لوله های تک جداره فشار قوی پلی اتیلن

آبیاری تحت فشار به روشهای آبیاری گفته می شود که در آنها آب با فشار بیش از یک اتمسفر در سطح زمین به وسیله لوله توزیع می شود. آبیاری تحت فشار به دو نوع آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی تقسیم می شود.

لوله‌ و اتصالات پلی اتیلن بیشترین مصرف را نسبت به سایر لوله‌ها در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند.

لوله های نیمه اصلی و اصلی در شبکه های آبیاری تحت فشار با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن دانسیته بالالوله پلی اتیلن و اتصالات آن مصرف فراوانی نسبت به لوله های دیگر در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند.

به طور کلی انواع لوله ها در شبکه آبیاری تحت فشار از طریق لوله های پلی اتیلن دانسیته بالا (HDPE) است.
آبیاری تحت فشار به روشهای آبیاری گفته می شود که در آنها آب با فشار بیش از یک اتمسفر در سطح زمین به وسیله لوله توزیع می شود.

آبیاری تحت فشار به دو نوع آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی تقسیم می شود.
آبیاری بارانی که یکی از روش های آبیاری تحت فشار است، آب با فشار بیش از یک اتمسفر در لوله ها جریان پیدا میکند و سپس به شکل قطرات ریز توسط آب پاشها به روی گیاه ها پاشیده می شود.

از مزایای آبیاری بارانی می توان به امکان استفاده درزمین های پرشیب، مبارزه با یخبندان و آفات، توزیع یکنواخت آب آبیاری در تمام مزرعه و … اشاره نمود.

در این روش آب با سرعتی مساوی و یا کمتر از نفوذ پذیری خاک، به صورت قطرات باران بر سطح زمین پخش می شود تا خاک بتواند فرصت نفوذ پیدا کند .

اگر شدت بارش بیش از سرعت نفوذ باشد در سطح مزرعه رواناب ایجاد شده و راندمان آبیاری کاهش خواهد یافت .
آبیاری به روش بارانی را در اغلب شرایط مانند مناطق شیبدار ، خاکهای سبک ، سنگین و شرایطی که آبیاری به طریق ثقلی امکان پذیر نیست ، می توان اجرا نمود.

نقش لوله های پلی اتیلن در آبیاری تحت فشار

لوله های پلی اتیلن بیشترین مصرف را نسبت به سایر لوله ها در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند و از اسراف و اتلاف آب جلوگیری میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *