مواد اولیه پلی اتیلن مشکی

مواد پلی اتیلن مشکی به عنوان مواد اولیه جهت تولید لوله‌های پلی اتیلن استفاده میشود. لوله های پلی اتیلن به رنگ مشکی تولید میشوند ومواد طبیعی پلی اتیلن سفید میباشد و برای مشکی نمودن لوله‌های پلی اتیلن از افزودنی مستربچ استفاده میشود . استفاده از مستربچ بایدکنترل شده باشد و میزان صحیح باشد.

مستربچ بایستی به درستی به مواد پلی اتیلن سفید افزایش یابد و همچنین در مرحله اکسترود یک درصدی پراکنش کامل انجام شودتا از کیفیت لوله کاسته نشود و لوله پلی اتیلن در آزمایشها با خطا مواجه نشود.

کاربرد پلی اتیلن مشکی

مواد پلی اتیلن مشکی برای رفع ایراداتی از جمله طول عمر کوتاه تولید و توسعه یافت , لوله‌های پلی اتیلن تولید شده با مواد مشکی از استحکام بالایی برخوردار هستند و طول عمر لوله‌هایی که با مواد پلی اتیلن مشکی تولید شده است در حدود ۱۰۰ سال است و این لوله‌ها جهت استفاده در خط لوله‌های پلی اتیلن با کاربری سیستم آتشنشانی , خط آبرسانی آب شرب , خطوط بسیا پرفشار , جهت کار و نصب در دریا و شرایط بد آب و هوایی مناسب هستند .

مواد اولیه پلی اتیلن مشکی , مواد تولید پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن مشکی در گریدهای PE80 و PE100 تولید میشوند که در پتروشیمی‌های جهان مواد PE80 مشکی تولیدش تقریبا به صفر رسیده است و استفاده از پلی اتیلن PE80 موادی از رده خارج است.
مواد مشکی پلی اتیلن PE100  برای تولید لوله تک جداره پلی اتیلن استفاده میشودبهترین مواد پلی اتیلن مشکی بروج است و بعد از آن با فاصله‌ای زیاد مواد مشکی کره‌ای و عربستانی قرار‌دارند.
مواد مشکی پلی اتیلن با گرید PE100 به تازگی توسط دو پتروشیمی خوشنام داخلی تولید و به بازار عرضه شده است از کیفیتی مناسب و قابل رقابت برخوردار است و لوله‌های تولید شده با این مواد در آزمایشها سربلند بوده‌اند.

تفاوت مواد پلی اتیلن وارداتی ( بروج ) و داخلی

تفاوت مواد پلی اتیلن مشکی وارداتی مثل بروج با مواد پلی اتیلن داخلی بسیار ساده است , در هنگام خرید جدول مشخصات مواد را از تولید کننده بخواهید , مقادیر و جدولهایی وجود دارد که میزان و مشخصات ملکولی مواد پلی اتیلن را مشخص میکند . و هنگامی که مواد به کارخانه تحویل داده میشود مواد را آزمایش نمائید و مقادیر بدست آمده دقیقا باید با جدول مطابقت داشته باشد. در مواد وارداتی مثل بروج مقادیر این آزمایش در طول سالها تغییر نداشته است و همیشه یکی است و مقادیر تغییری نمیکنند ولی در مواد پلی اتیلن مشکی تولید داخل این مقادیر متغیر است و در محدوده استاندارد متغیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *