کاربردهای چربی گیر

از این چربی گیرهای پلی اتیلن در مجتمع های مسکونی و اداری، رستوران ها، آشپزخانه ها، تالار ها ، قنادی ها ، کارواش ها، هتل ها ، مراکز اقامتی ، مرغداری ها ، صنایع کشاورزی ، دامداری ها ،صنایع شستشوی فلزات و سایر اماکن عمومی و تجاری استفاده می شود.

 


مقررات تجدید نظر شده در ساختمان ، به کلیه ساخت و سازهای جدید و نوسازی محل ها دستور داده که وسیله ای موثر برای از بین بردن چربی و جلوگیری از ورود آن به آب های زیر زمینی و چاه های جذبی استفاده کنند
چربی گیرها در کلیه مکانهایی که غذای گرم را برای عموم یا کارمندان تهیه می کنند مورد نیاز است

این مکانها شامل موارد زیر است :

هتل ها
مدارس و دانشکده ها
رستوران ها
مسافرخانه ها
کافه ها
غذاهای آماده
مراکز همایش
نانوایی
تولید کنندگان مواد غذایی
ناهارخوری ها در کارخانه ها و دفاتر
زمین های گلف
سالن های ورزشی


رستوران ها و آشپزخانه های خدمات غذایی ، چربی های زائد زیادی تولید می کنند که در لاین های زهکشی از سینک ظرفشویی ، ماشین ظرفشویی و تجهیزات پخت و پز مانند اجاق گازهای مرکب موجود است . در صورت عدم تخلیه چربی و چربی زدایی ، با جمع شدن چربی انسداد در مسیر فاضلاب روی خواهد داد.

در ایالات متحده آمریکا ، فاضلاب ها سالانه “۴۰۰۰۰۰ بار تخمین زده می شوند و ۴۰،۰۰۰ مورد فاضلاب شهری سرریز می شود.

سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) مشخص کرده است که انسداد لوله فاضلاب عامل اصلی سرریز فاضلاب است و روغن عامل اصلی انسداد فاضلاب است و تنها راه جلوگیری از این گرفتگی چربی گیر پلی اتیلن می باشد.

به همین دلایل ،  بسته به کشور ، تقریباً در تمام شهرداری ها برای استفاده از برخی از دستگاه های رهگیر جهت جمع آوری روغن قبل از ورود به فاضلاب ، به عملیات آشپزخانه تجاری احتیاج دارند

تخمین زده می شود ۵۰٪ از کل سرریزهای فاضلاب در اثر انسداد روغن ایجاد شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *