لوله های زهکشی PVC

لوله های یو پی وی سی زهکش مشبک گستر در سایزهای (۲۰۰-۱۶۰-۱۲۵-۱۰۰) میلی متر و بر اساس استاندارد DIN1187 و استاندارد ملی ایران به شماره ۷۶۶۹ تولید می گردد.

قابلیت تولید انواع لوله های زهکشی به صورت (نیمه مشبک)‌ را نیز دارا می باشد.

لوله های یو پی وی سی زهکش مشبک با پوشش مصنوعی برای لوله های خرطومی مشبک مخصوص بسیار پر رنگی را در زهکشی زیر زمینی ایفا کند.

با تکنولوژی خاص و استفاده از ترکیب فیبرهای مختلف مصنوعی و همچنین ضخامت مناسب پوشش میتوان لوله های زهکشی مشبک را برای هر نوع خاک آماده و منطبق نمود.

این گونه از پوشش ها دارای نفوذ پذیری بسیار بالاتری نسبت به هرگونه پوشش بوده و میزان جمع آوری آب اضافه را بالا می برد.

لوله های تولید شده توسط این نوع از پوشش ها سریعا قابل کارگزاری بوده و هیچ گونه نیازی به بستر سازی ترانشه نمی باشد.

از این رو نیاز به شن و ماسه دانه بندی شده نداشته و هزینه های پروژه به نحو چشمگیری کاهش می بابد.

همچنین این گونه از پوشش ها در برابر نفوذ ریشه گیاهان مقاوم می باشد که در نتیجه سوراخ های لوله زهکشی مسدود نمی شوند و یا بازدهی کاهش نمی یابد

مهمترین موارد کاربرد لوله های زهکشی در اراضی کشاورزی به منظور خارج ساختن آب اضافه حاصل از آبیاری یا بارندگی و با استفاده از یک سیستم زهکش زیرزمینی ، توازن خوبی بین آب و اکسیژن خاک ایجاد می گردد که باعث بهبود رشد گیاه و در نتیجه افزایش تولید محصول می شود.

در اراضی که به دلایل مختلف خاک آنها شور یا قلیایی گردیده است پس از انجام آبشویی نیاز به خارج کردن آب حاوی املاح مضر برای خاک و گیاه می باشد که با لوله های زهکش مشبک انجام میشود.

اطراف ساختمانها ، پل ها ، جاده ها و … آب زیاد در یک زمان کوتاه می تواند حالت بسیار خطرناکی را در اطراف یک ساختمان و یا پل به وجود آورد که میتوان از لوله های مخصوص زهکشی استاندارد آب اضافی را به طور موثر جمع آوری نمود .

در جاده ها مهمترین عامل تخریب سطح جاده وجود آب اضافه حاصل از بارندگی یا آب زیر سطحی می باشد که عمدتا در زمستان باعث یخ زدگی سطح جاده می شود که این یخ زدن جدا از به وجود آوردن حوادث مختلف ، عامل مهمی در تخریب سطح جاده میباشد.

در زمین های ورزشی یا تفریحی برای خارج کردن سریع آب باران یا آب آبیاری ، لوله زهکش بهترین روش می باشد.

در نهایت با زهکش سریع از آسیب به این زمین ها جلوگیری شده و امکان استفاده بیشتر و بهتر از آنها فراهم می گردد
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *