بیمارستانی

لجن و پسابی که در طی تصفیه فاضلابهای بیمارستانی تولید می شود، می تواند علاوه بر خطرات شیمیایی، خطر بالقوه انتقال بیماری های عفونی را نیز به همراه داشته باشد.

از دفع آنها به آب ها سطحی و زیر زمینی که موجب آلودگی و در نتیجه اشاعه بیماری در بین افراد سالم جامعه می شود جلو گیری شود.

فاضلاب بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی مقادیر قابل توجهی مواد، عوامل شیمیایی و میکروبی ومواد و ترکیبات بالقوه سمی و عفونی را به فاضلاب خود تخلیه می کنند.

مواد شیمیایی  فاضلاب بیمارستانی از عوامل متعددی مانند آنتی بیوتیک ، ضد عفونی کننده ، مواد حاجب و دارویی گوناگون منشا میگیرد که  اکثر ترکیبات شیمیایی موجود در فاضلاب های بیمارستانی در مقابل فرآیندهای معمول و متداول تصفیه مقاوم هستند

مهم ترین آلاینده های فاضلاب بیمارستانی شامل ویروس و باکتری های بیماری زا ، مولکول های ناشی از مواد دارویی متابولیز نشده و استفاده نشده ، ترکیبات ارگان و هالوژن ناشی از استفاده قابل توجه از هیپو کلریت سدیم و ترکیبات یونی در ضدعفونی کننده ها باشد.

پکیج تصفیه خانه
مخزن نگهداری اسید 3
اسکرابر
واکنش اکسایش و کاهش بین مواد آلی و ضد عفونی کننده ها قبل از مرحله ته نشینی و فیلتر در تصفیه خانه ها منجر به تولید ترکیبات اورگان و هالوژن (OHC) می شود.این ترکیبات اساسا ترکیباتی پایا، چربی دوست و سمی بوده و بسیار خطرناکند که سلامت محیط ، کارکنان شاغل در بخش بهداشت و درمان و کل جامعه را به خطر بیندازد.
فاضلابهای بیمارستانی ممکن است حاوی ترکیبات کلر دار و یا فلزات سنگینی مانند جیوه و نقره نیز باشد.با نفوذ این مواد به  آب های سطحی بر روی اکوسیستم‌های آبی و زنجیره غذایی متاثیرات جبران ناپذیری میگذارند.فاضلابهای بیمارستانی ممکن است حاوی ترکیبات کلر دار و یا فلزات سنگینی مانند جیوه و نقره نیز باشد.
با نفوذ این مواد به آب های سطحی بر روی اکوسیستم‌های آبی و زنجیره غذایی متاثیرات جبران ناپذیری میگذارند.فاضلاب بیمارستان حجم زیادی انگل بیماری زا، باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک، ویروس و پریون همراه خود به محیط وارد می کند. استفاده از پکیج تصفیه خانه فاضلاب بسیار ضروری بوده ودرجلوگیری از آلودگی منابع آبی سطحی و زیرزمینی در دسترس ما دارد.تصفیه فاضلاب درمحل و سپس تخلیه به محیط مناسب ترین روش تصفیه فاضلاب های بیمارستانی است و دارای بالاترین بازدهی اقتصادی و زیست محیطی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *