کشاورزی

18599588_G

آب کشاورزی آبی است که برای تولید محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.این آب برای آبیاری ، استفاده از آفت کش ها و کود مصرف می شود.

منابع اصلی آب برای استفاده در کشاورزی منابع زیرزمینی شامل آب چاه ها و قنات می باشد که معمولا مناسب مصرف نیست و باید ph و ترکیبات آلی و معدنی ( باعث ایجاد بو و طعم در آب میشوند ) مورد بررسی قرار گیرد.

با کاهش منابع آب زیر آب های شیرین تاثیر متقابلی بر افزایش شوری آب داشته و اگر شوری آب از حد معینی بیشتر شود مقدار محصول را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد همین امر باعث استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی میگردد.

آب مورد استفاده در کشاورزی ، تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی و سلامت مصرف کنندگان این محصولات دارد.لذا تصفیه آب کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است.

به منظور تصفیه آب کشاورزی ، می بایست با توجه به کیفیت آب خام و یا پساب ورودی به سیستم تصفیه و استاندارد خروجی که همان استاندارد آبیاری و کشاورزی می باشد، از واحد های عملیاتی فیزیکی و فرآیندی شیمیایی استفاده شود.

مزایا

فاضلاب های کشاورزی به مجموعه فاضلاب تولیدی طی پروسه کاشت ، داشت ، برداشت و بسته‌بندی محصولات کشاورزی و همچنین رواناب های آلوده به کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات گیاهی اطلاق می گردد که از حیث تنوع و ترکیبات آلاینده موجود در آن حائز اهمیت بسزایی هستند.

فاضلاب های کشاورزی دارای آلاینده های متنوع و مقادیر متفاوتی هستند. تصفیه فاضلاب تولیدی از واحد های کشاورزی خطرات و مشکلاتی که این فاضلاب ها به محیط زیست وارد میکنند جلوگیری میکند.

آبیاری محصولات کشاورزی با فاضلاب تصفیه نشده ( علی رغم تمایل کشاورزان به استفاده از آن به دلیل غنی بودن فاضلاب از مواد مغذی و مواد آلی ) به دلیل اینکه باعث ایجاد بیماری برای کارکنان شاغل در مزارع تحت آبیاری با فاضلاب تصفیه نشده و همچنین مصرف کنندگان محصولات کشاورزی که به صورت خام مصرف می شوند (به خصوص محصولات سالادی و سبزیجات که به صورت خام مصرف می شوند) توصیه نمی شود.

خطرات بهداشتی فاضلاب خانگی بسیار بیشتر است. استفاده از فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری از حیث اهمیت بهداشت عمومی بسیار مهم است.

از دید آلودگی میکروبی فاضلاب تصفیه شده باید نوع گیاه مورد آبیاری را به قرار زیر در نظر گرفت :

در آبیاری سبزیجات و گیاهانی که به صورت خام مصرف می شوند مانند گوجه فرنگی و خیار، کیفیت فاضلاب از نظر عوامل بیماری زا و میکروبی بسیار با اهمیت است.

برای این کاربرد پکیج تصفیه خانه پیشرفته فاضلاب پیشنهاد می شود.
در آبیاری سبزیجات و گیاهانی که به صورت پخته مصرف می شوند، به علت کشته شدن بیشتر میکروب ها در درجه ی گرمای زیاد، توجه به آلودگی میکروبی در این گونه فاضلاب های تصفیه شده ، محدودیت کمتری به همراه دارد. در این مورد باید بطور عمده به آلاینده هایی به ویژه شیمیایی که بر اثر گرما از بین نمی روند توجه کرد.
در آبیاری گیاهان صنعتی مانند کتان، پنبه، کنف، دانه های روغنی و گیاهان دیگر شبیه آن ها، باید جنبه های بهداشتی، به علت امکان تماس کشاورزان و کارگران کشتزارها با فاضلاب، مورد توجه قرار گیرد.
در آبیاری درختانی که فرآورده ی خوراکی ندارند مانند درخت کاج، سرو و شبیه آن ها باید به خطرهای ناشی از تماس مردم با فاضلاب تصفیه شده را مورد توجه قرار داد در حالی که برای آبیاری درختانی که فرآورده خوراکی (میوه) دارند باید فاضلاب تصفیه شده را، علاوه بر تماس مردم با آن، از نظر مواد سمی آن که ممکن است به وسیله ی ریشه درختان جذب شود نیز مورد توجه قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *