دامداری

فاضلاب تولید شده عموما حاوی دوغاب ، بقایای گوشت ، خون ، مو ، قطعه غلیظ و چربی سطحی است که دارای محتوای آلی ، ماده در تعلیق ، روغن و چربی ، نیتروژن (آمونیاک و آلی ) ، فسفات و مواد شوینده و ضد عفونی کننده های مورد استفاده در هنگام تمیز کردن است . بار در فاضلاب بطور قابل توجهی بسته به زمان روز و حتی در یه ساعت بعد متفاوت است.

 

 

قدرت و حجم فاضلاب صنایع دامداری تا حد زیادی بستگی به تعداد حیوانات و حجم تولید نهایی بالا است این امر مخصوصا برای این فرآیند کشتار در دامداری که به موجب آن حیوانات بزرگی مانند بز، گاو و گوسفند مقدار زیادی خون تولید می کنند  می تواند جریان فاضلاب قوی ایجاد کند.

فاضلاب دامداری اگر وارد مجرای آبهای سطحی شوند به سرعت تولید بوی نا مطبوع خواهند کرد که  در تثبیت این چنین فاضلابهایی احتیاج به اکسیژن می باشد آلودگی شدیدی را متوجه محیط زیست و موجودات آن می کنند

پسماندهای دامپروری

پسماندهای دامپروری ترکیبی از مدفوع و سایر مواد دفعی ، زایدات حاصل از محل استراحت حیوانات ، آب ناشی از شستشوی ظروف و کف محل نگهداری ، آب بکار رفته در خنک کردن دامها ، زایدات ناشی از تغذیه دامها و سایر آلاینده های تولیدی توسط دام ها می باشند.

خصوصیات کمی و کیفی پسماند دامپروری از یک مزرعه به مزرعه دیگر به میزان قابل توجهی متفاوت است. این خصوصیات به نوع حیوان، سن، جیره غذایی و سیستم پرورش دام بستگی دارد.

مزایای استفاده از آب تصفیه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *