مخزن نگهداری آب آشامیدنی

در مخزن پلی اتیلن دوجداره نگهداری آب آشامیدنی مسائل بهداشتی و زیست محیطی مانند عدم تغییر بو ، مزه و خصوصیات آب با گذشت زمان بسیار مهم است .

پلی اتیلن ماده ای است که از لحاظ شیمیایی غیر فعال بوده و با مواد دیگر واکنش نمی دهد و دو جداره بودن آن به جهت جلوگیری از ورود نور خورشید به مایع داخل و جلوگیری از جلبک زدن آن است که لایه بیرونی با رنگ مات تیره و لایه داخلی سفید می باشد، این خصوصیت باعث شده پلی اتیلن بهترین گزینه برای تولید مخازن نگهداری آب شرب باشد.

مخزن پلی اتیلنی به علت مقاومت مناسب در برابر شرایط جوی مختلف و انعطاف پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و زمان کاربری نسبتاً طولانی دارند. انعطاف پذیری پلی اتیلن مقاومت آن را در مقابل فشار ها و نیروهای اعمالی بالا می برد که این ویژگی امکان مدفون کردن مخازن را محیا میکند. به علت خاصیت ضد خوردگی پلی اتیلن در زمین های مرطوب از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

مخازن ذخیره سازی  پلی اتیلن مخازن بسیار متنوعی هستند که اغلب برای ذخیره انبوه آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند.که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

آب

کود مایع

روغن زباله سبزیجات

مواد شیمیایی کشاورزی

خوراک مایع

مواد شیمیایی صنعتی

سیال اگزوز دیزل (DEF)

مخازن شستشوی ماشین (کارواش)

 

مخازن ذخیره سازی پلی اتیلن از رزین های پلی اتیلن فود گرید که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تأیید شده است ساخته می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *