده صنعت خود طراحی و تولید کنیم.

اسید پیروگلوتامیک چیست

اسید پیروگلوتامیک همچنین به عنوان PCA ، ۵-اکسوپرولین ، اسید پیدولیک شناخته می شود.یک مشتق اسید آمینه طبیعی که در آن گروه آمینو اسید گلوتامیک یا گلوتامین به صورت دوچرخه سوار می شودو یک لاکتام تشکیل می دهد.

نام های پایه مزدوج اسید پیروگلوتامیک ، آنیون ، نمک ها و استرها پیروگلوتامات ، ۵-اکسوپرولینات یا پیدولات هستند.این یک متابولیت در چرخه گلوتاتیون است که توسط ۵-اکسوپرولیناز به گلوتامات تبدیل می شود.پیروگلوتامات در بسیاری از پروتئین ها از جمله باکتریورودوپسین یافت می شود.

آنزیم پیروگلوتامات آمینوپپتیداز می تواند با جدا شدن قسمت انتهایی آزاد N- انتهای آنبه عنوان یک واسطه بیولوژیکی با فارماکودینامیک منحصر به فرد در مسیرهای مختلف شیمیایی شرکت کند.

تانکر اسید پیروگلوتامیک

این اسید کاربرد صنعتی زیادی ندارد ولی باز هم جزو اسید های صنعتی به حساب میاد.

کربوکسیلیک اسید چیست

اسیدهای کربوکسیلیک یا اسیدهای آلی ترکیباتی هستند که در مولکول گروه عملکرد کربوکسیل متصل به رادیکال هیدروکربن هستند.آنها به طور عمده در طبیعت توزیع می شوند و واسطه ای در مسیر تخریب اسیدهای آمینه ، چربی ها و کربوهیدرات ها هستند.

گروه کربوکسیل شامل یک کربونیل (C = O) با یک گروه هیدروکسیل (O – H) متصل به همان اتم کربن است.معمولاً به صورت –COOH یا CO2H نوشته می شود.با ۵-۱۰ اتم کربن در زنجیره مایعات بی رنگ و بوی نامطبوع هستند.با افزایش طول زنجیره کربن، اسیدها جامدهای مومی مانند هستند و با افزایش جرم مولار و کاهش نوسانات ، بوی آنها کاهش می یابد.

اسیدهای آلی اسیدهای ضعیفی با مقادیر pKa از ۳ (کربوکسیلیک) تا ۹ (فنولیک) هستند.آنها کاملاً در یک محلول آبی خنثی جدا نمی شوند تا کاتیونهای H + تولید کنند.نماینده اسیدهای آلی با وزن مولکولی کم (فرمیک ، اگزالیک و مالیک) دارای pKa نسبتاً کم است.

به دلیل وجود هر دو گروه هیدروکسیل و کربونیل در مولکول ، اسیدهای کربوکسیلیک می توانند پیوند هیدروژن با خود را نشان دهند.پیوند هیدروژنی منجر به افزایش پایداری ترکیبات می شود و نقاط جوش بالا را نشان می دهد.آنها مولکول های قطبی هستند که در حلال های قطبی محلول هستند.

اما با افزایش زنجیره آلکیل ، حلالیت آنها کاهش می یابد ، به دلیل ماهیت آبگریز زنجیره کربن.در محیط های غیر قطبی ، اسیدهای کربوکسیلیک به دلیل توانایی تشکیل پیوندهای هیدروژن به صورت جفت های دیمری وجود دارند

تانکر کربوکسیلیک اسید

از واکنش های اکسیداسیون آلدئیدها ، الکل های اولیه و هیدروکربن ها،کاتالیز شده پایه الکل ها یا از طریق هیدرولیز نیتریل ها ، استرها یا آمیدها.اسیدهای آلی نقش های قابل توجه و متنوعی را در جامعه معاصر ما ایفا می کنند .

چندین کاربرد در زمینه پزشکی ، کشاورزی ، داروسازی ، غذا و سایر صنایع مشهود است.اسیدهای کربوکسیلیک و مشتقات آنها در تولید پلیمرها ، بیوپلیمرها ، پوشش ها ، چسب ها و داروهای دارویی استفاده می شود.همچنین می توانند به عنوان حلال ، مواد افزودنی غذایی ، ضد میکروبی و طعم دهنده ها مورد استفاده قرار گیرند.

اسیدهای کربوکسیلیک نیز در زمینه های دارویی نقش بسزایی دارند.صنعت داروسازی نیز از حضور و عملکرد اسیدهای کربوکسیلیک سود می برد.به عنوان مواد تشکیل دهنده مواد آرایشی استفاده می شوند. اسیدهای آلی که سهم مهمی در زمینه لوازم آرایشی دارند.

با توجه به کاربرد این اسید ها در صنایع مختلف و نیاز این صنایع به آن ها نگهداری ، ذخیره و حمل آن ها بسیار مهم است.انتخاب تانکر مناسب برای حمل یا نگهداری متناسب با مشخصات فنی اسید نیاز است که مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالایی داشته باشد.

بنزوئیک اسید چیست؟

اسید بنزوئیک یک ترکیب آلی است که با فرمول شیمیایی C6H5COOH توصیف می شود.از یک گروه کربوکسیل متصل به یک حلقه بنزن تشکیل شده است.بنابراین گفته می شود که اسید بنزوئیک یک اسید کربوکسیلیک معطر است.

این ترکیب در شرایط عادی به صورت جامد بلوری و بی رنگ وجود دارد. اصطلاح “بنزوات” به استرها و نمک های C6H5COOH اطلاق می شود.تولید تجاری اسید بنزوئیک از طریق اکسیداسیون جزئی تولوئن با اکسیژن انجام می شود که توسط نفتناتهای منگنز یا کبالت کاتالیز می شود.

تانکر اسید بنزوییک

اگرچه این خطرناکترین ماده شیمیایی نیست که ممکن است در محل کار پیدا کنید.اما استفاده صحیح از اسید بنزوئیک برای جلوگیری از صدمات و خطرات سلامتی هنگام کار ضروری است.این ترکیبی است که به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان یافت می شود و پیش ماده مهمی برای سنتز بسیاری از مواد آلی دیگر است.

اسید بنزوئیک معمولاً در محیط های صنعتی برای تولید طیف گسترده ای از محصولات مانند عطر ، رنگ ، داروهای موضعی و مواد دافع حشرات یافت می شود.نمک بنزوئیک اسید (بنزوات سدیم) معمولاً به عنوان تنظیم کننده و نگهدارنده pH در غذا استفاده می شود .

این ماده با تغییر PH داخلی میکروارگانیسم ها به حالت اسیدی که با رشد و بقای آنها سازگار نباشد ، کار می کند.کاربرد صنعتی این اسید بسیار زیاد است به همین علت صنایع نیاز به تانکر و مخازن بزرگی برای نگهداری و دخیره این اسید دارند.

مخزن اسید مخروطی یا ته قیفی

اسید سوکسینیک چیست

اسید سوکسینیک یک اسید دیکاربوکسیلیک با فرمول شیمیایی (CH2) 2 (CO2H) 2 است.این ماده به عنوان افزودنی غذایی E363 به بازار عرضه می شود.سوکسینات از طریق چرخه اسید ترکاربوکسیلیک (TCA) در میتوکندری ایجاد می شود.

اسید سوکسینیک تا ۹۰٪ اسیدهای غیر فرار تولید شده در طی تخمیر الکلی را تشکیل می دهد .سوکسینیک اسید یک اسید دیپروتیک است. pKa آن در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد ۴.۲۱ و ۵.۶۴ است .این بدان معنی است که در pH 3.50 ، بیشترین اسید سوکسینیک (۹/۸۳ درصد) به شکل تفکیک نشده وجود دارد.یون سوکسینات منفصل فقط حدود ۱۶٪ را تشکیل می دهد ، در حالی که تفکیک گروه دوم کربوکسیلیک عملا قابل اغماض است.

تانکر اسید سوکسینیک

افزایش تقاضا از صنایع صنعتی  و صنایع غذایی و آشامیدنی به بازار اسید سوکسینیک دامن می زند.افزایش تقاضا از ناحیه APAC و افزایش مصرف اسید سوکسینیک به عنوان جایگزین اسید آدیپیک در تولید پلی یورتان هستند.به طور گسترده ای در صنایع غذایی و آشامیدنی به عنوان تقویت کننده طعم و در صنایع شیمیایی برای تولید PBS استفاده شود.

کاربردهای صنعتی بزرگترین و سریعترین رشد در صنعت مصرف نهایی اسید سوکسینیک است.تقاضا برای اسید سوکسینیک در نتیجه استفاده از آن برای کاربردهای صنعتی است.از اسید سوکسینیک در PBS / PBST برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود ، زیرا این مواد غیر سمی ، قابل تجزیه زیست هستند .

در مقایسه با سایر بیوپلیمرها مقاومت حرارتی و قابلیت پردازش بهتری دارند.با توجه به خاصیت و کاربرد فراوانی که این اسید دارد و مقاومت حرارتی بالایی که دارند نیاز به تانکر های نگهداری پلی اتیلنی می باشد.

اسید اگزالیک چیست

یک ترکیب آلی با فرمول C2H2O4 است. این یک ماده جامد بلوری سفید است که محلول بی رنگی را در آب تشکیل می دهد.فرمول غلیظ شده آن HOOCCOOH است و طبقه بندی آن را به عنوان ساده ترین اسید دی کربوکسیلیک منعکس می کند.

قدرت اسید آن بسیار بیشتر از اسید استیک است. اسید اگزالیک یک عامل کاهنده وبه طور معمول ، اسید اگزالیک به عنوان دی هیدرات با فرمول C2H2O4 · ۲H2O رخ می دهد.اسید اگزالیک که اسید اتاندیوئیک نیز نامیده می شود و نوعی اسید دی کربوکسیلیک ترکیبی است .در حالت جامد باشد ، بی بو ، بی رنگ است اما بعد از تصفیه به شکل ماده بلوری سفید در می آید.

تانکر اسید اگزالیک

کاربردهای صنعتی این ماده شیمیایی بیشتر برای مکانیسم های فرآوری مواد معدنی استفاده می شود.در زمینه پزشکی و صنعت شوینده ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.مطابق با کاربرد این اسید در صنایع مختلف حمل و نگهداری آن ها باید در تانکر هایی دارای مقاومت شیمیایی بالا صورت گیرد.علاوه بر این مخازن نگهداری آن ها باید علاوه برمقاومت شیمیایی دارای مقاومت به تنش های محیطی باشد.

اسید فلوروبوریک یا اسید تترافلوروبوریک چیست

یک ترکیب غیر آلی با فرمول شیمیایی [H +] [BF4−] است ، جایی که H + نشان دهنده پروتون محلول است.حلال می تواند هر موجود اساسی لوئیس باشد. به عنوان مثال ، در آب ، می توان آن را با H نشان داد.۳OBF4 (تترافلوروبورات اکسونیوم) ، اگرچه واقع گرایانه تر ، چندین مولکول آب پروتون را حل می کند: [H (H2O) n +] [BF4−].

برخلاف اسیدهای قوی مانند H2SO4 یا HClO4 ، ماده خالص حل نشده وجود ندارد .این یک اسید قوی با یک پایه مزدوج ضعیف هماهنگ کننده و غیر اکسید کننده است.از نظر ساختاری مشابه اسید پرکلریک است اما فاقد خطرات مرتبط با اکسیدان است.

تانکر اسید فلوئوروبوریک

این یک مایع سمی بی بو است که به آن اسید تترا فلوروبوریک نیز می گویند.علاوه بر این ، اسید فلوروبوریک را می توان در دو درجه مانند درجه صنعتی و درجه دارویی دسته بندی کرد.از اسید فلوروبوریک درجه صنعتی برای چندین کاربرد صنعتی استفاده می شود:

برای استقرار الکترود در صنعت آبکاری،در تولید قطعات الکترونیکی و مدارهای چاپی ، تمیز کردن سطوح فلزی قبل از جوشکاری ، برای روشن کردن آلومینیوم و غیره.اسید فلوروبریک درجه دارویی در صنعت داروسازی برای تولید داروهای عمده مورد استفاده قرار می گیرد:به عنوان کاتالیزور برای آماده سازی سلولز و استالها ، به عنوان معرف و غیره استفاده می شود

اسید فلوروبوریک به طور کلی در سه نوع از جمله ، هیدروژن تترا-فلووبورات ، تترافلوروبوریک اسید و فلوئبوریک اسید ۵۰٪ موجود است.با توجه به خورنده بودن و اسیدی بودن این ماده نیاز به تانکر های حمل و نگهداری مخصوصی دارد.مخازنی با مقاومت شیمیایی بالا در برابر خاصیت خورندگی و اسیدی مانند مخازن پلی اتیلن دوجداره نیاز می باشد.

بهترین مخزن اسید

خواص چند نوع ازاسید های مهمی که در صنایع مورد استفاده قرار میگیرند را توضیح دادیم.موردی که در اینجا مهم است بحث خطرناک بودن این اسید ها در غلظت بالا و نگهداری آن ها ست.اسید را در چه ظرفی نگهداری کنیم تا از نظر استاندارد مناسب و خطرات نگهداری از آن را برطرف کند.پلی اتیلن جزو مواد ضد اسید می باشد به علت ساختاری با زنجیره های بلند دارای مقاومت بالایی هستند

پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی، اسیدها و مواد قلیایی مقاوم هستند و با آن ها وارد واکنش نمی شوند.هیچگونه عامل واکنشگری در پلی اتیلن وجود ندارد از این رو گزینه مناسبی برای ساخت آنها می باشد.مخزن پلی اتیلن تک جداره ، مخزن پلی اتیلن دولایه و مخزن پلی اتیلن سه لایه یا اصطلاحا روتالی برای نگهداری اسید مناسب نیستند.

مخازن پلی اتیلن دوجداره دارای دودیواره ساختمند و پوشش سطحی دارای دوده برای مقابله از ورود نورخورشید بهترین گزینه است.شرکت کیش سپتیک به صورت عمودی و افقی و در حجم ها و ابعاد مختلف این مخازن را طراحی و تولید میکند.جدا از نوع آن ها مخازن باید بالاتر از سطح زمین باشد، زیرا تزریق و تخلیه اسید در این حالت راحت‌تر و امن‌ترصورت بگیرد.

اندازه آن ها باید دو برابر حجم آن باشد که میخواهد درون آن نگهداری شود در واقع ظرف باید از مقدار ماده بیشتر باشد.این مخازن ، مقاومت بالایی هم از نظر مکانیکی و هم از نظر شیمیایی دارند و سالها بدون خوردگی و فرسودگی کار میکنند.مخزن پلی اتیلن ایستاده دوجداره پلی اتیلنی از محصولات تخصصی این گروه صنعتی می باشد که متناسب با شرایط اسید شما طراحی و تولید می شود.

ویژگی های مخزن اسید

مخزن دوجداره پلی اتیلن یا مخزن پلی اتیلن اسید مقاومت بالایی در برابر انواع سیالات و مواد شیمیایی با هر مقدار PH دارد.خاصیت ضدخوردگی به علت ساختار مواد اولیه خود،این محصول را از سایر محصولات مشابه متمایز کند.

مخازن دو لایه در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش و عدم واکنش پذیری احتمالی مقاوم هستند.همچنین بر حسب جایگاه قرارگیری آنها و مساحت و یا ارتفاع موجود در انواع افقی و عمودی تولید می‌شود.مخزن دولایه پلی اتیلنی از نظر ساختاری و طریقه ساخت با مخزن پلی اتیلن دوجداره متنفاوت است که غالبااین دونوع مخزن را اشتباه می گیرند.

مخزن اسید عمودی

مخزن های دوجداره پلی اتیلن مخصوص اسید معمولا به صورت عمودی تولید میشوند ولی حالت افقی هم به سفارش مشتری تولید میشود. این مخزن ضد اسید دارای عدسی کف دوبل هستند زیرا فشار سیال داخل مخزن به کف آن بیشتراست و به آنها مخزن با کف دوبل می گویند.

در عدسی بالای این مخازن دریچه بازدید همراه با درب دریچه تعبیه میشودو همچنین ورودی و خروچی مطابق با نقشه کارفرما جایگزاری میشود. تمام اتصالات توسط جوش پلی اتیلن آب بندی شده و چندین بار توسط واحد کنترل کیفیت این شرکت کنترل میشود. مخازن دوجداره پلی اتیلن دارای دیواره ساختمند و مقاوم به صورت عمودی امکان مدرج شدن برای نشان دادن مقدارسیال داخل مخزن را دارند.

جهت اطلاع از قیمت مخزن اسید ، نحوه و شرایط سفارش  با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید

آقای امیر گلگلی ۰۹۱۲۹۴۹۳۰۰۶

مهندس گلگلی ۰۹۱۰۸۳۷۰۰۱۴

آقای رضا گلگلی: ۰۹۱۲۷۸۷۶۰۸۶

مخزن عمودی ضد اسید
برج خنک کننده
کارخانه تولید مخازن پلی اتیلن
مخزن عمودی ضد اسید
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

2 دیدگاه برای “مخزن اسید از جنس پلی اتیلن”

 1. سلام وقت شما بخیر
  قیمت مخازن تون بیشتر از مخازن استیل هستند یا کمتر ؟
  و اینکه عمر کدوم یک بیستر هست و اینکه گارانتی دارید ؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. با سلام خدمت جنابعالی
   ممنون بابت حسن توجه شما
   با توجه به اینکه پلی اتیلن (PE) و پلی پروپیلن یا اصطلاحا (PP) کمترین میزان واکنش با انواع اسید را داراست و این مواد میزان خورندگی اندکی دارند گارانتی ۱۰ ساله برای مخازن اسید در نظر گرفته شده و صادر خواهد شد.
   علاوه بر این در صورت بروز هرگونه ایراد احتمالی تیم پشتیبانی کیش سپتیک در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شده و به صورت رایگان مخازن را تعمیر و عیوب را برطرف می‌کند.
   در رابطه با قیمت هم باید عرض کنم که قیمت محصولات تولیدی ما از مخازن استیل پایین تر می‌باشد.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code